Zgjedhjet Parlamentare 2021

Mbarvajtja e zgjedhjeve parlamentare 2021
Firmoset marrëveshja e koalicionit për zgjedhjet e 25 prillit, mes Partisë Demokratike e drejtuar nga Lulzim Basha dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, me në krye Monika Kryemadhin. Palët kanë zgjedhur sloganin “Shqipëria, shtëpia që fiton”. Detaji që bie në sy është se logo është e shkrirë mes PD dhe LSI. Kujtojmë që PD dhe LSI kanë vendosur më parë që të dalin me dy lista në zgjedhje. /Fast News
 
Rama më i preferuari për Kryeministër, ai dhe Basha nuk gëzojnë mbështetjen e të rinjve. Kjo u vu re nga sondazhi i dytë i Euronews Albania kryer nga kompania prestigjioze MRB dhe publikuar në emisionin Barometri Politik. Shqiptarët shohin më shumë Edi Ramën se sa Lulzim Bashën si të përshtatshëm për të qenë kryeministër, ndërkohë që më shumë se çereku i tyre – kryesisht të rinj – nuk vlerëson asnjërin si të tillë. Kjo u vu re nga sondazhi i dytë i Euronews Albania kryer nga kompania...
 
Në një postim që ka bërë në rrjetet sociale, Basha e ka cilësuar ditën e sotme si fitore të Shqipërisë. Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar menjëherë pas finalizimit të koalicionit “Aleanca për Ndryshim” të PD me 13 aleatët e saj. Në një postim që ka bërë në rrjetet sociale, Basha e ka cilësuar ditën e sotme si fitore të Shqipërisë. “Për 8 vjet Rama e ka lënë Shqipërinë vendnumëro dhe ka dështuar në çdo drejtim. Vende si yni ndërkaq kanë qenë shumë më të suksesshëm se...
E PADËGJUAR! Teksa i rendit të gjitha gjërat që PD-ja do të bëjë për qytetarët kur të vijë në pushtet, Mano thotë se do të japin dhe kredi për të shlyer detyrimet e prapambetura që qytetarët kanë. Kandidati i Partisë Demokratike në Korçë, Andrea Mano ka qënë i pranishëm në një familje në zonë prej nga ka bërë një premtim ‘qesharak’. Teksa i rendit të gjitha gjërat që PD-ja do të bëjë për qytetarët kur të vijë në pushtet, Mano thotë se do të japin dhe kredi për të shlyer detyrimet e...
 
Nje here pulat gjetën dhelprën në mes të shtegut. I kishte syte e mbyllur , bishti nuk i lëvizte. "Ajo ka vdekur, ka vdekur", thirrën pulat. - Le te bëjmë varrimin e saj. Në fakt, këmbanat e vdekjes ranë, ato u veshën me të zeza dhe gjeli shkoi të gërmonte varrin në fund të livadhit. Ishte një funeral i bukur dhe zogjtë sollën lule. Kur iu afruan gropes , dhelpra u hodh nga arka dhe i hëngri të gjitha pulat. Lajmi fluturoi nga qymezi në qymez . Dhe radioja foli për këtë, por dhelpres as ju...
A mund te shtosh dhe nje tip revolucion popullor me sloganin "gjithe politikanet ne burg" ju lutmi
Top