Kane thene per FEMREN .....

Jetmira

V.I.P
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Nuk ka grua në botë që nuk dëshiron të shkaktojë një konflikt, sado i vogël qoftë.
Kanti

Femrat e Bukura , Bukurinë e tyre e tregojn para Burrave të vete.
Femrat e kqija Shikohen në Pasqyre.

Mos i thoni gruas se është e bukur. Thuajini se është ndryshe nga të tjerat dhe do t'ju hapen të gjitha rrugët.
Renardi

Gratë e bukura kurrë nuk dyshojnë në inteligjencën e vet, por gratë inteligjente çdoherë dyshojnë në bukurinë e vet.
Dankani


Disa gra janë si cigarja e ndezur: në qoftë se nuk e kap nga ana e duhur, digjesh.
Tuholski


Asnjëherë nuk jam martuar, sepse i respektoj shumë gratë.
Sordi

Gratë i ka bërë llafazane pushteti i burrave, që ua ka rrëmbyer gjithçka, përveç gjuhës.
Xoxa
 

Jetmira

V.I.P
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Grua ideale është ajo që, edhe pse s'ju qëndron besnike, kujdeset për ju aq shumë si t'ju kishte dashnor.
Askardi

Kur një grua dëshiron rastësisht ta konsiderojnë të mençur ajo me një gjest kësisoji vetëm e dyfishon budallallëkun e vet.
Roterdami

Po deshe të hakmerresh kundër një gruaje, lëvdo në sytë e saj një grua tjetër.
Frashëri

Ata që gjithmonë flasin mirë për femrat, nuk i njohin mirë. Ata që gjithmonë flasin keq për ato, nuk i njohin fare.
Lebruni

Gratë duhet të jenë të dashuruara, në qoftë se duan të mbesin të bukura.
Bajeri

Po të kishim pritur të takojmë gruan ideale, do të kishim kaluar tërë shekullin në pritje.
Pitigrili

Gruaja duhet të jetë lodër, e pastër dhe e lëmuar si guri i çmuar, e ndriçuar me të gjitha virtytet e një bote që ende nuk është këtu.
Niçe

E metë themelore e personalitetit të gruas është mungesa e ndjenjës për drejtësi.
Shopenhaueri

Në mes të po-së dhe jo-së së gruas unë nuk do të guxoja të ngulja as gjilpërën.
Servantesi

Duhet të ruhemi nga gratë engjëllesha, sepse njeriu në fund gjithmonë martohet me ato dhe shkon drejt e në ferr.
Moriaku


Gratë asnjëherë nuk e vërejnë atë që ne bëjmë për ato: përherë dallojnë atë që nuk e bëjmë.
Kurtleni

Gruaja është si qyteti: për ta pushtuar është shumë lehtë, për ta ruajtur është shumë vështirë.
Berto

Femra është në gjendje që nga asgjëja të bëjë tri gjëra: kapelën, sallatën dhe skenën bashkëshortore.
Tueni

Në qoftë se sopata nuk pret, mund të farkohet, por në qoftë se gruaja nuk do, asgjë nuk të ndihmon.
Gorki

Sikur femrat të udhëhiqnin botën, ato do t'i flaknin të gjitha armët, përveç gjuhës.
Tuholski

Femra e dashuruar nuk i frikësohet ferrit, por nuk e dëshiron as parajsën.
Fransi
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Se jan shum te zgjuara dhe te bukura.
 
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Arfe , te bukura nashta , por per te zgjuara "?".

Helmi i beqareve lol
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Të diskutosh me një femër është sikur të arrestohesh, sepse çdo gjë që thua do të përdoret kundër teje.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Thone thone shume..:) por te thenmet jane vec mendim konfuze te atyre qe mundohen, te deshifrojne nje qenie shume delikate dhe te djallzuar ne te njejten kohe!
 

AnGeLiC

VIP
V.I.P
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Cfare do te ishte njerezimi, zoterinj, pa gruan? “Do te ishte, zoteri, tmerresisht i manget!
Mark Twain

Nese femrat jane dinake , jane per shkak se shkojne pertej inteligjences .
Alda Merini

Nuk e di nese keto jane thene me siper gjithsesi sbej keq nese i rithem e njehere! :kapele:
 

dangerous

* * * *
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Cf. skane thene mo , te mira e mo te keqia .Secili/a sipas se vetes .

Keta i thafte vera kush ka fol keq per to.

Pa juve ska jet mo .
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Cf. skane thene mo , te mira e mo te keqia .Secili/a sipas se vetes .

Keta i thafte vera kush ka fol keq per to.

Pa juve ska jet mo .

Te betohem klikova vec per te shkruar kete qe ke thene ti, u habita se paskemi patur nje mendje njesoj :)
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Te sundosh mendjen e nje femre eshte ves i nje intelektuali... te gjithe te tjeret kenaqen me trupin!

| Charles Bukowski
 

Jetmira

V.I.P
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

A e dini se kush eshte e bukura e te qenit nje femer?Ajo qan e qan per ore te tera mbi nje jastek,por gjen perseri forcen per tu ngritur...Fshin lotet,behet e bukur dhe del me nje buzeqeshje fallco qe e ben te duket njesoj sikur te ishte njeriu me i lumtur ne bote...edhe nese perbrenda vdes!
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Kur femrat nuk jan te dashuruara ne venat e tyre rrjedh gjak i ftohte si i nje avokati plak. "Honore de balzak"
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Nëse një femre i futet një ide ne koke, e keni me te lehte t'i hiqni kokën, sesa idenë e saj!
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

A e dini se kush eshte e bukura e te qenit nje femer?Ajo qan e qan per ore te tera mbi nje jastek,por gjen perseri forcen per tu ngritur...Fshin lotet,behet e bukur dhe del me nje buzeqeshje fallco qe e ben te duket njesoj sikur te ishte njeriu me i lumtur ne bote...edhe nese perbrenda vdes!

thash se do thoje gjakoset pa u vrare , ben qumesht pa ngrene bare dhe laget pa u lare loooooooool
 

AnGeLiC

VIP
V.I.P
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

thash se do thoje gjakoset pa u vrare , ben qumesht pa ngrene bare dhe laget pa u lare loooooooool

ahahah ti do var per se mbrapshti ne litar Loool :p

Për çdo individ që arrin sukses,në çdo etapë,në çdo fazë të jetës,në çdo aktivitet,në çdo sipërmarrje të lavdishme,do të jetë në ndonjë vend,e dukshme o e padukshme një femër si frymëzuese – Prentice Milford
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

"Femres se krehur dhe rruges se rrehur mos ju ndaj"- thojshin plakat.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Se jan te me mira se meshkujt pra lol
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Per syt t'ballit gjini e marr boll jane :p vec mas na lasht zoti pa t'marr thone nga katuni jon :p
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

"Jepi nje femre kepucet e duhura dhe do te pushtoje boten"

Marilyn Monroe
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Eh,ato qe u thane u rezuaruan.
Ajo cdo te thuhet mbetet interesante!
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Tnjejten gje mendon edhe per ate qe tka ber koken :D ?

A kur ben e ti te shkathten...ske faj nga je ti mire je shkathtesu...po rrofshin forumet qe te bene te shkatht ne germa
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Vetem nje grua e palumtur ka nevoje per lluksin. Nje grua e lumtur mund te fleje dhe mbi dysheme.
 

Jetmira

V.I.P
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

A kur ben e ti te shkathten...ske faj nga je ti mire je shkathtesu...po rrofshin forumet qe te bene te shkatht ne germa

Epo kur ben edhe ti te shash femrat u be tvrasim veten qe ekzistojn ende meshkujt si ty qe fluturojn m prersh n byth
sa per forumet mos me qaj hallin kshu jam edhe live :D
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

LoL trupi pyll e mendja fyll lol
 

Jetmira

V.I.P
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

lol Femrat jan Engjej :)
Por ce do Zoti krijoi "meshkujt" qe tna nxijn jeten :)
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Femnes i shkon pak eleganc
pak përkedhelje, pak ledhatim, pak perkujdesje
pak menemadhsi, pak vemendje, pak llastim
i shkon pak delikates, pak buzqeshje, pak stil
pak krenari,
pak rrefuzim,
pak kryefortsi,
pak vendosmeri,
pak heshtje, pak lymje, pak manikyr n'thoj
pak thjeshtesi, pak ecje me hap t'rregullt
pak flokë permbi supe,
e pak diçka qe tesh sme vjen nder mend
femnes i shkon pak nga gjithçka
e ti rrespektoje kte pak me dashni e durim
nëse don me e pase tanden
nji femen...
Elhaid Cufi
 

AnGeLiC

VIP
V.I.P
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Mashkulli duhet rritur per lufte e femra per clodhjen e luftetarit. Cdo gje tjeter eshte budallallek.

Nietzsche
 
Top