Futbollistet me ngjyre...shqiptaret naziste te vertete

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Futbollisti me ngjyrë: Familjet shqiptare s'na pranojnë për dhëndurë
Nga Elona Demollari
Marrë nga Gazeta Shekulli


Moohaomed Abdurahman, jeton prej 3 vitesh në Shqipëri. Rrëfimi i sinqertë për raportet me bashkëmoshatarët e tij shqiptarë dhe të dashurat e tyre tiranase. "Ka dhe raste kur ne nuk na lejojnë të hyjmë në pub-e".

Emri i tij është Moohaomed Abdurahman. Na tregon që ka mbaruar shkollën e mesme dhe pastaj "menaxheri im (Muhamedi është futbollist në një nga klubet shqiptare të futbollit), më shkëputi nga shkolla, sepse donte që unë të luaja".
Ai ka ardhur nga Kameruni dhe ndodhet në Shqipëri prej 3 vjetësh. Luan me një skuadër jashtë Tiranës, ndërsa në fundjavë rri në Tiranë, ku ka një shtëpi me qira, bashkë me disa shokë të tjerë kolegë.
Muhamedin nuk e takuam për ta pyetur rreth futbollit, por rreth marrëdhënies që ai ka ndërtuar këto tre vite me shoqërinë shqiptare, në veçanti me vajzat shqiptare. Intervista me të, në fakt, mund të hedhë dritë mbi disa pyetje, që ndoshta të gjithëve na vijnë në mend, kur i shohim këta djem me ngjyrë që ecin rrugëve të Tiranës. Si jetojnë? اfarë ndodh kur "përplasen" me shoqërinë shqiptare? A jemi ne racistë? Si sillen vajzat tona me to? Po pjesa tjetër e rinisë së Tiranës, si i pret dhe si i ka raportet me këta të rinj, që vijnë këtu nga "fundi i botës"?
Muhamedin e takojmë në një nga baret e Tiranës. Sa për fillim, po ju themi që, gjatë gjithë kohës që ishim me të, nuk na ndaheshin vështrimet kurioze dhe shpesh tallëse të atyre që rrinin në tavolinat ngjitur. Një djalosh i zi dhe një vajzë e bardhë tiranase, duket që bënte goxha përshtypje.
Muhamed ende nuk flet qartë shqip, megjithëse kupton mirë. Bisedën me të e zhvilluam në anglisht.

Muhamed, si të duken vajzat shqiptare?
Të bukura, por nervoze me djemtë shqiptarë, me sa kam parë.

Edhe me ju të huajt me ngjyrë janë kështu, nervoze?
Me ne nuk janë kështu, janë shumë xhentile.

Si sillen ato kur ju shohin?
Disa nuk duan të flasin, ndërsa disa të tjera duan me të vërtetë të flasin, por ato kanë frikë për shkak të mentalitetit

Mentalitetit?! D.m.th., ti ndjehesh keq?
Ndonjëherë. Kur sapo kisha ardhur, e kisha shumë të vështirë, por tani është shumë e thjeshtë. Nëse ata nuk më flasin mua, nuk më bëhet vonë, as unë nuk ju flas.

Keni pasur ndonjë të dashur shqiptare?
Nuk mund të them që kam pasur të dashur, por vajza, po.

اfarë do të thotë kjo?
Në një lidhje unë dua të jem i lirë, d.m.th., të dal me të dashurën sa herë që unë dua, familja e saj të jetë në dijeni dhe të rri sa më rehat, d.m.th., mos ndihem i paragjykuar, pra, të mos më duhet të dal fshehur.

Më qartë, kanë fjetur këto vajza me ju?
Vajzat që kanë qenë me mua, kanë ndenjur me mua dhe kanë fjetur, vetëm për të provuar se si janë të huajt, apo ne, "njerëzit me ngjyrë". Pra, për mua nuk ka qenë një lidhje, ka qenë thjesht miqësi.

Për çfarë vajzash bëhet fjalë? D.m.th., si jeni njohur me to?
Sa për mënyrën se si jam njohur, ka ndodhur që ato të më dërgojnë numrin e celularit nëpërmjet ndonjë kamerieri dhe kam komunikuar më pas nëpërmjet mesazheve, apo dhe telefonatave.

A ke provuar të mbash lidhje më vonë me to?
Me disa po. Por pasi kemi kaluar disa çaste, apo një natë, ato nuk kanë dashur të vinin më me mua.

Pse?
Kjo për shkak të njerëzve. Kjo është dhe arsyeja që unë ju thashë që nuk mund ta quaj lidhje dashurie. Sepse, nëse takohesh me ato më vonë, në kafe, apo qoftë dhe në rrugë, njerëzit përreth të shohin në një mënyrë të çuditshme.

Të ka ndodhur të zihesh me ndonjë mashkull shqiptar, për shkak të ndonjë vajze?
Jam grindur disa herë me djem shqiptarë, sepse më thonë gjëra të çuditshme.

اfarë gjërash të çuditshme?
Se përse unë shikoj vajzat, me të cilat ata rrinë, p.sh. Dua të theksoj që, disa nga meshkujt shqiptarë, janë shumë arrogantë dhe agresivë.

Kur shkoni nëpër pub-e apo lokale nate në Tiranë, kërceni me vajza shqiptare?
Unë kërcej nëpër pub-e, por vajzat kanë frikë të më afrohen. Mendoj që kjo ndodh pikërisht për shkak të frikës që kanë nga djemtë e pranishëm shqiptarë. Sepse, edhe nëse këto vajza që afrohen të kërcejnë, nuk janë të shoqëruara nga meshkuj, ato shihen "ndryshe" nga të tjerët që ndodhen në pub. Nuk e di, por më duket sikur ata e quajnë për ofendim një veprim të tillë. Kur unë nis të kërcej i vetëm, vajzave shqiptare u pëlqen mënyra se si ne kërcejmë, ne e kuptojmë këtë nga mënyra se si ato na shohin.
Dua të them edhe diçka, që ka dhe raste kur ne nuk na lejojnë të hyjmë në pub-e.

Edhe në rastet kur jeni të shoqëruar nga femra?
Po, ka shumë raste, kur unë shkoj vetëm me shokët e mi, të cilët janë edhe ata njerëz me ngjyrë. Ngaqë ata që rrinë tek dera nuk kanë guximin të na e thonë hapur, që ju nuk mund të hyni për shkak të lëkurës, gjejnë lloj-lloj justifikimesh të tipit: s'ka vend, ka prenotime. Na ka ndodhur që të mos na futin edhe në rastet kur kemi qenë me vajza shqiptare, pra të bardha, por kjo ndodh më rrallë.

Muhamed, ke menduar ndonjëherë që të martohesh me ndonjë vajzë shqiptare?
Jo, dhe kjo vetëm për shkak të mentalitetit këtu. Unë nuk mund jem i lumtur asnjëherë, por, edhe nëse ajo vajzë që mund të martohej me mua do të ishte e lumtur, ajo nuk do të mund të jetonte në Shqipëri. Familja e saj nuk do ta lejonte këtë fakt, dhe nuk do të pranonte asnjëherë. Unë e di shumë mirë që ajo nuk do të ndjehet asnjëherë "e lirë" për shkak të mentalitetit.

Ka ndodhur ndonjëherë që ia ke thënë një vajze shqiptare dëshirën për martesë?
Një herë më ka ndodhur që, një vajzë të më thotë që, nëse do martohem me ty, mund të jetoj vetëm jashtë, këtu nuk mundem.
Edhe një shoku im ka qenë i lidhur vetëm për dy javë dhe janë ndarë, sapo e ka marrë vesh familja e saj.

Po në Kamerun, si shihet martesa mes një njeriu me ngjyrë dhe një njeriu të bardhë?
Shumë martesa bëhen, qoftë raste kur vajza me ngjyrë martohen me meshkuj të bardhë dhe qoftë meshkuj me ngjyrë që martohen me femra me ngjyrë. ثshtë një vend i lirë nga mentalitetet dhe paragjykimet.

Si janë vajzat shqiptare në një lidhje, krahasuar me vajzat e vendeve të tjera?
Vajzave shqiptare u mungon liria.

Po në qytetin ku luan futboll, (Ballsh) a ke shoqe shqiptare?
Jo, as që bëhet fjalë.

Flasim për vajza, të cilat i ke vetëm shoqe, asgjë më tepër...
Jo, jo. Ai është qytet i vogël dhe dihet që mentaliteti është më i egër. Shoqet e mia të vetme janë vetëm në Tiranë. Në Ballsh kam miqtë e skuadrës. Atje shkoj vetëm për punën, por miq nuk kam.

A ju ndodh që të ecni në rrugë dhe të dëgjoni ofendime, sepse ti kupton shqip, me sa shoh...
Gjithmonë. Dëgjoj shumë gjëra.

اfarë mendon kur dëgjon ofendime në rrugë?
Mendoj që janë njerëz që nuk e pranojnë dot faktin që ne jemi të "ndryshëm", dhe pse ky ndryshim është vetëm në lëkurë. Në fund të fundit, ne jemi njerëz si gjithë të tjerët, me të mira dhe të këqija.

Në tre vjet, nuk ka ndryshuar fare kjo sjellje?
Unë mendoj që kjo gjë nuk ka për të ndryshuar kurrë. Rastis që ka prindër me fëmijë në duar dhe i tregojnë fëmijës së tyre me gisht nga ne. Atëherë, më thuaj, si mund të ndryshojë ky mentalitet, kur ata fëmijë nisin të na shohin ndryshe që në moshë fare të vogël? Ata rriten me këtë paragjykim ndaj nesh.

Keni luajtur në vende të tjera futboll?
Unë kam qenë në Turqi, Mal të Zi, Maqedoni.

Njësoj është sjella ndaj jush, edhe atje?
Jo, jo. Andej kam edhe shumë miq të mitë, që janë martuar me vajza të bardha, diçka që në Shqipëri nuk ndodh kurrë. Ndaj them me plot gojë, që mentaliteti i këtushëm ndaj njerëzve me ngjyrë, është më i fortë se në çdo vend tjetër ne bote ketu ka naziste te vertete.
 

Bilderberg

Anëtar i ri
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

Nuk e ka emrin nazizem por e ka merin ruajtje e rraces dhe si rrjedhoje mbijetese e kombit!!!

Ka qene pikerisht kjo arsyeja qe kemi mbijetuar si komb dhe vazhdojme e egzistojme akoma edhe sot, ndryshe do ishim te gjithe serbo-greko-turk dhe sot do flisnim greqisht, turqisht ose serbisht!!!

Si ka kuptuar akoma shqiptaret ky tipi, le te filloje nga historia ndofta do i hyje diçka ne tru!!!
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

bilderberg ky eshte si miku i pa ftuar sipas shkrimit qe ka bere kjo cuca.

no welcome color race in albania.
maybe a day no body is welcome.

Albanians are clear to clean from the planet all dirty filthy nations.


heil hitler
 

fragolina

Anëtar Aktiv
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

Nuk e ka emrin nazizem por e ka merin ruajtje e rraces dhe si rrjedhoje mbijetese e kombit!!!

Ka qene pikerisht kjo arsyeja qe kemi mbijetuar si komb dhe vazhdojme e egzistojme akoma edhe sot, ndryshe do ishim te gjithe serbo-greko-turk dhe sot do flisnim greqisht, turqisht ose serbisht!!!

Si ka kuptuar akoma shqiptaret ky tipi, le te filloje nga historia ndofta do i hyje diçka ne tru!!!

racizmi dhe nacionalizmi nuk jane sinonime te njera tjetres, dhe as shprehje te barabarta.
te mos respektosh nje njeri thjsht per faktin se ka ngjyre tjeter lekure, se eshte sakat, se eshte i mete mendor, se eshte me kombesi dhe shtetesi tjeter etj etj: kjo eshte thjesht shprehje e barbarise dhe mungses se tolerances. edhe mostolerance kane vetem injorantet.
 

fragolina

Anëtar Aktiv
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

no welcome color race in albania.
maybe a day no body is welcome.

Albanians are clear to clean from the planet all dirty filthy nations.


heil hitler
Po te kujtoj se keto fjale qe ke shkruar ti, por ne vend te fjales shqiperi eshte perdorur fjala deutschland, jo me larg se 60 vjet me pare( biles dhe me para e me pas) cuan vetem ne evrope 6 milione njerez drejt vdekjes.
e gjitha filloi nga keto fjale, qe u perseriten per gati 10 vjet me radhe deri sa u bene realitet.
pasojat e ketyre fjaleve po i vuajne akoma dhe sot vendet e ballkanit ku bejme pjese dhe neve, dhe qe po hame te zite e ullirit me luften kunder varferise, me mbushejn e mendejs se vetes qe dolem nga komunizmi( qe eshte pikerisht pasoje e ketyre fjaleve, se perndryshe nuk do e kapte shqiperine plani marshall i zonave te influences), edhe me faktin tjeter, qe neve shqiptareve na trajtojne neper evrope, si neve kete futbollistin me ngjyre ne shqiperi.

keshtu qe per nacionalizem te semure psikopat, nuk besoj se kemi nevoje ne shqiptaret.
 

mirela

DODONA hajmali
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

Futbollisti me ngjyrë: Familjet shqiptare s'na pranojnë për dhëndurë
Nga Elona Demollari
Marrë nga Gazeta Shekulli

Kur shkoni nëpër pub-e apo lokale nate në Tiranë, kërceni me vajza shqiptare?
Unë kërcej nëpër pub-e, por vajzat kanë frikë të më afrohen. Mendoj që kjo ndodh pikërisht për shkak të frikës që kanë nga djemtë e pranishëm shqiptarë. Sepse, edhe nëse këto vajza që afrohen të kërcejnë, nuk janë të shoqëruara nga meshkuj, ato shihen "ndryshe" nga të tjerët që ndodhen në pub. Nuk e di, por më duket sikur ata e quajnë për ofendim një veprim të tillë. Kur unë nis të kërcej i vetëm, vajzave shqiptare u pëlqen mënyra se si ne kërcejmë, ne e kuptojmë këtë nga mënyra se si ato na shohin.
Dua të them edhe diçka, që ka dhe raste kur ne nuk na lejojnë të hyjmë në pub-e.Njësoj është sjella ndaj jush, edhe atje?
Jo, jo. Andej kam edhe shumë miq të mitë, që janë martuar me vajza të bardha, diçka që në Shqipëri nuk ndodh kurrë. Ndaj them me plot gojë, që mentaliteti i këtushëm ndaj njerëzve me ngjyrë, është më i fortë se në çdo vend tjetër ne bote ketu ka naziste te vertete.


Normale qe eshte ofendim per nje rrace te paster prej ari ( ariane thonin nazistet me kryqin e tyre te thyer . Naustiken e Ilireve tane) si kjo jona,ta ndote me lekure te zeze prej skllavi


Pse c'te keqe i solli Gjermanise nazizimi ? Perkundrazi ...
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

Akoma paska INJORANTA te tille ?
 

*Mia*

Slave To The Rhythm
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

Normale qe eshte ofendim per nje rrace te paster prej ari ( ariane thonin nazistet me kryqin e tyre te thyer . Naustiken e Ilireve tane) si kjo jona,ta ndote me lekure te zeze prej skllavi


Pse c'te keqe i solli Gjermanise nazizimi ? Perkundrazi ...

Po tallesh ti?? Mos duhet te fillojme dhe ne me pastrimin e races njerezore? Mos duhet te eliminojme qeniet "e ndryshme" nga ne? Te zhdukim te semuret, handikapatet, homoseksualet, ata qe nuk jane me prejardhje "te paster" sic thoni ju? Or po nga keni ardhur? Ku po jetoni? Me thoni qe po beni shaka.. he ju befsha se me late pa darke!!
 

Lucignolo

Stafi Teknik
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

I bardhi me te bardhin, i ziu me te ziun.. ca esht perzirje keshtu lool
Opo thuj ti qe nuk e la Enveri Mehmetin, kot nuk fillun jevgjit e AL tu kendu rroft Enveri rroft Enveri se Mehmeti desh na theri.
Dihet qe ne AL ato jane te ardhur se Shqiperia ska pas kshu miximesh. po ske ca ti besh shtegtimeve...
 

*Mia*

Slave To The Rhythm
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

I bardhi me te bardhin, i ziu me te ziun.. ca esht perzirje keshtu lool
Opo thuj ti qe nuk e la Enveri Mehmetin, kot nuk fillun jevgjit e AL tu kendu rroft Enveri rroft Enveri se Mehmeti desh na theri.
Dihet qe ne AL ato jane te ardhur se Shqiperia ska pas kshu miximesh. po ske ca ti besh shtegtimeve...

Pse nuk thua edhe "italiani me italianin", "shqiptari me shqiptarin", "greku me grekun", etj? Apo nuk te leverdis kjo lloj ndarje..
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

sduhet et kete rracizem un per vete se kam problem kam pas me shume dashnore braziljane e domenikane me ngjyre me pak fjale se sa te bardha prandaj sduhet et ekete dallim ngjyre .
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

Tani nuk e di a e lexuat kete qe ka thene ky futbollisti,por eshte per te ardhur keq per fjalet qe ka thene.Sepse eshte REALITET...
Keto vajzat e emancipuara qe na shkokan ne krevat me futbollistin per te hequr kureshtjen nuk paskan guxim pastaj te mbajne lidhje...:mah sa kot.
Pastaj per te mos folur per çunat qe bejne sherr me njeri tjetrin per vajzat.
Njerez jemi ne 2009,dhe vajzat (te pakten une e ato qe e mendojne pak a shume si une) nuk jane prone e tyre.

P.s. Mirela uroj te kesh bere ironi me ate postimin tend.
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

Lexova me vemendje gjithe intervisten dhe gjithçka e thene nga ai çuni
eshte fatkeqsisht e vertet.
Me duket interesant kendveshtrimi dhe vlersimi i djaloshit zezak ndaj mentalitetit tone.
Mendoj se nuk na shkon fare fare fare nje mentalitet i tille provincial , racist
dhe teper i prapambetur .
Duhet ta dime me mire se çdokush se çdo te thote racizem dhe ndjenje superioriteti .
Eshte koha te ndryshojme.
 

mirela

DODONA hajmali
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

Po tallesh ti?? Mos duhet te fillojme dhe ne me pastrimin e races njerezore? Mos duhet te eliminojme qeniet "e ndryshme" nga ne? Te zhdukim te semuret, handikapatet, homoseksualet, ata qe nuk jane me prejardhje "te paster" sic thoni ju? Or po nga keni ardhur? Ku po jetoni? Me thoni qe po beni shaka.. he ju befsha se me late pa darke!!

sduhet et kete rracizem un per vete se kam problem kam pas me shume dashnore braziljane e domenikane me ngjyre me pak fjale se sa te bardha prandaj sduhet et ekete dallim ngjyre .


A martohesh ti me nje vajze te tille ?
Po *MIA*, ti a martohesh me nje te tille , arixhi psh , ose me ndonje jevg martohesh ti ...?

Edhe italiane e gjermane martohen me ne *mia* se s'jemi te zinj e para
E dyta , femrat e huaja vdesin per meshkujt tane, lene dhe burrat e tyre per ta se jane te bukur dhe jane BURRA, e ndersa meshkujt e huaj kerkojne te martohen me vajza shqiptare se jane per shtepi dhe te pastra
OK !
Nese keta te huaj do ishin te zinj , femrat dhe meshkujt shqiptare nuk do martoheshin me to Do benin si Angel&Devil i forumit tone ,apo ato vajzat e artikullit me lart
UNE per vete nuk do ta pranoja nje njeri me ngjyre ne shtepine time Kur them ne shtepi kam parasyh te vellai, motra , kusherinjte , niprit mbesat dhe femijet e mi
Ata sigurisht qe s'do me pyesin , po une vete do isha KUNDRA
Kam kolege te zinj aty ku punoj por ne lidhje me perzierjen familjare mendohem mire dhe me shqiptare jo me me te zinj
Ne politike , partnere ne biznese , kolge zyre ,shef e ku ta di une nuk do kisha asnje problem ndaj tyre , dhe pse ma shpifin kur qeshin u del ajo gjuha dhe dhembet e bardhe e te fusin friken
Thashe qe gjermanise nuk i erdhi ndonje e keqe nga nazizmi per tjeter gje e dashur ,nuk kisha qellim qe te fillonim perseri te vrisnim njerez e per te behet kasaphane
Nuk besoj qe nje gjermane ,safi gjermane , jo gjermane me passaporte qe si dihet nga i kane ardhur prindet eqe thote jane gjermane te martohet me nje njeri me ngjyre !!!!
E per kete thashe qe Gjermanise nuk i erdhi ndonje e keqe nga nazizmi, perkundrazi ........
UNE JAM KUNDRA MARTESES SE SHQIPATREVE ME RRACE TE ZEZE JU MENDONI E BENI SI TE DONI
P.S
MARTESES , flirte pastaj beni sa te doni :D
 

mirela

DODONA hajmali
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

Aaaa se harrova , Pa mendoni nje zezak me kokorrithka floket nga Kameruni apo nga derqi e di une se nga vine keta te thote:
Jam SHQIPTAR !!!!!!! :nxef::nxef::nxef:
:shpata::shpata::shpata::frike::frike::frike::frike:
:kokes::kokes::kokes::kokes:
 

vitk

Anëtar i Respektuar
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

me sa shikoje une e shajne me teper ata qe i kane provuar

cfare me ben pershtypje ketu eshte per ato femra qe i japin nr nepermjet kamarierit dhe ato qe duan ta provojne qe kjo tregon se cfare bucesh jane (se femra normale une nuk i quaje )
dhe flasim ne shqipet shyqyre qe nuk jemi ne zonen shenge se do i shikoje shqipetaret vetem me te zinje dhe arabe.
nje studente kishim ketu ku jame dhe vajti gjeti me te ziun nga GANA
 

*Mia*

Slave To The Rhythm
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

Po *MIA*, ti a martohesh me nje te tille , arixhi psh , ose me ndonje jevg martohesh ti ...?
Nese ai PERSON do plotesonte kushtet qe une kerkoj tek nje djale, pse jo? Ne vleresim nuk fus prejardhjen, por vetem kompatibilitetin ne karakter, pasione, pikesynime, ndjenja, etj.
Edhe italiane e gjermane martohen me ne *mia* se s'jemi te zinj e para
E dyta , femrat e huaja vdesin per meshkujt tane, lene dhe burrat e tyre per ta se jane te bukur dhe jane BURRA, e ndersa meshkujt e huaj kerkojne te martohen me vajza shqiptare se jane per shtepi dhe te pastra

Mendon se mund te flasesh per te gjithe? Kaq e bindur je? Imagjino.. kaq lart e hedh sh.. shikimin sa qe mendon se si ne s'ka! Pse une kisha krijuar bindjen e kundert, pra qe shqiptaret lene koken per te huajt, sepse dine si t'i trajtojne e respektojne? Thjesht pershtypje e imja kjo?

UNE per vete nuk do ta pranoja nje njeri me ngjyre ne shtepine time Kur them ne shtepi kam parasyh te vellai, motra , kusherinjte , niprit mbesat dhe femijet e mi
Ata sigurisht qe s'do me pyesin , po une vete do isha KUNDRA
Ah, ok.. nese e shtron ne kete menyre diskutimin, pra ne veten e pare, ndryshon puna. Eshte nje mendim i yti dhe ti je e lire te mendosh e te zgjedhesh c'te duash per veten tende.

Por.. te arrish te thuash qe gjermanet nuk e paten te gabuar nazizmin.. une kete e quaj ofeze ndaj gjithe atyre te vrareve e internuarve, qe faj te vetem kishin.. prejardhjen.. Nuk e konceptoj dot te gjykoj dike per prejardhjen.. boll kane vuajtur shume te pafajshem para nesh e boll jam ngopur me sjelljet raciste anti-shqiptare anembane botes. Pak kujdes kur zgjidhni fjalet here tjeter.. jemi njerez te ndjeshem.


Nuk besoj qe nje gjermane ,safi gjermane , jo gjermane me passaporte qe si dihet nga i kane ardhur prindet eqe thote jane gjermane te martohet me nje njeri me ngjyre !!!!

p.s. une vete personalisht njoh dy raste.. per fat te mire!
Te pershendes!
 

*Casanova*

kazhanov
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

ndalohet perdorimi i gjuheve te huaja ne forum LOLLOLLOL
 

alfonci

Veri investigatio
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

Sic duket paska ardhur ne evrope ai... Personalisht nuk do e quaja si dicka pozitive, por eshte e pamohueshme qe evropianet i shikojne me ironi te tjeret e "paftuar" ne vendet e tyre.
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

me sa shikoje une e shajne me teper ata qe i kane provuar

cfare me ben pershtypje ketu eshte per ato femra qe i japin nr nepermjet kamarierit dhe ato qe duan ta provojne qe kjo tregon se cfare bucesh jane (se femra normale une nuk i quaje )
dhe flasim ne shqipet shyqyre qe nuk jemi ne zonen shenge se do i shikoje shqipetaret vetem me te zinje dhe arabe.
nje studente kishim ketu ku jame dhe vajti gjeti me te ziun nga GANA

sa te drejte qe ke ;)
 

marchigiano

Anëtar i ri
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

Nese ai PERSON do plotesonte kushtet qe une kerkoj tek nje djale, pse jo? Ne vleresim nuk fus prejardhjen, por vetem kompatibilitetin ne karakter, pasione, pikesynime, ndjenja, etj.


Mendon se mund te flasesh per te gjithe? Kaq e bindur je? Imagjino.. kaq lart e hedh sh.. shikimin sa qe mendon se si ne s'ka! Pse une kisha krijuar bindjen e kundert, pra qe shqiptaret lene koken per te huajt, sepse dine si t'i trajtojne e respektojne? Thjesht pershtypje e imja kjo?


Ah, ok.. nese e shtron ne kete menyre diskutimin, pra ne veten e pare, ndryshon puna. Eshte nje mendim i yti dhe ti je e lire te mendosh e te zgjedhesh c'te duash per veten tende.

Por.. te arrish te thuash qe gjermanet nuk e paten te gabuar nazizmin.. une kete e quaj ofeze ndaj gjithe atyre te vrareve e internuarve, qe faj te vetem kishin.. prejardhjen.. Nuk e konceptoj dot te gjykoj dike per prejardhjen.. boll kane vuajtur shume te pafajshem para nesh e boll jam ngopur me sjelljet raciste anti-shqiptare anembane botes. Pak kujdes kur zgjidhni fjalet here tjeter.. jemi njerez te ndjeshem.
p.s. une vete personalisht njoh dy raste.. per fat te mire!
Te pershendes!
pershembull... Boris Beker tenisti gjerman eshte i martuar me nje te zeze...
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

Nuk jam rracist por te mbajme dhe pak nivelin
 

*Mia*

Slave To The Rhythm
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

Sigurisht, Donne e buoi dei paesi tuoi ;)

aaahh.. vetem mos te rente ne dere pa do te te shihja!
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

Pajtohem plotesisht me mendimin e *Mia*-s :)
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

me sa shikoje une e shajne me teper ata qe i kane provuar

cfare me ben pershtypje ketu eshte per ato femra qe i japin nr nepermjet kamarierit dhe ato qe duan ta provojne qe kjo tregon se cfare bucesh jane (se femra normale une nuk i quaje )
dhe flasim ne shqipet shyqyre qe nuk jemi ne zonen shenge se do i shikoje shqipetaret vetem me te zinje dhe arabe.
nje studente kishim ketu ku jame dhe vajti gjeti me te ziun nga GANA

Lere lere se i kemi te emancipuara vajzat ne....Po ecin me kohen.
Nga njera ana qejfi ua ka e nga ana tjeter b... s'ua mban.
Se e kane per turp ti shikoje njeri me te,mbesin pa martuar po ta dine qe ka vajtur me nje zezak...


P.s. Sdq une njoh(kam pare) shume studente shqiptare ketu ne Rome qe jane te lidhura me afrikane,mundesisht i kane derguar dhe ne Shqiperi dhe nuk kane pas probleme nga familja.
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

Lere lere se i kemi te emancipuara vajzat ne....Po ecin me kohen.
Nga njera ana qejfi ua ka e nga ana tjeter b... s'ua mban.
Se e kane per turp ti shikoje njeri me te,mbesin pa martuar po ta dine qe ka vajtur me nje zezak...


P.s. Sdq une njoh(kam pare) shume studente shqiptare ketu ne Rome qe jane te lidhura me afrikane,mundesisht i kane derguar dhe ne Shqiperi dhe nuk kane pas probleme nga familja.

o Bianka po pe ndonjeren aman te keqen i thuaj qe pasaportat afrikane nuk pijne uje ne europe dhe amerike se mos ngatrohen dhe i marrin per amerikane ;)
 

abstraction

Carpe Diem
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

Normale qe eshte ofendim per nje rrace te paster prej ari ( ariane thonin nazistet me kryqin e tyre te thyer . Naustiken e Ilireve tane) si kjo jona,ta ndote me lekure te zeze prej skllavi


Pse c'te keqe i solli Gjermanise nazizimi ? Perkundrazi ...

Te befsha nacionalzmin e semure-injorant qe me paske ti Mirela .


p.s. Hap nje teme apostafat per mua "Bisede me Abstraction" dhe sqarohemi atje bashke. Lol
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

o Bianka po pe ndonjeren aman te keqen i thuaj qe pasaportat afrikane nuk pijne uje ne europe dhe amerike se mos ngatrohen dhe i marrin per amerikane ;)

Hehehehe....Shpresoj per ato ta dine si qendron problemi i pasaportave,ndryshe i mori lumi...hehehehe...
Ato qe kam pare une ishin te danshuruaaaar....
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Fotbollisti me ngjyre Shqiptaret naziste te vertetee

Hehehehe....Shpresoj per ato ta dine si qendron problemi i pasaportave,ndryshe i mori lumi...hehehehe...
Ato qe kam pare une ishin te danshuruaaaar....

epo te na rrojne athere me ndonje tufe kalamajsh se kemi nevoje per popullsi LOL LOL
 
Top