Kane thene per FEMREN .....

Bukowski

Gjumash
Ekzistojne vetem dy lloje femrash; ato qe flasin gjithmone dhe ato qe nuk heshtin kurre :p
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
8c171feaf67e5ea4a14b6ba54871f435.jpg
 

Attachments

  • 8c171feaf67e5ea4a14b6ba54871f435.jpg
    8c171feaf67e5ea4a14b6ba54871f435.jpg
    49 KB · Shikime: 0
  • 8c171feaf67e5ea4a14b6ba54871f435.jpg
    8c171feaf67e5ea4a14b6ba54871f435.jpg
    49 KB · Shikime: 0

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Burrat të cilët gratë e tyre si princesha i konsiderojnë... tregojnë se janë edukuar nga një mbretëreshë....
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Per tutte le violenze consumate su di Lei,
per tutte le umiliazioni che ha subito,
per il suo corpo che avete sfruttato,
per la sua intelligenza che avete calpestato,
per l’ignoranza in cui l’avete lasciata,
per la libertà che le avete negato,
per la bocca che le avete tappato,
per le ali che le avete tagliato,
per tutto questo:
in piedi, Signori, davanti ad una Donna.
(William Shakespeare)
 

Passion

Banned
Per tutte le violenze consumate su di Lei,
per tutte le umiliazioni che ha subito,
per il suo corpo che avete sfruttato,
per la sua intelligenza che avete calpestato,
per l’ignoranza in cui l’avete lasciata,
per la libertà che le avete negato,
per la bocca che le avete tappato,
per le ali che le avete tagliato,
per tutto questo:
in piedi, Signori, davanti ad una Donna.
(William Shakespeare)

Sonetet e tij i mbaja permendsh kur ijshem djelmosh.

C'ka thote Sylarusho?
Ma translet e mua ? :D
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Sonetet e tij i mbaja permendsh kur ijshem djelmosh.

C'ka thote Sylarusho?
Ma translet e mua ? :D


per te gjitha dhunet e ushtruara mbi te
per te gjitha uljet qe keni bere ti mbart
per trupin e saj qe keni shfrytezuar
per intelegjencen e saj qe keni
shkelur
per idjotesin per te cilen e keni lene
per lirine qe i keni hequr
per gojen qe i keni mbyllur
per flatrat qe i keni prere
per te gjitha keto:
ne kembe, Zoteri, perpara nje gruaje...
 

Passion

Banned
per te gjitha dhunet e ushtruara mbi te
per te gjitha uljet qe keni bere ti mbart
per trupin e saj qe keni shfrytezuar
per intelegjencen e saj qe keni
shkelur
per idjotesin per te cilen e keni lene
per lirine qe i keni hequr
per gojen qe i keni mbyllur
per flatrat qe i keni prere
per te gjitha keto:
ne kembe, Zoteri, perpara nje gruaje...

:)
********* :)

Sakt!
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Genjeshtra thone....

Femrat jane te mira per tu ngrene e per tu piiiiip.... lol

Pak serioz tani, jane si kristal.;)
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
E cfare nuk i thane nderkohe qe i zhveshnin trupin,pastaj cfare si thane se pse u zhveshe. :)
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Nektar jane si me rroba si pa rroba....
Kjo cupa dyshuese.. lol
 

Zana1

Braveheart
“Every man I meet wants to protect me. I can't figure out what from.”

― Mae West
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
nëse ke dy meshkuj, qe i do ne të njejtën kohë.... atëher largo të parin dhe merre të dytin....... sepse të ishte i mir i pari sdo kerkoje të dytin.


e perkthyer...
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
"Ajo vrapon nga një mashkull në tjetrin dhe u ofron butësi. U folën për dashuri dhe pastaj secilin prej tyre e then sipas dëshirës së saj"

~Charles Bukowski~
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Femrat janë si çelësat... Ato nuk të vjedhen ty... Ti i humb ato nga pakujdesia dhe painteresi.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Femer ste ben sharmi i trupit por i mendjes!! :)
~Neve~
 

dangerous

* * * *
" Mos u kreno me pamjen tènde - se ti nuk e ke krijuar atè.,
Mos u kreno me prejarrdhjen tende - se ti nuk e ke zgjedhur atè .,
Krenohu me Moralin dhe Sjelljen tènde - se ti e ke ne duar atè "

... me tè drejte kopjimi.
 

Zana1

Braveheart
“Some days I am more wolf than woman and I am still learning how to stop apologising for my wild.”

Nikita Gill
 

Jetmira

V.I.P
"... Bukuria, për femrat në veçanti, është një thesar i çmuar; por një thesar që vlen akoma më shumë, është hijeshia, modestia, fisnikëria...".

C. Collodi
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Rreth femres flet drejt, vetem mashkulli ,qe eshte ne rolin e djalit,duke ju drejtuar vlersimit per nenen. :))

~Neve~
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Nje grua e komplikuar eshte gjithmone me e bukur se sa nje femer e parashikueshme... :)

p.s. e tha yll fare kete shprehjen!
 
Redaktimi i fundit:

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Ai qe ndjeu realisht dashurine e nje femre,kurre nuk foli keq me per to. :)
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Femrat dhe macet gjithmonë do të bëjnë ç’të duan.
Meshkujt dhe qentë duhet të qetësohen dhe të mësohen me idenë.

Charles Bukowski
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Cdo lule i ngjason nje femere,por jo cdo lule arrine te behet frut i pjekur.
 

Jetmira

V.I.P
Dikush duhet t'iu thotë burrave, se kur gratë e tyre iu thonë:
-"Të besoj", kur dyshojnë që ata po i tradhëtojnë;
-"Të kam falur", kur ata i tradhëtojnë;
-"Të shkuara, të harruara", kur iu japin një shancë të dytë atyre;

...dijeni që ato nuk e kanë seriozisht.
Thjesht po presin kohën e duhur për t'u hakmarrë atëherë kur burrat më së paku e presin!
 

Rrelse

Prej kuksi o Bush😜
E pyetën, "Si ke arritur ta bindësh fëmijën tënd që të lexojë në vend që të luajë në telefon?!"

Tha, "Fëmijët nuk na dëgjojnë, por na imitojnë!"
 
Top