Vlersoni apo zhvlersoni dike ne virtualitet...

Me erdhi si mendim momenti,ja le te nisim te diskutojme ne fushe virtuale ne ajrin virtual,te pa prekshem por te preceptueshem menderisht.
Nga se nisi per te vlersuar,apo mos vlersuar nje "personazh" (anetare) ne formatin virtual.
Cilat jane ato karakteristika,sjellje,postime qe ju bejne nje 'klik' ne mendjen tuaj te afrohi,apo distancohi nga nje anetare.

Dhe si nen paranteze; Ju ka ndodhur shpesh te keni nje antipati per nje anetar/e qe me pas eshte kthyer ne simpati dhe e kunderta.

Ma te mirat per ju uroj!
Dhe per veten gjithashtu. :p
 
Sa po qe puna kshu ika une smerem me edukata me perjashtim te edukatës sexuale aty po qe qendroj unë lool
Pse ore ke nerva ne kete moshe te lexosh edukaten sexuale . Morali i perfshin te gjitha... me raste edhe qejfngeljet dhe ankesat . Nje femer e zgjuar dhe e bukur ( por kjo nuk ka rendesi ) me ka thene ... cdo gje ndodh per nje arsye , por une besoj te profecite 😂
 
Pse kshu ca ndodhi?
Me dukesh pak paragjykues ne kete rast!
Une mendoj qe ajo kushdo qofte nuk e ben patjeter te mire por as patjeter te keqe ajo cfare shkruan! Ka plote antar/e qe mbushin portalet me informacion interneti informacion librash apo leksionesh! Kjo nuk i ben keta antar as me te miret por as me te mencurit.
Nese antarja gjykohet per mardhenien qe ke ti me te athere mendoj duhet te jete between asaj dhe ty mundesisht privatisht! Nuk eshte aspak e kendshme te paragjykohet ketu ne teme.
Pavaresisht qe nuk ke permend emra.
Nuk ishte "anetarja" (nuk e di nga ku e moret kete gjini) por "anetare" gjinia mashkull (me aq sa kam kuptuar) dhe nuk ka te beje me virtualitetin apo me privatesine.

Sigurisht qe ka anetare me nje bagaxh te caktuar intelektual por edhe te tjere me aftesi komunikuese, qytetari ne bashkepbisedim dhe disa edhe me humor te vecante dhe hokatar pa te keq.

Te gjithe ne ketu ne kete vorbull zerrosh dhe njeshash, paraqesim ate qe duam te sjellim ca me imponim e ca me sinqeritet dhe krijojme nje figure dixhitale e cila nuk skalitet nga madheshtia e "like-ve" por nga respekti dhe pigmeti llogjik me te cilin shtjellojme perdishmerine neper ate qe shkruajme dhe diskutojme.
Ka plot qe mencurine e tyre nuk e shfryjne botes se pas ekranit e as pas tastjeres sikur ka disa te tjere qe pikerisht perdorin kete format per ato deshira e qellime te cilat u japin atyre sadisfaksionin e lakmuar.

Un gjykimin tim e kam personal dhe nuk kishte te peshonte si pike referimi asgje tjeter perpos pikerisht ate mardhenie qe anetari krijoi me disa anetare te tjere, ne nje moment te caktuar.

Miresia dhe mencuria nuk kane kut mates dhe prandaj jane infinit.
 
Paske hap temë posaçërisht për mua 🤣🤣🤣
E ëmbël si karamele ishe ti për mua o xhan ,apo si lëpirse 🤔
Ah o Nev po e përmbaj veten dhe unë ,pa emra 😆
Kam krijuar antipati të theksuar bile bile 😜🤣
 
Nuk ishte "anetarja" (nuk e di nga ku e moret kete gjini) por "anetare" gjinia mashkull (me aq sa kam kuptuar) dhe nuk ka te beje me virtualitetin apo me privatesine.

Sigurisht qe ka anetare me nje bagaxh te caktuar intelektual por edhe te tjere me aftesi komunikuese, qytetari ne bashkepbisedim dhe disa edhe me humor te vecante dhe hokatar pa te keq.

Te gjithe ne ketu ne kete vorbull zerrosh dhe njeshash, paraqesim ate qe duam te sjellim ca me imponim e ca me sinqeritet dhe krijojme nje figure dixhitale e cila nuk skalitet nga madheshtia e "like-ve" por nga respekti dhe pigmeti llogjik me te cilin shtjellojme perdishmerine neper ate qe shkruajme dhe diskutojme.
Ka plot qe mencurine e tyre nuk e shfryjne botes se pas ekranit e as pas tastjeres sikur ka disa te tjere qe pikerisht perdorin kete format per ato deshira e qellime te cilat u japin atyre sadisfaksionin e lakmuar.

Un gjykimin tim e kam personal dhe nuk kishte te peshonte si pike referimi asgje tjeter perpos pikerisht ate mardhenie qe anetari krijoi me disa anetare te tjere, ne nje moment te caktuar.

Miresia dhe mencuria nuk kane kut mates dhe prandaj jane infinit.
Ndoshta shqipja ime nuk eshte shume e qarte!
Por dhe ti sme dukesh nga ata qe ben gabime drejtshkrimore!
Ti the “me ka ndodh te kem simpati madje admirim per nje antare”
Dhe Une ketu u nisa!
Gjithsesi ndoshta kete qe ke thene tani ke pase ne mendje por per te shkruajtur ke shkruajtur dicka tjeter.
Don’t feel bad me ndodh dhe mua 😁
 
Ndoshta shqipja ime nuk eshte shume e qarte!
Por dhe ti sme dukesh nga ata qe ben gabime drejtshkrimore!
Ti the “me ka ndodh te kem simpati madje admirim per nje antare”
Dhe Une ketu u nisa!
Gjithsesi ndoshta kete qe ke thene tani ke pase ne mendje por per te shkruajtur ke shkruajtur dicka tjeter.
Don’t feel bad me ndodh dhe mua 😁
Un bej gabime plote e pranoj me shum perultesi.
Nuk e mohoj qe nje jete e kam te mbushur me gabime.

Kete here harrova ti ve pikat mbi "e", dhe i them vetes time pasi lexova komentin tuaj: "per dy pika qe ti si vure, ajo qe shkruajte per pak ngjau me nje pacavure". 🧐🤗🤗🤗
 
Un bej gabime plote e pranoj me shum perultesi.
Nuk e mohoj qe nje jete e kam te mbushur me gabime.

Kete here harrova ti ve pikat mbi "e", dhe i them vetes time pasi lexova komentin tuaj: "per dy pika qe ti si vure, ajo qe shkruajte per pak ngjau me nje pacavure". 🧐🤗🤗🤗
Per nje M qe ti se ve fjala Mik behet ik😁
 
Top