Vlersoni apo zhvlersoni dike ne virtualitet...

Me erdhi si mendim momenti,ja le te nisim te diskutojme ne fushe virtuale ne ajrin virtual,te pa prekshem por te preceptueshem menderisht.
Nga se nisi per te vlersuar,apo mos vlersuar nje "personazh" (anetare) ne formatin virtual.
Cilat jane ato karakteristika,sjellje,postime qe ju bejne nje 'klik' ne mendjen tuaj te afrohi,apo distancohi nga nje anetare.

Dhe si nen paranteze; Ju ka ndodhur shpesh te keni nje antipati per nje anetar/e qe me pas eshte kthyer ne simpati dhe e kunderta.

Ma te mirat per ju uroj!
Dhe per veten gjithashtu. :p
 
Tani po shkruaj dicka me konkrete tek kjo teme;
Disa persona,as sa gishtat e njeres dore nuk jane,por qe kam takuar nga kaq vite nga ky format.
PErvec se kane vlersimin tim Maksimal,ndihem e nderuar qe i kam takuar!
C`ka do te thote qe vlersimi im virtual ndaj tyre ka qene po aq racional dhe me vlere dhe ne real.
Kaq!
 
Tani po shkruaj dicka me konkrete tek kjo teme;
Disa persona,as sa gishtat e njeres dore nuk jane,por qe kam takuar nga kaq vite nga ky format.
PErvec se kane vlersimin tim Maksimal,ndihem e nderuar qe i kam takuar!
C`ka do te thote qe vlersimi im virtual ndaj tyre ka qene po aq racional dhe me vlere dhe ne real.
Kaq!
Thuaj qe me e mira isha Une 😁
Nuk i ngel hatri askujt😁
 
sa qef kemi ne te flasim per njeri tjetrin. 😁
Ketu logohemi cdo dite dhe po ketu shprehemi se vleresojme vetem pak.
Paradoksale qe te gjithe. Une e para 🤣
 
Tani le te prek pjesen virtuale ketu brenda per brenda forumit,si e vlersoj nje personazh,karakter apo anetar/e.
Prefroj anetaret pozitiv/e,ata qe japin energji pozitive,qe tolerojne,qe krijojne nje ambjent miqesore.
Per mua keto lloj karakteresh jane ajka qe ta bejne te ngrohte kete vater te logohesh dhe postosh.
Ata anetare qe perdorin ironin vend e pa vend,sidomos aty ku e din qe as nuk kuptohet,dhe kete e bejne fiks per te treguar se sa te zotet e cfare shkalle e kane zgjuarsin dhe finesen e ironise se tyre toksike.
Per mua jane karaktere te mangeta,kompleksike dhe pergjethsisht u qendroj large.
Ja kaq dhe per kete pjese.
 
Tani le te prek pjesen virtuale ketu brenda per brenda forumit,si e vlersoj nje personazh,karakter apo anetar/e.
Prefroj anetaret pozitiv/e,ata qe japin energji pozitive,qe tolerojne,qe krijojne nje ambjent miqesore.
Per mua keto lloj karakteresh jane ajka qe ta bejne te ngrohte kete vater te logohesh dhe postosh.
Ata anetare qe perdorin ironin vend e pa vend,sidomos aty ku e din qe as nuk kuptohet,dhe kete e bejne fiks per te treguar se sa te zotet e cfare shkalle e kane zgjuarsin dhe finesen e ironise se tyre toksike.
Per mua jane karaktere te mangeta,kompleksike dhe pergjethsisht u qendroj large.
Ja kaq dhe per kete pjese.
Me dashurine per mua e ke prishur pak ti agapi , se kshu ne parim je ne rregull ti 😆
 
Me dashurine per mua e ke prishur pak ti agapi , se kshu ne parim je ne rregull ti 😆
Puku po te themmm.
Animated GIF
 
Te vleresosh apo zhvleresosh duhet te japesh argumenta pse, te japesh argumenta duhet te psikologjisesh karakteret e njerezve, te psikologjisesh duhet te paguhesh 😜
Falas ska gje!
Me ne fund nje njeri me mend ne koke! 😁
By the way nga data dukesh anetare e vjeter 🤷‍♀️😁
Kete nickname ke patur perhere?
 
Tani le te prek pjesen virtuale ketu brenda per brenda forumit,si e vlersoj nje personazh,karakter apo anetar/e.
Prefroj anetaret pozitiv/e,ata qe japin energji pozitive,qe tolerojne,qe krijojne nje ambjent miqesore.
Per mua keto lloj karakteresh jane ajka qe ta bejne te ngrohte kete vater te logohesh dhe postosh.
Ata anetare qe perdorin ironin vend e pa vend,sidomos aty ku e din qe as nuk kuptohet,dhe kete e bejne fiks per te treguar se sa te zotet e cfare shkalle e kane zgjuarsin dhe finesen e ironise se tyre toksike.
Per mua jane karaktere te mangeta,kompleksike dhe pergjethsisht u qendroj large.
Ja kaq dhe per kete pjese.
Kot te kam Dashni un ty ?
O njeriu me i bukur ne bote .
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
Ah te isha djale 😍

P.s
@Punk1 sa me fat je o puku keq 🙈🤣

Jam ne teme besoj :p
 
Te gjithe ne ketu ne kete vorbull zerrosh dhe njeshash, paraqesim ate qe duam te sjellim ca me imponim e ca me sinqeritet dhe krijojme nje figure dixhitale e cila nuk skalitet nga madheshtia e "like-ve" por nga respekti dhe pigmeti llogjik me te cilin shtjellojme perdishmerine neper ate qe shkruajme dhe diskutojme.
Ka plot qe mencurine e tyre nuk e shfryjne botes se pas ekranit e as pas tastjeres sikur ka disa te tjere qe pikerisht perdorin kete format per ato deshira e qellime te cilat u japin atyre sadisfaksionin e lakmuar.

Miresia dhe mencuria nuk kane kut mates dhe prandaj jane infinit.

Pertej diskutimit, dhe pse.qysh tek ky paragrafi eshte sh domethenes!
 
Jo per Zotin s'ka lidhje me diskutimin tuaj.
Prandaj dhe une morra vetem ate qe per mua ishte e rendesishme. Nuk mendoj se lidhet me individe te caktuar
Mos ma merni per keq se bera shaka.
Sigurisht ne japim e marrim me individe te caktuar me te cilet na lidhin jo vetem te perbashketat ne mendime, pelqime, pikpameje, botkuptime apo edhe deshira por edhe me ata me te cilet kemi nje ndasi apo edhe duam te qartesojme pikpamjet tona per shum apo disa gjera.
 
Mos ma merni per keq se bera shaka.
Sigurisht ne japim e marrim me individe te caktuar me te cilet na lidhin jo vetem te perbashketat ne mendime, pelqime, pikpameje, botkuptime apo edhe deshira por edhe me ata me te cilet kemi nje ndasi apo edhe duam te qartesojme pikpamjet tona per shum apo disa gjera.
Une per ters e mora vallahi 😂
 
Top