Lista finale e kandidateve per deputet te PS


Partia Socialiste ka zyrtarizuar listën e kandidatëve në 12 qarqe për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

lg.php

lg.php
Kryeministri Edi Rama kandidon në këto zgjedhje në dy qarqe, i teti në Qarkun e Durrësit dhe gjithashtu i teti në Qarkun e Vlorës, duke qenë kështu në pozicion riskues. I shtati në këtë qark renditet Damian Gjiknuri. Kryeministri dhe kryetari i PS, Edi Rama mund të mos zgjidhet deputet në 25 prill. Në zgjedhjet e fundit, ato parlamentare të 2017-ës, PS fitoi 7 deputetë, nga 12 mandate që ka Vlora.
lg.php
Numri dy i PS, Taulant Balla renditet po ashtu i teti në Qarkun e Elbasanit, duke rrezikuar të mbetet jashtë Kuvendit të ri. Gramoz Ruçi është i 10-ti në Qarkun e Fierit. Në pozicion rrezikues është edhe ministri i Turizmit, Blendi Klosi, i cili renditet i pesti në Qarkun e Beratit.
Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, rrezikon gjithashtu, pasi renditet i gjashti në listën e Korçës.
LISTA E PLOTE

Shkodër

1. Edona Bilali
2. Paulin Sterkaj
3. Benet Beci
4. Ilir Beqaj
5. Frrok Gjini
6. Lela Berdica
7. Pal Peraj
8. Kristian shkreli
9. Diana Muriqi
10. Jona Leqejza
11. Alda Mema
12. Kabir Fishta

Kukës
1. Gerta Duraku
2. Petrit Malaj
3. Halim Dauti

Lezhë
1. Lindita Nikolla
2. Eduart Ndreca
3. Shpresa Marrnoi
4. Gentian Malotaj
5. Benard Balaj
6. Eueda Molla
7. Erjola Ndoci
8. Gjon Ndoci
9. Lina Guri

Dibër
1. Lavdim Krrashi
2. Aurora Marra
3. Dionis Ymeri
4. Melaim Damzi
5. Spartak Koltraka
6. Anisa Gjika

Durrës
1. Milva Konomi
2. Alban Xhelili
3. Jurgis Çyrbja
4. Klodiana Spahiu
5. Ilir Ndraxhi
6. Rrahman Rrahja
7. Lefter Koka
8. Edi Rama
9. Ana Dhamo
10. Artan Bitri
11. Kejda Bejaj Ferra
12. Arkend Balla
13. Denis Deliu
14. Klementina Meçe
15. Erjon Meka

Berat
1. Hatixhe Konomi
2. Bardhyl Kollçaku
3. Fadil Nasufi
4. Nasip Naco
5. Blendi Klosi
6. Sara Satka
7. Jurgen pushi
8. Klajdi Qama
9. Rabushe Hoxha
https://gazetamapo.al/dritan-leli-drejt-doreheqjes-si-kryebashkiak-shkak-perplasjet-me-gjiknurin/
Fieri
1. Erion Braçe
2. Petro Koçi
3. Lindita Buxheli
4. Bashkim Fino
5. Baftjar Zeqo
6. Antoneta Dhima
7. Bujar Çela
8. Ismet Beqiraj
9. Tatjana Pirro
10. Gramoz Ruçi
11. Robert Bitri
12. Mirza Petushi
13. Arber Arapi
14. Sokol Krasniqi
15. Esiola Hoxha
16. Erges Krakolli
17. Adela Hysenaj
18. Nimet Musai

Gjirokastër
1. Mirela Kumbaro Furrxhi
2. Laert Duraj
3. Bledar Çuci
4. Artemis Malo
5. Kosta Garo
6. Kjara Adhami

Elbasan
1. Evis Kushi
2. Klevis Xhoxhi
3. Besiaj Ajazi
4. Desantila Tahiraj
5. Sajmir Hasalla
6. Florenc Spaho
7. Luan Duzha
8. Taulant Balla
9. Albana Hana
10. Enver Rroshi
11. Briseida Gjoza
12. Marsida Hyseni
13. Shkelqim Bullari
14. Kristaq Skenderi
15. Endri Pepa

Korçe
1. Eni Zaka
2. Ilirian Pendavinji
3. Blerina Gjylameti
4. Ilir Topi
5. Olta Xhaçka
6. Niko Peleshi
7. Edlira Bode
8. Bledi Çomo
9. Besa Spaho
10. Dhora Dajko
11. Arian Jaupllari
12. Vasil Sterjovski

Tiranë
1. Luljeta Bozo
2. Najada Como
3. Ervin Bushati
4. Ogerta Manastirliu
5. Arben Ahmetaj
6. Ulsi Manja
7. Etilada Gjonaj
8. Arben Pëllumbi
9. Elisa Spiropali
10. Belinda Balluku
11. Toni Gogu
12. Etien Xhafaj
13. Ermonela Felaj
14. Xhemal Qefaliaj
15. Fidel Ylli
16. Klotilda Ferhati
17. Alqi Bllako
18. Eduart Shalsi
19. Pandeli Majko
20. Plarent Ndreca
21. Mimi Kodheli
22. Dallendyshe Bici
23. Fatmir Xhafa
24. Ylli Shehu
25. Alfred Mmuharremi
26. Romina Kuko
27. Edmond Rushi
28. Spartak Braho
29. Klodeta Dibra
30. Ornaldo Rakipi
31. Bora Muzhaqi
32. Eljo Hysko
33. Vaid Shaba
34. Kledina Skendo
35. Halit Valteri
36. Tahir Muhedini

Vlorë
1. Pranvera Resulaj
2. Anduel Tahiraj
3. Vullnet Sinaj
4. Anila Denaj
5. Niko Kuri
6. Ilir Metaj
7. Damian Gjiknuri
8. Edi Rama
9. Teuta Rama
10. Ervis Mocka
11. Alket Hyseni
12. Laura Ferhati

Mapo.al
 
Ps ne Shkoder ka vene kunder Nard Ndokes kunatin e vet.

Sido qe te perfundoje Nardi fiton gjithmone, edhe kunati vet normal?


Jo po thoni qe nuk eshte filozof Nardi
 
Back
Top