Poezi e lire

Loko

Antar Aktiv
per parazit

barazia prap ktu,, hiqet si kaposh
i stresuar ne kulm,, tu pi tarabosh
loko ta con textin,, duke pi hashash
anglisht ak47,ne shqip i thon kallash
ti coj rimat teketek,, ose me bresheri
sepse jam cartel,, vi vet dhe me ushtri
prandaj kam te drejt,,, tete shes trimeri
fantazi jeton ti,sulmon, de kerkon pavarsi
tash ja perdhunoj textin,, me fjalet e veta
shpejt ti prodhoj rimat, ndersa ti si breshka
un postoj stil te lir, barazia po poston vjersha
 

Loko

Antar Aktiv
StiL-i-LiR

Brezi qe perpara iken,,,
na msuan mos t'njohim friken,,
ktu ne brez e kemi thiken....
bejm para nga dita dites,,
pistoleta posht serdiles..
desh afrohu dhe nje cikez,,
ta provosh gjellen e dites,,
me 1 side te hekurit thikes..
degjo ktu more papak,,
cartelat te len sakat,,
ktej nuk gjen ndonje te sakt,,
qe te gjith derdhin gjak..
vec 1 loko eshte farmak,,
nuk eshte pak te jesh fierak,,
si spanjoll edhe zezak,,
jan thybriqa frikacak..
jau ki me radh mamat,,
t'njejten nat gropen ta hap..
 

Gjermoni

Antar Internacional
Barazia more vlla kosovar cka ke qe bo hajgar?
Mos don qe te lidh me litar por si nje gomar?
Ti mendon se je super jo se ne te bojm kuller
Ti je vec nje amator qe mikrofon nuk mban ne dor
Por tenton te kendosh teksa provon te na imitosh
Loko osht 1-shi po ti qeke i cop mishi
Nqs rrepin do me mesu eja te Loko me u trrajnu
Loko vec 1 gja tkallzon si bohet rrep tamom tamom
Nese ti do me u bo rrepist shko me lyp ndonje cumcakiz
2pac shakur o mbreti jot duaje ate mos rri kot
Se rrepi eshte pasion po ti ngele duke pi qumesh me biberon
Rritu pak nese po don me kendu se per rima jena ne ktu
Mos bo hajgare si profesionist se ne jena mjeshtrra edhe te tjerve ja bojm me gisht.
 

Gjermoni

Antar Internacional
Rrugve jena rrit me allti e me thik
skena njoft ne noi her frik
vec dit per dit tu gjujt ndonje armik
duke i fut ja 2-3 pluma me jastik
Si gjithmon vujtjen time kujtoj
kur pistoleten e par mesova te perdoroj
edhe me deshiren e madhe po e trregoj
teksa gjujta ne lartesi plumi kishte shkuar ne arrati
vec nje drrit te bukur pash teksa armiku u fundos 7 pash
Femijri dhe rrugaceri kjo ishte jeta jon ne fejmiri
sa sdishim asgje vec me vra e me vjedh me taktik si ujqer me vrap me ik
Policia sna donte shum sa qe shpesh her boshim noi zullum
Burgun njofem ne femijri experienc e pa harruar se te gjith e kishim zili
Ne burg deshem pushtet qe te tjeret te na konsideronin mbret
Ishte Beni Taku Genci dhe gjith shoqeria aty ne burg mesum ca vese te keqia
Teksa njerezia bote lek ne mendoshim me bo noi dalje me lek
Asgje nuk ndodhi ne burg ngelem edhe Cen Tolen me thik e therem
 

albo'rhyme

iLLyrian CarTeL..
Gjaku om ka bo..qe mos mem livrit qerpiku para alltis
qdO her e kOm mi kry ni engjull..qe mpercjell prej femiris
jOm i qett bOj be n'at zott..me fjal ta thej qelikunn
nuk i lipi fjalt qe i pshty..e se kOm frikk armikunn
e kom jeten tem..e som intereson qa bOn aj tjetri
ni mesazh qe e trasheGovA..nGa aj babgjysh i vjetri..
 

Gjermoni

Antar Internacional
Rima tmiat ti po i pelqen
se e di qe jom i keq por si nje qen
e boj rrepin ashtu sic me pelqen
Nese ti dicka don me msu
eja tek mu me u trrajnu
se jom 1-shi pa u diskutu
Poezi ti sdi me shkru
po vec me kopju
edhe me i inprovizu
Ne bojm Poezi me rim
ti sje ne gjendje as te shkrush nje rim
Jena Boba me karakter
ruhu mos na del kuller
Me vargjet e mia sot dua te deshmoj
qe jom i vetmi dhe mo i forti ne kete loj
Te gjith do i spastrroj dhe do ti eliminoj
po qe e mundur alltin ne goj do ma meshoj
Jom i smut unikatil rrepin di me e bo me taktik
edhe me shpejtsi ruhuni se mos ju vlen ndonje bresheri
 

Loko

Antar Aktiv
duke ndenjt me gangstera dhe un ashtu u rrita!!
me bomba neper xhepa, kallash dhe pistoleta!!
kur ti vidhje xhepa, loko grabiste, me bereta!!
prap i njejt mbeta, nuk edi ca eshte frika!!
illyrian cartelat, un reprezent nga amerika!!
malli kile kile,me pounds,dhe pika pika!!
prodhim columbie, me tranport nga meksika!!
kemi marjuane heroin, extasy kokain!!
sae marrin vesh abuzerat shpejt vin!!
spiunat menjehere lajmerojn policin!!
kte gje mir e dim,ne burg duan tna shtin!!
dhe te jemi ne kerkim, cartelat sbjen viktim!!
me biznese bashkpunim, bejm lek me shoqerin!!!!!
 

Loko

Antar Aktiv
4 x 4

heres a slice of my life,,
if ur #1 im twice as nice..
if da price is right,,
i'll treek ur wife..
my flows loko detrimental n pernicious,,
4 dumb ppl who dont listen im evil n vicious..
when it comes to rhymes, sharp like a razor,,
im so sick when i spit i think i got cancer..
lyrical extravaganca,seen more snow then santa..
freestyle till manana, so get off my banana..
im an addict, like nas in stillmatic ,,
when i grab da mic, i go spazmatic..
handsome personallity get it poppin,,
enemies droppin, I stay hip hoppin ..
we are allways strong, illyrian cartel's throne,,
writing words from home,, in da form of a poem..
 

Loko

Antar Aktiv
punch lines

loko ta con rimen,,si perendia vetetimen
si toka kur cel bimen,, e rrit prodhimin
dhe se spat gjith diten,,ta kall matematiken
ndryshimi juaj nga ne,,eshte si nata me diten
po erdhe me te keq,,akoma me keq iken
po ishe i uritur,,si buk do hash thiken
heren tjeter me shef,,ne plag e ni friken
jam illyrian cartel der sa dritat tme fiken
 

Loko

Antar Aktiv
for da sexy girls

(Bumb it Like Dis)
is loko what up where da party at?
cute face nice back,im trynna hit dat
no time for chit chat..lets get bent
forget about rent, party time excellent
wonder where time went, dance till u sweat
to someone u never met, let da music get u wet
let da beat take controll, read dis lyrics wit ur soul
new player or old, im da opposite of cold..
.............................
and if u bumpin in ur whip
you bump it like dis
u with a chick dats bad
you bump it like dis
when u bump it wit ur friends
you bump it like this
u livin good makin loot
you bump it like this
.............................
 

Loko

Antar Aktiv
freestyle

Its loko back with a hot new sound
its been a whole lotta Mc's lately
But they aint puttin it downnn
god blessed me 2 day da thoughts are crazy
sometimes i amaze me,, hip hop has raised me
purple haze blazin,, shots have grazed me
used 2 bump AZ NAS BIG n JAY-Z, maybe lil wayne or baby
for lyfe with illyrian cartel loko is my nickname
bylingo so u understand my plan da rules in dis game
im hot becoz i got versitillery, raw uncut ability
you write a verse lol u killing me,
your lyrical artillery, cant fuxk with my auxillary:grusht3:
 

Loko

Antar Aktiv
stil i lir.....

Mentalitetin te fort ma dhuroj vete zoti,
Kam Dhe Grupin te fort si gjergj kastrioti.
illyrian cartel qendron si shqipet e pergjak,
ju tjert vini e ikni si ushtart e amerikes ne irak.
ti bleres ne shites, stolerojm aspak
more mall te mire , leket jepi sakt
ndryshe perfundon si papak
i mbytur bark fryr zhytur si rosak
te bindur ne kulm te gatshem per kundrasulm
rimat tona jan te renda,, tujat si mba veni
shume po urreni, se sen pas seni po kthehemi
koha eshte e shtrenjt ta sjell delivery
ika tani se po mtherret customeri
 

Loko

Antar Aktiv
dhe ni here vim, pergezim a hidherim, ta tregoj stilin tim..
gjelberim, pa dyshim, kot s'rrim, bejm ndryshim ne rim ..
qellimi im, hip hop per shqiptarin, kurre nuk ka mbarim...
ky eshte stil i lir,ska nevoje per shperblim
sdo ment per kuptim,ti mire e din,
loko ta heq prizen tjep perfundim..
si tigri kur gjuan, ti viktima qe vuan,
sillesh kot rrotull si mulli qe sbluan..
postimet tilexuam,dhe asgje skuptuam,
kur keq flet per cartel, veten ke poshteruar..
ke ngel si pem pa kokrra si hero i harruar..
 

Loko

Antar Aktiv
locked up

nje dite shoku, duke shit plur, me topa si gur..
mbasdite gjej veten,, i rrethuar ne kater mur..
momentin smbaja mend,,, me von jam kujtur...
polici 2 metra burr, kemba kemb mu turr..
me ligjin e rruges,, loko sdorzohet kurr..
dhe se jam major figur,, nuk bej arkitektur.
po te ngri si skluptur,, ne vend ngel piktur..
sme perballon dot vete,, shtetin me prure..
un rri me kobure, ne brez, dhe ne veture..
jo per tipa si ty,, ty nji pllem ti plas qure..
nji druri bejzbolli, kokes ngelesh frakture..
 

Loko

Antar Aktiv
[:illyrian cartel:]

per tipa si barazia,, askush ska respekt..
parazita suspekt,, qe shtypen si insekt..
hiqesh intelekt,, por rimon me siklet..
ca kam ethem,, nuk mbaj asnje sekret..
ti ske guxim, guximi im, eshte i vertet..
permirsim ne cdo stine, cartelat kan rim..
ti ben mesim per letersin, shkrim dhe lexim..
ne jemi te graduar,, supreme dream team..
 

Loko

Antar Aktiv
what up olsi TBA, ABI, ATO, ABB, brrettttt

i spit dis rhymes high! got my mind right,
now im in da limelight, cuz i rhyme tight
brought this words 2life, still movin da white good
my shqipez tell me i should rap, cuz they know im hood
smoking haze in da backwood, bitchez is flirting
jump out boyz is circuling, internet surfing, fedz chirping
i hit you hard like a hammer,,nice wit da grammer
im hotter than a crackheads lighter, pulling an all nighter
even thou i like to shoot gunz,, i allways been a fighter
and now i memorize shit dog,, im not a writer,
my flow is tighter, than a virgins cho-cha
addicted to coca is loko not loca...:grusht3:
 

Loko

Antar Aktiv
nje shkrim Nga KozaNostra !! hahaha

:eek:hh:Nga pivi kam dal, nga pivi do shkoj,
E der sa te rroj, piv do kerkoj,,,
E kur te vdes, piv do therres,,,,,,
E ne boten tjeter, vetem piv do pres,,
E kur per gjum shkoj, endrra me piva shikoj,,
Edhe sikur mendja te me ik, pivin do ta ndjek pik me pik,,
Edhe nese sakat perfundoj, prap nga pivi do ta pesoj,,,
Edhe ne burg nqs perfundoj, nga pivi do ta kem pasoj,,
Edhe nqs i merzitur rri qaj e sqesh, me siguri nje piv e pres,,
Keshtu rinia e kombit ton lexojeni, dhe ne mendje fiksojeni, rimen ton,,
Vijini veth ne vesh, qe nga pivi mos futeni ne strres
Se nje dit te javes njeriu do vdes,,,
Se jeta esht nje rrug me shum kthesa,,
Ku fillon ne maternitet, e perfundon ne varreza,,
E na rroft ekonomia e jeta neper qyteza,,
Na rroft dhe puna e leket neper libreza,,,
Keshtu qe shijoni jeten, e mos shifni kuleten,,,
Mos kini hall se grisni xhaketen, se vetem pa piv se ben dot jeten,,
Tregojani realitetit te verteten,, mos e coni dem jeten,,
Dhe mos kujtoni se per piv jam i etur,por nga pivi gati sa sjam tretur,,
Kujdesni mos perdorni dhun, mos ju fusni me kok e me hund, se pivi ska fund
Mos mendoni se ment po shes, por thjesht mendimin tim po qaraqes,,,
Per mua thoni ca te doni, po pa piv skeni ku shkoni, si qyqja do vajtoni,,
Dhe do jet shum von kur ta kuptoni, dhe veten do ta qortoni,,,:eek:hh:
 

OLSI TBA

Antarë i ri
Eshte mbreti eshte e ditur, kaq kohe i shumepritur
nga terri i nates u ndez nje flake
gjithesia perreth perpire ne gjak
kush e kerkoi e gjeten te vdekur
kur hekuri kollit, zhduken si lepur
nga 911shi kthehen per ndihme
kallashi t'plas koken si pjeper,vrasje me paramendim
ndihma serdhi, zbusin zerin e flasin si shoke
si qeni me bishtin neper shale turpin pertypin me lote
me ne nuk ka njeri te haet dot
veprojme me tru, intuite dhe klas
keshtu na mesuan qe mot
zotninjte dhe gangsterrat qe brodhen kte bote
ksaj jete sot smund ti shpetoj
mundohem por eshte e kot
ne emigrim jam rritur dhe po jetoj
me mall fierin dhe shoket kujtoj.
Ky esht lajmerimi fundit si shume po tolerojm.
ti je nje parazit,ne fluturojm si shqiponj..
harabelat si ty, me thonj i coptojm...
Kur Cartelat ktej kalojn, rimat si pluma cojn.
ti vjen lexon, nga inati gishtat po kafshon.
me texte sulmon, ben presion kujton se demton.
grupi jon vec shtohet, percarja nuk ekziston,
me mire shite kompjutrin megjith mikrofon.
ti sje per kte pune, ik bej llac e beton.
jam illyrian cartel mbret i stilit lir.
unik me rhymes te lidhur si zinxhir..
personel egersir, ty te len te shtrire..
ik mor qelbesire, mos na mer me te mir.
e kerkove ktu e gjete, shkrim pa meshir.
illyrian Cartel
 

Barazia

Antar Aktiv
per tipa si barazia,, askush ska respekt..
parazita suspekt,, qe shtypen si insekt..
hiqesh intelekt,, por rimon me siklet..
ca kam ethem,, nuk mbaj asnje sekret..
ti ske guxim, guximi im, eshte i vertet..
permirsim ne cdo stine, cartelat kan rim..
ti ben mesim per letersin, shkrim dhe lexim..
ne jemi te graduar,, supreme dream team..

Kur sjell ndryshim eshte mbush plot mirkuptim
ne rima kritikuse loko me respekt ankuruese
Ankorohet ne cartel band me respekte stimuluese
harron ushtaret me rima urdheruese
haaak ptuu shtyu ma anej se je ushtar me ere...
kur te vij une ktu me rima hiquni si trima
vec kur te kem karshi koken ne hale kam me ta shti
e ke me pa cili ka rrespekt ne realitet
se une nuk pres rrespekt ne virtualitet
po mentaliteti jot vec me hile
pershtatet ne virtual trimeri me kile
rimoj pa instikte virtuale duke pas respkte reale
e tash kush rimen ma lexon e mu inat po me con
une jam ktu skam ik atje... vec ty kam me te fut ndhe
ti je rrit ne amerik po une veten e kam pa pik
ti ke bredh ne afrik por une vuajtjes i kam then ik
ti je loko me 700 hajduta e une barazia me 700 hasmeria
ti po do me u bo trim e une vec me tregu kritik
ti spo do me i pranu ska ngel gjo tjeter vec me mhonger mutin mu
 

Barazia

Antar Aktiv
ti po do, po kerko, me mu me u tregu
ktu nuk eshte vendi, ktu bahet kuvendi
ti je hic realiteti e trim virtualiteti
kur une vij ti fshehesh si mi
me mu mos u ngut se ha mut
rima plot e loko sngre kok
sa her qe une rimoj lokon befasoj
as nje rim nuk kam isoj, lokon shkatarroj
ktu eshte vendi me ba trimeri
e jo kur kthehesh ne shqiperi
tash spo di me kuptu cili asht i fort nga ju
me than cka me than rimen tonde e coj ntavan
une ty tshkeli si elefandi miun ne tajvan
 

Barazia

Antar Aktiv
shpejt e shpejt kjo eshte rima tret
une kur rimoj ty do te befasoj
ti per mu je hic me dukesh si pic
sa her nforum kaloj ty do te injoroj
ktu jam une plot realitete
kurr nforum ske me gjete
ja loko ngjyra ngjyra
7 her ndit po i nderron fytyra
burri pa burreri si shtepia pa cati
haaaak ptuuuu zhduku na ktu
 
Redaktimi i fundit:

Barazia

Antar Aktiv
nga poezia po kalon tek tregimi
ti spo di si te besh rimen
harron qe ktu po rimon
ne te vertet po rreciton
kur tregon histori drogeri
une spo di me qesh me vi
sa her rrugen prezanton
aq shume her po ngatarron
kjo qe ti po krijon
nuk eshte rrug qe trimeron
ti shet drog e te duket trimeri
po per mu ke hy ne ushtrri
kjo nuk eshte ushtri me jeta
po ushtri qe te jep drog me shit
e ti po do me bo trimeri
duke harru cka nvertet ji
po edhe ktu kur erdhe ushtar mete
 

Loko

Antar Aktiv
hahahaha

barazia ka lujt menc me kte postim,,
vec 1 nga te miat, 3 te tuat,i le pa frym..
ne toke te rrezon,, peson mungese ajri..
jam rrit ne shqiperi, aty kamsu dhe barin.
nejse,,, kto 3 tuat jan kejt vari .arin...
me te njejtat fjal dhe pa asnje kuptim..
nga ilirjam loko dhe albo rhyme mer mesim..
je qumeshtore i gjor, ne kte loje kurr ske fitim
jam i till real dhe virtual,, ta kall trimerin..
ska hile, vec kile, xhirim, supreme team..
parakalim, loko kur te vjen ta shton familin,,
jam armiku im. sme plas .ari per hasmerin..
un tu be prova,, ty spo te mban toka..
kte topik e ndote me shkrime te kota..
nuk shkruan ca ben ,por ca te thot koka..
vetmendon se rimon, ne stil te lir, po te qeshin bota..
un nga amerika 1 telefonat te bej shperngulje familjarisht..
nuk jam cun me bisht, njerzia me ulin koken, ty ta bejn me gisht..
dhe se i leht nga pesha pistoleta me ben te rend fizikisht..
ty ta bej 8 me 2 shqip anglisht, njet te vertete, dhe virtualisht..
 

KOZANOSTRA

`CrimineL-CarteL-RebeL`
O zemer, eja perseri

O zemer sa dua te te kem prane
C'eshte ky mur Berlini qe po na ndan
Pse s'na le te perqafohemi si gjithmone
nga njeri-tjetri, pse na largon

Oh, zemer te lutem afrohu tek un
se te dua me te vertete shume
je gjeja me e shtrenjte qe kam ne bote
por me ty nuk po takohem dot

O zemer te lutem mos u largo pa me takuar
pse mos te jemi perjete te perqafuar
ej ku shkon, zemer me prit
O e dashur te lutem mos ik.

Oh zemer te lutem eja perseri
mendo per mua se jam ne vetmi
zemer, te lutem mos me ler
te hedhur, te braktisur, te mjere

zemer, eja perseri me diellin
eja dhe pastroje qiellin
jo vetem ate por dhe zemren time
mos e ler keshtu, te zhytur ne mendime
mos u bej dhe ti si zoti qe po e shkaterron jeten time
 

KOZANOSTRA

`CrimineL-CarteL-RebeL`
Po ti mer Barazia na ben si poet misterioz,
mos e shiko LoKo mas kompjuterit se LoKo ne realitet esht mafioz,,
te djek te shkrumbit te ben bloz, kujton se me 100 lekshe po los bixhoz,,
LoKo esht nga ata trrima ku lozet leku math ku lozet heroina ,,,
nuk o si puna jote qe vjeth bicikleta LoKo vjeth super makina,,
LoKo esht fierak te fut thiken te ben gjak, so si ty lepur e frikacak,,
ti je tamam si ai zogu vogel qe quhet trumcak je i semun e morracak,,
hec gjej shoket e mos na bej si kacak ,,,
se dhe per cinaren mban shkrepse se ske cakmak,,
......................................................................
una nuk te shaj por thjesht te keshilloj
se tipa si puna tende una i imagjinoj
dhe relitetin jua fantazoj dhe me fial i pershkroj,,
dhe kur realitetin ju rimoj ju duket sikur ofendoj,,
per tipa si ty me vjen vertet gjyna se keq perfundojn,,
se bejn si cuba e me presh ne byth fluturojn,,
ju duket vetja si heronj po kur e kuptojn syt ju lotojn,,
kshu qe dhe ti me LoKo bythesh mos u hap se ke te besh me kasap,,
LoKo sdo me ja dit se ca je ti, sja ndien as per polici ,,
se LoKo nga do qe shkon e le na nje histori..
.................................................................................


.......... & .................
 

Barazia

Antar Aktiv
Barazia u cmen!!! apo ti qe lyp ndihm!!!!

Une boj rim me sy mbyll
e ty po duket se u cmena
sa her une qe kaloj knejna
nga nje vertetsi po tregoj pa rrena
rima lokos shume me krena
une po ju msoj une po ju tregoj
rima juj ne 3 figura shkoi
ilirjam nprivat, une i tregoi: ushtaret mesoi
spo din me u shfaq ntopik
e tash vin e shiten nevrik
po kto jan njerez me shume menyra
per dite ktu tregojn nga 7 fytyrat
rima im vete krijim
sa her qe hapet na i brim, ti po lyp ndihme
copy anejna e paste knejna
lokon mrapsh une po e kthjna
si corap po e perdor
sa her tastjeren prek me dor
me te vertet jam bo problem
3 me 1 e prap koka lart me rri
spo di me u derzu pabarazia mka terbu
 

Loko

Antar Aktiv
barazia me flamur vija vija

sme ha |{ari per barazi ti vesh ropt me tzi.......
ju mbani zi,, ne pim raki me shoqni, bejm gallat........
barazia nga shpia po ben si bajat.......
kur kthehet loko te le si sakat........
te futet ne fis ti nofok gjith grat.......
te vret nen e bab ti ngel psikopat.......
i dont give a fuxk kshu jam spat......
un prodhoj vete se kam mentalitet..
ti perdor te njejtat fjal si nje copycat.....
si profesori ktu hyra nxenesit ti jap detyra.....
skam shume fytyra 1 stil me shume menyra.....
ti sje problematik je parazit cun shtatanik....
loko ti thyen duar dhe kem te hiqesh si zhapik..
je i stresuar se askush si mer persiper akuzat e tua...
un po te dua sdal skene fare, te bie shoku per mua...
 

KOZANOSTRA

`CrimineL-CarteL-RebeL`
hahahahahahaahahahahahahahahahaha
LoKo je i math hahahahahahaa
se ky barazia smer vesh nga gjella me presh
po ka te drejt se ska ra me naj hund lesh
me ja bo turinjt pershesh edhe syzat dopjo trresh
sdo zoti ta sjelli njer para nesh me ja ckujl dhe ato lesh
na u ba ky katunari qe lyp ke trotuari han barishte si gomari
po se di qe shko dem si shkoj dhe azem hajdari qe ishte dhe persembari
dhe loko ty me dash as me sy ste shikon se ka shoqni qe ty barkun ta cpon
u bane ti mer barbon qe ne cdo forum shkon e rimat kopjon
ketu esht vetem loko qe vet i prodhon dhe asnje nuk akuzon
po thot ate qe cdo kush e meriton,lokon kush e kundershton tmerrin perjeton
se loko ne ferr e con asgje nuk mendon as rrugen se perton e ben cdo gje qe deshiron
kshu qe rima vazhdon e ti hec me ate recitim se loko me plum nkok te shtin mer lamer manikin.
 

Barazia

Antar Aktiv
Kur te me vrisni, ndhe mos me shtini
me shtini nen nje hije udhini
me mbuloni me dru kasht
edhe vecin ma lini jasht
kur te vi plaka e lokos
bobo veci i Barazis
qeka rrit per kok te komshis

HAhahhhahh

Kur ktu te hysh tboj tbosh kryq
sa her ne poezi e lir te lexosh
cdo her e me shume do mesosh
per intriga komikale ka edhe sjellje anormale
ktu ti po rritesh nen rimat e mia po vertitesh
kshu qe mbylle ate hale, kthe edhe sjelljen ne normale
ty e mu spo na han vec largsia po na ndan
une sjam tip qe fol me fjal,per 1 nat e shem kalane
jo per njerzi e cke ne famili qe sma ndi, po hudh posht dhe qeveri
Si ne vitet e rinis ka pas qen mos rrespekt i barazis
por shum shpejt krijohet veti duke pas shoqni prej veriteti
e jo si ti ne virtualiteti, shoqnia pas veti te rrin per interesi
Ti veti 4 une vetem per veti e prap spo me tretni
kjo vijon ne histori, prezenca ime te sjell pasiguri
ti po tenton po nuk po na befason
barazia sjell provokime kur ushtria bjen ne lakime
Ti po flet per nan e bab po u ba 10 vjet qe si kam
jeta ime nrrug eshte ndertu e spo du me te tregu
po kujto se ke be nderime duke shite drog tregohesh trime
Hajde ktu te stroflla ime do shikosh barazin me nderime
2 nga nano 3 nga sala, krime te ronda te keqen daja
 
  • Më pëlqen
Reactions: WxP
Top