• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Forumi Shqiptar

Të njihemi me njëri-tjetrin

Prezantoni veten në forum

Prezantimi dhe njohja e anëtarëve midis tyre.
Tema
1.1K
Mesazhe
29.3K
Tema
1.1K
Mesazhe
29.3K

Dedikuar Shqipërisë

Nënforumi ku do të zbuloni perlat dhe bukuritë e fshehura të Shqipërisë. Vendet më të bukura turistike, tradita dhe kuriozitete reth Shqipërisë.
Tema
526
Mesazhe
3.1K
Tema
526
Mesazhe
3.1K

Viset shqiptare

Ideja e këtij forumi është që të marrin pjesë të gjithë shqiptarët e kosovës,maqedonisë, malit të zi dhe camërisë. Këtu mund të flisni për cdo gjë që ka të bëjë me jetën e tyre në këto vise.
Tema
100
Mesazhe
8.2K
Tema
100
Mesazhe
8.2K

Bashkëatdhetarët nëpër botë

Kushdo që e ndjen veten shqipëtar dhe i mungon atdheu i tyre në atë zbrastësi ku ndodhen jashtë kufijeve të atdheut të tyre lë të shuajnë mallin në këtë komunitet virtual shqipëtar.
Tema
113
Mesazhe
2.8K
Tema
113
Mesazhe
2.8K

Tema shoqërore

Diskutime shoqërore

Probleme sociale të shoqërisë, diskutime mbi fenomene të tilla si rracizmi, varfëria, diskriminimi dhe të gjitha ato fenomene që na ndodhin gjatë rendit të ditës. Kanë një shumëllojshmëri problemesh të cilat këtu kanë vendin e lirë për t'u diskutuar.
Tema
2.1K
Mesazhe
92.2K
Tema
2.1K
Mesazhe
92.2K

Arsimi

C'do gjë mbi shkollën, universitetet, pedagogji. Libra Shkollore.
Tema
311
Mesazhe
3.3K
Sub-forums:
  1. Bota studentore
Tema
311
Mesazhe
3.3K

Dashuri dhe pasion

Shpirti i njeriut ka nevojë shumë për atë idenë intime. Romancë, dashuri, seks dhe pasion. Këtu kemi lidhje vetëm me atë ndjenjën e pastër e të virgjër që quhet dashuri.
Tema
1.1K
Mesazhe
39.4K
Tema
1.1K
Mesazhe
39.4K

Stil jete

Mënyra jetesës - sesi mund ta bejme atë sa më të qetë, recetat e dashurisë dhe kreativitetit njerëzor. Këshillat që mund të na ndihmojnë në jetën tonë të përditshme, në cdo aspekt të saj, në familje, dashuri, miqësi etj.
Tema
1.3K
Mesazhe
12.5K
Sub-forums:
  1. LifeStyle
Tema
1.3K
Mesazhe
12.5K

Të ndryshme

Këtu mund të diskutoni cdo gjë interesante dhe jo interesante. Këtu me të vertete jeni të lirë dhe të paparagjykuar.
Tema
4.1K
Mesazhe
74.9K
Tema
4.1K
Mesazhe
74.9K

Libido

Nuk lejohet pjesëmarrja nën moshën 18 vjec!
Private

Media dhe politika

Portali i forumit

është si të thuash prezantimi i parë i forumit dhe ketu gjenden temat me të klikuara ose më të rejat.
Tema
2K
Mesazhe
15.4K
Tema
2K
Mesazhe
15.4K

Aktualiteti botëror

Zhvillimet më të fundit neper bote si dhe politikat e brendshme dhe të jashtëme.
Tema
3.5K
Mesazhe
22.1K
Tema
3.5K
Mesazhe
22.1K
  • Tomka

Multimedia

Programe Televizive

Diskutime mbi programet televizive dhe emisioneve të ndryshme që karakterizojnë Shoqerinë Shqiptare.
Sub-forums:
  1. Kinematografia
Private

Muzika shqiptare dhe e huaj

Magjia e tingujve të preferuara,albume të reja, tekste dhe shkëmbim informacioni mbi muzikantët shqiptarë e të huaj.
Tema
284
Mesazhe
10.6K
Tema
284
Mesazhe
10.6K

Video

Këtu do të vini të gjitha videot e muzikës, sportit, humorit etj.
Tema
690
Mesazhe
5K
Tema
690
Mesazhe
5K

Arti dhe Kultura

Letersia

Gjithcka mbi letërsinë shqiptare dhe të huaj, atë të vjetër dhe të re. Bota e librit dhe autorit
Tema
370
Mesazhe
7.1K
Tema
370
Mesazhe
7.1K

Këndi i fëmijëve

Këndi për vogëlushët tanë shqipëtarë. Vjersha, përralla, tregime, dhe fabula në gjuhën tonë të bukur shqipe
Tema
82
Mesazhe
770
Tema
82
Mesazhe
770

Letërsia botërore

Tema
129
Mesazhe
868
Tema
129
Mesazhe
868

Filmi Shqiptar.

Tema
31
Mesazhe
210
Tema
31
Mesazhe
210

Gjuha shqipe

Gjuha jonë sa e mirë, sa e ëmbël sa e dlirë
Tema
256
Mesazhe
3.1K
Tema
256
Mesazhe
3.1K

Arkitektura dhe Inxhinieria

Ku bashkohet arti dhe shkenca . Do të njihemi me historinë, zhvilimet , teknologjinë , krijimin e ndërtesave dhe hapësirave ku jetojmë. Cilet jane arkitektet, inxhinieret, cfare qellimi kane, metodat shkencore qe perdoren sot dhe idet e se ardhmes.
Tema
187
Mesazhe
1.2K
Tema
187
Mesazhe
1.2K

Arti figurativ dhe krijimtaria

Bukuria e punimeve nga dora e njëriut. Punime artizanale, guri, druri, baltë, pikturë, skulpturë, etj. Bota e anëtarëve të forumit në krijimtaritë e tyre.
Tema
274
Mesazhe
2.6K
Tema
274
Mesazhe
2.6K

Moda dhe estetika

Këtu mund të gjeni, gjithcka për Bukurinë femërore/mashkullore, Moda e fundit e sezonit, veshjet më të ndryshme e gjithcka që ka të bëjë me estetikën e njëriut
Tema
1.2K
Mesazhe
9.3K
Tema
1.2K
Mesazhe
9.3K

Kuzhina Shqipëtare

Receta të kuzhinës tradicionale shqipëtare e më tepër...
Tema
335
Mesazhe
5K
Tema
335
Mesazhe
5K

Legjislacioni

Jurisprudencë

Jurisprudenca cfarë përbën në tërësi Jurisprudenca. Të qënit Avokat, Jurist, dhe Trup gjykues
Tema
89
Mesazhe
431
Tema
89
Mesazhe
431

Kodi civil

Interpretimi i kodit civil sipas idesë tuaj.
Tema
7
Mesazhe
36
Tema
7
Mesazhe
36

Teknika Legjislative

Parime dhe rregulla për hartimin e akteve normative.
Tema
8
Mesazhe
57
Tema
8
Mesazhe
57

Ligjet e institucioneve shtetërore

Nocioni ligj përcaktohet si akt juridik i përgjithshëm, rregull e detyrueshme dhe si urdhër shtetëror i sanksionuar, i adresuar numrit të pakufizuar të subjekteve të së drejtës për ta perfillur. Ligji miratohet konform me kushtetutën, në procedurë të vecantë, zakonisht nga organi legjislativ i njëjtë që e miraton kushtetutën. Aspekti juridik-formal i ligjit konsiston në konstatimin se ligji është akt juridik i shprehjes së vullnetit politik të ligjvënësit. Aspekti material i ligjit konsiston në përmbajtjen e normave juridike te tij. Ligjet janë të shumta dhe praktikisht i rregullojnë të gjitha sferat e jetës shoqërore, sic janë arsimi, kultura, shkenca, shëndetesia, ekonomia etj.
Tema
31
Mesazhe
120
Tema
31
Mesazhe
120

Aktet Ligjore

Libraria e akteve ligjore
Tema
15
Mesazhe
49
Tema
15
Mesazhe
49

Shkencat sociale

Sociologjia

Tema
5
Mesazhe
95
Tema
5
Mesazhe
95

Filozofia

Bisedime të lira mbi tema të Filozofisë.
Tema
248
Mesazhe
3.2K
Tema
248
Mesazhe
3.2K

Psikologjia

Tema
695
Mesazhe
6.2K
Tema
695
Mesazhe
6.2K

Shkencat Ekzakte

Kuriozitete

Tema
76
Mesazhe
1.1K
Tema
76
Mesazhe
1.1K

Matematikë dhe Gjeometri

Probleme, teorema dhe ndihmë nga anëtarët.
Tema
85
Mesazhe
1.8K
Tema
85
Mesazhe
1.8K

Ekonomi dhe Biznes

Në këtë forum mund të gjeni informacion me karakter ekonomik nga ekonomia shqipëtare dhe ajo botërore
Tema
376
Mesazhe
1.5K
Tema
376
Mesazhe
1.5K

Astrologjia

Këtu do të gjeni cdo informacion që ka të bëj me këtë degë kaq të mistershme e të bukur të Astrologjisë. Horoskop etj..
Tema
590
Mesazhe
8.2K
Tema
590
Mesazhe
8.2K

Arkeologji dhe antropologji

Arkeologët në kërkim të thesareve dhe përmbajtja e lashtësisë Shqipëtare
Tema
272
Mesazhe
571
Tema
272
Mesazhe
571

Fenomene paranormale

Tek ky forum mund të flasim për të gjitha ato fenomene të cilat për një arsye ose një tjetër mbeten enigmë dhe të pashpjegueshme.
Tema
154
Mesazhe
1.9K
Tema
154
Mesazhe
1.9K

Enigma dhe mistere

Misteret e pazgjidhura te Universit, enigmat me te cuditeshme dhe kuriozitete intriguese te botes qe na rrethon
Tema
281
Mesazhe
1.7K
Tema
281
Mesazhe
1.7K

Fizikë dhe Astronomi

Teori, arritje, probleme fizike dhe astronomie. Qielli dhe yjet.
Tema
635
Mesazhe
2.8K
Tema
635
Mesazhe
2.8K

Gjeologji dhe Gjeografi

Tema
412
Mesazhe
1.5K
Sub-forums:
  1. Turizmi
Tema
412
Mesazhe
1.5K

Bota e Kompjuterit

Informatikë

Një hap drejt eksplorimit të botës virtuale, aty ku 1 dhe 0 përbëjnë kompjuterin, një ndër shpikjet më madhështore të shekullit të kaluar.
Tema
583
Mesazhe
3.6K
Tema
583
Mesazhe
3.6K

Karakteret shpirtërore

Diskutime fetare dhe anti-fetare

اdo temë që do të hapet dhe do të ketë në përmbajtje të tij, lidhje me fenë.
Tema
108
Mesazhe
1.8K
Sub-forums:
  1. Foto
  2. Video
Tema
108
Mesazhe
1.8K

Besimtarët katolik

Këtu mund të diskutohet në lidhje me besimin katolik.
Tema
140
Mesazhe
1.8K
Tema
140
Mesazhe
1.8K

Besimtarët musliman

Këtu mund të diskutohet në lidhje me besimin musliman
Tema
1.3K
Mesazhe
10.4K
Tema
1.3K
Mesazhe
10.4K

Besimtarët ortodoks

Këtu mund të diskutohet në lidhje me besimin ortodoks
Tema
39
Mesazhe
134
Tema
39
Mesazhe
134

Besimtarët bektashi

Këtu mund të diskutohet në lidhje me besimin bektashi.
Tema
5
Mesazhe
91
Tema
5
Mesazhe
91

Ateizëm

Persona që nuk kanë një kult, që nuk kanë një frymezues shpirtëror dhe që nuk besojnë në dicka përtej qënies së tyre. Nuk arrijnë ta konceptojnë fjalën perëndi, besojnë në atë cfarë shohin dhe frymezimin e gjejnë vetëm tek vetëvetja. Besojnë më shumë tek përparimi njerëzor dhe feja u duket dicka anormale. Gjithsesi mbetet nje zgjidhje njerëzore.
Tema
73
Mesazhe
2.8K
Tema
73
Mesazhe
2.8K

Bindje idesh lidhur mbi besimin

Në këtë forum do të ketë bashkëbisedime nga të gjitha rrymat e besimit dhe si të thuash është një pikë takimi lidhur mbi të gjitha këto kultura shpirtërore.
Tema
333
Mesazhe
5.8K
Tema
333
Mesazhe
5.8K

Sport

Lojrat Olimpike 2008

Lojrat olimpike qe zhvillohen kete vit ne Pekin ne Kine
Tema
23
Mesazhe
227
Tema
23
Mesazhe
227

Lojrat Olimpike dimerore 2014

Lojerat Olimpike Dimerore ne Rusi
Tema
2
Mesazhe
14
Tema
2
Mesazhe
14

Forume të tjera

Lojra

Tema
364
Mesazhe
40.2K
Tema
364
Mesazhe
40.2K

SmS

Tema
8
Mesazhe
341
Tema
8
Mesazhe
341

Humor

Tema
230
Mesazhe
8.2K
Tema
230
Mesazhe
8.2K

Arkiva e forumit

Arkiva

Temat me pjesemarrje të herëshme do ti gjeni të arkivuara në këtë nënforum.
Tema
2.6K
Mesazhe
854.4K
Sub-forums:
  1. Chat Fajtori
Tema
2.6K
Mesazhe
854.4K

Postimet e fundit

Tema te reja

Statistikat e forumit

Tema
67,341
Mesazhe
1,634,192
Anëtarë
16,713
Anëtari më i ri
Mando

Dhuruesit

Private conversations
Help Users
    Top