LISTA PARAPRAKE/ Këta janë 140 deputetët e rinj që pritet të hyjnë në parlamentin e ri, kandidatët me sytë nga kutitë, ka ende shpresë për thyerjen e

Në Tiranë, kandidatët janë me sytë nga kutitë. Pandeli Majko, Mimi Kodheli e Fatmir Xhafaj, shpresojnë të thyejnë listën për të hyrë në Kuvend.

Featured image of article: LISTA PARAPRAKE/ Këta janë 140 deputetët e rinj që pritet të hyjnë në parlamentin e ri, kandidatët me sytë nga kutitë, ka ende shpresë për thyerjen e listës


TIRANE- Shqipëria po shkon drejt finalizimit të procesit zgjedhor për zgjedhjet e 25 prillit 2021 dhe tashmë ka nisur edhe përllogaritja e emrave që do jenë në parlamentin e ri në 4 vitet e ardhshme. Edhe pse emrat s’janë të finalizuar, thyerja e listës duket e vështirë. Deri më tani, votat e numëruara sjellin një rezultat të pastër për pjesën e sigurtë të listës. Partia Socialiste do të ketë në Kuvend 74 deputetë, Partia Demokratike 59, LSI 4 dhe PSD-ja e Tom Doshi, 3 deputetë.
Në listën paraprake, në Berat PS-ja nuk ka supriza. Por në Tiranë, kandidatët janë me sytë nga kutitë. Pandeli Majko, Mimi Kodheli e Fatmir Xhafaj, shpresojnë të thyejnë listën për të hyrë në Kuvend.

Qarku Berat
PS 5 mandate

Hatixhe Konomi
Bardhyl Kollçaku
Fadil Nasufi
Nasip Naço
Blendi Klosi
PD 2 mandate
Tomor Alizoti
Kasëm Mahmutaj

Qarku Dibër
PD 3 mandate

Xhelal Mziu
Kreshnik çollaku
Dhurata Tyli(çupi)
PS 2 mandate
Lavdrim Krrashi
Aurora Mara

Qarku Durrës
PS 8 mandate

Milva Ekonomi
Alban Xhelili
Jurgis Çyrbja
Klodiana Spahiu
Ilir Ndraxhi
Rrahman Rraja
Lefter Koka
Edi Rama ose Ana Dhamo
PD 6 mandate
Edi Paloka
Agron Duka
Merita Bakiu
Oerd Bylykbashi
Ferdinant Xhaferaj
Andia Ulliri

Qarku Elbasan
PS 8 mandate

Evis Kushi
Klevis Xhoxhi
Besion Ajazi
Dasantila Tahiraj
Saimir Hasalla
Florenc Spaho
Luan Duzha
Taulant Balla
PD 6 mandate
Gazment Bardhi
Flutura Açka
Lefter Gështenja
Dashnor Sula
Eugen Isaj
Zheni Gjergji

Qarku Fier
PS 9 mandate

Erion Braçe
Petro Koçi
Lindita Buxheli
Baftjar Zeqaj
Antoneta Dhima
Bujar Çela
Ismet Beqiraj
Tatiana Piro
Gramoz Ruçi hyn në Kuvend në vend të Bashkim Finos i cili nuk jeton më
LSI 1 mandat
Monika Kryemadhi/Kejdi Mehmetaj
PD 6 mandate
Enkelejd Alibeaj
Eralda Bano(Tase)
Saimir Korreshi
Luan Baçi
Nustret Avdulla
Ilda Dhori

Qarku Gjirokastër
PS 3 mandate
Mirela Kumbaro
Laert Duraj
Bledar Çuçi
PD 1 mandat
Tritan Shehu

Qarku Kukës
PS 1 mandat

Gerta Duraku
PD 2 mandate
Flamur Hoxha
Isuf Çelaj

Qarku Lezhë
PS 3 mandate

Lindita Nikolla
Eduard Ndreca
Shpresa Marnoj

Rezultatet finale të zgjedhjeve në kohë reale dhe të përditësuara nga burimi zyrtar KQZ këtë vit do të mund ti ndiqni në Dosja.al. Kliko për të parë platformën.
PD 4 mandate
Mark Marku
Agron Gjekmarkaj
Lindita Metaliaj
Kastriot Piroli

Qarku Shkodër
PD 5 mandate

Helidon Bushati
Emilja Koliqi
Ramadan Likaj
Greta Bardeli
Zef Hila
PS 3 mandate
Edona Bilali
Paulin Sterkaj
Benet Beci
PSD 2 mandate
Gledis Çeliku
Meri Markiçi
LSI 1 mandat
Agron Çela

Qarku Vlorë
PS 8 mandate

Pranvera Resulaj
Anduel Tahiraj
Vullnet Sinaj
Anila Denaj
Niko Kuri
Ilir Metaj
Damian Gjiknuri
Edi Rama/ Teuta Ramaj
PD 4 mandate
Bujar Leskaj
Ina Zhupa
Fation Veizaj
Arbi Agalliu

Qarku Tiranë
PD 15 mandate

Lulzim Basha
Jorida Tabaku
Alfred Rushaj
Albana Vokshi
Sali Berisha
Agron Shehaj
Fatmir Mediu
Grida Duma
Shpëtim Idrizi
Belind Këlliçi
Vangjel Dule
Mesila Doda
Dashamir Shehi
Flamur Noka
Orjola Pampuri
PS 18 mandate
Luljeta Bozo
Najada Çomo
Ervin Bushati
Ogerta Manastirliu
Arben Ahmetaj
Ulsi Manja
Etilda Gjonaj
Arben Pëllumbi
Elisa Spiropali
Belinda Balluku
Toni Gogu
Etjen Xhafaj
Ermonela Valikaj
Xhemal Qefalia
Fidel Ylli
Klotilda Bushka
Alqi Bllako
Eduard Shalsi
PSD 1 mandat
Gertjan Deda
LSI 2 mandate

Monika Kryemadhi /Petrit Vasili
Erisa Xhixho

Qarku Korçë
PS-6 mandate

Enslemvera Zake
Blerina Gjylameti
Ilirian Pendavinji
Ilir Topi
Olta Xhaçka
Niko Peleshi
PD-5 mandate
Edmond Spaho
Sorina Koti
Ervin Salianji
Bledjon Nallbati
Seladin Jakupllari.


(
/dosja.al)
 
Top