Poezi e lire

KOZANOSTRA

`CrimineL-CarteL-RebeL`
Titulli: Poezi e lire

dedikim Cartelave,djemt e keqijn sic na quan "Lamer Barazia"
ne jemi djem te keqinje thot barazia,se me rimat tona i jena bo tmerr
por CarTeLGroup jan gangestera te vertet,ligjin bejn dhe pa pistolet
Nese ke kureshtjen,me mesu per CarTeLGroup add ketu lin e ata tjapin lavdin
me vjen keq ta them,bej kujdes se ke me vdek nese CarTeLGroup n`dor t`shtin
se CarTeLGroup jan cuna me pantadhona,jo si ty me fustan qe neper dhem shan
me CarTeLGroup e ke keq,se ne jena t`keqet e tradhtis dhe te mir me shoqnin
qe nga polcia asnjer sja u nin,po atentate bojn e ne plumba policin shtijn
ti me CarTeLGroup ke rimuar me shum gabime,tani ne stres futesh me rimen time
thuj ububu cdo ndoll neser me jeten time,mendove se ishe cun me bes shoqnie
por ti je nje tradhtar shqipenie,po CarTeLGroup te shfaqet kudo mas shpine
mendon se shoqni per ty len koken,po CarTeLGroup ta ben gropen t`fut gjoben
te shenderron surrat te xhvesh rroben,CarTeLGroup ka tbej vec me drrogen
dua qe te them se ti je cun legen,nje cop faker"grek'helen" vec si qen len
une jetoj ne greqi se rruaj nga snjeri,ty te pres tek, te pres dhe me shoqni
24 vjet ne ket jet sma ka ule koken as ky shtet,kam dinjitet ne realitet
ky esht stili ime se jam rrit ne emigrim,me mirbesim kam kriju dhe shoqenin
po ty emigrimi tka ginjy,shpinen shoqnia ta kthy, me tfutme ta ka shperbly
CarTeLGroup esht anemban ne emigrim zaptuan dynjan,ne cdo vent me nam,tepapam
perseri me stil te ri CarTeLGroup nuk deshton,tipa si ty korrupton i ndeshkon
jet nate po po gezon,me policin po lufton leket drroga sna mbaron,,,,,,,,,,
CarTeLGroup mban kampion,barazin e degjeneron,e copton,perdit e tensionon,
CarTeLGroup provokon cdo barbon,dhe kur reagon nuk deshton mer ate qe meriton
te papar ne jemi kudo qe vemi,frik nuk kemi se bijet e skenderbeut ne jemi
patriot si shum ne bot, tradhetin se durojm dot,kete gje qe ti e se arrin dot
une skrpaliu qe bej pall ariu,me alkol koken daulle,svete as ne pun gjum tull
nga shteti jam me pull,sa hyp makines,spiuni i paguar patrrullen ka lajmeruar
qe jan tipa si barazia nga shteti te korruptuar nga CarTeLGroup te cvirgjeruar
rrugen e bisnesit ju kan treguar,kokfortet dhe tradhetaret ne ferr i kan cuar!!!
kshu esht CarTeLGroup,i krijuar ne kohe me shum trrazira ne rrethana te veshtira
ti barazia smunt te behesh kurr si une, smunt te kesh kurr sa une se sje cun!!
ty mendja te ginjen te duket vetja supermen,sa her ta kena fut po ti se ke ndier
thjesht ty keto rima te pelqejn,po ti se ke problem o legen se ari ne sum ty t`pelqen
ti ke ran viktim se ske me rim,ske ci ben stilit tim,una ti them dhe ne jet dhe ne rim
viktim ke qen,viktim ke me mbet,CarTeLGroup ty forcen te paraqet ne tim dherealitet
don sdon,fakti po e tregon,sa her rimat lexon buzen kafshon me vra veten tenton
e di qe ti veten me dhemb han s.p.s sduron dot,por ske cben nuk rimon dot se je kot
dhe kush do loj le ta vi ta provoj,po CarTeLGroup jan heroj qe ska grup ti kaloj sa her do mbizotroj talentin ne rim do tregoj dhe jet reale pret ti coptoj ne lyps ti shendrroj!!

CarTeLGroup %%%%%100%%%%%100%%%%%%% CarTeLGroup
 

zeroabsolut

Antar Aktiv
Qa bohet kur vim na..ku mshefen ata...aha ne zanafill..toka asht ka dridh

Per do rrepera t'shllisht..qe kishe m'shajn flliqt..
Horizontalisht...vertikalisht..
Fjalkryqi jem nuk zgjidhet lehtsisht..
Ndaq..fizikisht..ndaq..ta luj at gisht..
Ty menderisht..tplasi..barbarisht..
Ndaq barazisht..ndaq..fatkeqsisht..
Dialektikisht..Foli fjal pa bisht..
Sulmo sulmo virtualisht..realitet t'rrehi brutalisht..
Si tehu i thikes..skam frik prej frikes..
Nuk du drit mes territ..spres parajs mes ferrit..
Mu m'dan ni fije prej gjeniut e psikopatit..
Per kundershtart erdh ora afatit..fat i taksiratit
Jam mjeshter i zanatit..me kok ka i bje dollapit..
Shih e bo noj poezi..se ky diss ftyren ta ka nxi..
Gjakun don me na pi..se ke xhelozi..
Pambuku jam un shoki..po po..maloki maloki..
Senet shum ti rroki..jam si babloki..
Per territore..armiqve ju bojm zborre..
ulje-ngritje..pompa..llaperqitje..pse po bon shpifje..
Ene po na fol fjal me llogaritje..aha..hala se ke kuptu.
Se po t'drejton Loja..mos u shqetso se lojen ka kush e drejton..
Cartelat prezent skan precedent..as krahasim..mos hi n'tok tim.
A thu pse kam kaq besim ke vetja..ty tka marr topoze n'tatepjeta..
Hiqmu sysh..zog dallendysh..se ktu ka shqiponja...
Na burra..e ti zonja..shshshshshhsh
Rri drejt Gati-tu..mos ma trash zanin mu..
ske tash ku me shku..Kqyr pak n'maje..e pak n'fun..
E sheh sa distance ty te ndan mor cun..outt
 

KOZANOSTRA

`CrimineL-CarteL-RebeL`
Titulli: Poezi e lire

Perseri me kenaqesi,me shum letesi,rimojm nje stil te ri,
Rinia jon e corjentuar,ne rebela te shendrruar nga shteti te akuzuar,
nga varferia te pushtuar,nga shkolla te perjashtuar,nga shtepia te larguar
emigracionit i jan drejtuar,endrrat per te realizuar,nga polica te rethuar
dhe grupet rebel jan krijuar,ne gjith boten kan shtegtuar,fatin kan provuar
se shteti shqiptar lirin jua ka ndaluar,te pafajshem ne krime kan perfunduar
nuk esht faji jon,se policia na ndalon dite perdit se ju dukemi si bandit,
fillova drrogen,krijova shoqerit,luft me policat cdo dit,ku zbulova pabesit,
shum kisha respektuar,dhe shum kisha ndihmuar,por me dolen spiuna te shartuar
jeta shum gjera me ka mesuar,vet shteti na i ka dhuruar,se jan te korruptuar,
prandaj kam faj skam faj,una armen ne brez e mbaj,nuk bje viktim kollaj,,
shteti na ka izoluar,emigracionin e ka ndaluar,prandaj krimet jan shumfishuar
ne gjithmon kemi mbizotrruar,kufinjt kemi shpartadhuar,bizneset na jan shtuar
vuajtiet skan te ndaluar,po shum gjera kam shijuar,shum endrra kam realizuar
skam len gje pa provuar,shum veta kam toleruar,e shum veta kam denuar,
shum gjera kam dhuruar,puthje,plumba,te pa mbaruar,cdo gje e kam realizuar
kshu esht katandis kjo jet,vret vllai vdhaun e vet,dhe i vuan nena e shkret,
 

sepse

Anëtar i ri
Titulli: Poezi e lire

Ne fakt, disa tekste e tregojne realitetin, por tani nuk ka me Rap, por Hip Hop, dhe ky i fundit eshte totalisht komerc, dhe nuk jep shembuj shume te mire, sepse flet vetem per para, per femra, per droge, pra per nje jete qe nuk eshte dicka e mire ta besh.

Mendimi im.

Pershendetje!
 

zeroabsolut

Antar Aktiv
Titulli: Mos ta ni..Krisma do pals edhe tek ti..

Ni mesazh per krejt ata qe inspirojn n'vorio-epir..
Un jam bir oo hej bir Shqiptari..
I pari m'kallxoj se kush asht rrugtari..
Edhe ti vllai jem qe leku t'ka greqizu..je hasem me mu..
Kurr s'kam mu pajtu..ne ket ceshtje qe qeverit tona..
E kalojn ne heshtje..Se ku i kam kufijt nuk munesh mem tregu..
Me do tradhtar qe xhepat ua ke mush me ar..
Per ty o Bollano qe llap e bon si grek..shpejt ke me dek..
Noshta jo prej dores tem..Po cdo cep Shqipris..ka Avni Rustem..
Koka shum po m'dhem..prej andrrave te tua..a planeve tona
Shqiperi Etnike..kjo shum etike..mos te hyj aj frike..?!
Lajm shum i keq per ty..edhe per ata qe t'njekin mas..
Ne luftra kam lind..ne luftra do vras..
Mos e vrit menjen niher per niher..
Fli i qet o derr..Se do t'qojm n'ferr..diten terr
Se Shqiptari senin e vet gjithmon e merr..
Kosova u KRY!!Luftra te reja na presin ne cameri..outt
 

zeroabsolut

Antar Aktiv
Titulli: Shpirti n'paqe vlla..shpejt kena me u pa..:(:(

I ulem me ni ven spo du me pa njer me sy..shpirti n'paqe vlla sot lutem per ty!!
Kerkush nuk po munet ta nal trishtimin brenda vetes..
Pse?!Njerzt e kqij i hedhin balt t'vertetes..
Pse?! shum te ashpra ligjet e jetes..
Loti kristal i nanes asht tha..s'pajtohet e shkreta me realitetin..
Edhe pse n'mosh t'thyme asht ka perkund djepin.
Veq nata e zoti ishin deshmitar..kur serbt kushon ma kan vrar..
Trupin terheq zvarr..urrejtja e tyne me na shu at far.
Isht vit i mallkum viti 94 i shkum..denum...
Kushrini u vesh me rroba qefini..
Pikllim e dhimbje qe me fjal nuk thuhen.
Po burrat jan burra lotve po ju ruhen..
Hakmarrje..por qysh kundra ni ushtrie..
Por i vjetri fisit tha dy fjal burrnie..
Don me e demtu..shkaun e mallku..
E vllai t'ndjerit..syt mulum prej territ..ja priti?!
Heeeuuu Qyysh Bre Gjyysh?!
Filloj tu kallxu..Flamurin serb bir n'dogan ke me rrxu..
Shqipen me dy krena..nalt ke me vu..e era ket lajm krejtve me ua qu..
E bash 94 djegi flamurin serb e vu shqipen me shkab..
E vrap tek shpija Ta kryva or bab..
Po hiqen kuq e zi..kur un shum mir e di se kush je ti?!
Thon qe ju rrjedh shqipja neper vena..e n'emer shqipes thejn krena.
Joooo more legena..!!
Bukshkelmit e venit..qe kur jan m'zor!!Te puthin kam e dor.
E kur jan mir thojn kush je ti mor bir??
Burrnia nuk bohet..por trashegohet..
E tash tradhtari me vdekjen do t'martohet..
Kullat ne fshat dhe pse rash n'qytet.
Qai qe then ligj..edhe shum armiq..e per ju miq?!
Besnik i betum..deri n'drras t'varrit maj fjalen e pashkrum..
Menohem..100 her e kur t'them ket pun e boj!!
Te jesh i sigurt qe ka maru ajo loj!!
Qe ndjep na knun ninulla lufte..syni s'po m'ze tute..oo mi ku u fute?!
Te gjith mir e din se kush mban mustaqe..kapmi kto mollaqe..
Tradhtar ta puthsha motren n'faqe..
I pafuqishem..per stuhin qe erdhi kaq furishem..si njeri i pishem..
Qe e shajn shum veta..un kam ni tmir shok!Foli te verteta..
Urrejtja po ma han te gjalle mishin po e qon perbindshin..
At serb klishin..do ja kthej dyfishin..
 

Loko

Antar Aktiv
te tanet.. benz peseqinç kepuc njezet e dy inç

un prap po vi..... me nje melody.... me nje benz te zi..
me dy vajza bjonde...qe zihen meke do fle un sonte...
kam qef te puth nje pith fort ..jo leht...ta degjoj kur bertet..
se nje Rrugaçe qe do vete.. un ja mbush gojen me sherbet......
ne klub kur futem .. nuk kercej vec tundem.. me vjen keq nuk mundem...
un qendroj me kembet e mija...... nuk me ben efekt pija......
nje vajz qe quhet maria .. mu qep si hija..
deshte ta coja te shpia... ta zhveshja ta qija....
skam kohe per ty Rrugaçe.. kam ardhur te bej zhurm..te leviz turmen ...
me te njejtat dy hapa ... kam lek sikur kam hapur banka...
rri neper klube me banda... shikoj pidha kur kercejn gjoksin jasht me tanga.. aty ku alkoli pihet si fanta..telefonat me karta..biseda me ca koka te larta..
policat duan te me fusin ne pranga... prandaj futem ne klub nga dera mbrapa.. ja plas nje Rrugaçe ne surrat me nje deng me qince... kamarjer nje shishe...bjer mikrofonin filloj shfaqa birçe
 

Barazia

Antar Aktiv
Titulli: Poezi e lire

Shume e lir rrena qe po te rrjell nga vena
shume stil tipik, me shume se gomardhik
sa her qe vi ktu, shoh tipa qe jan fiksu
si e si me tregu, figura e vet me i ndricu
ne temperament i urt po me tkap ti prej durt
te tana i boj po ktu nuk i tregoj
Ju e keni hak tju therrasim spordhjak
rimat qe prezantoni duket qart si mashtroni
jeni turpi virtualitetit pa perjashtim dhe i realitetit
po ta thom shoki: rima qe posedoni, Koken ta corjentoni
dhe foshnjes kur ja tregon, as gjumi si ngacmon
fillojn e tallin bilushin si gazetari, Jorge Bushin
E ju jeni ushtaret e dikushit...

Koza... Nr...
 

albo'rhyme

iLLyrian CarTeL..
Titulli: Poezi e lire

i shOh antart e ri..qe e mbrOjnn emnin iliri
dashni per juve vllazenn..qe sna Leni emnin mu bO hi
mu kini me mpas nkrah..jO veq nfOrum po gjithkah
illyrian't jOn tpapushtushem..se shqipen e iLirve e kan nkrah
ktO fjal zemra mi thOt..e sndaLett se osht pa frena
si n'iliri si tash..na simbOlizojm shqipen me dy krena..


dashni per illyrian cartel..
 

Loko

Antar Aktiv
Titulli: Poezi e lire

kur loko vjen kteja,, degjohet si rrufeja
kush na ka inatin,, shikon nga penxhereja
kur kthehem godas fort,, sikur godas kafshen
ata qe jan me ne,, jan gjithmon te gatshem
un vi si katili,, me shqipet e pergjakshem
ne cdo aspekt i mpret,, ne kte loje i pakapshem
jena shqipet me 2 krena, Vem zjarre neper skena
spyesim per legena ne jemi si ali pash tepelena
Bejm te pabera, Biznes e gjera i qarkullojm te tera
Njerzit e keq i mbulojm neper rera, me ne ska ka*derra
te denojm pernament, si doktora ju bejm eksperiment
ne cdo fush jemi prefekt, ska nevoje per shum koment
 

albo'rhyme

iLLyrian CarTeL..
Titulli: Poezi e lire

i shoh vorrat tu thon..eh kta skan ba sen
do thojn i kena rxu..po aj e din qe o rren
na jem kunder padrejtsis..qe u zhduk po u kthy apet
na jem n'luft ma t'fortit..se luftojm veq vet
smbeshtetna nkrah..se me zemer t'ha o qun
illyrian cartel o ni mbretri..ku boj pjes edhe un
nvenin ku..e drejta ruhet prej zotit
ku gjaku derdhet si lum..mu fy emri gjergj kastriotit
ku greku e serbi..rrehen e shahen ran
ku vrasum njerz..e policia sun na nxan
se organizohum e sbim pre e mashtrimit
me sha njo prej neve..nuk tndahen shejat e krimit
kta ta deshmoj veq ec e prekum ntel
se un slo pa kris..kur kom heker nbrel - shoq
kujdes me fjal se per fjal un muj me tmytt
tani vazhdo ha tum..nqoft se ta durOn hekrin kryt..
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Poezi e lire

te tana i boj po ktu nuk i tregoj


jeni turpi virtualitetit pa perjashtim dhe i realitetitKoza... Nr...

ty po ta thot vetja,,,,,,qe je prapambetja,
fakt asht citimi,,,,,,qe ti nisesh nga vetja,
mendon qe krejt njerzit jan si ti,,,dhe se di,
strukesh posht maskes i mashtrum dhe rri,
nmes korridorit,,,,,,,,dras dritorit,
e nese un jam turpi,,,,,,,ropt fajtorit,
se per ty qelbsir,,,,,,sdo tket mshir,
ski me muj as mas vdekjes me fol i shlir,
:viola:
 

mirela

DODONA hajmali
Titulli: Poezi e lire

Te kjo tema me kujtohet rinia e hershme , kur te gjithe shkruanim dhe e mbanim veten per poeta
hahahaha C'me nxoret mallin e atyre viteve.
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Poezi e lire

Te kjo tema me kujtohet rinia e hershme , kur te gjithe shkruanim dhe e mbanim veten per poeta
hahahaha C'me nxoret mallin e atyre viteve.

poet nuk asht vetem ai qe thur vargje per dashurin,
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Poezi e lire

Une sjam poet,,,qe shkrun per me zan femra,
rima jem kur del del se del nga zemra,
kjo sasht fantazi,,,,,por poezi e lir,
me thuaj qe je mut,,,,,te therras o bir,
ky nuk asht stil,,,,,qe vjen nga rilindas,
por vjen nga do djem,,,,,,qe ju i thirrni xhindas,
nga ata qe vrasin,,,,,,,nga ata qe presin,
nga ata qe nuk e kan problem pse desin,
na jem pa shkoll????at´her pse ndodh,
qe gjinja po thon qe,,,,,,na kini lodh????
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Poezi e lire

Sa her qe un po kthena knena,,
po kthena,,,,,sepse po vjen era plena,,
seni par qe pash,,,,,ne forum kur hyra,,
njerz mendjemdhaj,,,,,dhe me shum fytyra,,
e harrojn ullishten,,,,,edhe ilirishten,,
dhe ma mir se Shqipen e flasin Arabishten,,
 

zeroabsolut

Antar Aktiv
hej zot kujt i erdhi dita..neve me na sha..llogarit boni mir..

Spo shitna hiq si veterana..asniher skam than luftoj si partizana..
Niher mboni nana..ene i kam tana..spo hiqna hajvana..as per sgjalli s'hana..
Kerkan nuk po shana..po rrina n'punt e tona..Kujdes kur t'vish asht e jona zona..
Shum mir te veshtrona..kerkujt spo i friksona..ndaji fjalt n'fraksiona..
Mos hangsh kurr hallvat tona..na jem kush jem e bojna si e bona..
Tan diten pa pun rrugve si rrugaq..kur shoh makina t'mira..u vejna haraq.
Ndaq mos pago..ndaq ule bishtin e lekun na dorzo..ndaq bohu gjel me neve s'ta del..
I gjate ti skarravel..e un shum i shkurt..kur t'vij puna kam zemren e ngurt..
Tan gjaktftohtsi..t'hupi sa hap e myll ato sy..ku t'qun ata kry..
Qa t'tha ajo mene..se munesh mu bo bab ti ne zonen teme..
Fjalt qe ti them si shkruj kur jam spat..kjo jet asht e shkurt o noshta shum e gjat..
Se duhet mu ballafaqu me fjalt qe ti kam shlu..a mu veq zoti muj mem gjyku.
Veq atij i tutna se n'ferr na po strukna..e po thojna ky ferr kana ma i mir..
Se jeta qe kam bo..ktu paska adrenalin dhimbjesh o bro..
Ndaq me lavdro..ndaq mshaj mas shpine..un e di kush jam..tkift ajo kine..
Tash e kam vrejt..kerkushi paske met..tpaqin lan jet tjert..
Un jam i drejt..jam shum i shpejt..per ty e per shum veta.
N'Berreta nuk gjuj..jo se sma man..sdu me i bo nder botes..met qu ty dam..
Se je thjesht ni mut..un jam Absolut..ncdo kendveshtrim..
Krahasu me ty..pff ska krahasim..per mu po lyp t'dhana personale..
Jam jasht normale..gojen e kam hale me fjal t'flliqta..
E doren n'kamz per fjalt qe ti qita..krejt me tradita..
Gisht per te tan qe jan kundra meje..buk e krip e doren n'zemer..
Ata qe kan dashni per ket Emer..Per ket Kuksjan qe veq mali e man..
Qe edhe po deki se qan ajo nan..se e din qysh ju rrit i biri..
Qe nuk e nal zingjiri..t'hyn lingjiri..nga Zero qafiri..
I vogel sjam rrit..sme kan lan dreqnit..Malsit e ashpra..
Po djegin kashta..senet e ashpra..qetu e qaty..dialekti jem..djali ne veri..
Atje diku n'lindje..nuk munesh me bindje..e as me perqindje..
Prej meje merr shum dhimbje..e t'kopi qe ne lindje..
Po foli lirisht..ska asni () nane qe me ma bo me gisht..
Besoj verberisht..un ne vllazni..kam hec me parimin un jam sje ti..
Qaty ku un shkeli..qatje ku un shkoj..ato qe kam pran veti kurr si dorzoj..
Kurr nuk i tradhtoj..interesat e mia ma mir i cenoj..Po vllaznit si shloj.
Per to i pari shkoj..Ndaq n'lazarat e ndaq n'tropoj..
Plumit i kallxoj..kur tme pjeket mishi..hej plum mu sm'lun bishti..
E kto fjal rrin si bjeshkt n'jutbin..si krojni kuq n'kukes..
Ky djali i rruges..qe ska pik pendese.e as pik deshprimi..
Kto qe po them s'frymzohen prej filmi..e as prej fantazive..
S'friksona prej fmive..shum prej vetive mi fali jeta..
E nxehta si vullkani Etna..U kape me Kozen..
Shpejt do bosh Mimozen..llastice..kur t'fus sakicen..
Do tbin ato puplija..tkam than niher jam ()nane smka bo mu rruspija...outt
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Poezi e lire

Me plan,,,,,pa plan,,,,,si un kurrkush smun ban,
edhe pse thon qe jan si un,,,,sjam un si tan,
i mushur dashuri ntakim te par me vdekje,
si shkembim per pshtim,,,,me dha nje thes urrejtje,
per te gjith ata,,,,,,qe genjenin kur me thonin,
qe si vllaun do me donin,,,,dhe sdo te me tradhtonin,
dhe per te gjitha ato,,,,,,,qe me thonin te dua,
dhe ne te vertet,,,,,,se kishin fjalen per mua,
 

albo'rhyme

iLLyrian CarTeL..
Titulli: Poezi e lire

jOm msu mu kOn i lir..e Ja zGjati dOren ma t'mirit
se vet emni jem kallxOn..qe prezantOj shqipen e epirit
gjith i drejtt si ni shqiptar..qe e dOn vendin e vet
qe dOn me pa perpara..qat popull qe per tO flet
e njejta gjuh..e ndame ndialekte..nga armiqt qe kan sundu
po ti sbOn me m'Offendu..po duhesh mu mundu me mkuptu
se sjOm i huj..jem kOn ni fiss..e hala jOm gjaku jOt
a harrun shqipett..qe jem sikur syni me lot
shOh qe permirsim ska..se un dhO dashni e dashni press
e ajo qe rrin me mu..srrin qe mdOn po prej meje ka interess..
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Poezi e lire

kjo asht fiks fare,


Tashi ta marim shtruar,,,,ti lam rrenat anash,
Shqipria shkrut e shqip,,,,parajs politikanash,
dhe ferr qytetaresh,,,,,me nga 1000 halle,
qe smarrin pjes ne valle por kerkojn fatin ne falle,
shum kush detyrohet,,,,,,te behet hajdut,
dhe denohet nga gjykates,,,,,12 her ma mut,
ty ne burg te shtin dhe,,,,,,tlan si stervin,
ushqimin qe ta bin sje i sigurt qe nuk ta dhin,
e as qe duan tja din,,,,kujt i mungon buka,
dhe nuk ja kan iden,,,,per jeten nga rruga,
per njerz qe jetojn,,,,,,per njerz qe endrrojn,
dhe luftojn ne c´do mynyr,,,,po kta nuk e kuptojn QE ,
rruga nuk ndryshon,,,,,vetem me asfaltim,
por don ndriqim,,,,,,,afrim dhe arsimim.
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Poezi e lire

Un nuk kam faj,,,,,,pse posta jeme vret,
ndoshta vret nga qe a komplet rralitet,
as nuk kam faj,,,,,,pse smun rri pa rima,
dhe as pse karakterizohen me trima,
un kam ket bagazh,,,,,dhe ky asht stili jem,
dhe smund te ndryshoj,,,,pse dikuj i dhem,
une kam me kan gjith qashtu qysh jam kan,
gjithshka mujn me than,,,,,,po ILIRIN NAN,
per jeten qe ma fali,,,,,dhe emrin qe gezoj,
dhe Zoti sikur te kerkoj,,,,,un nuk do ta ndroj,
sbehem Anastasjos,,,,,dhe as IBRAHIM,
NE DRIT DHE NE TERR,,,UN MBROJ EMRIN TIM,
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Poezi e lire

Sme plas (K) JE,,,apo sje dakord,
ky topik shihet qe ka thy rrekord,
ne kte forum dihet qe ne jemi 1shat,
dhe ky asht art figurativ qe vjen nga bishat,
ata njerz qe presin shkak per me na nal,
kur kthehet iLirjam,,,,,mbesin gjith pa fjal,
un flas direkt,,,,,genjeshtres ja heq brekt,
dhe jam infekt per njerz qe shiten intelekt,
tipa te hutuar qe mendojn qe jan te zgjuar,
gjith jeten kan kopjuar kurr nuk kan vetkrijuar,
diqka ma te madhe se kjo,,,un spo e sho,
ropt ati qe po genjen,,,,,dhe po moho.
 

Loko

Antar Aktiv
whats upp

Pershendetje 2 all my illyrian cartel shqipez !!!!! Loko is Back ...
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Poezi e lire

A EGZISTON???

athua egziston,,,,,nje vajz e mir,
qe askush sdo mund te thoshte,,,kete e kam Q..
nje vajz qe do te donte dhe do kishte per te dashur,
edhe sikur ta dinte qe sdo behesh kurr i pasur,

a egziston nje djal qe do te donte vetem ty,
dhe vajzat e bukura ti ..... vetem me sy,
te jet ne c´do moment pran teje,
beson qe mund ta gjesh,,,,at´her kerko dhe gjeje.
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Poezi e lire

Ti do te jesh kunder nesh,,,,,ne kte topik???
epo hajde tbaj pshesh .... nanen edhe IK,
po thon qe ky topik,,,spo i pelqen forumit???
AH TA KISHA NJE FONI TI ZGJOJ TE GJITH PREJ GJUMIT,
 
Last edited by a moderator:

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Poezi e lire

Thon qe na urrejn,,,,dhe na bojkotojn,
por pa perjashtim te gjith,,,,ketu lexojn,
ka banalitet dhe shiten sikur gjoja,
fjal te tilla vet,,,Skan nxjerr kurr nga goja,
ik ore shko qiju,,,mos mu shit i urt,
se po ta kishe ti ne dor do mkishe thyer durt,
goca babi cuna mami,,,,,nuk ke c´far thua,
tqimt e nanes deshirojn,,,,nje bot pa mua,
Berisha mer rrogen,,,,,per tme kputur koken,
sikur un rinis shqiptare ti kem sjellur drogen,
sikur un kam faj,,,,,pse korrupsjon vjen era,
dhe nje pjes e popullit,,,,kerkojn buk ne plehra,
te veshur rroba zhele dhe rrit,,,,pa karamele
per ta esht diqka lluks te shkerdhehen ne hotele,
un vazhdoj te shkruaj,,,,ti vazhdo mu grrith,
dhe nese sju pleqen,,,,ZHDUKUNI TE GJITH:
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Poezi e lire

Ne C´do topik,,,un jam rrezik,
antar aqik,,,,,,,,,,sikur autokrik,
un sqes hit,,,,,,,por dinamit,
dhe dit,,,,,per dit vras njerez shit,
,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Titulli: Poezi e lire

Prej asaj dite qe i shkruva 4 rreshta/
Dikon e smuva n'kry/Bash qato qe deshta/
Ma anej s'vazhdova/Se hinen shume pleshta/
Jau lshova rrugen/Ne vazhdim veQ heshta/
E tash qe hina prap/Kadal dale hiq pa vrap/
Krejt ju nxona me 1 hap/Sikur n'shah jau dhash mat/
Loja eshte e jemja/Ju jeni veq Figura t'selektume/
Rimat e dobta t'juve/S'ma qojne pesh as 1 kime t'rrume/
Fjala jem ma shume dhem/Se sa plumi qe t'len n'ven/
Mane n'men t'gjithe kit sen/Ika tash, t'ju lo pak ren/


p.s. Tash munesh edhe 17 faqe tjera me rima mi mush kunder meje. Ti me kompanine tane. Mos harroni edhe 1 video me foto t'mia e boni, se s'po di qysh me bo une :D
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Poezi e lire

harroni edhe 1 video me foto t'mia e boni, se s'po di qysh me bo une :D[/COLOR][/I]

do dhe nje vidjo???


ja ku e ke,:dhurate: e kam ba me ni dashuri teper te madhe,,,edhe pseme shumicen e fotove ti nuk e kupton se per c´far behet fjal,,,mjafton muzika qe e shoqeron per te par se c´far vjen drejt teje:predru:
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=EnjpbnAi568]YouTube - Shqipet e ILIRIS[/ame]
 
Top