Krijimet letrare~Dhjetor~2023

Krijimet letrare~Dhjetor~2023


 • Totali i votuesve
  32
 • Poll closed .
Salut shqipe nga humbe ti ? Dhe beje kritiken se vetem evolim do jet per me vone .
Salut miss ! Nuk kam humbur jo ketu jam ,
por hesht kur nuk kam gje per te then dhe kur askush iska nevoj per mua dhe mendimin tim . Ne raste te tilla heshtja eshte flori .

Persa i perket temes po bej kritiken meqe e dashke ti , por vec per ty po marr mundimin , te tjeret injorojeni ju litem shume .
Stoli i trandafilave , jo keq por fundi doli dashuri e deshtuar dhe paksa hakmarrse !!
Kritikat e tjera vazdojn nje nga nje
 
Salut miss ! Nuk kam humbur jo ketu jam ,
por hesht kur nuk kam gje per te then dhe kur askush iska nevoj per mua dhe mendimin tim . Ne raste te tilla heshtja eshte flori .
Po ti je floriiiii vêt more 🤗
Degjo vikin ti ke vleren tende ne kte faqe …madje kam bindjen qe mund te jesh dhe ti autori i nje nga 6 perlat Por Edhe Nese sje ska problem se nje dite je suis sur que tu va être car tu as promis 😊

Persa i perket temes po bej kritiken meqe e dashke ti , por vec per ty po marr mundimin , te tjeret injorojeni ju litem shume .
Merci beaucoup ☺️ po Nese do beje dicka per mua jep me shum nga vetja sepse tu le sais qe prezenca jote Eshte e nevojshme . Je realist dhe mua kjo me ka pelqyer te ty qe ne fillim et rien ne peut changé ça .
Stoli i trandafilave , jo keq por fundi doli dashuri e deshtuar dhe paksa hakmarrse !!
Kritikat e tjera vazdojn nje nga nje
Jepi beji kritikat nje e nga nje se si e Thash me lart nga to vetem mesojm .
Qoft krijimet qofte kritikat jan vlere per kte konkurs .
 
Ne stolin e trendafilave u ul me papucet e gjyshes ne dore,ndjeu ndjesin e gruas se forte plote ndjenje,udhtarin e jetes ndiqte vjeshten me shi,paritmas ju kujtua mikja e ti,Elena.
Ja pra miq,keto jane krijimet tona!! :))
bota spontane e anetarve tane,udhtimet e thejshta qe te cojne ne te perberen e jetes dhe sterpelat e saj.
 
Ne stolin e trendafilave u ul me papucet e gjyshes ne dore,ndjeu ndjesin e gruas se forte plote ndjenje,udhtarin e jetes ndiqte ne vjeshten me shi,paritmas ju kujtua mikja e ti,Elena.
Ja pra miq,keto ajne krijimet tona!! :))
bota spontane e anetarve tane,udhtimet e thejshta qe te cojne ne te perberen e jetes dhe sterpelat e saj.

Nje dite vjeshte me shi udhetari i jetes mori elenen ! Kur shikimet u bashkuan ndjeu se koha kishte ndal qe ne puthjen e tyre te fundit .
Ashtu dore per dore vazhduan romancen e tyre ne stolin e dashurise upss trendafilave .😋🥰
 
Papuçet e gjyshes nis embel dhe tingellon
bukur ne dy strofet e para .
Presim nje mesazh , nje moral pak me te sofistikuar , por morali dhe mesazhi mberrijn teper shpejt dhe paksa brutalisht pasi gjyshja nderron jete kur se presim .
Sikur i mungojn te pakten dy strof per te pasur nje poezi te kendshme per femijet .
Bukur papuçet por fjalen trazovac nuk e kuptova , nuk me tingellon shqip .
 
Vjesht ne shi
Nje pershkrim ne detaj i nje dite shiu ne vjeshte .
Pershkrimi I detajeve e lidhur me nje fantazi qe nuk arrita ta kuptoj pasi dhe vet autori me duket se humb paksa fillin .
Dakort ka ndjenja , por duhet dhe nje lidhje llogjke , perndryshe nuk kuptohet nga lexuesi .
Ndoshta eshte qellimi i autorit te mos kuptohet !
 
Udhetar i jetes
Nje tregim i sinqert , sikur buron nga zemra
megjithese ndjejm nje sforcim ne gjetjen e figurave letrare paksa fallso .
Autori na tregon , na hap paksa zemren .
Titulli sikur tingellon i ftohte .
Te ishte te pakten bashkudhtari i jetes ,
Pse diçka tjeter me romantike !
 
Elena
Nje histori seksi e idealizuar ne maksimum .
Me mire do ishte te uleshin per nje kapuçino te ngrohte ,do ishte me romantike dhe me koherente me pershkrimin imagjinar te nje takimi te rastesishem pas nje ndarje enigmatike .
 
Kritika ishte vetem per Viktoria ,
siç e thesova me lart .
Jeni te lutur ta injoroni se eshte vertet nje kasaphane !
Voten ja jap nr 1 se ishte megjithate me i merituari ne kendveshtrimin tim .
Merci shqipe .
I lexova nje e nga nje cdo analize .

Uroj te gjej me nje krijim tendin ne muajt ne vazhdim .🤗
 
Jepni ndonje analize ne vend qe te perdorni ironine vend e pa vend 😎
Po kush e kërkoi nga autorët?

Unë mund të bëja analiza gjithë ditën por do cënoja veprat sipas shijeve të mia dhe kjo nuk është e mirëpritur për mendimin tim.

Shkrimet janë shkruar mirë apo keq, përfaqësojnë origjinalitetin e secilit. Jemi të ndryshëm, ajo që për mua është e bukur për dikë nuk është.

E ajo që për dikë është e bukur, mua nuk më bën shumë përshtypje.
 
Po kush e kërkoi nga autorët?

Unë mund të bëja analiza gjithë ditën por do cënoja veprat sipas shijeve të mia dhe kjo nuk është e mirëpritur për mendimin tim.

Shkrimet janë shkruar mirë apo keq, përfaqësojnë origjinalitetin e secilit. Jemi të ndryshëm, ajo që për mua është e bukur për dikë nuk është.

E ajo që për dikë është e bukur, mua nuk më bën shumë përshtypje.
Askush nuk kerkon asgje o Dani .
Ktu cdo germe qe derdhet Eshte fjale shpirti e cdo fjale shpirti Eshte thesar
E cdo thesar eshte kontribut plus jan kujtime te cilat ngelin ne memorien tone dhe automatikisht behen pjes e rrugetimit tone ndaj per mua te gjithe kush merr pjes jan te vleresuar
 
Do të thoja në përgjithësi @ViktoriA~ që njerëzit vlerësojnë sipas formimit që kanë.

Unë me aq sa shoh vë re që kur korespondon niveli i autorit me nivelin e lexuesit ato pëlqehen.

Pra jo çdo lexues përshtatet me çdo lloj fragmenti apo poezie. Varet sa të përbashkëta kanë për mendimin tim.
 
Do të thoja në përgjithësi @ViktoriA~ që njerëzit vlerësojnë sipas formimit që kanë.

Unë me aq sa shoh vë re që kur korespondon niveli i autorit me nivelin e lexuesit ato pëlqehen.

Pra jo çdo lexues përshtatet me çdo lloj fragmenti apo poezie. Varet sa të përbashkëta kanë për mendimin tim.
Ktu nuk jemi ne konkurse te niveléve professionnel Dani . Ne jemi te thjeshte dhe ti nje fare te drejte e ke se psh ai krijimi i vjeshtes nuk arrin te kuptohet nga nje poet amator ( pa dashur te ofendoj asnje po un Psh amatore jam para asaj perle 😬) . Apo Elenes .
Vibruan ne shpirtîn tim 💕

Nje gje eshte e sigurte qe un si viki nuk votoj kurre pa i marr pjalmin si bleta lules cdo krijimi.
 
Per ata se lexojn kritiken time paksa te ashper , por konstruktive dhe me qellime perhere te mira ,theksoj qe meritoni nje Bravo te madhe te gjithe pa perjashtim ju qe shkruani ketu dhe ndani me ne potencialin e shenjet qe zoteroni .
Falemderime pa rezerva per ju !

Kritiken mos e merrni per keq !
Une kritikoj edhe Kadaren e Qosen
qe jan koloset modern te literatures shqipe ! Kritika eshte me kollajt sesa te krijosh , te shkruash , te imagjinosh .
Ju jeni te shenjt , j’y se krijoni e ndani me ne .
Ate pune kam ! Jam kritik i lindur .
 
Per ata se lexojn kritiken time paksa te ashper , por konstruktive dhe me qellime perhere te mira ,theksoj qe meritoni nje Bravo te madhe te gjithe pa perjashtim ju qe shkruani ketu dhe ndani me ne potencialin e shenjet qe zoteroni .
Falemderime pa rezerva per ju !

Kritiken mos e merrni per keq !
Une kritikoj edhe Kadaren e Qosen
se jan koloset modern te literatures shqipe !
Ate pune kam ! Jam kritik i lindur .
Shqipe po ditarin Pse e ke len pas dore ti?
 
Jepni ndonje analize ne vend qe te perdorni ironine vend e pa vend 😎
1. Une kam sjelle shkrimin tim atje dhe smund te bej analize se jam ne konflikt interesi.
2. Sme duket me vend te bejme si Kadare apo Qose nderkohe qe behet fjale per shije personale.
 
1. Une kam sjelle shkrimin tim atje dhe smund te bej analize se jam ne konflikt interesi.
2. Sme duket me vend te bejme si Kadare apo Qose nderkohe qe behet fjale per shije personale.

Pse te sjellesh krijim nuk ke te drejt te besh analize?!
Ku rregullore e gjen kte ma thuaj pak ?

Sa per krahasimin me kadare e qose mendoj se ishte ironi qe ju bashkua ironive me lart .

P.s e thé qe solle krijimin mundohu te ruash anonimitetin se cilin ke sjelle dhe bej analiz i qete se ska konflikte interesi.
Konkursi Eshte per qef 😬
 
Pse te sjellesh krijim nuk ke te drejt te besh analize?!
Ku rregullore e gjen kte ma thuaj pak ?

Sa per krahasimin me kadare e qose mendoj se ishte ironi qe ju bashkua ironive me lart .

P.s e thé qe solle krijimin mundohu te ruash anonimitetin se cilin ke sjelle dhe bej analiz i qete se ska konflikte interesi.
Konkursi Eshte per qef 😬
Kush leu mend e vet pelqeu.
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Bëju.

  Votat: 11 40.7%
 • 2-Ankth mesnate.

  Votat: 3 11.1%
 • 3-Të dua ty.

  Votat: 8 29.6%
 • 4-Nje kujtim.

  Votat: 5 18.5%
Back
Top