Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

LePuRuShI

Stafi Teknik
V.I.P
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Kurse une kur isha ne Austri , vajta per te pare muzeun ku ndodhen disa relike te heroit tone kombetar , si cdo shqiptar .....
Atyre qe me shoqeronin u thashe se dua te dal ne foto te ballkoni i ketij muzeu ja keshtu , bera shenjen Hjal HITLER!,- me doren e djathte para dhe kembet e bashkuara
Si duket kamerat e sigurise e kishin pare veprimin tim dhe qeshjen e atyre qe me shoqeronin
E mbyllen me shirit te kuq ballkonin dhe kur une u afrova aty ( natyrisht jo drejteperdrejt , po kur i erdhi radha ballkonit ) me komunikuan se ne kete moment nuk lejohet te behen vizita ketu
Une qe kembngulja se kisha paguar euro per te vizituar cdo skute te muzeut. Mos te ti zgjas muhabetet qe bera atje ne fund u thashe,- turp t'ju vije ju austriakeve qe keni turp nga Hitleri. Askush nuk me penaloizoi per kete veprim ,as pse zura ne goje emrin e tij . A thua nuk e dinin ligjin ata te sigurise se ketij muzeu ?
Kur germezoj nje emer te h them "h" si Hitler e askush nuk me ka penalizuar aty ku punoj :puth:

Ne gjermani futesh e ne burg po bere keto gjera... eshte e ndalume me ligj te besh propaganda te hitlerit e aq me shume te besh nje pershendetje nga ana e atij...

Jo per gje por ka shume grupe qe te shofin qe ben keshtu te fusin nje te rrafme te mire edhe her tjeter mendohes 100000 here me e ber ate gje apo jo...

Ne gjermani ka akoma nje pakice shume te vogel te rrymes se hitlerit qe sa her dalin e protestojne... rrifen nga e gjith popullsia gjermane...

Kur keto vet se duan na dole ti edhe e don????

Epo ta kishe ber ne gjermani ate gjen qe bere ne austri ene e shifje si te qisnin me shkelma nga muzeu.... e pastaj i kerkoje ene leket se ndoshta te merrnin ty ato disa....
 

fragolina

Anëtar Aktiv
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Fragolina ne rradhe te pare faleminderit per pergjigjen ,ne rradhe te dyte ke dhene shume pergjigje qe per disa si ne te pa shkolluarit jane te veshtira te kuptohen [shpresoj qe te maresh dhe njehere mundimin, te na japesh nje pergjigje sa me popullore]Pergjigjesh qe behet fjale se sa raciste jemi ne dhe jo vendet europjane,perseri dua te te pyes mos ka dale ndonje mase matje per racizmin? sepse une di qe racizmi matet me krahasim ndermjet popujve me te ngjashem [ne kete rast europa]. Dhe per me teper je vete ti qe shkruan se komuniteti europjan eshte shume i ndjeshem ndaj ketyre ceshtjeve, mos do te thuash qe europjanet nuk jane raciste?Apo mos do te thuash se jane pakez raciste, por ne absolutisht nuk duhet te jemi te tille sepse ne jemi inferjore dhe si te tille duhet te bejme si thote komuniteti europjan,pra me pak fjale bej si them une, por mos bej si bej une.Ky nuk eshte diskriminim apo racizem? Atehere c'fare eshte te lutem?Ne qofte se ne nuk duhet tju ngjajme ketyre europjaneve qe jane te ndjeshem ndaj ketyre ceshtjeve atehere kujt duhet ti ngjajme ?Une nuk e di se c'fare tregojne ato qe solla une, por per mua sigurisht qe tregojne realitetin .Mbase jam nje rast i vecante nuk e di. Dhe duke folur per realitetin meqense ke jetuar ne greqi, mos valle je orthodokse,mos quhesh Dhimitra apo Jorgjica mos valle je nga gjirokastra, saranda,apo himara[meqense eshte epiri i veriut per greket]?Atehere sigurisht qe nuk je ndjere e diskriminuar sepse racizmi ne mjaft vende si dhe ne greqi nuk eshte mbi ngjyren e lekures por mbi perkatesine etnike dhe fetare.Dhe duke fantazuar.. nese ti do te quheshe Hatixhe apo Gjyle do te te respektonin dhe do te ndiheshe mire.Kjo eshte europa...nje fshat ne greqi vendos ndalim qarkullimin per te huajt nga ora 9 darke deri 6 mengjes,disa greke vrasin nje te ri shqiptar sepse kish te veshur bluze me flamurin shqiptar,ne nje qyteze ne itali vendasit vendosin qe te ndertojne nje mur [per tu mbrojtur nga shqiptaret dhe nga marokenet]thua te flitet per vitin 1400,ne itali nje deputet dizifekton vagonin e trenit ku ish ulur nje zezake, ne rusi dy studente shqiptare rrihen barbarisht sepse ishin te huaj dhe keto jane disa copeza te shkeputura nga mozaiku i madh i liberaleve europjane.Per tju kethyher temes... vertet sa raciste jemi ne ?jemi raciste sepse nuk na pelqen qe te na martohen motrat me zezake, po keta europjanet si mund te quhen?Nese ti nuk pranon kete nacjonalizem te ketushem, atehere per cfar lloj nacjonalizmi je ti? Me fal por une vetem me krahasim mund te mat masen e racizmit dhe nacjonalizmit te nje grupi apo individi.Per ta mbyllur, vertet qe e kane ata djem e vajza fajin per mos pranimin e asaj qe jane, por dua te te pyes vertet mendon qe shqiptaret jane nacjonaliste?Ne krahasim me ke.Pra nuk jane kjo pjese [e vogel] e ketyre eurpojaneve qe jane raciste me ne, si duhet te jemi ne me ata? Rrespekti eshte reciprok apo jo?
po i bie shkurt se skam kohe tani, po thejsht per sqarim.
nuk quhem as katerina as dhimitra e as jorgjica, nuk jam ortodokse, e nuk jam as katolike, dhe ne greqi jam paraqitur ajo qe jam shqiptare puro, prej 600 vjetesh me sa di une, nuk nderrova as emrin, as fene, nuk vajta u lepiva per te marre kartat greke, dhe gjirokastra ime eshte 90 % myslimane prej qindra vjetesh, dhe greket kane qene argate ne shtepine time, pronat e mia, dyqanet e mia ok? keshtu qe kur mendonin ata te fillonin tju shkonte ne mendje te silleshin me mua keq, ja u numeroja keto apra syve dhe e qepnin gojen, nejse, ceshtje tjeter kjo.
nuk thashe qe nuk diskriminohemi neve nga greket, di une raste me shume se ty.
tani po e le me kaq, sepseskam kohe tani, do te t epergjigjem nje here tjeter per pjesen me lart.
 

entila

Anëtar i ri
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

nuk do te thote te imitosh popujt e tjere por thjesht te hapesh horizontin e ngushte duke mos pare gjithmone ne nje drejtim por te mesosh edhe te valutosh drejtime te tjera... pastaj jemi te tere qenie njerezore dhe si te tille te mesojme te duam e te marrim mesim nga njeri-tjetri i bardh apo i zi qofte..jemi njerez me mish e me kocke e me nje arsye e nuk eshte se i bardhi ka dicka me teper.. si perfundim jemi te tere te barabarte i kuq, i zi a i bardhe...
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

nuk do te thote te imitosh popujt e tjere por thjesht te hapesh horizontin e ngushte duke mos pare gjithmone ne nje drejtim por te mesosh edhe te valutosh drejtime te tjera... pastaj jemi te tere qenie njerezore dhe si te tille te mesojme te duam e te marrim mesim nga njeri-tjetri i bardh apo i zi qofte..jemi njerez me mish e me kocke e me nje arsye e nuk eshte se i bardhi ka dicka me teper.. si perfundim jemi te tere te barabarte i kuq, i zi a i bardhe...

nuk them te kunderten thjesht nuk do doja te shikoja Shqiperine si Franca :)
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

T'gjithe njerezit jane te barabarte. Nuk ka dallim i bardhi nga i ziu. Eshte logjike dhe e arsyeshme te jetojme t'gjithe se bashku, duke respektuar njeri tjetrin ashtu sic jemi krijuar.
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Sa rehat e gjykoni ju po Shqipetaret qe ne vende te huaja te botes qe marrin nenshtetesine pse vazhdoni i quani vellezer motra shqipetar quani ato perpara tradhetar ne e kemi huq te keq kete gjithmone i drejtojme gishtin te tjereve kur bejn nje veprim qe ne nuk na leverdis po asnjehere nuk ja drejtojme vetes sepse mendojm qe jemi perfekt,jemi me te miret me te mire se ne ska.Te mire mund te jemi po dime vetem te rrahim shume gjoksin dhe mos ti pervishemi punes,sepse te ishte me i zoti Shqipetari skishte neveje per persona me ngjyre ne kombetare por na dilnin futbollistet tani.Sa futbollista Shqipetar kane nenshtetesi te huaj??
Une hapa nje teme njehere dhe disa persona qe ketu kane dale nacionalist e nazist thane epo ato ne shqiperi nuk paguhen eshte normale qe te luajn per te tjere.Ja ku ju them edhe une edhe ai sic ne kemi marre rruget e botes duke bere murator edhe pastruese shtepias ai e ka marre duke luajtur futboll gjykoni kete gjykoni.
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Sa rehat e gjykoni ju po Shqipetaret qe ne vende te huaja te botes qe marrin nenshtetesine pse vazhdoni i quani vellezer motra shqipetar quani ato perpara tradhetar ne e kemi huq te keq kete gjithmone i drejtojme gishtin te tjereve kur bejn nje veprim qe ne nuk na leverdis po asnjehere nuk ja drejtojme vetes sepse mendojm qe jemi perfekt,jemi me te miret me te mire se ne ska.Te mire mund te jemi po dime vetem te rrahim shume gjoksin dhe mos ti pervishemi punes,sepse te ishte me i zoti Shqipetari skishte neveje per persona me ngjyre ne kombetare por na dilnin futbollistet tani.Sa futbollista Shqipetar kane nenshtetesi te huaj??
Une hapa nje teme njehere dhe disa persona qe ketu kane dale nacionalist e nazist thane epo ato ne shqiperi nuk paguhen eshte normale qe te luajn per te tjere.Ja ku ju them edhe une edhe ai sic ne kemi marre rruget e botes duke bere murator edhe pastruese shtepias ai e ka marre duke luajtur futboll gjykoni kete gjykoni.

Hostel me duket se nuk e ke lexuar te gjithe temen ......... nuk po gjykon njeri pse luan ne Shqiperi ai tipi Por a do pranoje motra jote te martoheshe me te.......dhe thelbi a duhet te behemi ''pak'' rraciste per te mos bastarduar kombin tone
 

entila

Anëtar i ri
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

nese dikush dashurohet apo martohet me nje me ngjyre perse te gjykohet apo te tallet per kete zgjedhje te sajen! dashuria nuk ka ngjyre por perputhje idesh, objektivesh e konceptim jete!................................................................................................
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Cka ka i bardhi me shume se i ziu ? Po sikur shqiptaret t'kishin qene te zi ? Perse njeriu nuk mundohet ta ve veten ne poziten e te tjereve, te cilet nuk i pelqen, i urren etj ?
 

Зngjεll

___________
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

nuk them te kunderten thjesht nuk do doja te shikoja Shqiperine si Franca :)

Mos u befte kurre ashtu nga ajo ane : vende e popuj , saqe tani po i ndjekin dhe vete francezet nga toka e tyre :D
 

Drenusha

Anëtar i ri
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Cka ka i bardhi me shume se i ziu ? Po sikur shqiptaret t'kishin qene te zi ? Perse njeriu nuk mundohet ta ve veten ne poziten e te tjereve, te cilet nuk i pelqen, i urren etj ?

Jma dakord me ty shummm....
nje fjal thot:"Ne qofte se deshiron te ndreqesh dike...fillo nga vetja" por nese mendojm per vete na dhemb shum kjo gje...por prap gjithkush ka mendimin e vet...
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Cka ka i bardhi me shume se i ziu ? Po sikur shqiptaret t'kishin qene te zi ? Perse njeriu nuk mundohet ta ve veten ne poziten e te tjereve, te cilet nuk i pelqen, i urren etj ?

Lover, nuk ka te beje ngjyra e lekures ne "urrejtjen" e Shqiptareve ndaj zezakeve por kultura, mentaliteti, botekuptimi etj.
Shqiptaret pergjithesisht, nese duan te bejne nje "shkaktim" rrace, nuk e bejne kurre as me vendet lindore as me vendet jugore...Preferojne perendimin...;)

Eshte me e thjeshte te degjosh femra apo meshkuj shqiptare te martuar me italiane, franceze, angleze, gjermane, amerikane se sa me arabe, afrikane, turq, rumene, ruse apo kineze!

(sigurisht ka dhe raste te "vecanta"...por shume pak)
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Pa le pa le kur te shohim nje dite rruges zezakun me kesule te bardhe duke na thirrur: O dajë :nxef::nxef:te gjitha te gjitha, ama kesula e bardhe (plisi)sdo i kishte hijeshi:lol::lol:
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Lover, nuk ka te beje ngjyra e lekures ne "urrejtjen" e Shqiptareve ndaj zezakeve por kultura, mentaliteti, botekuptimi etj.
Shqiptaret pergjithesisht, nese duan te bejne nje "shkaktim" rrace, nuk e bejne kurre as me vendet lindore as me vendet jugore...Preferojne perendimin...;)

Eshte me e thjeshte te degjosh femra apo meshkuj shqiptare te martuar me italiane, franceze, angleze, gjermane, amerikane se sa me arabe, afrikane, turq, rumene, ruse apo kineze!

(sigurisht ka dhe raste te "vecanta"...por shume pak)

Jo te gjithe mendojne keshtu Bri. Une kam pasur raste te ndegjoje me veshet e mi shqiptare/kosovare te cilet urrejne njerezit per shkak te races, e jo pse jane nga lindja apo ku ta di une.
Mentaliteti? Cdo popull ka mentalitetin e vet, me te meta te ndryshme kuptohet. Vet fakti se e preferojne vetem perendimin, i bie se jane racista. Nqfs eshte e vertete thenja se dashuria s'njeh fe, race, komb, moshe etj...atehere nuk duhet shiquar lindjen e as perendimin.
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Nqfs eshte e vertete thenja se dashuria s'njeh fe, race, komb, moshe etj...atehere nuk duhet shiquar lindjen e as perendimin.

Dashuria midis njerezve lind atehere kur kane te njejtin botekuptim, arrijne te jene te te njejtit nivel intelektual ne komunikim (jo shkollor)....Pra ne rradhe te pare duhet te kete kombimin psikologjik...
Ka edhe raste kur dashurohesh me shikim te pare, por eshte fat qe pastaj te linde dhe kompliciteti....
Ndarjet midis njerezve behen pikerisht se jane shartuar keq me njeri tjetrin..;)
Lidhja me nje person te caktuar eshte rritje, dhe qellimi arrihet vetem nese personat ne fjale arrijne te gershtojne eksperiencat e tyre.
 

BeniT

Donatorë
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Tani ky bukuroshi i Afrika apo nga ishte ja paska fut kot fare , sepse Nacizmi , Rracizmi , dhe Mbrojtja e Kultures, traditave dhe gjuhes, rraces etj etj jane krejt gjera te ndryshme , pse ca mendoj ky te dalin Shqiptaret dhe ta presin me krahe hapur , Keto afrikenat ja ne zi shume vallai , me te zi se zifti , te ishin pak esmer hajt ma .
Une per veten as qe me bejne shume pershtypje nga ngjyra , dmthn nuk jam rracist , dmthn kam shoke afrikan , dal per kafe , dreke apo darke , dhe nuk e kam problem fare , per shoqeri jane te mirepritur .
por kur vjen puna per lidhjesh atehere aty ndryshojne punet . Ne me Afrikanet kemi asnje te perbashket , duke filluar nga pamja fizike , , kultura , traditat e shume gjera te tilla .
Pastaj te shortosh nje molle , te kuqe , me nje fik te zi hajde e merre vesh se cfare lloj fruti do te dalin , me siguri do te dalin ndonje trangull apo ndonje kungull.
Gjithsesi mos te merzitet ky djali se me mire do te behet , Keshtu ka thene edhe Obama :p
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Atehere nese eshte keshtu sic thua ti, nuk ka pse te jemi racist ndaj tyre, ose ta preferojme vetem perendimin (edhe ne perendim ka te zi plottt).
Per mua, devotshmeria eshte ajo qe e dallon te bardhin nga i ziu, te pasurin nga i varfuri etj. Te jesh i devotshem, i sinqert, fiton edhe dashuri te sinqerte, pa dallim race.
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Atehere nese eshte keshtu sic thua ti, nuk ka pse te jemi racist ndaj tyre, ose ta preferojme vetem perendimin (edhe ne perendim ka te zi plottt).
Per mua, devotshmeria eshte ajo qe e dallon te bardhin nga i ziu, te pasurin nga i varfuri etj. Te jesh i devotshem, i sinqert, fiton edhe dashuri te sinqerte, pa dallim race.

Ne po flasim per shartim KOMBI lexoni postimet e Kitrres se i ka me te qeshur me te ''ngjeshtur'' ;) nuk eshte se ne i urrejme se po te ishte ashtu sdo ishte ne Shqiperi ai por jemi kundra perzjerjes dhe bastardimit te rraces Shqiptare me persona qe nuk kane asnje te perbashket me ne
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Atehere nese eshte keshtu sic thua ti, nuk ka pse te jemi racist ndaj tyre, ose ta preferojme vetem perendimin (edhe ne perendim ka te zi plottt).
.

Sa % e femrave në Perendim krijojne familje me njerezit me ngjyre, pasi je ne rrjedha? :mah
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Atehere nese eshte keshtu sic thua ti, nuk ka pse te jemi racist ndaj tyre, ose ta preferojme vetem perendimin (edhe ne perendim ka te zi plottt).
Per mua, devotshmeria eshte ajo qe e dallon te bardhin nga i ziu, te pasurin nga i varfuri etj. Te jesh i devotshem, i sinqert, fiton edhe dashuri te sinqerte, pa dallim race.

Ehhhhh...te ishin sinqeriteti dhe devotshmeria bazat per nje raport..kush ishte si ne...

Njerezit (sidomos vajzat) sa me shume te dine, aq me shume pretendime kane;)

Po te rri une te bej listen e konditave qe duhet te kete nje mashkull per te me terhequr vemendjen, s'dalin 2 dite muhabet ketu....
 

shqiptar ne zemer

Antarë i ri
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Nuk e kuptoj ku e kane hallin disa nga ata ketu qe e heqin veten liberal dhe te civilizuar. Une kam ndenjur dhe me zezake e te huaj te tjere dhe i kam ndihmuar kur kam patur mundsi dhe asnjehere se kam ndjere veten superiore ndaj tyre. Ama kur behet fjala per martese eshte dicka tjeter une jam krenar per kete identitet qe kam si shqiptar edhe po kete identitet dua ta trashegoj. Une skam gje kunder te huajve po i dua shqiptaret qe te ngelen ashtu si jane pa u perzier me te tjeret dhe sidomos me zezaket. Se aq me shume ndryshon nje njeri aq me veshtire e ka ti pershtatet tjetrit. Vetem se une jam per ruajtjen e kombit dhe kultures shqiptare sdo te thote qe jam rracist. Une jam kunder dhunes tek te huajt ne shqiperi po deri me sot kjo te ne nuk ka ndodhur ne krahasim me disa shtete te BE. Edhe dicka ku eshte kufiri ndermjet racizmit dhe patriotizmit. Ish tranjeri i kombetares gjermane Klinsmann tha njehere kur te kombetarja u futen disa te huaj qe sduhet kete aq shume te huaj. Na duhet nje kombetare qe perfaqeson gjermanine. A mos eshte ai valle racist? Une them jo vetem se ai do te ruaj identitetin e kulturen e vendit te vet smund ta quash ashtu. Dhe kur cdo shteti i preken interesat e vendit te vet cdo shtet ben dallime ne kurriz te huajve. Njehere vjen i vendasi pastaj i huaji. Gjermania i bllokoi shteteve te reja te BEs 7 vjet te drejten per te punuar ne gjermani. Eshte ky veprim apo jo racist? Veshtire ta thuash. Kur une jam kunder perzierjeve te rracave per ruajtjen e kombit tim pse duhet te jem une racist. Ish kancelari i gjermanise helmut schmidt tha qe ishte gabim qe morem aq te punetore te huaj ne vendin tone. Edhe se jam vete i huaj ketu ku jetoj duhet te them qe shume te huaj nuk sillen mire. Nuk eshte me sekret ne gjermani qe te huajt bejne nga ana e perqindjes me shume krime se sa gjermanet. Edhe se ne kemi emigruar jashte shtetit per buken e gojes mua me vjen keq per keta emigrante te varfer. Po nuk e di a do te isha dakort qe keshtu dyndjesh te kete neser pasneser edhe ne shqiperi. Me ardhjen e tyre do rritej edhe krimi sic po behet ne itali me rumunet e te tjeret. Mua me vjen keq per ta qe jane te varfer dhe vijne per nje jete me te mira po ama sdo doja qe rruget e tiranes te beheshin te pasigurta dhe te shtoheshin grabitjet e vilave dhe krimet e tjera ose te kete perleshje ne sheshin e tiranes si ne athine mes 150 afrikaneve per kontrollin e tregut te droges. Dhe mos harroni shumicen e te huajve BE e mori per interesat eveta ose i erdhen me zor se ndryshe sdo i kishte marr. Nuk e morri malli italine per shqiptaret e afrikanet qe i vine pothuajse perdit. Sa here njeriu te ndryshoje nga njeriu do te kete racizem dhe paragjykime gjithmone. Edhe kur nji shteti i preken interesat ai vepron gjithmon ne kurriz te te huajve.
 

fragolina

Anëtar Aktiv
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Ne gjermani futesh e ne burg po bere keto gjera... eshte e ndalume me ligj te besh propaganda te hitlerit e aq me shume te besh nje pershendetje nga ana e atij...

Jo per gje por ka shume grupe qe te shofin qe ben keshtu te fusin nje te rrafme te mire edhe her tjeter mendohes 100000 here me e ber ate gje apo jo...

Ne gjermani ka akoma nje pakice shume te vogel te rrymes se hitlerit qe sa her dalin e protestojne... rrifen nga e gjith popullsia gjermane...

Kur keto vet se duan na dole ti edhe e don????

Epo ta kishe ber ne gjermani ate gjen qe bere ne austri ene e shifje si te qisnin me shkelma nga muzeu.... e pastaj i kerkoje ene leket se ndoshta te merrnin ty ato disa....
kete i thashe dhe une per austrine, po naaaaa koka e kesaj
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Duket qe s'ke fare cipe qe flet kshu!! Njof une persona te tille qe jane femije me prinder zezak dhe te bardhe dhe jane bukuri e rralle, dhe shume te zgjuar. Kujtohu mire se nje i tille eshte dhe presidenti i Amerikes sot, zgjuarsine e te cilit as 1% se ke ti.
Mos bej paragjykime kot, edhe mati pak fjalet para se ti shkruash ketu se do behesh i papelqyeshem nga shume te tjere.

-----------------------------------------------------------------
per derisa ke simpati dhe ti e ben nje gje te tille, bukur aty me rri.

keto per mua futen ne boten e krijesave pa pik morali dhe nuk meritojne asjge tjeter per vec dhome se gazit si ato te stilit ne Aushvec.
lol
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Tani ky bukuroshi i Afrika apo nga ishte ja paska fut kot fare , sepse Nacizmi , Rracizmi , dhe Mbrojtja e Kultures, traditave dhe gjuhes, rraces etj etj jane krejt gjera te ndryshme , pse ca mendoj ky te dalin Shqiptaret dhe ta presin me krahe hapur , Keto afrikenat ja ne zi shume vallai , me te zi se zifti , te ishin pak esmer hajt ma .
Une per veten as qe me bejne shume pershtypje nga ngjyra , dmthn nuk jam rracist , dmthn kam shoke afrikan , dal per kafe , dreke apo darke , dhe nuk e kam problem fare , per shoqeri jane te mirepritur .
por kur vjen puna per lidhjesh atehere aty ndryshojne punet . Ne me Afrikanet kemi asnje te perbashket , duke filluar nga pamja fizike , , kultura , traditat e shume gjera te tilla .
Pastaj te shortosh nje molle , te kuqe , me nje fik te zi hajde e merre vesh se cfare lloj fruti do te dalin , me siguri do te dalin ndonje trangull apo ndonje kungull.
Gjithsesi mos te merzitet ky djali se me mire do te behet , Keshtu ka thene edhe Obama :p

-----------------------------------------------------------------
nuk ke shkrujt keq ketu sidomos ajo me mollen e kuqe dhe fikun e zi,

hahahahah lol
 

fragolina

Anëtar Aktiv
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

-----------------------------------------------------------------
per derisa ke simpati dhe ti e ben nje gje te tille, bukur aty me rri.

keto per mua futen ne boten e krijesave pa pik morali dhe nuk meritojne asjge tjeter per vec dhome se gazit si ato te stilit ne Aushvec.
lol

je mire ti ore? ca jane keto budalliqe qe shkruan. si ore ste vjen turp qe permend dhomat me gaz ti e aushvicin? dhe kush pa ti qe ne ate listen e te perndjekurve politike nxore qe ke 20 veta te familjes te vrare ne burgjet e diktatures komuniste. si ore ste vjen zor qe thua gjera te tilla?
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Aman more aman se c'pandehin njerezia se ckan ne zemer Gjermanet, pastaj kaq lehte e kane harruar ata 4 milion femra gjermane te dhunuara nga ushtria e kuqe:uffa::uffa:. Meq qenka keshtu ne pamje te pare a dmth. kjo se ne kur bertisnim Parti Enver jemi gati kurdohere, e kishim me tere mendje :espuls:Mos beni eksperimente me njerez se do dali keq eksperimenti :espuls:jane te vetmet modele qe nuk i shkojne per shtati objektivit :espuls:
 

*Mia*

Slave To The Rhythm
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Kur isha ne shkolle te mesme, mbaj mend qe nje shoku yne i klases vizatoi ne derrase te zeze simbolin e SS. Nuk ishte shume i ndergjegjshem per ate qe beri, por fakti eshte qe mesuesi qe hyri ne ate moment ne klase ngeli si i shtangur kur e pa, e menjehere e beri problem. U pezullua mesimi, djali perfundoi ne drejtori. Tani.. ne nuk jemi ne shkolle, nuk jemi as femije. Jam dakort qe duhet ruajtur e drejta e te shprehurit, por cdo gje ka limit. Po shoh pak si shume tolerance kohet e fundit.. nese ka ndonje pergjegjes per kete forum, do ishte mire te behej i gjalle. Jemi me te vertete jashte cdo limiti! Neveritese!!
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Kur isha ne shkolle te mesme, mbaj mend qe nje shoku yne i klases vizatoi ne derrase te zeze simbolin e SS. Nuk ishte shume i ndergjegjshem per ate qe beri, por fakti eshte qe mesuesi qe hyri ne ate moment ne klase ngeli si i shtangur kur e pa, e menjehere e beri problem. U pezullua mesimi, djali perfundoi ne drejtori. Tani.. ne nuk jemi ne shkolle, nuk jemi as femije. Jam dakort qe duhet ruajtur e drejta e te shprehurit, por cdo gje ka limit. Po shoh pak si shume tolerance kohet e fundit.. nese ka ndonje pergjegjes per kete forum, do ishte mire te behej i gjalle. Jemi me te vertete jashte cdo limiti! Neveritese!!

Mia ss nuk kishin vetem gjermanet dhe Jaguar para se te quheshe Jaguar quheshe SS ku e di ti qe e kishte per Gjermanet te lutem shume cjane keto konkluzione te tilla....
 

*Mia*

Slave To The Rhythm
Titulli: Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Mia ss nuk kishin vetem gjermanet dhe Jaguar para se te quheshe Jaguar quheshe SS ku e di ti qe e kishte per Gjermanet te lutem shume cjane keto konkluzione te tilla....

O Taku, e kisha fjalen per simbolin e nazisteve.. dy S te kryqezuara. Po nuk eshte puna aty, une habitem me ty qe te vret syrin historia ime e jo nja dy gjera me lart.. Ju qofshi!
 
Top