Blog

Nani nani.... http://www.youtube.com/watch?v=A6A2-AuhiwI
Dimmi Se Brucia ancora ma gia' lo vedo quando suona e rivedo la vita intera in un ora zio non mi accontento di poco magari non faccio un disco d'oro ma faccio un disco di fuoco ed e' un borseggio se invento una rima fanculo quella la parcheggio e la scrivo peggio di prima eeh milano il capolinea come per Luciano Leggio te lo fa bruciare ancora come greggio al provino di una velina (J-ax) questa dev'essere la musica perfetta droga che si ingnetta nell'orecchia raffinata in cameretta eee notti insonni penna e sigaretta eee lascio lo zombie fuori dalla finestra eee il suono dell'ingranaggio che s'inceppa teen-ager sta ceppa e' un virus che t'infetta eee consapevolezza in vena non e' un assegno e per guarirmi mi avvelena come la kemio...
It's a little bit funny This feeling inside I'm not one of those people Who can easily hide I don't have much money, But boy if I did I'd buy a big house Where we both could live. If I was a sculptor, (but then again no) Or a man who makes potions in a traveling show I know its not much, But it's the best I can do (Starts Singing) My gift is my song And this one's for you. And you can tell everybody That this is your song. It may be quite simple but Now that it's done. Hope you don't mind,I hope you don't mind That I put down in words How wonderful life is now you're in the world. Sat on the roof And I kicked off the moss. Well some of these verses Well they, they got me quite cross. But the sun's...
Tgjith ato qe me njofin e din qe eshte fiksimi jetes time... Why does my heart cry...?" In my entire life, there have been very few scenes that have captivated me at the level of Moulin Rouge!'s El Tango de Roxanne. I'd always found this quality, this certain power surrounding it I couldn't quite describe... After what must be about the thirtieth viewing, I think I finally put my finger on it - passion. Burning, wild, hurtful, complicated and wonderfully heartfelt passion.
Bota ne 5 foto.. 5 fotot te cilat jane ide e kerkimit te civilizimit dhe tregojme me se qarte bordet e fanatzise jane shume te largeta dhe te bukura. Ne Shqiperi ka shume emisjone te karaktereve te ndryshme dhe formateve te vecanta. Nje emision ne top-channel eshte dhe Deja Vu qe perkthehet ne shqip " e pare me perpara " ku personazhe flasin per fotot. Ndersa ketu juve vetem shikoni keto foto te cuditshme dhe te bukura
Kush e ka lexuar krim e ndeshkim?
Never look back 'cause it hurts. My heart is so cold. I feel the frost, Never look back. I feel the darkness on my shoulder, The frost is in my heart. So cold my hair is frozen, Touching my skin, my flesh. Sometimes I regret I had to do, 'Cause our love was somehow true. But I had to leave you, For the sake of the moods. Frozen tears turn into my skin. Frozen memories of you. Sometimes I see your face, As pure as you are mine. I feel the darkness on my shoulder, The frost is in my heart. So cold my hair is frozen, Touching my skin, my flesh. Never look back because it hurts. My heart is so cold, I feel the frost, Never look back.
mmm...kam 1 jav qe jam fiksu pas saj ... pjeset e fundit te saj nuk i pash dot se isha ne shqiperi tu bo qef :P por sic them gjithmon un : megavideo & youtube i love youuuuuu nje nga pjeset e filmit qe preferoj :D
eshte nje nga filmat per te cilat vdes...... muzika eshte spetakolare ..njesoj fantazia dhe trregimi .... u recitu ne teater ne franc ca vite me par.... por smund te ikja...isha minorene dhe sme conin dot prindrrit ...sa kam qajt... por shyqyr qe egziston youtubi hihihiihih Danse Mon Esmeralda L'attaque De Notre-Dame Liberes Belle Tu Vas Me Detruire (<----- kjo me shkatarron fare e degjoj nuk e di sa her ne dit...) Le Val D'amour Ces diamants-la http://www.youtube.com/watch?v=hxD-sJIQpxk Les Sans Papiers
nuk e di por ky film eshte fantastik fare :) mbase sepse kjo goca me kujton dike ahaahhahaha
Mi sono sempre chiesta se sarei mai cambiata... se sarei cambiata per qualcuno ... tempo fa ho conosciuto una psicologa al lavoro e mi disse come tutti che i sentimenti sono questioni di pancia... io non ci credevo ... eppure mi è capitato di sentire le farfalline nello stomaco .. sapevo che era lui... avevo capito che mi ero innamorata...e sono fuggita e mi sono nascosta ....non lo nego ... ero troppo orgogliosa per accettare di esser innamorata. mi si sono aperti gli occhi ... tra vivere morendo e vivere amando ho scelto la seconda opzione. è vero... tante delusioni ... tante lacrime e notti passate e fissare il vuoto ... ma ne vale la pena credo. in fondo quante volte si incontra l'amore nella vita ? mia mamma e gli...
Princess Jasmine Princess Jane Princess Nala Princess Snow White Princess Mulan Princess Aurora Princess Pocahontas Princess Cinderella Princess Ariel Princess Belle
Tere bebet e kafsheve jan te bukura....
Muzeu me i madh i skulturave nenujore Këto skulptura janë te parat nga 400 që janë vënë në shtratin e detit në Karaibe, Meksike .. Këto skulptura janë te parat nga 400 që janë vënë në shtratin e detit në Karaibe, Meksike dhe ata të formojnë fillimi i muzeut më të madh skulpturës nënujore në botë për të festuar histori Mayan rajonit.
Me kapi sevdaja me milingonat tani...Gjeta 2 video ne te cilat tregohet se me ca shpejtesie mund te shkatrojne milingonat nje zvaranik...ose nje spider (merimange)
E dinit qe emri i Morfines i eshte vene mbas emrit Zotit grek MORPHEUS, i cili ishte zoti i endrrave.... Eshte bere krahsimi me efektet qe jep morfina, mes tyre dhe gjendja e mire shpirterore dhe pozitive... nje bote endrre...
Jam një çun 15 vjeçar.Dua shumë një vajzë e nuk shoh tjetër përveç asaj.Qysh kur e kam parë për herë të parë e kam pas fiksim por tani që jam 15 vjeç nuk është më thjesht fiksim.Gjithë ditën mendoj për të.Edhe ajo është 15 vjeçare dhe jemi në të njëjtën klasë.Shpesh unë e vështroj edhe ajo mua.Kam vënë re se edhe ajo ndonjëherë mundohet të afrohet me mua.Do doja që ti dilja përpara dhe ti thoja 'të dua",por gjithmonë hezitoj.Mendoj se mund të ndryshoj mendje në të ardhmen. Më jepni ndonjë mendim apo këshillë.
te dashurat e mia:)
-Jam i lodhur....sa kemi me deri sa te arrime ne tubet Falopiene? -Kemi nje rruge...te gjate...sapo kaluam tonsilat ( afer bajameve...) ps: Fallopian tubes & tonsils
Kafsha qe buzqesh tere kohen eshte DELFINI.... Ne shprehjen e fytyres te delfinit gjedet gjithmone nje buzqeshje...
kam ndrryshuar shum shpesh karakter qe kur kam lindur.... mbase sepse sme pelqen monotomia...mbase ishte teper e madhe deshira per te ndrryshuar totalisht... shum me dun shum me urrejn ... por zdi te kem bo naiher keq.... perkundrrazi ....sjam njeriu me i mir i ksaj bote por sme duket vetja si me e keqja. thon qe jam shum delikate edhe naive... kurse ca thon qe jam egoiste.....egocentrike ... qe mendoj vetem per veten time dhe vej perpara cdo gjeje idet e mia... ca thon qe se vras fare trrunin dhe jam shum impulsive dhe gaboj gaboj dhe gaboj.... ca me thon qe di te degjoj dhe te ndihmoj ...qe jam me verte speciale si shoqe.. ca thon qe un arri te kaloj cdo veshtirsi ne jet pa piken e frikes dhe lodhjes...
Thank you for being such a friend to me Oh I pray a friend for life, And have I ever told you how much you mean to me? Oh you're everything to me Thinking all the time how to tell you what I feel, Contemplating phrases....I'm gazing at eternity, I am floating in serenity... And I am so lost for words And I am so overwhelmed Please don't leave just yet Can you stay a moment please We can dance together We can dance forever Under your stars tonight We'll live and breathe this dream So close your eyes, but don't dream too deep And please pass me some memories And when I fall you're underneath 1000 broken hearts, carried by 1000 broken wings
Te bukura apo te frikshme?????????? Cila eshte fytyra e vertete e Hollywood-it ???????? BRITNEY SPEARS CHRISTNIA RICCI JESSICA ALBA RENNE ZELLWEGER JENNIFER LOPEZ BEYONCE MARYLIN MANSON JESSICA SIMPSON VANESSA HUDGENS PENELOPE CRUZ
Un cane non se ne fa niente di macchine costose, case grandi o vestiti firmati, un bastone marcio per lui è sufficiente. A un cane non importa se sei ricco o povero, brillante o imbranato, intelligente o stupido... Se gli dai il tuo cuore lui ti darà il suo... Di quante persone si puٍ dire lo stesso? Quante persone ti fanno sentire unico puro speciale? Quante persone possono farti sentire.......... Straordinario shume pak persona ..
1. Hyrja Ninja... 2.Lejohet vetem ULUR... 3.Qen i rrezikshem... 4. Rreziku profesionit "mama"... 5.Kujdes nga syte indiskret te meshkujve...
E dini pse germat F dhe J kan nje vize te vogel ? Sepse ndihmojne ne orientimin e njeriut...te shkruaj pa pare germat... Keshtu e di qe ne anen e majt afer F ke D... edhe ne te djathet ke K...
1. Shumë gjëra varen nga ato që thua, por akoma më shumë varen nga mënyra se si i thua. 2. Mendo mangësitë e tua dhe do të mund të falësh më mirë mangësitë e të tjerëve. 3. Mos ki frikë vështirësi që has në jetë, shqiponja fluturon kundër rrymës dhe nuk ndikohet nga ajo. 4. Që të mësosh prej një këshille të mirë, kërkohet më tepër dituri se sa të japësh një këshillë të mirë. 5. Ndërsa Bibla zbulon mëkatin dhe paudhësinë që ekziston brenda në zemrën e njeriut, njëkohësisht zbulon hirin dhe mëshirën që ekziston në zemrën e Perëndisë për njeriun. 6. Sa më tepër i zënë me punë je, aq më shumë orë të disponosh në lutje. 7. Perëndia nuk dëgjon vetëm fjalë, por gjithashtu lexon edhe zemra. 8. E vërteta nuk është gjithmonë e ëmbël, por...
1. Per pike shtese.... 2. Gjeni x ( vleren) 3. Germa qe mungon.... 4. Nqs nuk di zgjidhjen...vizato nje gjiraf 5. Gjendrat...
Cifti i pare i cili ka qen i vizionuar publikisht ne krevat ka qen Fred dhe Wilma Flintstone? Lakuriqi nates gjithmon kthehet nga ana e majt kur hyn ne nje shpell? Astronautet nuk kan leje te han fasule pare nje udhetimi ne kozmos, sepse ajri qe mund te formohet ne kostumin e tyre mund ti kushtoj jeten? Coka kola ishte ngjyre jeshile heren e pare kurr eshte hedhur ne treg Cdo "mbret" nga letrat e bixhozit reprezanton nje personazh nga historia : ♥ - Charlemagne Clubs-Alexander ♦ - King David ♠ - Iulius Caesar Bomba e pare qe ka ren ne luften e 2 botrore ka vrare te vetmin elefant te kopshit zoollogjik Berlin. Cdo dite printohen me shume leke per lojen...
Imagjinata e njereze qe vrasin miza shkon ...larg:)
Je e bukur e mire me trup e figur por prap se prap je bitch luftova per ty po ty ma ktheve krejtsisht ndryshe me ke tradhtu sa ke mund, por nuk do ta haj me Tash te bjen tensioni dhe te ngrin gjaku vetem tani me kupton se cfar po them I respektoj femrat por jo dhe ciftin tend Bitch Nuk me degjove dhe nuk ndryshove kur te thash dikur me dukeshe e bukur enderoja ciftin tend e tash ne krevat me te pas as viagra nuk ma con tash e di kush je, nuk mundesh para meje me u be cik e mir Gabimin me ty kurre sja fali vetes nje here me cove ne rrot te sames nuk jam manjak te hyj prap ne ate tregim tash shko mbushu e nuk du me ndegju me per at emer lamtumri luv dhe hasta la vista zemer
Ne mes te xhungles kemi nje palmier shume shume shume te larte Nje dite nje majmun, nje luan, nje ketrush, dhe nje gjiraf vendosin te bejne bashk nje konkurs... te shofin kush eshte me i shpejte te kapi bananen qe ri ne majen e palmierit. Ti kush mendon qe do fitoj? Pergjigja jote reflekton personalitetin tend.... prandaj mendohu mire... pergjigju ne 20 sekonda... me posht do gjesh se ca domethenje ka pergjigja jote... nqs pergjigja jote eshte: majmuni - ske imagjinate luani - ske llogjike ketrushi - ske as idene me te vogel gjirafa - je komplet jashte subiektit PALMIERI NUK BEN BANANE! :p
Dolphin teaches us that when we live in tune with the patterns and rhythm of nature, we learn how to truly be in touch with, resonate and communicate with All That IS and how to share this sagacity with anyone interested. There are those that believe Dolphins are more intelligent than humans. Especially when it comes to love. They have large brains, superior intelligence and are often associated in mythical lore with higher forms of consciousness. Some believe they are far more evolved than we are, especially on a spiritual level. Some believe they are alien beings from a different dimension. Dolphins are connected with the power of breath and with emotional release, which are also both deeply connected. One of the most...
Milingonat e dehura bien vetem ne anen e djathte? Cdo dite publikohen 3000 libra te reja, ne nivel mondjal? Ne parlamentin britanik i cili ka 650 membra, ka vetem 400 stola...kush vonohet duhet te ri ne kembe? Kina do te behet ne disa vjet shteti me me shume anglisht-gjuhe foles ne bote? Guacka me e madhe e planetes, nga koralet e Britanise te madhe, mund te arrij deri ne 1,5 m gjatesi dhe 300 kg. Quhet TRIDAKNA, dhe peshkataret filipin e quajne "guacka e vdekjes" sepse ka fuqine te kepusi doren ose kemben e nje njeriu. Ne ujrat e oqeanit Pacifik, jeton nje peshk i quajtur Mixima, i cili ka 4 ZEMRA...te vendosura ne organism sipas funksioneve qe kan: 1 per pjesen superiore ( te siperme) te trupit dhe 3 te tjerat per organet...
Aardvark - Me gjithse Aardvark, "derri i tokes", me origjine nga Afrika ka disa ngjashmeri me Tapirin Amerikan, ata te 2 nuk kan asnje lidhje. Aardvark ka nuhatjen shume te zhvilluar nderkohe qe shikimi eshte shume i dobet. Ka gjuhen shume te holle, mund te ari 45 cm nga goja. Ne pergjithsia ha milingona.... Macja afrikane prej floriri - eshte nje mace me madhesi mesatare, mund te ritet deri ne 90 cm gjatesi, dhe deri ne 18 kg peshe. Pervec Duika dhe Antilopave te vogla, konsiderohet qe pjesa me e rendesishme nga dieta e kesaj mace jan zogjte, hidrat e pemeve dhe minjte. Macja nga malet Andeni - gjendet ne zonat e larta te Bolivise, Peru dhe Chile. Eshte pak me e madhe se sa nje mace shtepie, mund te ritet deri ne 60 cm dhe ka nje...
Varieteti me i madhe me gjaerperinje ndohet ne Tailande, 179 specie, nga te cilet 100 jan helmues... Nqs do te udhetoje nga nje cep tek tjetri i galksise tone - rruga e qumshtit - me shpejtesine e drites...do te duheshin 100.000 vjet... Lulja me e madhe eshte Rafalezia Arnoldi, ritet ne pyjet tropikale te Azise, ne ishujte Filipine. Lulja ka 3m diameter, dhe rendon 10 kg. Nje gonxhe e lules eshte 2-3 her me e madhe se sa nje laker. Kina reprezenton 25 % nga popullata e botes Temperatura me e ftoht nga toka ka qen ne Antarktide ne 24 GUSHT 1960 - 127 GRADE C. Femrat hapin dhe mbyllin syte 2 x me shume se sa meshkujt... Kur teshtine, tere funksionet e trupit ndalojne....edhe zemra... Elefantet jan te vetmet mamifere te cilat nuk...
Kur femite shofin Beyoncen..... ja marin kercimit :P
" E dashur mami, me vjen shume keq por duhet te te them dicka..... kam ikur me te dashurin tim te ri. Kam gjetur dashurine e vertete tek ai .. duhet ta shohesh.. eshte kaq i mire me gjithe tatuazhet e tij.. dhe me motorrin e tij super te shpejte. Por nuk eshte gjithcka mami .. me ne fund jam shtatzene me Abdulin ... ai thote qe do jemi shume mire ... Mostra tuttone ruloten e tij ne mes te pyllit. Ai deshiren te kete shume femije dhe kjo ishte edhe endrra ime. Mbi te gjitha kam zbuluar qe droga nuk te ben keq, ne e kultivojme edhe per miqte tane, kur nuk kane kokaine per te cilen kane nevoje . Nderkohe shpresoj qe te gjendet kura per SIDEN keshtu edhe Abduli do ndihet me mire sepse e meriton. Mos u shqeteso mami tani jam 15 vjece dhe di...
njerit i thyva ekranin ---> e perplasa te gjuri kembes... njerin e hodha me forc pertok nje me ra ne grop te banjos nje e humba te lodrrat ... ---> po te njejten dit kur i vodha portofolin nje pedofili... ca iken vet per lesh ... etj etj ....etj
ahahahhahaa mu me vjen me qesh se mar vesh pse kto femrat jan kaq xheloze sa bojn te pamunduren me ma nxi jeten... un sikur kam van tabel ne kok : " hecni te mu" i shan.... i flet me te mira....po katunare muti do ngelin....we sa turp ...ca tbo injoranca jam bo aq e famshme....sa as vet sma priste menja ahahahha eshte e koh te nxefesh me to ... eshte me e bukur kur ato pelcasin dhe e dhin vet muhabetin lol :dance:
3 vjet perpara me mori ne telefon 1 person qe nuk njifja...sms vazhdimisht ky......telefononte por nuk ju pergjigjesha... pas 1 jave fillova ti pergjigjesha....dhe ma la takim perjashta shkolles ( un i thash 5 min nese donte se pastaj kisha pun )... por me e forta eshte qe ERDHI GRUJA VET ate dit ahahaha kjo bjonde....2 metra femer... sikur kishte dal nga ato revistat e modes ...me tha qe ishte gruaja e atit personit...dhe qe donte qe ta ndihmoja qe ai mos te tallej me te....:haha::haha::haha: cu bona un... ? nejse..... natyrisht... aq u trrondita per ket zbulim sa kur ky me mori ne telefon te nesmen .... e kapa e thyva celularin dhe rash rehat per 3 muj.... kurse dje me mer ne telefon...shqiptar.....ma ka mbush cel...
Kjo eshte metoda me e hasur ne konceptimin e nje femije per prinderit qe nuk kane mundesi te konceptojne beben e tyre ne menyre natyrale. Femija i pare me fekondim artificial ka lindur ne Shtetet e Bashkuara ne vitin 1978 dhe me pas ka prire edhe lindjen e 25 000 bebeve te tjera. Ky lloj fekondimi eshte i keshillueshem kryesisht kur gypat e Fallopit nuk kane funksionin e tyre normal, si dhe kur kemi patologji me miter ose ne qafen e saj. Kesaj teknike i nevojiten dy ekuipazhe: nje ekip biologesh dhe nje tjeter prej gjinekologesh. Kjo teknike konsiston ne perzierjen e vezes me spermatozoidet ne nje provez dhe jo ne miter. Pasi kemi futur spermatozoidin ne veze presim te ndodhe dyfiishimi i qelizes (zhvillimi i saj, fekondimi) dhe e...
Dikush me ka thene " Cdo gje qe ka nje fillim ka dhe nje mbarim..." Shpesh here kjo hecen dhe ne lidhjet e dashurise... Por mbas cdo ndarje ngelin fjale pa thene....qe smer me guximin tja shkruash/thuash... Fundja ka me vlere ti thuash dikujt qe si intereson me ...qe te ka marre malli? qe i mungon?... Apo eshte shenje dobesie te besh ti hapin e pare....
...................................................
Sa njerez ka qe nuk besojne ne shpirt? Shpirti eshte nje gjigand ne gjendje te ndjej dhe dashuri dhe urrejtje, dhe miqsi, dhe simpati, dhe pakenaqsi, dhe nje thes te tere me ndjenja....si mund ta mohosh? Nqs nuk ndjen me shpirt....atehere me ca? Me tru? Epo truri...ska funksion tjeter pervec se te na komandoj sa llogjikshem mundet....por ne asnje menyre nuk mund te perceptoj ndjenjat, qoft ato pozitive apo negative... E te rikthehem tek titulli, qe shpirti rendon as me shume e as me pak se sa 7 gram, jan bere disa studime , dhe njerez qe ishin duke ju afruar vdekjes, kan qen te peshuar. Mbas vdekjes ne skondin e pare, kur trupi i humb funksionet vitale kan qen perseri te peshuar, dhe nga pesha iniciale mungonin 7 gram... Nuk eshte nje...
KUSH NGA JU ESHTE NE GJENDJE TA SHOFI TGJITH STREAP TEESIN ? ahahahhaha ai qe fiton tme thot ca shef ne fund :haha::haha:
jetA si slumdog eshte manhitse qe te gjith keta njerez jetojne ne 1.5km katror mbi 1miljon njerez dhe jane me shume te kenaqur se njerezit tjere :kercim:uauauauua manhitse edhe shume qudira te tjera?? ...........do te jetonit si slumdog ??!!
"13 vjece, faji i saj ishte që ka sjellë një telefon në shkollë. Për këtë, vajza saudite u dënua për të marrë 90 të rëna para shokëve te klasës. Gjyqtarët e Jubail e kanë dënuar edhe për dy muaj në burg. Telefonat kamera janë të ndaluara në shkolla për vajza."
po po ne shqiperi.mos u cudit... c'ide ke?

Konkursi Letërsisë

 • 1-Stoli i trëndafilave

  Votat: 7 29.2%
 • 2-Papucet e gjyshes

  Votat: 8 33.3%
 • 3-Ndjesi Gruaje

  Votat: 3 12.5%
 • 4-Vjeshtë në shi.

  Votat: 1 4.2%
 • 5- "Udhëtar i jetës"

  Votat: 2 8.3%
 • 6-Elena.

  Votat: 3 12.5%
Back
Top