Nëse zgjedhjet do të mbaheshin të dielën, 41.3% e qytetarëve do të votonin PS, 30.8% PD dhe 7.6% LSI

Krahasuar me rezultatet e sondazhit të janarit dhe shkurtit, LSI vërehet se ka një rënie të mbështetjes me 2.7%, ndërsa PD një rritje me 2.6%, ndërsa PS ka pasur pak luhatje.
xvnb.jpg

Sondazhi i tretë kombëtar i Euronews Albania me kompaninë prestigjioze MRB lidhur me votën e shqiptarëve në zgjedhjet e 25 prillit zbuloi se nëse qytetarët do të drejtoheshin këtë të diel drejt kutive të votimit ata do të votonin në këtë mënyrë:

PS – 41.3% e votave

PD – 30.8% e votave

LSI – 7.6% e votave

PDIU – 1.3% e votave


Krahasuar me rezultatet e sondazhit të janarit dhe shkurtit, LSI vërehet se ka një rënie të mbështetjes me 2.7%, ndërsa PD një rritje me 2.6%, ndërsa PS ka pasur pak luhatje.

dvcnb-640x345.jpg
Votuesit e papërcaktuar, pra ata që janë përgjigjur se nuk do të votojnë, nuk e dinë apo që kanë refuzuar të përgjigjen janë në masën 17.9%, një tendencë në rritje krahasuar me gjetjet e dy sondazheve të para ku të papërcaktuarit ishin 16.1% dhe 17%.

Nëse edhe votuesit e papërcaktuar do të duhej patjetër të votonin për një parti projeksioni llogarit këtë përqindje votash:


PS – 48.4%

PD – 38.3%

LSI – 9.4%

Metodologjia


Sondazhi i tretë i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze të sondazheve MRB u zhvillua në periudhën 25 shkurt – 9 mars në shtrirje të 12 zonave elektorale në nivel kombëtar. 1600 persona me të drejtë vote u pyetën lidhur me vendimet e tyre për zgjedhjet parlamentare.

Marrë nga: Euronews
 
PS- sa per dijeni, ps do te thote post scriptum dhe jo partia socialiste??

Sondazhin e Qim Pekes kur te dali zotohem ta postoj ne fv?

Thene keto....degjova pak ramen mbreme, shfaqte nje arrogance peshtirendjellese dhe acaruese.
As Berisha qe eshte njelloj autokrat si ai nuk ka qene kurre kaq arrogant, perkundrazi, shume me i qete dhe bashkebisedues korrekt.
 
O bo qun trendy dhe ky barboni fshatar lool
E di cfare me ben pershtypje?
Te jemi te qarte, te tille pseudogazetare ka majtas dhe djathtas, jane thjeshte sahanlepires por me gjithe ato leke e pasuri qe ka sypeshkaqeni nuk mund te blinte dike me dinjitoz se Qim Peka?
Do ishte ne interesin e tij te gjente dike qe ja lepin me dinjitet e jo keshtu hapur fare?
 
E di cfare me ben pershtypje?
Te jemi te qarte, te tille pseudogazetare ka majtas dhe djathtas, jane thjeshte sahanlepires por me gjithe ato leke e pasuri qe ka sypeshkaqeni nuk mund te blinte dike me dinjitoz se Qim Peka?
Do ishte ne interesin e tij te gjente dike qe ja lepin me dinjitet e jo keshtu hapur fare?
Tipat si Qimi dhe Balla e shesin byfen lire o shoku sepse skane shtylle kurrizore, sepse po te kishin do e kuptonin qe dinjiteti i njeriut ska cmim. :D
 
O levo po ç'pate o plak na kujtove Qimin qe me mjes, tashi ekspresi po me njit nëpër llap edhe s'po them dot mo të q'kemi siq duhet ?

P.S @LeVoyageur ma gjej qik lajmin e Lulit dje n'kavaje nga Qimi lot ka fillu tu fol si nga Shqipnia mesme Luli, e ka kap mo ne fund strategjinë fituse lool
 
O levo po ç'pate o plak na kujtove Qimin qe me mjes, tashi ekspresi po me njit nëpër llap edhe s'po them dot mo të q'kemi siq duhet ?

P.S @LeVoyageur ma gjej qik lajmin e Lulit dje n'kavaje nga Qimi lot ka fillu tu fol si nga Shqipnia mesme Luli, e ka kap mo ne fund strategjinë fituse lool
E pashe, kishte perhap covid per qejf te vet?
 
O levo po ç'pate o plak na kujtove Qimin qe me mjes, tashi ekspresi po me njit nëpër llap edhe s'po them dot mo të q'kemi siq duhet ?

P.S @LeVoyageur ma gjej qik lajmin e Lulit dje n'kavaje nga Qimi lot ka fillu tu fol si nga Shqipnia mesme Luli, e ka kap mo ne fund strategjinë fituse lool
sheee edhe kte e ka bo , po Edi e paska davane te marre , se e ka bo Saurelin si Parisi :p
 
Top