Poezi e lire

iLirjam

Antar i fv.al
Albo je i madh.. Une kurr skam ofendue hyra me rimu e jo mu, inate me mcu kur u sulmova u ofendova por tash po poetoj po rimoj ndoshta nkit topik se e di po ta hap tjeter do ma mbyllin. ky eshte topik per te gjithe. kam pare qe te gjithe pjestar te forumit provojn te rimojne po i sulmoni edhe rima te ndryshme nuk leni ti degjoni. Kjo nuk eshte drejtesia po dukeni si mafia mu kurrgja sme boni vec nese je i lir jepi liri te gjithve te rimojne e kur ta shohish se eshte gabim duhet me e sulmu

SUKSESE shkruj sa te dush.
 
Redaktimi i fundit:

albo'rhyme

iLLyrian CarTeL..
mvejnn keq qe ky Topic mori kete drejtim.. Barazimi qdO sennd mund ta paraqesim edhe ne mes rimaVe .. ngase lexuesit hyn per te pare rima dhe jO komente dhe mosmarrveshje ndermjett neve.. keshtu qe vazhdOjm me rhyme'zZ

un keTe po e le si pOrosi per te gjith qe hynn ne kete topic..

merri fjalt e mia..lexoj,msoj e kupto qe je fillestar
ky topic oshtt per iLir..e nuk osht per kundershtar
ne pushtuam virtualin..kem kurOr mbi emrin tonn
vetem deshem pak hapsir..skerkuam tna dekorojn
nese kjO ju pengon..ske nevOj tmkerkOsh tmbaj rregull
ke fuqi tmlargosh nga fOrumi..por emrin smun ma hup nket shekull
mOs me offendO..se nukk tlejoj mu futt aq fell
mbrett jOm un..mbreter jem tgjith..ne mbretrin illyrian carteLkOsova-aLbO
 

iLirjam

Antar i fv.al
Ktu forumin e kam pas pushtu por ku u prish forumi nuk po gjeja inspirim ma per rim. Tani qe pash qe kisha rival u rregjistrrova serisht.

tani qe ta mbyllim ket muhabet,,,, a po i qet ti 60 rreshta une po i qes vetem 16,
edhe te lam ne dor te publikut voten,
ti 60 rreshta une 16,,edhe ta vertetoj qe nuk mundesh me kan rival i jemi,as i ilirian cartel,
 
Redaktimi i fundit:

iLirjam

Antar i fv.al
kete kerkes qe po e ngjyrosi me pink,,,kisha nga antari ssokoll ne privat
ej o njeri une e lash me kaq mos e vazhdo me shum, e kam sokol emrin, nicki jem esht ssokoll. dhe nje gje... e di se do refuzosh por duhet tet te pyes se e pash qe ke talent.
e pash ne poezit se mkishe be nje diss, une su hidherova se e kuptova se ti e kishe per ate arianin jo me mue, por mua...kesht te pyes nese a mund tem shkruajsh nje test per nje keng qe dua te bej me nje shokun tim, te kete edhe refren nese mundet...per nje kohe zgjatje 4 minuta...te falendewroj shume nese do e beje kete!! naten


merre tekstin edhe kendoje. 16tshi i par esht i yti,,,,kurse 16tshi i dyt esht prap i yti,por mund ta kendosh me nickun injoranti.

Un jam Arjani,,,,,,nga Maqedonia,
aftsit e mia shquhen tek hajnia dhe tradhtia,
nick name kam boll,,,,,tani e kam ssokoll,
ka ca dit qe truri me ka dal,,,,non kontroll,
nga dita e par qe ilirjanin e tradhtova,
vrap e vrap shkova,,,,forumin e bllokova,
sepse ilirjami,,,,,,esht ma i keq se SADAMI,
dhe sma fal gabimin me dit qe bahet nami,
tani po provoj,,,,ta hipnotizoj,
se kuku per mu,,,,sikur tme takoj,
esht i pa meshirshem,,,,e njoh shum mir,
njet teme nuk kam pa,,,,,njeri ma te vshtir,
duhet pa tjeter,,,,,,me pshtu diqysh prej tina,
se po tutna,,,,,ka shum eksperjenc me nu mina,
dhe ka shum shoqni,,,,,sa shum as vet se di,
si nkosov si nshqipni si ktu nmaqedoni,


refreni 1

ssokoll

ou kuku per mu,,,,,,,qka i kam ba vetes,
qysh me dy syt nball dola kunder te vertetes,
ou kuku per mu,,,,,,,a ka kush qe ma qan hallin,
se ilirjan cartelat,,,,,,,,vin ma qajn ballin,

injoranti

ou kuku per mu,,,,,,,qka i kam ba vetes,
qysh me dy syt nball dola kunder te vertetes,
ou kuku per mu,,,,,,,a ka kush qe ma qan hallin,
se ilirjan cartelat,,,,,,,,vin ma qajn ballin,


rec 2 = injorati

un jam injoranti,,,,per ket emer jam garant,
kam lindur dhe do vdes,,,,,,i njejt injorant,
ne lojen me pasoj,,,,,vet e hapa gojen,
tash vuj pasojen,,,,,ma zhduki cartel bojen,
ssokoll e kam vlla,,,,me ni goj me ta ha,
kush mshan mu,,,,,,edhe sokollin sha,
kena ni problem,,,,,po thuj se te njejt,
ilirjam ne enderr,,,,,,spo na len me flejt,
i kena shti hunt,,,,,ne ni vrim pa rrugdalje,
po mvjen marre ilirjamit mi kerku falje,
po qysh po shihet,,,,,spaskam ka me shku,
se e paska da menjen me ardh mem taku,
edhe e di qem gjan,,,,vjen mshan me nan,
sem len gja pam ba dhe sem len gja pa than,
sem ka met rrug tjeter,,,,,ose me pranu,
ose ka me ardh,,,,,,me mi thy,,,,,brit dru.

refreni 2

ssokoll

ou kuku per mu,,,,,,,qka i kam ba vetes,
qysh me dy syt nball dola kunder te vertetes,
ou kuku per mu,,,,,,,a ka kush qe ma qan hallin,
se ilirjan cartelat,,,,,,,,vin ma qajn ballin,

injoranti

ou kuku per mu,,,,,,,qka i kam ba vetes,
qysh me dy syt nball dola kunder te vertetes,
ou kuku per mu,,,,,,,a ka kush qe ma qan hallin,
se ilirjan cartelat,,,,,,,,vin ma qajn ballin,


qe ku e ki tekstin ssokoll,,,kurr tekst ma real njet tane ske pas.merre edhe knoje tash.
 
Redaktimi i fundit:

zeroabsolut

Antar Aktiv
upppssssss surprize

Thjesht nje replik..
Barazi me nick..
Kshu e qun veten..
E thot se thot t'verteten..
Po m'thot qe jam katunar..
Po m'thot qe ngutem..
Un jam luftetar..
Un jam rrit me luften..
Luftetar i jo asaj qe menon ti..
Por i bashkum ne t'njeten ideologji..
Po me flet si baba i flet cunit..
Po un shum mir ta di akselatorin e trunit..
E di se deri ku shkon limiti jot..
Kurse ky i jemi asht infinit plot..
Thjesht bon kur thu qe rimat s'mi kupton..
Ti shok jeton ne iluzion...
Barazin kerkon..
E qe ku jam po ta them prap..
Ne ''ligjet e xhungles'' hup shkelja vrap..
Un e di shum mir pse po t'vjen e kalumja..
Se vetem nje viktim han tan to pluma..
Dicka qe ti po do me harru...
Dikur me at deshtim ti ke jetu..
Thell ne shpirt don dicka me ndryshu..
E per me u lehtsu..don me rrepovu.
Po m'mthu qe jam ushtarrr..
Po edhe jam..Personalitetin tim se shkel as ne varr..
Kriza jote asht n'identitet..
Edhe pashaporta sta qet kush je vet..outt:grusht3:
 

Loko

Antar Aktiv
parazit viktima

kur loko hyn ne zone,
parazitat i korrupton,
shume lart qendron,
gjith boten shikon,
si mbret po sundon,
armiqt i denon,
stilin ty tregon,
klimen ta nderron,
e prodhon e poston,
te ardhme shkaterron,
barazitin perdhunon,
si prostitut e punon,
dhe emrin ja nderron,
tash je skllavi jon,
cartelat jan padron.
 

Barazia

Antar Aktiv
Hyra postimet me siper kqyra
dikush do rima per histori
e dikush rima per fantazi
mendon se ja kam prej inati
po tash po shifet mire sahati
kundershtaret dun me i pa jasht prej teatri
po vec ushtria trri te pallati
po bon cpo bon mu po mgacmon
po e shef mire qe me mu nuk po shkon
une hyra me dy menyra
rima ime tjep me bo shume detyra
ti ke mall per shqiptari
e une ndertoj edhe kur bje shi
puna ime sjell ndryshime
kjo eshte hyrja ne shtepine time
po sbesove ka pejsazhe me kujtime
nfjalen e zotit ne kohen e kastriotit
guri rend rrin nvend tvet
vec per ato qe i kan mend nvend
e ti do mall per shqiperi
e kurr eren e memedheut spo ja ni
ti e di qe jam ne hasmeri
po prap ne shqiperi une po rri
spo kam frik edhe nese vdes
Patrijot do te mbes
 

Barazia

Antar Aktiv
Me fjal te verteta< - >une spo haj gazeta
ti po kujton< - >kurrgja per veten spo tregon
po me raste te veshtira veten integron
kujton se jam legen e spo te jap emen
po kam mentalitet me qen i drejt
ruj anonimanitet se du ta dij vetem vet
kur juve ju tregoj as hum as fitoj
e di boll mire qe shiteni te veshtir
po ne raste te verteta per mu flet vet jeta
me bo me dit kush jam gjumi ska met zan
ma mire ti po shet trimeri se sa na ne shqiperi
ti po di sene reale e ne vujm me halle
jepi rimo e per me shume mos na kallxo
 

Loko

Antar Aktiv
bezzz hayhahaha

dhe 1 here vim parazitin ta nxim
rimat e tij s'godasin as femin.
ska me barazim 1 sy per 1 sy,.
cartelat vin ty ti heqin te dy..
nuk ka vend per ty kjo mbreteri,
ti je morri n1, cartelat jan mafi....
po ctu desh me ne tyo faqe zi..
loko vjen grup, vi dhe tek e tek,
ti shkruan ca ben bota,asgje zben vet..
ne nuk fantazojm, shkruajm ato qe jetojm.
mentalisht shkaterrojm, rimen ta poshtrojm,
stilin ta nderojm, motren ta gacmojm,
xhepat plot me lek, dhe dhipa lloj lloj
ti me mban kandilin, ajo k.... ne goj
u prisha tani, me spo vazhdoj,
barazia zezak i lyer me boj..
 

albo'rhyme

iLLyrian CarTeL..
Me fjal te verteta< - >une spo haj gazeta
ti po kujton< - >kurrgja per veten spo tregon
po me raste te veshtira veten integron
kujton se jam legen e spo te jap emen
po kam mentalitet me qen i drejt
ruj anonimanitet se du ta dij vetem vet
kur juve ju tregoj as hum as fitoj
e di boll mire qe shiteni te veshtir
po ne raste te verteta per mu flet vet jeta
me bo me dit kush jam gjumi ska met zan
ma mire ti po shet trimeri se sa na ne shqiperi
ti po di sene reale e ne vujm me halle
jepi rimo e per me shume mos na kallxo

nuk fOlum sen per veti..se per at sen nuk osht qeL
mOs mprek ka illyrian..se ta la Gojenn perjet mshel
un menova qe kupton..po ktu telinn po don me kputt
ndal shoki jepi shpirt veti..e merre kitt sen me tbutt
ti pO donn me na friksu..po te na kjo nuk ndikOnn
jom i mir me at tmirin..po tkeqin rima jeme e tmerrOn
kqyre kejtt fOrumi thOjn..illyrianat ktu po e kallinn
ti tregO emrin si e ki..e per gjum tOnin mos e ki hallin

kaq per ty ..

Ti qe mu mke thOn vlla..e prekesh prej fjalve tmia
pytum mu ko e kom pas fjalen..e mos maj inat si fmia..
ni senn duhet ta dish..pas shpine nuk tlejoj per mu me fOl
ne bashkk e fillum luften..dhe e fitum at kurOr..


kOsova-aLbO
 

Loko

Antar Aktiv
loko per jete

bejm dyshek me lek,me pesh dhe pika pika
illyrian cartel representoj nga amerika.
un jam cun fierak jetoj ne philadelphia.
pyet kete duash,lokon e njohin shume veta.
problemet dhe hallet jan 1 pjese nga jeta.
burgu ka ndryshu shume njerez kokshkreta.
un prap i njejt mbeta, me shoket si vetja.
ne kte rruge si i uritur, i etur nga etja.
me grabitje,vjedhje,drog,thik,e pistoleta.
shokt i kam t'sakt,me pak fjal e shume vepra.
shoku me vjen ne mas, loko smeret me lepra.
po e lexove nga dora ime, dije se esht e verteta.
kam shume gjera per te then,po ska shirit kaseta.
 

iLirjam

Antar i fv.al
guri rend rrin nvend tvet
vec per ato qe i kan mend nvend


Sa her qe je ka flet,,,,vet veten po e vret,
ki qef me kan poet,,,,po ski kreativitet,
ska rendsi ku jeton,,,,por c´far perfaqson,
dhe ajo qe peshon,,,,esht ajo qe krijon,
kto stile,,,,i perdorin ata qe bajn hile,
se guri po por burri,,,,nuk matet me kile,
kshtu qe lum lala,,,,un jam peshk me hala,
un fuqin e burrit,,,,,e shikoj te fjala,

e ti do mall per shqiperi
e kurr eren e memedheut spo ja ni

Malli im nuk shuhet,,,,me prezenc fizike,
se halli im esht malli,,,,per Shqiperin etnike,
sa per prezenc fizike,,,,,e kam te hapur deren,
aty kam qen gjith veren,,,,,dhe svuaj ti marr eren,
un jam Ilirjam,,,,,prioritet kam nderen,
ku do shkoj loftoj,,,,,Shqipris ti rris vleren,
per tipat qe lexojn me kry,,,dhe jo me sy,
un jam nje UNIVERS,,,,ne krahasim me ty.
[ame=http://de.youtube.com/watch?v=3SG6MmRrwMA&feature=related]YouTube - Fjalt e pavdekshme[/ame]
 
Redaktimi i fundit:

Loko

Antar Aktiv
KozaNostra

Nje Poezi po shkruaj Per Ket Shiqptari
per emingrantet qe kurr skan pas liri
me pak munci kan shpartalluar cdo kufi
sjua ka ni per shtet ushtar e polici
i ka tregu botes qe shqiptari esht 1sh nga bisnezi
per tregti per krime historis i ka nxjer uje te zi,
kush esht shqiptar edhe sndihet krenar
do te thot qe me grek esht i shartuar
dhe per nje cop buk esht korruptuar,
dhe gjith jeten ka per ta paguar,veten ka per te urryer
se shqiptari plumbin per tradhetarin kurr se ka kursyer
shum ka vrar shum ka prer asnjer koken mbrapa se ka kthyer
 

Loko

Antar Aktiv
dhe njeher si njeher

lexo ktu ti barazia kot mos u hap, illyrian cartelat te bejn gjak.
dhe me ilace ska per tia dal farmacia, u bere ti kacul ferre barazia.
ne spo na i del mban as policia, jo krimba si puna jote qe me nje shpull
mbytesh ne lote, dhe do te thon si mer barazia me gjak gjith qytetin e ndote.
stilin e lir zotrote dot se perballoke, hec shpejt lopen ik edhe kullote.
u bere ti katunar qe ske len car pa e provuar tortuar me tortuar.
kshill nga mua kujdes me cartel, se shtrenjt ke per ta paguar.
se fieraku per keto gjera ne gjith boten ka dal i dalluar .
del direkt prodhim i skaduar ske muncin as te varrosin se
illyrian cartel te sakatosin dhe me acid gojen ta vulosin..
 

Loko

Antar Aktiv
Loko ne rradh te par esht djal Shqiptar,
nuk ka aspak rendesi qytetar a katunar,
ti je gjerman kurse un jam ILIRIAN,
kur tme duhet gomar kam avatarin tan,
nese sjam poet jam njeri antishtet,
qe per tipat sikur ti rrezik paraqet,
kush me prek ne tel sme han k... per rrebel,
un jam krenar qe jam ILIRIAN CARTEL
 

albo'rhyme

iLLyrian CarTeL..
Ju lehni sikur qentt..qe dOjn kudratt mi terhjekk
kTo te juajat jan veq fjal..e neve nuk muni me na prekk
msOni prej fjalve tmia..se jOn tshejta pAsha at zOtt
se jOm i vetmi..qe kur bOj rim per popull tem..om mushen syt me lott
jO qe jOm i lig..po prekna ntel me ma sha nanen iLiri
se zOti mka beku..me fOl e me vepru veq me drejtsi
mos u befaso..se un jOm i papritshemm
qdO her jOm nshkall ma nalt..e per ju i paarritshem
 

Loko

Antar Aktiv
final order of deportation

Ky esht lajmerimi fundit si shume po tolerojm.
ti je nje parazit,ne fluturojm si shqiponj..
harabelat si ty, me thonj i coptojm...
Kur Cartelat ktej kalojn, rimat si pluma cojn.
ti vjen lexon, nga inati gishtat po kafshon.
me texte sulmon, ben presion kujton se demton.
grupi jon vec shtohet, percarja nuk ekziston,
me mire shite kompjutrin megjith mikrofon.
ti sje per kte pune, ik bej llac e beton.
jam illyrian cartel mbret i stilit lir.
unik me rhymes te lidhur si zinxhir..
personel egersir, ty te len te shtrire..
ik mor qelbesire, mos na mer me te mir.
e kerkove ktu e gjete, shkrim pa meshir.
illyrian Cartel
 

Gjermoni

Antar Internacional
Sdi cte them jam i indinju kur dikush o tu me ngacmu
Un vargjet ti kuptoj dhe rimen ta vlersoj sepse fuqin posedoj
Rrepi osht i eger shum kur ne fush jom un
Loko se di mir qe Rrebelin e kena shok tmir
Me vargjet e rrebelit kerkrkun spo ngacmoj vec sot ne forum dicka do shtoj
Qe rrepin deri sa te vdes si 2 pacu do e kendoj dhe kurr sdo ndaloj
 

Barazia

Antar Aktiv
Sen i lire

Shoki cpo thu po ke fillu me mcitu
apo rima jem tu ka ba problem
Kur buri pa hile smatet me kile
fakti o fakt e tash sduhet me bo stile
a spo e kupton qe ne kundershtim me veten ke ron
se prej topik po doje me mperzon
e si burri burrit nuk deshe me u nxon
tash e verteta po kallxon kush ban trrille
Ti the qe une smuj te hi nkit loj
kishe frik se rimen ty ta ofendoj
duke me prezantuar sikur zboj!!
e qe ne fillim ke pa qe me rima tkafshoj
e ti kqyre ket ushtrri rima me qit spo djin
vec me rima tlodhta ket topic po e nxi
ti flet per qellimin kur per ty qellimi eshte integrimi
jasht shqipnis ne interes te gjermanis
e tash mshele at goj e punes mshoi
 
Redaktimi i fundit:

Barazia

Antar Aktiv
Kur loko rimon vec pules ja kalon
Kokorit me te drejt do me dal i vertet
Ktu nuk behet filozofi
ktu te gjith thojne vertetsi
ktu rimojme ne pavarsi
ktu je ti me ushtri qe spo di
spo di me ja kap fillin rimes
me ja qit fjal mfjal me ane te klimes
ti dy rrjeshta po rimon ama te i treti ngataron
ti trgon trimeri ske gja tjeter vec fantazi
nuk ke faj ti... ti kto rima posedon
ty fantazia me larg nuk te con
 

Gjermoni

Antar Internacional
Barazia more haver cka ki pse bo hajgare si kuller
Rrepit mir fare po di me i kenu jo si ti qe ngele tu inprovizu
2 pacu mka kallzu me kenu e sot jom tu te kallzu cka do me thon me kendu
Poezit e tuja prej koti nu bojn asgje vec se me bojn me qesh si idioti
Mos mu bo si afrim roboti qe keno kot si koti
Un jom puntor dhe kengetar cka ki qe me bo si zagar
Rrepi im osht i paster por si ar cka kujton se jemi katundar
Rrebeli dicka ka thon mshoje at goj 100 ta kom thon
Kur rrebeli rimon gjithca qe ka afer shatrron
 

albo'rhyme

iLLyrian CarTeL..
ky GjermOnit i hupi fama..me 14oo posTime
rebeLin e nGojm me zemer..e per ta mujm me bO krime
ndashe katunar..qytetar..une kTa se kom problem
e kOm tlidht gjakun iLir..munn e sheh ne zemren Tem
Ju jeni dopsa bre vlla..spo shoh rim npostime tua
ti je i ati lloji..qe mizenn e bOjnn buaa
largOhu nga ky topik..e mos bon mo kTu ti shkrim
qOje flamurinn e bardh..se per juve nuk ka ma pshtim
 
Redaktimi i fundit:

Barazia

Antar Aktiv
rima te integrume me mashtrrime te befasume
Aty ku spo duket mire vjen thot e ta boj bire
fjale te emancipume per te qene shum tbesume
menyra te karakterizume trimeri e jasht kalume
mentalite me ecuri te avashta perfaqeson kohe te lashta
kur iku 1997-ta ti paske mbet perjashta
e tani ne 2008 ke fillu integimin me jeten
Tu mendu filozofik barazia, na qiti jash te tanve nga shpia "Poezi e lire"
 

Barazia

Antar Aktiv
Ktu ktu shok sa her qe un po fol po te ul pertok
e ti po mthur tregime te thurur ne bashkpunime
katil ne recitime lepuj ne prezantime
poeton me shume menyra
duke u paraqitur me shum se 700 ftyra
lapsi im po duket mendor e ti komplet piktor
sa her qe une po vij po thur kreativitet te ri
kerkoj per barazi po ktu ka vec inatci
 

iLirjam

Antar i fv.al
Spo di qka je ka thu,,,spo di qka je ka flet,
nese ty ta qet,,,,hajde ktu provoje vet,
ndaq me 96ta,,,,ndaq me 97ta,
un flas me data,,,urrej fjalt e gata,
dhe nese perfaqsova,,,koh te lashta,
jeten e jetova,,,,qashtu qysh dashta,
ta pshurri integrimin,,,,gjithashtu dhe trimin,
spo ta mushi synin????hajde prishma timin,
ne virtualitet,,,,sa her qe e gjuj rimen,
as librat si lexoni,,,ma shum se kte timen,
ne realitet,,,,,me i nxet se flaka,
se nxjerr alltin nga brezi,,,,po trrehi SHPLAKA.
 

Barazia

Antar Aktiv
Nenes

Befas mendoj se si pa ty mos jetoj
Me kujtohen ato qortime qe ndryshuan jeten time
me fale kuptimin e tolerances dhe me le larg injorances
sa here qe une mendoj pa nenen time si do tja bej
ne diten rinise me fale jeten e vetmis
buzqeshje ledhatime i munguan adolesheces time
dashuria qe me munon trishtimin ma shton
kur kujtoj nenen time zemra ndalon me brengime
 

Barazia

Antar Aktiv
Prodhoj prodhoj mendjen ty ta demontoj
burri kur qet allti o shti ose nuk shti
po e qite shti e fort spo ma ndi
po nuk shtive nbyth shtine
se burri me burrni 1 her e qet allti
e ateher nuk frikso po shti
e jo si kartel pluma me fuci e asnje shtri

e verteta;) Naten per sonte
 

zeroabsolut

Antar Aktiv
neser ne kukes...hajde dilem para ti shok..

:dj:U rikthy ne rim..
Apet ky nanqim..
Do dhipa qe dun..
Ftyren te ma nxin..
Se kam per asnja ne vecanti..
E kam per do dhipa ne Kuksin e ri..
Hey yo shoki..un jam tu ardh..
Ishalla don zoti s'shkoj me qefin t'bardh..
Se per vete se rruj..
Po Baba jem m'tha gjakun mos na shuj..
E kshu ai deshi..m'tha vare vath ke veshi..
Jam nip ne "Terthore"..Krejt msun shkronjen A..
Un fjalen "Thertore"..
Jam rrit qaty ku Bashkohen "Dy Drinat"..
Aty nin kang Veq per Trimat..
E di qe jam ndeshku per gabimin..e tjeterkujt..
Po asht "Kanuni" qe duhet me u rujt..
Shum thon kena me t'feju..kena me t'martu..
Dhanderr pa nuse..po dojn me na qu..
Kangen me na knu..e un kangen tem kurr mos me ngju..
Gjakun tem kurr se kam mohu..
E tash atje ku kam le..ka du me shku..
E tash po fugi gurin me ndertu Themelin..
E kerkush nuk beson ket zero dembelin..
Asjna sun ma prek telin..
I rrit si i lir..Dashni per Illirian Cartelin..
.....PEACE...
 

zeroabsolut

Antar Aktiv
another slap in rap..just for u what i do..

Loja jote asht..Loje filxhanash..
Ku fmit me burrat ndahen..e shahen nanash..
Ti mu shok sme vjen anash..
Rima jote asht tu shkrepu..
A thu?!N'spital e kam qu..
Ku e la un fjalen..vjen e merr ti..
E tallashon si gruja keqe n'shpi..
E prap ne forum vjen dhe e shti..
E zgjat kot muhabetin..ja hup tan lezetin..
Vjen mem kallxu?!Hej dikur un kam bo kiametin..
Fjalt e shumta jan fukarallik..
Merri fjalt e futi ne furrik..jasht nga ky topik.
Pastaj thu se kuptoj Fjalen tane..
Hej shok qa dashte me thane?!..hehe
Faj skam un..Fajet i ke vet..
Shko ne Diber..e boni nja do vjet..
Kur te shkosh merr meter..
Asht thjesht thanie e vjeter..
Aha po e gjuj fjalen shum larg..
E neser kur t'qohesh..thu me veti..
Qa mtha ky ''Dje'' prap?!!
Te pash qe te profili..
Je ni far kopili..
Hej yo e kam me t'mir..
N'forum shum bon si tip i veshtir..
Se nt'vertet me t'vu n'peshore..
Ky 0 gramshi t'ngre perpjet..t'then doren me dore..
Un e di kur zhduket ''ekzistenca'' jote..
Kur ''ignorimin'' tem e merr me kohe te plote..
Mos shaj Shqipet ne kurbet..
Kur kurbetin e jeton n'shqipri vet..
Hajt mos ki dert..
Se gomarin prej lloqi e qet i zoti vet..
Kali i "Trojes" ka kohe qe ka nodh..
Si qetu..Si qatje..
CARTELAT kan KONTROLL..
Zotrote nuk m'boni nana jote..
As ty e jemja..skem bashku na vena..
Me vllaznit e mi..merre me qetsi..thirr at urti..
As mos guxo me msha me sene interneti..
Mu shuft ajo far..del shpirti per gazepi..


Proud to be Eagle..ILIRIAN CARTEL..2fast4uAll
 
Top