Poezi e lire

iLirjam

Antar i fv.al
Pershendes ILIRT e forumit:NE vecanti kta qe luftojn per ekzistencen e ILIRIAN CARTELAVE NE KTE FORUM:


per rima spo e shoh te arsyshme ni her per ni her.tung knena jam une mos mendoni qe kam ik.
 

Barazia

Antar Aktiv
Pershendes ILIRT e forumit:NE vecanti kta qe luftojn per ekzistencen e ILIRIAN CARTELAVE NE KTE FORUM:


per rima spo e shoh te arsyshme ni her per ni her.tung knena jam une mos mendoni qe kam ik.

Hahahahahahahahaaha
:espuls::espuls::espuls::espuls: :haha::haha:
 

Loko

Antar Aktiv
hababi bubla bahahi hubla barazia tha

prezence barazis nuk ekziston hic,
bust i rrezuar n'ardhje t'demokracis..
loko drug cartel, kur duel del,
si rrebel ngel ne librat e historis..
hiqmu {arit more pis, spiuni polcis,
fleten ta kam gris, boll tkam telendis..
ti me vjersha tu qendis, loko esht beast..
shpejt freestyle diss e prodhon e ta nis..
 

Barazia

Antar Aktiv
O LOKO, karTel merr ushtrrin nduel
Vetem ska si del din me emitu rrebel
bo si rimist por kthehet si pensionist
Cococo bertet po eshte pul e vertet
Sa her qe po rimon veten injoron
sa her mu m`lexon, trruni e ngushullon
mos u merr me barazi se del padrejtsi
ai flet me zemer e jo si ti pa emer
Haaaaak Ptuuuuuu
 

Barazia

Antar Aktiv
Sillem kthehem ke poezi e lir rrefehem
ktu e kam merakun edhe kur duhet te mbush utorakun
prej hallit e boj aty, lokos ja nenshtroj ne kry
i duket bukur si helmet pa dyshim ushtar i vertet
me utorakin tem leviz edhe pse eshte bo pis
po fillon me u msu me mut lokos ja kam zevendsu trut
 
Redaktimi i fundit:
  • Më pëlqen
Reactions: WxP

KOZANOSTRA

`CrimineL-CarteL-RebeL`
Mer barazia mer cun legen
meduket mendja po t`ginjen
ketu ske te besh me fen
po ke t`besh me cuna qe t`gjall stlen
ik los me kuklla e mos leh kot si qen
se ti e di shum mir qe ti asgje svlen
mos mendo se ti na je bo problem
po ne sdum vet se sta kemi edhe ngen
se me dash qefi ta plas rimen t`gjat si trren
dhe maj gojen mos fol per familin se ta heq virgjerin
mos provoko, se t`vin te djegin shtepin t`morin xvarr me makin
mos bej sikur ke shpikur krimin se ti sje as me ket timin
kur s`njef robt kot mos e boj trrimin se te varri t`kenojn himnin
po ti ske faj se qeke rrit jetim prandaj ke ren viktim
mos na bej si horr se ne realitet e dim qe je morr
po ske faj se me cpo lexon ku LoKo zbor t`punon je ba qorr
mos baj si tipik se pastaj zvarritesh si zhapik
po cohu hull kembet nkok ene ik se ti sje ne kategorin e ktit
LoKo ty po t`zboron perdit .!!!!!!!
 

Barazia

Antar Aktiv
rima te integrume me mashtrrime te befasume
Aty ku spo duket mire vjen thot e ta boj bire
fjale te emancipume per te qene shum tbesume
menyra te karakterizume trimeri e jasht kalume
mentalite me ecuri te avashta perfaqeson kohe te lashta
kur iku 1997-ta ti paske mbet perjashta
e tani ne 2008 ke fillu integimin me jeten
Tu mendu filozofik barazia, na qiti jash te tanve nga shpia "Poezi e lire"

Maje vath ne vesh ket!!!
 

Barazia

Antar Aktiv
Mer barazia mer cun legen
meduket mendja po t`ginjen
ketu ske te besh me fen
po ke t`besh me cuna qe t`gjall stlen
ik los me kuklla e mos leh kot si qen
se ti e di shum mir qe ti asgje svlen
mos mendo se ti na je bo problem
po ne sdum vet se sta kemi edhe ngen
se me dash qefi ta plas rimen t`gjat si trren
dhe maj gojen mos fol per familin se ta heq virgjerin
mos provoko, se t`vin te djegin shtepin t`morin xvarr me makin
mos bej sikur ke shpikur krimin se ti sje as me ket timin
kur s`njef robt kot mos e boj trrimin se te varri t`kenojn himnin
po ti ske faj se qeke rrit jetim prandaj ke ren viktim
mos na bej si horr se ne realitet e dim qe je morr
po ske faj se me cpo lexon ku LoKo zbor t`punon je ba qorr
mos baj si tipik se pastaj zvarritesh si zhapik
po cohu hull kembet nkok ene ik se ti sje ne kategorin e ktit
LoKo ty po t`zboron perdit .!!!!!!!

Rima rima erdh edhe uragani katrina
dy hapa para ky eshte ushtar nga ara
edhe ti me shoqni po dukesh si fmi!
24 vite, mbete pa ritme
tu ndal treni apo ske besim tek refreni
mentaliteti jot pa intelekt spo din me pas respekt
kush ne goj te dhiu qe ha mut arrixhiu
ik lah banjat e greqis se shum shpejt ti shqy ropt e shpis
 

KOZANOSTRA

`CrimineL-CarteL-RebeL`
Prap me kete ti re sa kot qeke derman
ngele ter kohes te njetat gjona tu then
ca pske sot qe spo shkruan dot a mos ke ngel gje pa ngren
po ashtu shko posht pallatit se LoKo ca plera per ty ka len
me henger nje racion tamam si me qen babon
ti meduket qe nga 97-ata te qeka shqy vryma mbrapa
te qeka bo sketerr jeta se po iken 2009-nta dhe ty tpaske ngel brenda
po spaska me keq se te kapi dhe 2010-eta tu mbajt sergeta
ti e di se ndor ke gjith gjermanin po se di qe akoam rri me bebelin.
 

Barazia

Antar Aktiv
Ik o la halet e greqis me ja lan Faqen edhe prifteris
sa her qe te shikoj ne rim flamuri grek me prek
e sme duhesh shume se me hicin perfaqesohesh
e une te boj ignor se kurr nuk me afrohesh
dac me rima dac me vertetsi ti je pa mjeshtri

Hajt bofsh veten po ste arriti kerko prifterijnt ne greqi
 

Barazia

Antar Aktiv
Uff medet erdhe edhe nje piet
nga greqia, ka instalu komp ke shpia
deri dje murator e sot po do me u bo piktor
rimat e verteta spo di qe ktu i luhet edhe jeta
sa her te duash menc do luash
ma dergo nr e shpis e tgjej vet me ane te shoqnis
 

Loko

Antar Aktiv
Un nuk jam Poet, Skrimtar, as Rrepist..
per qejf bej rhymes me stilin te lir..
shqip apo anglisht, per mua sesht veshtir.
ta kallzoj ca jetoj, pi hashash ose birr..
te lehte a te fort, te bute a egersire..
e bej per cdo njeri, te keq, a te mire..
loko per jete illyrian drog cartel animal...
nuk punojm hamall, po punojm me mall..
kur i ve detyre vetes, ska piv none qe m'ndal..
tufat me lek ne tavolin do ti bej pale pal..
i rend ne mes, kam shoke per besa bes.
me pistolet ne brez, breth n'mercedes.
nga bota nuk pres, i rritur ne stres.
dhe se me parole house arrest.
droge do shes deri sa te vdes.
 

Loko

Antar Aktiv

sa here vi,, ty barazi kurrizin ta nxi..
fytyren ja dhi,, dhe ndjenjat ja kam shkri..
cartel, loko, kozanostra, ty n-grop te kan shti..
u bere ti mavri, tregon trimeri, perralla filozofi..
loko ty perhera ta rras .arin brenda..
un te dhjes me rima,, ti ngele tu ber fenda..
ke rimat si penda,, me kercenime te renda..
hakk ptuu ropt,, tash te mari me pllemba..
ska me barazi,, nje sy per nje sy!!
cartelat kur vin,, ty ti heqin te dy!!!
thash me pare,, ja ku po ta them prap..
kur kthehet loko,, te le si sakat.
i dont give a fuxk,, kshu jam spat..
ti nxjeri pleqt nga varri, jam katil sme ha .ari.
mburresh me hasmeri, po nga hasmi fshehur rri..
rimat te fyti sikleti te mbyti. tash bo pc-trimeri..
loko eshte e ditur ku rri,, dhe ku jam rritur..
ti rritur me frike,, per hasmin duke pritur..
vazhdoj tet rris ne frik,, adresen me ta ditur..
te vi pa lajm,, ta mar shpirtin me drita fikur..
 

Barazia

Antar Aktiv
Ritme te rralla kur tregon prralla
Kuptohet fort mire qe dalin pa zemerdeshire
ritmet qe une posedoj nervat ti shkatroj
aq i qet qe jam ne rim aq leht te boj liber per kujtim
me rima klasike dhe ceshtje patreotike
me ofendime komerciale sa her qe bej rima jan potenciale
kartelat gjithmon duken si pastruse hale
ti je ma i forti mendja te ka mar per skoti
shikon filma aksion e ktu po vje e na i tregon
ndeshkimi vjen nga pohimi ku po na e tregon vete krijimi
sa here po krijon mesusin po kopjon
haaak ptuuuu eshte perdorimi im vetjak
nuk lejohet te pertoret nga manjak
une per ty do mbetem profesor
sa her ke me prek tastjeren me dor
shko meru me kartel`are se un ktej kam pun qeveritare

Koza nr e tel...
 
  • Më pëlqen
Reactions: WxP

KOZANOSTRA

`CrimineL-CarteL-RebeL`
Ore ti barazia dashke numerin e telit,
mos don e ket timin me ju afru tegelit,
po hap syt e mos i shit ment Cartelit,
una ta plocova kerkesen ta dhash adresen,
po pres shoket tent me pa sa e njofin besen,
una sjam legen sjam si ty serb dhe Helen,
jam shqiptar e kshu kam me mbet dem babadem,
patriotizmin ska rob ne bot qe me lek mua ma blen,,
sjam si ty njeri i shitur qe ben si femi i mitur na i los dhe si i ditur,,
dhe shko shif tomi jerry & paperino se ti nga ata cuna je mer pipino,,
dhe per cartel mos kerko ne forum po shko shif me naj kazino,,

Hec se koza kur duash ti te pret sma ndjen per rob edhe me brinje te jen,
cun pabuks e cun legen se ty mendja shum te ginjen.!!!!!

.............Dhe shko se te filloj Tomi&Jerry shko frymezohu..
 

Barazia

Antar Aktiv
ky forum do perjetoj shum lufta,,,,problemi qe nuk jam knena asht qe kam hap nje front lufte diku pak ma te gjan se ky ktu,,,dhe ktu ne kte forum,ata qe un i konsideroj armiq,kshtu ashtu kan fillu hyrjen ne forum me korrospodenc dhe pa sherr,jan adaptu,po problemi asht mos me ju besu,sepse e kan te pjekun ne mentalitet pabesin.

HAHahahahhahaha qejfin vetes beja se ska kush te ta boj tjeter !!!
Ske ca fito nga mendjemadhi po "dru per te pre" mbetet
 
Redaktimi i fundit:

Loko

Antar Aktiv
I Pergjakshem I Pakapshem

loko si rrebel, rimat dhe nje here..
me illyrian cartel,krenar si perhere..
si pejgamber, vete legjend kena ngel..
respekt per cartel, saher shqipet na kan ndjer..
si Skenderbeu, kundershtaret me nder i shkel..
jo vec koken po dhe bileten per ferr ta kam prer ..
un sjam ushtar, per tipa si ty jam kapterr..
hiqmu qafe tyri derr, je katastrov rreper..
sdua tja di per te dyte..
loko esht vete i pari..
ne realitet dhe forum..
jam kokshkret sme ha cari..
te varros perse gjalli..
mbi dhe, nje gur zalli..
me lezet,,e bej vet per qejf..:kercim:
ti me siklet,,e ben nga halli..:lexim:
 

iLirjam

Antar i fv.al
Ske ca fito nga mendjemadhi po "dru per te pre" mbetet


qe diten e par,,,,te kam kundershtuar,
sepse e dija qe ke ardh,,,,per te perfituar,
un jam manjemadh,,,,se jam antar i par,
qe jan me gjak e zemer,,,,100% Shqiptar,
dru per tpre mbetet???po tregon sekretet???
man e din krejt shtetet qe,,,,emri jem nuk tretet,
dru per tpre mbetet!!!dhe ska dro prej teje,

prej meje,,,,merr leje,,,,dhe vje tsillet per rreth kreje :djalle:
 
Redaktimi i fundit:

Loko

Antar Aktiv
me gjak sot e mbroj kte simbol qe kena..
ska nevoje per emra vete dini kush jena..
dua tju kem me afer si gjaku neper vena..
kto fjale nga zemra jo endrra kurr rrena..
I.C te bashkuar si shqipja me 2 krena..
sbejm pergezime mashtrime, goditje anonime..
bejm postime permiresime, hite rim pas rime..
pa tolerime demtojm fizikisht, jo vec me shkrime..
t'perdorim si servil, kupton debil me pak mendime..
ne mbreterin tone, ekziston civil pa kundershtime..
illyrian cartel, kur ndihet njihet ane e mbane..
shume erdhen dhe pak iken ata qe na shan..
duke bere ham ham, pak ben e shume than..
qysh e lypen, dhe pergjigjen shpejt jua dham..
un prap i njejt jam,, si gjithmon, rima vazhdon..
kur loko kendon, marjuana shperdoron, te fikson..
fillon futesh ne zone, e degjon si e lexon..
ta kallzon, ca bon me laps dhe mikrofon..
kur harron ta kujton, kush zoteron mbijeton..
illyrian cartel's throne, stil i lir loja jon..:dj:
 

albo'rhyme

iLLyrian CarTeL..
Jepp kritikk ti jepp..po ski ku kapesh nkitt armatt
se Ju kina qitt nshitje..dhe att me vler pa kamatt
ski talentt bre klysh..mos u bOn egersir n'fOrum
se nrruG je veq ni qenn..qe shkOn me hOnger ku tsheh Tum
kOm qen problem ni koh..po problemet mo nuk om njekinn
se jOn shkatrru armiqt e mi..e mO skan qysh om hjekin
prej ksaj bote shOku..se i kOm nguL komtt nbetOn
rapi oshtt ni lOj e rOn..e gjith ma i rOnni fitOnn
kjO ke ni pershkrim i shkurtt..i asaj qe kOm nTru
tash shtt mos tjav ni zOnin..se e kOm kapp libren me msu..
 

KOZANOSTRA

`CrimineL-CarteL-RebeL`
Titulli: Poezi e lire

Respekt per Cartel ILlyrian per shqipet stil i lir
per njerez qe lirin rrezikojn per 1 jet me tmir
qe cdo gje e bejn me deshir e jo me pahir
per ata qe jan rrit ne erresir si egersir
qe din cesht e leht cesht e veshtir
per ata qe krahun kurrkujt sja kan shtrir
qe ne emigracion ter kohen kan levrir
qe gjakun hasmit si vampir ja kan pir
dhe policis ne palc friken i kan shtir
kush u ka ran mqaf mishin ua kan grir
qe jan te mir,po me ran mas shpine behen t`pameshir
qe quhen iLlyrian dhe ska me te mir
jan cuna te drejtesis,te liqte e shtepis,te miret e shoqeris
qe jan aq besnik e te lith sa ja kan fut ene sicilis ene kolumis
qe ja majn krenat lart Kosoves dhe Shqipenis si japin funt historis.
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Poezi e lire

NoverBoy!


a mos tka marr malli???hahahahaha

BiQ HiQ mos em kesh,,,,se tkam qu per lesh,
le ne anderr po dhe zhganderr je kam sheh ma shpesh,
forumi e di,,,,kush jam un e kush je ti!
e din kush asht ai qe e ban venin kuq e zi,
ti ke met ne ni kllap,,,,,qe smu kurrkush me hap,
vet je kap,,,,,dhe hapet vetem po i thirre bab,
nese flet rralitet kallxo kan e ki Mret??
dhe ne shpin te kujna je ka do met njoft si shtet??
 
Redaktimi i fundit:

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Poezi e lire

Ndersa un qenis,,,,,ti vetem ba pis,
un u bana fis,,,,,,kurse ti ki shis,
 

Loko

Antar Aktiv
whaaasss upppp

loko dhe njeher.. tjeter veper nxjer..
rimat si vrer.. kur kokaina epa prer..
sic mer e shet.. levizje shpejt ka vler..
plot puntora korrjer.. kustomer duke bler..
zbejm biznes me kuller.. por me cuna gangster..
leku madh kshu del. kur illyrian cartel. bashkojn klientel..
behet radha si tiran petrel.. nga vlora deri ne skel..
kapuca te zinj.. shqipet rrin.. me radh sherbejn njerezin..
hekurin ne brinj.. paranoja ju vin.. nga hashashi qe pin..
shkrepje pa hezitim.. respekt shoqerin.. per boten sduan tja din..
sduan tja din.. as per policin..spiun.. spanjoll.. e te zinj..
cdo gje nen kontrollim.. tabela tthot.. kujdes "zone me krim"..
ku cdo shqetsim. kthehet ne acarim. me pas dyluftim. lufte pa perfundim..
si israel palestine ku burri vret femin. femija familin. cifutin le viktim..
eshte nje loje perzim me fitim.. perpunim kimikate bim.. kena drog pa mbarim..
 

albo'rhyme

iLLyrian CarTeL..
Titulli: Poezi e lire

kur shkruj rim bohna i zjarrt..se fjalt mburojn nga mrena
e ti qe provon me m'ndaL..nuk munn se nuk kam frena
pershtatna ndiaLekTe..Ta bOj tmundshme me mLexu ntru
edhe pse e din levizjen..suLmin smun me ma kupTu
nkiT TerritOr jom ftu..mi perfaqsu tOkat e mia
me Ju kallxu shqipev Tshqipnis..se egzistOn edhe FV
nje pjes e ndame nga iliria..qe se harrOj gjakun e Ti
qe u betu me vdekk me nder..ner flamurin kuq e zi
qe mOs me hi kurr ner kam T'huj..mOs me uL kOken para kerkuj
mos me ni per kraL as mreT..po veq ni flamuri me ju perkuL
si zOtt mu ni n'luft..mi mbrOjtt kufijtt dej Tmesum nGra
ni bes me lidh..bes shqipTari..e kurr mOs mu perqa
Jem pOpull qe veq ni Flamur kem vullnet me qendis
misiOni i imi njett..osht me jav perkujtu tOkatt e iLiris..
 

Loko

Antar Aktiv
hajde shqipe gezuar,, esht loje e fituar,,
illyrian cartel sot,, zonen kan zaptuar,,
ne rrug te edukuar,, me kurora neper duar,,
kalan te ndertuar,, jo shpi te rrezuar,,
mire e kan kuptuar,, kush e ka kerkuar,,
te turperuar, kan ngel hutuar, te penduar,,
un akoma pa filluar,, ata durt lart dorzuar,,
kur filloj te rimoj,, e veshtire te mbaroj,,
vazhdoj ne kte loje,, skam frena te ndaloj,,
jo vetem kshu lloj,, luj dhe loj me pasoj,,
nuk hezitoj kur qelloj,, ne sy te shikoj,,
sjom si ca person,, koken anash kur qellon,,
armen drejt e con,, sben dem fishekun harxhon,,
kur lokon perballon,, vetem me plumb e rrezon,,
ndryshe perfundon ne fugon,, si barbon i lidhur duar e kom,,
bam bam kot mos boj,, se un perfitoj te degjeneroj,, ta boj,,
si ato shqipet e bronxit,, qe zezaket i lyen te bardh me boj,,
 

diall

Anëtar i ri
Titulli: Poezi e lire

Gjindem me emocione,
Dhe shumë i stresuar,
Këmbët nën mua dridhen,
Sepse nuk kam shpresa.

Gjithëçka është monotone,
Jeta është shkatrruse
Vetëm lodhje e nervoza,
E gjithëkjo është shkatrrim.
 

Loko

Antar Aktiv
ilyrian Poezi e lire Nga Zero & Koza Per Shqipet Ne Shqiperi Dhe Per Shqipet e Kurbet

(ZeroAbsolut)

Fjalt si me gremq po dalin prej funit zemres..
Me godit realitetin ne piken e themres..
Ku papunsi mbizoteron ne cdo shtepi..
Ku Rinia rrugve Rri. me shoqeri kafe tu pi..
Tu u marr me llafe. pazari plot me t'mira..
Po nana qesen bosh..kan ardh koh t'veshtira..
Ka hup leku thon asht shtru n'spital..
si thua Doktor prej kome kur ka me dal?!
Njerzia ne rradh ka pret neper zyra..
E zyrtari kollarisem gjoja kryn detyra..
Na mori e mira..Na mori e keqja..
Po kjo politik tha n'fun un e ndreqa..
20 vjet gati n'tranzicion a thu e sa koh po na denon?!
Rruget e cdo qyteti shqiptar jan bo kifsha Las-Vegasin..
Plot me ruleta..njerzt ka presin per asin..Gjakpirsat rrugve Tvrasin..
Po na buzeqeshin..po na ledhatojn veshin..xhepat po na i zhveshin..
Le ma se cdo sherbim publik don lek me taktik..
N'palce popullit i ka shku ajo thik..
Ne lumin e Lanes qe kuturbon er..posht urave ka shoh njerz pa vler e nder.
E shqiptari i mencun shum..n'fushata asht i terbum..
Tuj bo lobing per politikan debila..te rrethuar plot civila
Shahen n'sy e puthen tinaz..shokshkolle kan qen ne gjymnaz..
Tuj harxhu frym neper fushata..per do ropshklim burokrata..
Po mplas ky maraz..ta kisha dhe un grushtin e migjenit..
Ti qoja prej vorri herojt e venit..
Oret e popullit ton po hecin ne boshllek..
Krize e madhe vlla..shum fukarallek..
E me pshtu prej ksaj..bijt po lan nant ne vaj..
Tan diten neper ambasada..E nan shqipnia veq jep urata..
Do vij edhe per ne drit ni dit..po ka sakrifica nuk vjen tuj prit

(KozaNostra)

sot flas per shqipet me gjakun tim shqiptar,
per ata qe rrojn sot dhe ata qe dje jan vrar.,
per te gjith ata qe ne emigracion jan te shperndar,
per nje jete me te mire ndar nga familja jan percar,,
per trima e besnik patriot dhe unik, per cik drit kan perdor pistolet e thik
ku kan perdor version te papar per te shfarros kedo qe ju ka dal tradhetar
per ata qe ne vetmi emigrimin kan jetuar, cdo gje nga vetvetja kan ndertuar
qe kan dash e kan provuar, me t`mirat kan shijuar kurr nuk jan penduar
une qe i vogel kam pa c`esht emigrimi,kuptova se ca do thoshte leje kalimi,sherri&krimi
puna per shqiptari gjithmon ne veshtirsi egzistonte,shqiptarin kurr ofendim S`pranonte
kshu qe detyrohesha te merresha me shum gjera,kujdes nga policia kujdes nga gjilpera
kshu esht emigrimi luft per te mbijetuar,ne cdo krim shqiptari gjithmon quhet i fajsuar
por shqiptari asnjer i dorzuar,nga policia i shum kerkuar,nga tradhetar e spiuna te rrethuar
por emigrimi shum gjera na ka mesuar,shoqerin na ka zgjeruar bisnezet na i ka shtuar
shteti sna ka dhen ndihme ska pas civilizim,prandaj perfunduam ne vjedhje e ne krim
iLlyRian CarTeL t'Gjith un Pershendes Jan Shqipe me Besa Bess kontrollojn cdo biznes
levizje malli me thes, lek borxh me interes, nga e nesermja duhet te pres
me kobure ne brez bej xhiro n'Mercedes Kur Mallin UN e ndes harroj cdo stres
CarTeL jan cuna tamam, sjan kokrra pa bertham,si ketu te gjith e pan, kemi stil te papam
ne kte loje vazhdojm asnjeher nuk ndalojm rima per ju do prodhojm, kush del kundra dota perdhunojm
un nuk jam tip qe kerkon duhan po nga dheu ta nxjer paran, kur 1 gje se kam e kthej permbys dynjan
ca tipa barbon spo din ca thon, ne dot nuk na ndalon, cartelat jan kampion
Hapni syt edhe mesoni kto rima jan per ju lexoni futini ne tru para se te hani dru
illyrian cartel kufinjt kudo i kan kalu, zonen e kan zaptu patriot si skenderbeu jan tregu duke punu dhe prodhu rima per ju ,,
por nese ju skeni nevoje per ne..as ne nuk kemi nevoje per ju


Un Si Loko Skisha Gje Per Sot Cya Later
 
Top