Keni kopjuar kur keni qene ne shkolle ?

prizrenase

Antarë i ri
Pe: Keni kopjuar kur keni qene ne shkolle ?

Haha para disa dite kam kopjuar.

Sa per metodaaat e kopjimitt jane 1001 te tilla.

Dhe deshta diqka tjeter: Ku mund te kerkoj ndihm ne lidhje me nje punim qe jam duke bere??
 

My Self

Born To Be Happy
Pe: Keni kopjuar kur keni qene ne shkolle ?

Se besoj qe ka nxenes/student qe nuk kopjon ne ditet e sotme... Disa menyra kopjimi
1) Duke shkruar ne telefon
2) Duke regjistruar ne telefon cdo gje dhe ta degjosh me kufje :)
 
Pe: Keni kopjuar kur keni qene ne shkolle ?

Jo nuk kam kopjuar, perkundrazi isha nje nga dy personat ku kopjonte pothuajse gjysma e klases :)
 

Akull

Anëtar i Nderuar
Pe: Keni kopjuar kur keni qene ne shkolle ?

Ufff mo i kam nxjerr zin :p
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Keni kopjuar kur keni qene ne shkolle ?

Gjithmon sepse vet se kisha mendjen per te mesur kam qen dhe me fat sepse kisha ne bank nxensen me te mir te klases :p
 

antonela

Antar Aktiv
Titulli: Keni kopjuar kur keni qene ne shkolle ?

Si te gjithe kam kopjuar dhe une e sidomos historine e qaja fare....i shkruja ne bank te zeze e gjeja kendin e shkelqimit nga drita se mezi dukeshin... ter ai mund e ter ajo djers sa beja 2 pyetje nga 6 mbaronte ora e mesimit ... po 6-en e merrja me djersen time :p :p
 

AL3XI

....
Titulli: Keni kopjuar kur keni qene ne shkolle ?

Asnjehere, se nuk doja te beja pis fleten se e paguaja me lek :p
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Keni kopjuar kur keni qene ne shkolle ?

S'kam dite me kopju,fati im kisha nje shoqe te mire mi bente ajo detyrat :p
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Keni kopjuar kur keni qene ne shkolle ?

ne lenden e historis kam qen icik tap nese nuk rija te studjoja :) 2 kapituj provim nje kapitudh ne nje kofsh e nje tek tj ..ate dite vesha fund mora 10 :)
sot me vjen gjynaf kur e kujtoj ate te shkreten rinte nga fundi se aty kupjohej nuk i shifte ca behej tek bangat e para lollollollol
 

Ajkuna

Antar Aktiv
Titulli: Keni kopjuar kur keni qene ne shkolle ?

po pse mo ka njerz qe nuk kan kopju? un po
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Keni kopjuar kur keni qene ne shkolle ?

Gjithmone ha ha

Dhe cunat mi benin detyrat gjithmone se pertoja, :p
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Keni kopjuar kur keni qene ne shkolle ?

Sipas postimeve, mbizoterojne kopjacet :p

Nuk mbaj mend te kem kopjuar ndonjehere. Ligjet ndaj kopjimit kane qene shume strikt dhe une pak frikacake nga natyra, e aq me teper nga turpi, s'kam kopjuar. Ka te miren e vet kjo gje, e di qe cdo note e kam mare me aftesite e mia, qofte edhe se keto aftesi ishin te kufizuara - apo te paekzistueshme fare - ne kopjim.
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Keni kopjuar kur keni qene ne shkolle ?

Te kopjosh s'do te thote qe nuk je i/e afte, eshte thjeshte per momentin , :)

une pshm kam tip qe i kap gjerat me degjim dhe shikim, por ka tip/e qe duhet te studiojne nga 2 ore ne dite qe t'ju hyje ne koke,
 
Redaktimi i fundit:
Titulli: Keni kopjuar kur keni qene ne shkolle ?

Nuk dija as te kopjoja athere . Librin shpesh perpara e qitesha , por nuk mundesha ti gjejsha pergjigjet qe me duheshin hahahah !
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
V.I.P
Titulli: Keni kopjuar kur keni qene ne shkolle ?

Un personalisht vetem sugjeroj,nuk kam ber kurre letra me i fut ne xhep me tendece te kopjoj sic bejn shumica apo me ane te celularit. Tani gjat provimeve gjeja par qe behet te dorezohen celularet,ka dhe nga ato qe marrin nga 2... Padrejtesi ndaj atyre qe mund te marrin 9 me mundin e tyre dhe ai merr 10 apo 9.5 duke kopjuar.
Vlerat do i tregojn neser ne pune sa i 10-tes ka qene;le te mashtrojn prinderit e tyre dhe veten duke kopjuar.
 
Redaktimi i fundit:

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
Titulli: Keni kopjuar kur keni qene ne shkolle ?

Une kam qen i pa fat ne kte aspekt lol dhe nese do kopjoja prap 4 do merrja se e dinin sa mesoja une lol lol nje her qe mi beri nje shoqe bange detyrat direkt dhe kur i pa presoja, direkt llafi par kush ti ka ber detyrat ty se ti sdi gje tjeter vec te besh rrmuj ne klas e te luash me top ne oborr te shkolles cne ti te besh detyra per te marr 8-9 kur gjith vitin e mbyll me 4 lol lol .. Kshuqe skam kopjuar loool Beja aq sa dija jo se sdija po sdoja te mesoja me shum kohen e kaloja jasht shkolles sesa ne shkoll , lija vetem canten tek banga ime qe mos te ngelesh bosh banga lol vet rrija gjith diten ne sall kompjutrash lojrash lol
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
V.I.P
Titulli: Keni kopjuar kur keni qene ne shkolle ?

Une kam qen i pa fat ne kte aspekt lol dhe nese do kopjoja prap 4 do merrja se e dinin sa mesoja une lol lol nje her qe mi beri nje shoqe bange detyrat direkt dhe kur i pa presoja, direkt llafi par kush ti ka ber detyrat ty se ti sdi gje tjeter vec te besh rrmuj ne klas e te luash me top ne oborr te shkolles cne ti te besh detyra per te marr 8-9 kur gjith vitin e mbyll me 4 lol lol .. Kshuqe skam kopjuar loool Beja aq sa dija jo se sdija po sdoja te mesoja me shum kohen e kaloja jasht shkolles sesa ne shkoll , lija vetem canten tek banga ime qe mos te ngelesh bosh banga lol vet rrija gjith diten ne sall kompjutrash lojrash lol

Nese do riktheheshe prapa do veproje serish keshtu apo do mesoje?
 
Last edited by a moderator:

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Keni kopjuar kur keni qene ne shkolle ?

Po kam kopjuar :)

Po kopjimin me ekzemplar e kam ber ne provimet e matures hihihi. provimin e matematikes mi dha nje zysh gati fleten e un mbulova me fustanin e gjate dhe e bera :D...sma priste shum truri per matematik, isha me mire ne lendet e tjera ato soacale :).
 

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
Titulli: Keni kopjuar kur keni qene ne shkolle ?

Nese do riktheheshe prapa do veproje serish keshtu apo do mesoje?

Nese do kisha mundsi ? Ndoshta do te rikuperoja disi per te ber me mir se aq, mirpo varet dhe nga faktor te ndryshem kjo se si e kalon femijrin, Mua me pelqente me shum te dilja te luaja me shoket te ragtohesha sesa te mesoja e te shkoja ne shkoll regullisht , por sjam penduar aspak per kte dhe pse skam vazhduar ndo nje shkoll prap sjam penduar pasi te pakten mendoj se i kam disa afetsi per ta perballuar jeten dhe per ti ber ball problemeve qe has ne jet..Shkolla sigurisht qe te jep me shum dije e njohuri apo dhe perparsi per ndo nje vend pune me te mir, por kjo varet dhe nga mundsit, sa mudnsi ke per te vazhduar kte rruge dhe sa jan aftsit e tua ne kte drejtim , por jo se nese ske ber shkoll do te thot se je nje njeri i pa ditur apo qe ske as njohuri , pasi cdo njeri gjen gjithmon dicka per te mesuar qoft ne shkoll apo jasht saj...
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Keni kopjuar kur keni qene ne shkolle ?

Ne tetvjecare smbaj mend, ne fakt por besoj jo. Jo sepse s'dija te kopjoj por sepse s'me eshte dashur. Ndersa kopje jepja me shumice fatkeqesisht. Sidomos ne provime kishte raste kur nderroja fleten me shoqet, u beja nja 2-3 pytje sa te mernin 5-6 dhe jua jepja prap:p, as vete sme besohet si i benin kto gjera pa na kapur. Gabim dhe kjo ne fakt!
Ndersa ne te larte, eshte turp ta mendosh kopjimin jo me ta besh, edhe pse kam pare studente te mira qe ne te rralle dhe e praktikonin...iiiii e di sa keq qe dukesh ? :p....
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
V.I.P
Titulli: Keni kopjuar kur keni qene ne shkolle ?

Ja çfare formash anti-kopjim perdorin ne Kine...

k2.png


k3.png


k1.png
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Keni kopjuar kur keni qene ne shkolle ?

Ti Bomba gjithmone raste drastike sjell, he mo burre i dheut i cike me shpirt optimizem jo te na tmerrosh :p

P.s Pretty sa e mira qe me je, do dashurohem me tyve una :D
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Keni kopjuar kur keni qene ne shkolle ?

une asnjehere...
por mesoja shoqet te kopjonin lol

sasa2.jpg

kopjimi1.jpg

kopjimi7.jpg


Kopjimi me extrem ka qene printimi dhe zevendesimi i te dhenave te shisheve te ujit ose coca-coles me kopje, kopjet me rula letre, firzamonik apo mikrokufje.
 

Kila

VIP
V.I.P
Titulli: Keni kopjuar kur keni qene ne shkolle ?

E kemi kopjuar boll ndonjeher kur pertoja grisja faqet e perseritjes . Po zakonisht shkruaja fleta ose fasoleta por nuk i nxirrja fare se i mbaja mend ato qe shkruaja . Ne provimin e Matematikes ne matur doja te kopjoja sepse kam qen dhe jam tap tap tappp , kisha mbrapa nje goc qe ishte e shkelqyer ne mat po un kisha frik se ca na kishin sjell mbikqyres nga ministria dy metra sikur te kishte dal nga xhungla pa qeth pa rruj te tremtee dhe perfundova me nje 5 :D . Ne provimin me zjedhje na e hoqen ate mbikqyresin po spata pergatit njeri qe te me tregonte nga tel dhe kisha shum shanc nga 60 kopjova vetem 8 pyetje :(... ( A ka ndonje teme per ato qe u kurthet benim mesusve ne gjymnaz ??)
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
V.I.P
Titulli: Keni kopjuar kur keni qene ne shkolle ?

Ti Bomba gjithmone raste drastike sjell, he mo burre i dheut i cike me shpirt optimizem jo te na tmerrosh :p

Un mendoja qe keto ishin imazhe te bukura per ti ndar me ju,femijet ne shkolle qe mesojn me mund jo te kopjojn.
Do mundohem te permirsoj karakterin,shpirtin ta bej me optimist dhe mos tja fus me kot. (keto keshilla kam marre sot ne forum)
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Keni kopjuar kur keni qene ne shkolle ?

skam pas nevoj te kopjoj kan qen imtesina ato sende
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Keni kopjuar kur keni qene ne shkolle ?

gjithmone ...... i urrej provimet e s'jam tip te ulem te lexoj me ore te tera....
 
Top