Vlersoni apo zhvlersoni dike ne virtualitet...

Me erdhi si mendim momenti,ja le te nisim te diskutojme ne fushe virtuale ne ajrin virtual,te pa prekshem por te preceptueshem menderisht.
Nga se nisi per te vlersuar,apo mos vlersuar nje "personazh" (anetare) ne formatin virtual.
Cilat jane ato karakteristika,sjellje,postime qe ju bejne nje 'klik' ne mendjen tuaj te afrohi,apo distancohi nga nje anetare.

Dhe si nen paranteze; Ju ka ndodhur shpesh te keni nje antipati per nje anetar/e qe me pas eshte kthyer ne simpati dhe e kunderta.

Ma te mirat per ju uroj!
Dhe per veten gjithashtu. :p
 
Per hir te se vertetes me kan rastisur te dy anet e medaljes... fatmiresisht ose fatkeqesisht s'di si ta quaj! 🙂
 
Njerzit sot jan te paparishikueshem .🙄
Po ka dhe njerez te mire faleminderit zotit . 😊

Sot nuk po ve emra sepse sdua te behem pishman neser .😁
 
Nevo cik e veshtir si teme per te dal aty ku e ke kerku ti. Ama njeriu esht si puna ujit qe merr cmim tjeter ne baze te vendit ku shitet ... supermarket ,petrol apo aeroport kshuqe nese e zhvlersoj un per X veprim... vlersohet nga dikush tjeter per Y veprim ...
 
Nevo cik e veshtir si teme per te dal aty ku e ke kerku ti. Ama njeriu esht si puna ujit qe merr cmim tjeter ne baze te vendit ku shitet ... supermarket ,petrol apo aeroport kshuqe nese e zhvlersoj un per X veprim... vlersohet nga dikush tjeter per Y veprim ...
Mire e ke. ama uji sado te shitet e kudo te shitet, uj mbetet 😁🤣
 
Me ka ndodhur te kem nje simpati, bile admirim per nje anetare bazuar tek shkrimet dhe mendimet qe sillte ku karakterizohej llogjika e shendetshme dhe percjellja me nje qytetari fisnike dhe shum dinjitoze, qe per fat u kthye ne zhvleresim total.
Ndofta ishte e do te jete pjese e leksioneve te jetes.
 
Nuk e praktikoj një gjë të tillë tek një përson..simpatik o antipatik.
Se çfarë shkruan mund t'i bëj një vlerësim, por jo shkruesit.
Nuk është e thënë që përsoni prezanton vertetë çfarë shkruan..dhe anasjelltas 🤔
 
Me ka ndodhur te kem nje simpati, bile admirim per nje anetare bazuar tek shkrimet dhe mendimet qe sillte ku karakterizohej llogjika e shendetshme dhe percjellja me nje qytetari fisnike dhe shum dinjitoze, qe per fat u kthye ne zhvleresim total.
Ndofta ishte e do te jete pjese e leksioneve te jetes.
Pse kshu ca ndodhi?
Me dukesh pak paragjykues ne kete rast!
Une mendoj qe ajo kushdo qofte nuk e ben patjeter te mire por as patjeter te keqe ajo cfare shkruan! Ka plote antar/e qe mbushin portalet me informacion interneti informacion librash apo leksionesh! Kjo nuk i ben keta antar as me te miret por as me te mencurit.
Nese antarja gjykohet per mardhenien qe ke ti me te athere mendoj duhet te jete between asaj dhe ty mundesisht privatisht! Nuk eshte aspak e kendshme te paragjykohet ketu ne teme.
Pavaresisht qe nuk ke permend emra.
 
Ajo cfare mund te them eshte: Te gjithe te mire deri ne momentin qe si ngaterron me realitetin.
Ndaj dhe quhet virtualitet!!
 
Pse kshu ca ndodhi?
Me dukesh pak paragjykues ne kete rast!
Une mendoj qe ajo kushdo qofte nuk e ben patjeter te mire por as patjeter te keqe ajo cfare shkruan! Ka plote antar/e qe mbushin portalet me informacion interneti informacion librash apo leksionesh! Kjo nuk i ben keta antar as me te miret por as me te mencurit.
Nese antarja gjykohet per mardhenien qe ke ti me te athere mendoj duhet te jete between asaj dhe ty mundesisht privatisht! Nuk eshte aspak e kendshme te paragjykohet ketu ne teme.
Pavaresisht qe nuk ke permend emra.
Sa e mencur je ti Daisy ... zili te kam 😜
 
Mua me intereson renditja ... perfitoj ndonji medalje apo hic ? 😜
No sorry!
Do thosha nje fjale tjeter por I have reputation to protect! Dhe meqe ky reputacioni virtual eshte shume i rendesishem po e kursej ate fjalen magjike.
Yep again very smart indeed 😜
 
No sorry!
Do thosha nje fjale tjeter por I have reputation to protect! Dhe meqe ky reputacioni virtual eshte shume i rendesishem po e kursej ate fjalen magjike.
Yep again very smart indeed 😜
Thuaje mos u ndruaj , jam aq i rritur sa ta perballoj 😜
Me kete rast mund edhe mund te te falenderoj , per te verteten qe do me thuash . Me ilumino please 😁
 
Psh. Kjo @Daisy më duket një plot thumba ndaj anëtarve 😁
Pa gjykuar se i ka me vend apo jo, do thoja që në jetën reale është, pikërisht, reale. Nuk shtiret, ka ide të qarta, nuk lëkundet lehtë nga opinioni i të tjerëve,... më duket dhe femër e zgjuar që as nuk mundohet t'a prezantoj atë zgjuarsi për një reputacion virtual. Për t'u dukur, thënë ndryshe.

Për tu lidhur me çfarë thashë më sipër: nuk i jap peshë cilësisë se shkrimeve që bën, por si përson përtej monitorit do thoja që meriton 10/10.
Mbase po gaboj, po s'po më prish punë fort 😁
 
Psh. Kjo @Daisy më duket një plot thumba ndaj anëtarve 😁
Pa gjykuar se i ka me vend apo jo, do thoja që në jetën reale është, pikërisht, reale. Nuk shtiret, ka ide të qarta, nuk lëkundet lehtë nga opinioni i të tjerëve,... më duket dhe femër e zgjuar që as nuk mundohet t'a prezantoj atë zgjuarsi për një reputacion virtual. Për t'u dukur, thënë ndryshe.

Për tu lidhur me çfarë thashë më sipër: nuk i jap peshë cilësisë se shkrimeve që bën, por si përson përtej monitorit do thoja që meriton 10/10.
Mbase po gaboj, po s'po më prish punë fort 😁
Hey faleminderit vllai
Ju te tjeret merni shembull😁

Ps. Qesha me ate fjaline e fundit pa pershkrimi ishte 10/10😁
 
Top