Ti je nje Rrugaç.

Xhelozi

Staf në FV.AL
S/M
Mka ardh ne maj te hundes .
Sinqerisht.
Tu e cilsuar e trajtuae femren vetem si objekt .
E ktej blla blla blla ska femer te mire.
Behu vet i mire ndrysho vet iher o djal.
Me qetsi ene dashni ngreji frenat e dores
 

Vinjol

Status Online....... Po zihem me grate e forumit
Bahhh , se na shpife.. sdike mhb tjeter "zhgenjim " svuaj per p" bllaa bllaa bllaaa ,asgje ske vetem llafe bosh.
@Vajza Oj CAuca JEm TI spo din as me ta lyp bre tejjjjjjjjjj
Loqki une bej vepra JO fjale
a don me i provu veprat e mia
ma qit nr e tel ne prv me msg se folna tybe mos ta nin hiq
Femra mashtrohet me fjale
Burri vepronb me vepra
 

NGU

Wild child full of grace
V.I.P
HAhahahahhahahahahahahahahahahahahahahaha
 

Vinjol

Status Online....... Po zihem me grate e forumit
Në çfarë moshe një mashkull duhet të fillojë të dyshojë se është duke kaluar andropauzën?
Zakonisht shenjat e para fillojnë mbi moshën 50 vjeç, por mbi moshën 60 vjeç ne duhet të kemi kujdes dhe të fillojmë marrjen e testosteronit. Ndërkohë që, te moshat e reja kemi të bëjmë me patologji të tjera, që vijnë nga faktorë të tjerë.
faktoret e tjere qe jane Alkoli i teper
konsumimi i CAnabis
Dhe Marja e stimulueseve te tjere
andropuza
Andropauza është një koncept i ri, i studiuar 20 vitet e fundit si dukuri klinike. Ka pasur një debat për termin “andropauzë”, ndaj shkencëtarët kanë vendosur ta quajnë hipogonadizëm. Fjala hipogonadizëm do të thotë ulje e nivelit të testosteronit. Tek mashkulli, një nga hormonet kryesore që jep karakteristikat mashkullore, që janë: qimet, muskujt etj. është testosteroni.

Nëse do të kemi mungesë të nivelit të testosteronit dhe kjo mungesë është para pubertetit, atëherë kemi një patalogji shumë të rëndë që është hipogonadizmi, që shpeshherë është i lindur. Këta meshkuj janë fatkeqë në drejtim të zhvillimit të tyre: kanë mungesë qimëzimi, mungesë shtati, organe seksuale të pazhvilluara, sëmuren shumë më shpejt, janë të paaftë për të bërë jetë seksuale të shëndetshme dhe nuk kanë mundësi riprodhimi. Nëse mungesa e testosteronit ndodh pas pubertetit, kemi të bëjmë me sëmundje serioze që ndodh te fëmijët. Kemi dëmtime të organeve të testit dhe sigurisht që kjo patologji lidhet me riprodhimin. Ndërkohë që, në rastin e andropauzës kjo ndodh për arsye se kemi një rënie të nivelit të testosteronit në një moshë mbi 40 vjeç. Me rritjen e moshës fillon ndryshimi i qelizave të organeve, që shoqërohen me shumë sëmundje. Në rastin kur kemi ulje të nivelit të testosteronit nën 3.46 nanogram/ ml, atëherë kemi të bëjmë me rastin e andropauzës.

Përveç faktorit moshë, a ka faktorë të tjerë që ndikojnë në uljen e nivelit të testosteronit?
Çdo sëmundje në drejtim të dëmtimit të testeve jep ulje të nivelit të testosteronit: një traumë, një infeksion, sëmundjet kanceroze, kanceri i prostatës, etj. Për shembull, në rastin e kancerit të prostatës meshkujt duhet të marrin trajtim për uljen e nivelit të testosteronit për të ulur agresivitetin e kësaj patologjie, në mënyrë që të parandalohet një sëmundje shumë herë më e rrezikshme. Përtej këtyre rasteve, ulja e testosteronit vjen në mënyrë të natyrshme dhe pothuajse të pakuptimtë: në mënyrë të heshtur. Me kalimin e viteve, rëndohet dhe pacienti fillon të ketë ankesa.

Cilat janë disa nga shenjat e andropauzës?
Një nga shenjat e para është se pacienti nis të ankohet për disfunksionin eretik, pra impotencës seksuale. Testosteroni është nja nga hormonet kryesore që është i lidhur me ereksionin, pra me aktivitetin seksual. Dëmtimi i nivelit të tij bën që qelizat, enët e gjakut, që janë përgjegjëse për ereksionin të dëmtohen dhe të mos funksionojnë ashtu siç duhet. Në rastin konkret, këta persona kanë pamundësi për të bërë aktin seksual. Kjo shoqërohet edhe me rënien e dëshirës seksuale: pra nëse themi që dëshira seksuale është një proces, një moment i vendosur në bazë të një gjëndre që ndodhet në tru, që është përgjegjëse për dëshirën seksuale, pavarësisht se nuk kemi patologji që kanë lidhje me këtë gjëndër, shikojmë që këta persona kanë rënie të dëshirës seksuale. Po ashtu, ata kanë një këputje, lodhje të përgjithshme. Janë persona të cilët lodhen shpejt për shkak të funksioneve metabolike që luan testosteroni. Testosteroni është një nga hormonet kryesore në metabolizmin e muskulaturës dhe sigurisht ulja e nivelit bën që këta persona të kenë dobësim të muskulaturës. Po ashtu, këta persona kanë një djersitje të pakuptimtë gjatë natës. Një tjetër shenjë e rëndësishme është anemia e pashpjegueshme. Tjetër shenjë është osteoporoza. Një nga shkaqet e frakturave të ndryshme në një moshë mbi 60 vjeç është andropauza. Këtyre personave u prishet edhe gjumi: flenë gjatë ditës dhe zgjohen gjatë natës. Po ashtu, bëhen edhe më depresivë: nuk flasin, mbyllen në vetvete.

ke info plot ne net
 

Vinjol

Status Online....... Po zihem me grate e forumit
KUsh eshte ky ?? une se kam gje po cne qe me therret ne ate emer mua ?
 

Vinjol

Status Online....... Po zihem me grate e forumit
Allahhhhhhhhhhh allahhhhhhhhhhhhh Oj Qureeeeeeeeeeee JAm mashukull Jo femer emer mbiemer kam ne instagram vinjol. mbiemri jo kicja ku ngjaj une me te moj
 

Vinjol

Status Online....... Po zihem me grate e forumit
O Ard Daullxhiu PO ca tu desh me mua moj Cauce
 

Vinjol

Status Online....... Po zihem me grate e forumit
Nga trut o vino , dhe ajo eshte super peshke si ty. lol
SInqerisht me ke mahnit me krahasimin e me ke bere Jo per Kicen jo v,k asaj
po me thua Nga trut
nejse spo ta mar per baze klm e naten
 
Po ca lesh kurvari, meshkujt jan qeflinj
meshkujt qe mendonje se jan Rrugaç jane mashtrusa ?
 
Top