Poezi e lire

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Poezi e lire

Prej asaj dite qe i shkruva 4 rreshta/
Dikon e smuva n'kry/Bash qato qe deshta/
Ma anej s'vazhdova/Se hinen shume pleshta/
Jau lshova rrugen/Ne vazhdim veQ heshta/
E tash qe hina prap/Kadal dale hiq pa vrap/
Krejt ju nxona me 1 hap/Sikur n'shah jau dhash mat/
Loja eshte e jemja/Ju jeni veq Figura t'selektume/
Rimat e dobta t'juve/S'ma qojne pesh as 1 kime t'rrume/
Fjala jem ma shume dhem/Se sa plumi qe t'len n'ven/
Mane n'men t'gjithe kit sen/Ika tash, t'ju lo pak ren/


p.s. Tash munesh edhe 17 faqe tjera me rima mi mush kunder meje. Ti me kompanine tane. Mos harroni edhe 1 video me foto t'mia e boni, se s'po di qysh me bo une :D

te them te verteten,,un erdha rastesisht,
dhe ti ishe ai qe mberi tkthehem serjozisht,
sepse fjalt e tua,,,,,,skishin tbejn me vrejtje,
por me dashuri)(per Muhametin)(me shpraze nje urrejtje,(per Gjergj Kastriotin)
tani thua loja jote???po e cila loj???
kapitulli jon u mbyll ne lojen me pasoj,
dhe tani do kthehesh???a e din pse kthehesh???
tu tregosh njerzve,,,,shkaqet perse nxehesh,
sepse ti ke humbur,,,,,si nrim dhe ne djalog,
per perkrahsit tu un,,,,,,jam si petagog,
un jam Abetarja per ju,,,,,,,un jam Aja,(A-shkronja e par ne alfabetin Shqip)
dhe kjo do msu ma para,,,,se Elfatihaja,(surja e par ne kuran)
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Poezi e lire

Ti do te jesh kunder nesh,,,,,ne kte topik???
epo hajde tbaj pshesh qije nanen edhe IK,
po thon qe ky topik,,,spo i pelqen forumit???
AH TA KISHA NJE FONI TI ZGJOJ TE GJITH PREJ GJUMIT,

athua cilit i kishte djegur me shum kjo rima??:canna:
me te kuqe
edhe rikthimin ta kam pershkru perpara se me u kthy o princ hahahahahah
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Poezi e lire

na fal se nuk desha te ofendoj me princ,,,se per momentin mendova qe je shqiptar,,

por po korrigjohem okY SULLO????
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Poezi e lire

kete qe po ta bej tashi,,,po deshe mund ta lexosh 10 her ne dit,

Pse rrin ne topik dhe nuk shkruan????
PSE RRIN NE TOPIK DHE NUK SHKRUAN????

mos vall fjalt veshet ti shurdhuan????
MOS VALL FJALT VESHET TI SHURDHUAN????

sdua te zgjohem,,,,,,dua terbohem,
SDUA TE ZGJOHEM,,,,,DUA TERBOHEM,

le te pendohem,,,,,kur te gjykohem,
LE TE PENDOHEM,,,,,KUR TE GJYKOHEM,

sdua te vdes,,,,,,dua tjetoj,
SDUA TE VDES,,,,,,DUA TJETOJ,

TY STE DEGJOJ,,,,,,SKAM SIT BESOJ,
skam ven nparajs per njerz qe sjan njesoj???
SKA VEN NPARAJS,,,,,,PER NJERZ QE SJAN NISOJ???
SKAM SIT BESOJ,,,,,,DHE SDUA TJU DEGJOJ!!!!!!!
 

Loko

Antar Aktiv
Titulli: Loko aka Problemi

loko aka problemi
kur i nisem 1 seni,,, ta kallzon refreni
me koka te mdhaja,, e jo si ti me peni
nena gjen ne klube,,,,, e ju posht te ura
ju jeni pozera,,,,, e na kejt figura
nuk dua tja di,,, ca ben e kush je ti
i kam dostat belaxhi,,, mbushim gotat me raki
ne nuk ... per njeri,,, nat per nat esht viti ri
 
Last edited by a moderator:

Loko

Antar Aktiv
Titulli: Loko aka Problemi

un vi pa frik ,,,,,,,,,un vi pa rrena
jam shqipe i vertet,,,,,,,,,, kurr srri pa femra
ndjenja un skam,,,,, skam pas asnjeher
jam i shijshem iqarte,,,,,,,, dimer edhe vere
me jeton tba duke djeg nga ndonje blunt
ti japim rrepit fam,,,,,,,,, ne ndertes jan te tanet
duart lart coni,,,,,,,,, kur zonin tna degjoni
ca ka ngelur firm e vjeter,,,,,,merrni plackat u largoni
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Poezi e lire

Kam deshir te shkruj,,,,smha K qka gjuj,
nese si pelqen gjithkuj nervat ja prish dikuj,
sepse skuptojn dot,,,,edhe kur shkruj kot,
ma thot fakti qe skuptojn as,,,,kur e qaj me lot,
e kur e qaj me stres???shkaku qe nuk s´shes!!!!
se se kam ves te marr ne thes por dua te qes,
 

Gang-Bang

Antarë i ri
Titulli: Poezi e lire

nje rast i mir edhe per ata tjeret qe kan diqka per te me then live.

me daten 6 mars do shkoj ne zvicer,
me dt 10 mars,,,un fluturojn nga Zvicra,,,per ne Prishtine,
ne oren 5 deri ne 6,,zbres ne airoport, nuk e di se c´far mund te kem te veshur,por me siguri do me njihni sepse do dal me kamer ne dore duke xhiruar,

Ju mendut qe po vini.. n`prishtin
po sjav majti b****aaa,

Mos u tut o m*** hajde provoee
ndesh n`pr. e ndesh n`ch :D
nashta nuk t`vrasin
po veq per toke t`perplasin.

ti ski k*** me u nis
mendon qe ke bo diqka
veq me diss .....
Hajde dil perpara live
ta shohum qysh po din ti
me lon kile ....

T`presin ujqt n`ch..;)
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Poezi e lire

Ju mendut qe po vini.. n`prishtin
po sjav majti b****aaa,

Mos u tut o m*** hajde provoee
ndesh n`pr. e ndesh n`ch :D
nashta nuk t`vrasin
po veq per toke t`perplasin.

ti ski k*** me u nis
mendon qe ke bo diqka
veq me diss .....
Hajde dil perpara live
ta shohum qysh po din ti
me lon kile ....

T`presin ujqt n`ch..;)

Me siguri mke ngatrru me dikan,

Un jam Albert Prengzi!!!!:arme:


un e kuprova se per kan e ke pas fjalen,,,sa per sqarim,,ruga jeme edhe senet e mia skan te bajn fare me tipin,pervec faktit qe jena Shqiptar me gjak e me Zemer;EDHE UNE ME DIT SE DIKUSH DON MI BA KEQ ATINA;NUK KAM QEF HIQ,SIDOMOS kur kercenondikush dikan,,,dhe vet rrin enigmatikm:shpat:

UniKKatili do te vi ne Zvicer ,ai qe do me dal ngazet,,,mundet lirisht me u afru e me provu me prek.


Ktu i ki disa demo nga BUTUESI,

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=HVxCmKUVcIw]YouTube - BUTUESI 0001[/ame]
 

Loko

Antar Aktiv
Titulli: Poezi e lire

tak tak kush eshte? ujku hape deren
barazis sot do tja kim edhe vjerren
ja di mire vleren ne kosh e hedh pleren
loko ktu rrezik panik Tperfundon karrjeren
duke shitur neper cepa kshu me rriti jeta
ti ne shkolle me 10ta un mendjen te kuleta
jetoj te verteta loko me shum veta kercet pistoleta
un ktu bej histori ti mavri ben filozofi tregon barsoleta
 

albo'rhyme

iLLyrian CarTeL..
Titulli: Poezi e lire

Ju mendut qe po vini.. n`prishtin
po sjav majti b****aaa,

Mos u tut o m*** hajde provoee
ndesh n`pr. e ndesh n`ch :D
nashta nuk t`vrasin
po veq per toke t`perplasin.

ti ski k*** me u nis
mendon qe ke bo diqka
veq me diss .....
Hajde dil perpara live
ta shohum qysh po din ti
me lon kile ....

T`presin ujqt n`ch..;)

nukk prek ka na me kitt sen..e mOs menO qe lett e kryve
shum oshtt ka m'intereson..qka dOn me bO kur e ki tipin para syve
lype takim nprishtin..po me kitt fjal ne sun na perqan
veq t'fOlsh per emen t'lagjev..se ska qytet qe sna gjan
o shmekk i zvicrres..mOs menO qe del pa u laG
se t'drejtOj per spital..e per 2 vjett t'la pa paG
mujm edhe me rhyme me vazhdu..e nkosov mun me m'taku
veq ski me pas afatt..per dOren ta arma me qu
Pershendetje per vllazni..ni shqipe ju qOn t'fala
mOs tju han se inatgjive..shum shpejtt ko me ju hup fara ..
 

zeroabsolut

Antar Aktiv
Maje veten vlla..shpejt kena mu pa

Fabian Says:

Ne Heshtje m'kalon Pendimi..
U Vra nervete Trimi..
Nsy Humbi Shkelqimi..
Nzemer u varros Endrrimi..
Se ku Gabova..Tmadhin Zot ku e Deshprova..

In:

Nen Lumin e Mallkimit hece ti mor shok...
Maj men si sot..Kur kthenim ka ni got..
Konjak T'perzim me hi duhani..
Tuj me menu Qysh me myt vetin sa ma shpejt..
Se jeta me ne vlla su tregu e Drejt
Tuj bo plane si vllazen n'tavolin..
T'ikim prej Shqipnis e jasht Bojm Ujdin..
Kishim shum andrra qe pak u ralizun..
Shoku jem Fabian..Qe sot je matan..
A man men kur t'mora tel 2 t'nates..
E ti ishe gati me thy kufijt e hartes..
Shkove N'franc e s'mujte mu pershtat.
Bone do pislliqe se st'nejt Bitha rahat..
Pshtove per ni fije pa t'zan Shah Mat...
U Drejtove ka Italia..Zune shok Shkodran..
E plasi mafia..E robt e tu te shpia..
I bone Tan me Zemer..n'marakun per ty..
Dhe Baba plak qan si femer..Ti mor Djal Kimeti..
E disha shum mir..si t'hysh n'at valle..
Luje Deri n'fun Braktisja asht Fatale..
U hupe per do kohe se qashtu ish kan shkru..
Fill mas 3 mujsh more tel mu..A je gjall a ke Dek?!
Se un jam mir..Veq urithat jan tum njek..
Gjalle e prej Gazepi..Veq shnosh vlla..se tjerat po i nreqi..
Erion ma jep nr e kushos N'Kiel T'gjermanis..
Se ne qat drejtim un sot jam nis..!!
E merre bre vlla e boja ni selam..
Thuj qe nipcja T'asht bo Krejt Hajvan..
M'vjen Keq qe ky selam nuk mrrini kurr prej gojes tan..
Pa Kalu Zvicren..T'vun Hekrat e Ran..
T'qiten T'perlym..se di pse m'kujtohet..bashk buk e shllin n'gjym..
Hala spo m'besohet..menja pom shokohet..Zemra ma e ftoht bohet..
U bon Tash 2 vjet...vitin tjeter me kismet..do shifna apet..
Si Dikuri Do e shtrojm do bojm muhabet...Shoqnia Te Pret...i'am outt
 

Зngjεll

___________
Titulli: Poezi e lire

Pse nuk po shkruani me ore djema une mezi pres te lexoj ketu :)
 

albo'rhyme

iLLyrian CarTeL..
Titulli: Poezi e lire

.•°♥ Зngjεll ♥°•.;140835 said:
Pse nuk po shkruani me ore djema une mezi pres te lexoj ketu :)

engjull ..

jetOjm si qdO persOn..po jeta jOnn oshtt problem
rimen e kOm infuziOn..e mOs me shkru fuqia mlen
un e ndjej at qe e shkruj..shpirti m'nGritet lart
fjaltt e mia sjOn rrena..pO nkuptim plot jOn art
ti kerkOve me shkru..at'her per deshir tonde po shkruj
ndOshta sOm kuptOn n'dialektt..po nuk jOm njeri i huj
kem shum obligime n'jet..tjertt kan punn me ba
po kur nuk jepni perkrahje..mOs pritni shum me dha
edhe na jem t'kufizum..se gjith paragjykOhum
luftOjm dej npersOn tfunditt..e kurr nuk dOrzohum
kjO nuk oshtt luft me arm..pO luftt me an Tshkrimitt
ni pershendetje per engjullin..e shkruar nGa dOra Pimmit (un) ..:p
 

Loko

Antar Aktiv
Titulli: Poezi e lire

ky eshte himni rruges të gjith ngrini duart lart
kam mar rrepin peng se lëshoj po sme dha parat
inatcorve sot si dje prap kemi me jau then n'surrat
nga kjo loje nuk leviz kam zen vend si nje gure i rende
kur kundershatret lexojn shkrimet tona shpesh ju meren mënt
we're married to the game commited to the coke
im the one who had noah bring it over in a boatto be continued....
 

Loko

Antar Aktiv
Titulli: Loko aka Problemi

loko shqipe aka dora
un nuk hapem kot ta tregon ora
ne koke esht kurora kam plot metafora
un numeroj lek ju numeroni morra


haaaaa
no ofence ppl
kot per sport
 

Зngjεll

___________
Titulli: Poezi e lire

engjull ..

jetOjm si qdO persOn..po jeta jOnn oshtt problem
rimen e kOm infuziOn..e mOs me shkru fuqia mlen
un e ndjej at qe e shkruj..shpirti m'nGritet lart
fjaltt e mia sjOn rrena..pO nkuptim plot jOn art
ti kerkOve me shkru..at'her per deshir tonde po shkruj
ndOshta sOm kuptOn n'dialektt..po nuk jOm njeri i huj
kem shum obligime n'jet..tjertt kan punn me ba
po kur nuk jepni perkrahje..mOs pritni shum me dha
edhe na jem t'kufizum..se gjith paragjykOhum
luftOjm dej npersOn tfunditt..e kurr nuk dOrzohum
kjO nuk oshtt luft me arm..pO luftt me an Tshkrimitt
ni pershendetje per engjullin..e shkruar nGa dOra Pimmit (un) ..:p

Faleminderit shume e bukur ,bravo . Ju pershendes :)
 

albo'rhyme

iLLyrian CarTeL..
Titulli: Poezi e lire

a un spe kuptoj boten a bota spom kupton mu
a duhet me dhOn ma shum qe jeten tem me e kuptu
a ka mundsi kaq shpejt me nrru kur eci si ti ntok
a jon problemet e mia a tshtetit qe mshkaktojn dhimbje nkok
per 1 sekond mun merr ni jet..po vyn koh njO kur e jep
po nese zoti i denon tkqit..at'her qa pat faj fmija ndjep
a veq jeta oshtt Rrugaçe..apo botta sillet me fatin
a duhet fmija me vujtt..denimin per t'atin
ksaj ti i thu drejtsi..apo zoti prej reve s'sheh
a nsoshta mdenon mu..se mentalitetin sma njeh
pse sdel me mkundershtu..e me mdhOn bindje qe o me mu
pse sOm udhheq per rrug tmar..po mlen nlloq me sharru
a ma ki lOn jeten mu ndOr..me bO qa tdu me ta
apO je tu pritt me tu dOrzu..e shpirtin ty me ta dha
spo di spo e kuptOj..se cila osht bindja ma e mir
spo muj pajtohna me faktin..se jeta osht shum e vshtir
edhe se i fola kto fjal..ti e di qe som kuptOn
nashta zOti o i drejt..po Tmirin prej tkeqit spO e dallOn
po du mu kon gabim..me tona kto thanje
po du me mu paraqit ti..e me vertetu egzistencen tane
kom pytje pa fun..e ni pergjigjje qe shum koh e pres
nese ku jetoj osht ferri at'her ku ko me shku kur tdes

illyrian cartel iz back ..
 

albo'rhyme

iLLyrian CarTeL..
Titulli: Poezi e lire

sju la me na harru qka jem..sju la me na harru kush jem
na jem illyrian cartel..qe mbretrin tOnde ta thejm - yeah ..
mendjen smun ma lexOn..se e kOm trunin e nderlikum
trupi jem sqetsOhet me medikamente..po veq rim kur shkrun
a ki qeff me mpa..ose me mni tu e rexh beat-in
me i'C kur je nbattle..ruju se jeten ta gerrditin
ni dOstt mOti ktu se kOm pa..as nnet kerkah nuk Oshtt
nqOftt se nburg vlla tkan shti..Ti ngjitesh nalt nuk bjen kurr poshtt
Pimmin e ki knej..qe me Tpermen kaniher nrim
TkOm kallxu qe mki bash dOstt..e nuk jOm fake as llomshtin
besen nuk ta prej..po besen e maj se tkOm thOn vlla
iC-n kO me kthy knej..qit sen per ty kO me ba..
 

zeroabsolut

Antar Aktiv
Titulli: Poezi e lire

Se di pse po ma keqkuptojn fjalen?..un eci kundra me valen..
Jam rrit i vogel fmi me gjona t'arrnume..
Me rritjen e moshes...hyni menja djallzume..
Edhe pse kam tana t'mirat..prap se di ku e kam hallin..
Ai qe asht si un..ja shtrengoj doren e ja puthi ballin..
Shoki skam qef mu fry..per gjona qe as n'anderr si kam pa..
Sjam nga ato tipa qe nsy t'rrejn e thojn 700-veta un kam vra..
Se di tash a po i bjen mir a keq!!
A Syni A Zani!!Kjo asht dilema ma e madhe qe ka sot Ky Kuksjani
Ai qe mbon perbindshin..Le t'mpjek n'hell si kingjin..
Hajde qom te pylli..varrosna..tboj hije drita e ni ylli..
S'jam i pavdekshem..jetoj realitet t'prekshem..
Se rrej vetin..me thanie "Jam Biri Zeusit"..
Fjalt qe ti them..jan si ato t'msusit..
Bona kurs grushtash qe n'tetvjecare..
Pastaj..mi dha falas policia pa pare..
Skisht pas gjo ma t'keqe se me t'shajt Shkodrani
Kur T'thot "Tu Rrit Menja Mor Djal"...
Ma shloj dikur njani ket fjal..
Drejt shum kisht pas..kur fillova me shkel t'kalbmen drras..
Paret qe me vite kisha mledh me mnyrat e mija..
U bona haram s'qova asnja te shpia..
E tash don shqipe pergjigjen e pytjes..
T'kallxoj un ferrin..Ku Baba per cop Bukes
Detyron vajzen me dal rruges..
Ku gjaku nuk njeh gjakun..Ku Biri vret plakun
Kur s'ta marrin hakun..Ku vllai vret moter..
Ku Baba t'rreh nanen n'sofer..
Kur per do lek bohet burri...bithqim..
Nga Faqja e Bardh kalon n'faqe t'nxim..
Kur del turli laperi..qe me marr do letra bon si tip pederi..
E shkon jasht thot..m'diskriminojn se jam gay..kto tipa do ti prej..
Ku Femna shqiptare..Larg Shpis..Larg Lagjes..Qihen me Gomare..
Kur tjetri thot tkam dost..hajde se t'pres un..
Sa t'shkosh atje thot nuk jam ktu mor cun..
Ku T'shofin e thon ky ka lek..ky na qet kafe..
E tjetri tma afer se e knaq me llafe..
Ku plas incesti..kushrini me kushrinen..ato dun benzinen...
Kur t'shkrin Depresioni..ku 100 t'shkon tensioni..
Kur ate qe don ta shkulin prej durve..kur mrapa shpine t'thojn "Ti Je Bir Rrugaçe"
Ku Buxhetort e shkret presin fun muj..ku nana n'vet tamlit..fmis i jep uj
Ku tjert peshohen me gur florini..kur pa dinjitet thot tuci "Un Jam Trimi"..Ku n'mes Dimri shterret Burimi..
Ku studenjta Qihet per do nota...ku poplli shkret rrehet me vota..
Kur thu kismet..e shef..qe e nesermja ishte si dje apet..
Kur je me do qe s'ta dun t'miren..por prap se prap rrin..se don mu vjedh menyren...
Kur shef qe ke deshtu e rrin vetin tu ngushllu..Ku Dikush t'pshtyn..E dikush t'lepin..
Kur zgjohesh n'dhome t'izolimit..ku n'zemer ke kulmin e pikllimit..
Kur shef monotoni..e duket vetja kot..kur nga dhimja n'shpirt..t'bjen ni pik lot..kur lutesh e thu a ka zot??!!
Me probleme plot..qe t'kan ardh maj t'hunes..Ni Ftes hajde shqipe ulu n'odat e Lumes..
Kur shkon neper spitale..e kushtet si me kan hale..
kur shef shpetust si gjelata..te rrjepin ka lekt e thon sna paguhet mir nata..
Kur gjykojn tjetrin kot veq n'baz t'krahines..kur do ma t'fort se ti detyrojn me ja shkel turbines..
Kujtimet E Ferrit Clirum prej Adrenalines..{Vazhdon} i'm outt
 

Loko

Antar Aktiv
Titulli: Poezi e lire

yeaaaaa
illyrian cartel to da fullesttt ama un kam heq dore nga forumi se texted qe bej i kam per keng vec vi e lexoj respektin tim e keni 100% ma shqipe albo rhyme :canna: & ma shqipe zeroabsolut :canna:
keep flowing !
 

albo'rhyme

iLLyrian CarTeL..
Titulli: Poezi e lire

yeaaaaa
illyrian cartel to da fullesttt ama un kam heq dore nga forumi se texted qe bej i kam per keng vec vi e lexoj respektin tim e keni 100% ma shqipe albo rhyme :canna: & ma shqipe zeroabsolut :canna:
keep flowing !


rrespektt per ty vlla..e Tpriftt e mbara nrruGen tane
iC-n e ki perkrahje..per qdO sen qe e bane
oshtt or e vOn..e shum fjal mi fOl som kan mett
veq kalOva knej..e deshta me Tpershendett ..
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Poezi e lire

dashni per Shqipet e verteta.

I pari dhe i fundit,

I Pari ne kte forum,,qe ka per te len emer,
I Pari qe po shkruan jo me gishta po me zemer,
I Pari me arsye,,per tju lidhur nyje,
I Pari me 8 klas,,qe SHITS i Madh u kthye,
I Pari ntopik,,dhe sesht difekt teknik,
I Pari unik,,,,qe solli loj,,,aqik,
I Pari I LIR e pastaj Shqiptari,
I Pari qe per fet e juaja si plasi K,,,
I Pari qe ta kthen,,cili do qe te jesh,
I Pari qe kur qesh me ty,,vet se vesh,
I Pari do te vuash,,nese do ta kruash,
I Pari do te le te flasesh po ske c´te thuash,
I Pari,,,a e kupton c´far do te thot i pari?
I Pari Shits i Madh,,,,Shitsi esht i pari,
dhe nese jam i fundit qe ke per ta harruar,
I Pari do te jem,,,qe kam per te kujtuar,
I Fundit do te jesh,,qe kam per te harruar,
I Pari qe per ju dot pranoj per tu gjykuar,
I Fundit do te jesh,,qe kam per te tradhtuar,
I Pari qe do vdes,,tek ju per te jetuar,
edhe sikur Ai,,nuk ka per tju pranuar,
I Pari do te jem, qe kam per ta kundershtuar,
I Fundit esht shitsi,,si shitsi me nuk ka,
I Fundit kam per tfol,i pari kam per tvra,
I Fundit kam per tsha,,por kam per te sha keq,
I Fundit dot jet dhe dyshimi qe shitsi esht dreq,
I Fundit a e kupton c´far do te thot i fundit??
i Fundit esht Shitsi,,Shitsi esht i fundit,

pa meshir
YouTube - unikkatil-pa meshir
YouTube - unikkatil-pa meshir
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Poezi e lire

dashni per Shqiptart e vertet,

I pari dhe i fundit,

I Pari ne kte forum,,qe ka per te len emer,
I Pari qe po shkruan jo me gishta po me zemer,
I Pari me arsye,,per tju lidhur nyje,
I Pari me 8 klas,,qe SHITS i Madh u kthye,
I Pari ntopik,,dhe sesht difekt teknik,
I Pari unik,,,,qe solli loj,,,aqik,
I Pari I LIR e pastaj Shqiptari,
I Pari qe per fet e juaja si plasi K,,,
I Pari qe ta kthen,,cili do qe te jesh,
I Pari qe kur qesh me ty,,vet se vesh,
I Pari do te vuash,,nese do ta kruash,
I Pari do te le te flasesh po ske c´te thuash,
I Pari,,,a e kupton c´far do te thot i pari?
I Pari Shits i Madh,,,,Shitsi esht i pari,
dhe nese jam i fundit qe ke per ta harruar,
I Pari do te jem,,,qe kam per te kujtuar,
I Fundit do te jesh,,qe kam per te harruar,
I Pari qe per ju dot pranoj per tu gjykuar,
I Fundit do te jesh,,qe kam per te tradhtuar,
I Pari qe do vdes,,tek ju per te jetuar,
edhe sikur Ai,,nuk ka per tju pranuar,
I Pari do te jem, qe kam per ta kundershtuar,
I Fundit esht shitsi,,si shitsi me nuk ka,
I Fundit kam per tfol,i pari kam per tvra,
I Fundit kam per tsha,,por kam per te sha keq,
I Fundit dot jet dhe dyshimi qe shitsi esht dreq,
I Fundit a e kupton c´far do te thot i fundit??
i Fundit esht Shitsi,,Shitsi esht i fundit,
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Poezi e lire

Thon qe Historia perseritet,,,,dhe morali nuk shitet,,
si do qe te shkarravitet,,,,vetem kush ka faj vritet!!
nga fillimi e ne fund,,,,,kjo esht nje pjes e pa ndar,
kot e shar nga pas e vrar diqka qe kurr sesht par me par,
as sdo te shihet qe te blihet,,,,zbehet fjal ne mes te lihet,
as nuk me plas pse dikush dhihet,,,,shihet se qellimi dihet,
kjo esht loja prej fillimit,,,,,,lindi Rrebelimi shkrimit Shqip,
zhdrip nga tripi pushtimit hip,,,,,ne ndjenjen e tqenit VIP.

---------- Post added at 10:43 ---------- Previous post was at 10:12 ----------

:puthje::puthje::brrr

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=qlwxLDwuCMA&feature=channel_page]YouTube - 99nci aKa Street MirroR[/ame]
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Poezi e lire

:kercim:

Shkrim i Lir.:brrr

Ky esht fillimi,,ku varet spjegimi,
i kti triumfimi,,,apo kapitullimi,
rruga e ksaj loje per ne port tqellimit,
quhet I LIR ne drejtim te njerzimit,
ky asht diqka aqik,,mentalitet unik,
pajtohesh spajtohesh mos u ba nevrik,
koha me u msu me mu,,sikur un me ju,
duhet mem akceptu,,se skini ka me shku,
jam shqiptar,,,ku do ne bot i par,
para Kombit tem ska,,,as fe as far,
kjo shkon per Shqiptar,qe nuk e njohin Zotin,
po jau riprezantoj,,,,GJERGJ KASTRIOTIN,:grusht3:
nuk ecet me dredhina para zotit o i mjer,
me mu afru nket stil,,e provun biljona tjer,
selam per cilin do qe ja merr,,inat kti shkrimi,
e kam ni laj per ju,,KY ASHT VEQ FILLIMI,

loja VAZHDON,
po duhet tru per ta kapur.:kercim::brrr 99
KoDi


Un jam kodi,,,,ne mynyr te thjesht,
sepse sdi ndryshej edhe vet me desht,
kshtu jam i gatuar,,dhe skam per tu penduar,
zgjidh ose ferr,,ose ke per ta pranuar,
skam nevoj per miq,po sesht se sdua miq,
Shitsi per armiq ,, ka ne kllap nje biq,
nuk me njef per Mret,,at´her c´far pret?
Guxo e hape gojen,,VS RRalitet,

[youtube]qIWUO4f0YHo[/youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qIWUO4f0YHo
 
Last edited by a moderator:

Loko

Antar Aktiv
Titulli: PER VAJZAT SHQIPTARE

hopa hopa hajde vash dridhe trupin me avash
me nje here sa e pash ju afrova dhe i thash
sonte ne bashk do behemi spat me hashash
me pas direkt e ne shtrat do bejm gallate
kjo nate esht e gjat jemi te rinj jo si burrat e grat
leri lajkat nxiri tangat plasi takat thyej pllakat
baby esht nxeht ne bllok hape ajrin e ftoht
ne kte party sot dridhe Faqen fort n do that sexy walk
i kam gjith te mirat ajo me ferkon un ja plotsoj gjith deshirat
ndonje here dhe nga afer si beson dot cudirat
me ne fund e gjeta dhe i lash gjith prapsirat..


Love n respekt to all my illyrian cartel goons !!
 
Top