Kane thene per FEMREN .....

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Pe: Kane thene per FEMREN .....

· Femrat e kanë vendin e veqantë të rezervuar për gabimet që s’i kanë bërë kurrë –

ثshtë rrezik i madh të takosh femrën që të kupton plotësisht. Kjo gjithnjë përfundon me martesë.
Uajldi


Femra është në gjendje që nga asgjëja të bëjë tri gjëra: kapelën, sallatën dhe skenën bashkëshortore.
Tueni

Natyra e femres nuk është krijuar për dëshirën e çastit, por për gëzimin e përjetësisë së njerëzimit.
Xoxa
Fatkeqësi e madhe është t'i takosh gratë që ende nuk i njeh mirë.
Moriaku

Po të mos frynte era në det nuk do të kishte stuhi, por edhe anija nuk do të lëvizte. Po të mos ishte gruaja në botë, asnjëri nuk do të ishte i mjerë, por nuk do të ishte as njeriu.
S. Frashëri

 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Qe e ben shurren ne maj te gjembit.
il populo
 

Monique

With or Without u
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

اfarëdo që ti japësh një femre, ajo do të të kthejë më shumë. Nëqoftëse i jep nje shtëpi, ajo do të të japi një familje.
Nëqoftëse i jep ushqime, ajo do të të japi vakte. Nëqoftëse i jep një buzëqeshje, ajo do të të japi zemrën. PO, ajo e shumëzon gjithçka që i jep, prandaj nëqoftse i jep zhgënjim, ajo do të të japi 'Lamtumirë'!

|Bukowski|
 

Tuana

Nada é por acaso!
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Gratë duhet t'i adhurosh ose t'i braktisësh.
Rrugë të mesme s'ka.

#Erich Maria Remarque
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Femrat nuk zbukurohen aq shumë për meshkujt, sa zbukurohen kundër femrave. (Arifi)
 

Jetmira

V.I.P
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Diferenca kryesore ndermjet femrave dhe meshkujve eshte se meshkujt jane manjake dhe femrat idiote.

Burrat e edukuar nuk jane asnjehere te zote te kapin as edhe nje taksi.
 

Jetmira

V.I.P
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Nese do te zbulosh te metat e nje femre, lavderoje ate tek shoqet e saj.

Karakteristika me e rendesishme tek femrat: marrin fryme.

Nje burre pelqen te kete nje grua aq te zgjuar sa te kuptoje zgjuarsine e tij, dhe aq budallaqe sa ta admiroje ate.
 

Jetmira

V.I.P
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Grate duhet te ulen nga piedestali, ndersa burrat na vendosin atje lart qe te na heqin qafe.

Genje vetem dy persona ne jeten tende: te dashuren dhe policin. Te tjereve thuaju te verteten.

Pas cdo idioti fshihet nje grua e mrekullueshme.
 

Jetmira

V.I.P
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Nje grua nuk eshte e kompletuar pa nje mashkull. Por ku ta gjesh nje te tille, nje vertete te tille?

Grate jane me te zgjuara sesa meshkujt. Keni pare ndonjehere nje grua te martohet me nje burre, thjesht se ai i ka kembet e bukura?

GRA TE LIRA!! KU?!
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Të ndjesh, të dashurosh, të vuash, t'i jepesh kokë e këmbë tjetrit, ky është libri i jetës së grave.
| Honoré de Balzac |
 

cent

...Lontano
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Nje femer qe pranon gabimet e saj eshte nje femer qe vlen ne cdo gram te fjaleve qe flet
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

11000878_1421897218112962_3771402325448560799_n.jpg
 

cent

...Lontano
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

....femrat lejojnë që era t'ua ngatërrojë flokët, shiu t'ua lag fytyrën, dhe dikë që zemren t'ua thyejë.
Pastaj : mbledh flokët, hap cadrën, mbyll zemrën
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

The beauty of a woman is not in a facial mode but the true beauty in a woman is reflected in her soul.
It is the caring that she lovingly gives the passion that she shows.
The beauty of a woman grows with the passing years.

Audrey Hepburn
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

"Nëse nuk ke dëgjuar me veshët e tu, nuk ke parë me sytë e tu, mos shpik me mëndjen tënde të vogël, as mos e shpërndaj me gojën tënde të madhe...!"
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Nëse doni që diçka të thuhet,
kërkojani një Burri.
Nëse doni që dicka të bëhet,
kërkojani një Gruaje.
_Margaret Thatcher "The Iron Lady"
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Nje I urtë u pyet se çfar është femra dhe tha;
Zemrën si kristali e pastër. Mendje pavarsisht zgjuarsisë në të ka dinakëri.
Nëse të vendos në zemrën e saj të lartëson deri në kupën e qiellit.
Nëse të vendos në mendjen e saj s'të kap perëndimi i diellit.

Fjalë e urtë Arabe
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Qe eshte si PESHKU...hiqi KOKEN gjith pjesa tjeter eshte e mire lol

hahaha
 

Jetmira

V.I.P
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Sa e veshtir esht te jesh femer, sepse gjat gjith jetes ke te bejsh me meshkuj
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Kur femra mund te nxjerre nga barku nje qenie te re ...fare leht mund te nxjerre nga zemra nje idiot ..
| Bukowski |
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

..Opo cfare nuk kan thene.
Por gjithmone femra , do te jete nje e thene mistike.
Gjithmone para asaj qe sapo u tha per te..:))
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Në mes të po-së dhe jo-së së gruas unë nuk do të guxoja të ngulja as gjilpërën.
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Disa fjalë nga Sami Frashëri për Gratë

Shumica e njerëzimit përbëhet nga gratë, përvec rritjes së fëmijëve dhe punëve të shtëpise, që i kanë detyrë kryesore, gratë mund të gjejnë kohë edhe për t'u marrë me ndonjë punë tjetër. Ka shumë mjeshtëri që gratë i njohin më mirë se meshkujt, fjala vjen gratë janë shumë më të zonjat në punët e dorës për të prerë, për të qepur dhe për të përdorur gjilpërë e gërshërë, dhe jo vetem kaq por gratë janë të talentuara edhe në qëndisje, për të bërë ojna për të larë e për të qepur petka grash po edhe petka burrash. Mjeshtërinë e rrobaqepsisë ato mund t'ua marrin burrave nga dora. Edhe në punët e mjekësisë gratë mund t'i kalojne burrat. Cili është ai burrë që mund t'i shërbejë një të sëmuri më mirë se një grua? Shumë herë ndodh që i sëmuri dëshpërohet nga sjelljet e ashpra të mjekut mashkull, dhe nga brenga sëmundja i shtohet, fjalët e ëmbla të saj mund t'ia largojnë të sëmurit dyshimet e keqësimit. Profesioni i farmacisë është një mjeshtëri që gratë ndoshta do ta kishin kryer më mirë se burrat.
Punën e tregëtisë gruaja patjeter e kryen më mirë se mashkulli; duke shërbyer në dyqan ose në magazinë, u tregon klientëve plackat që dëshirojnë, u jep cmimet dhe mban rregjistrin e llogarive.
Duke mos pëlqyer që gruas t'i prishet bukuria e brishtësia e të mos rëndohet trupi i tyre me punë të vështira, në mbështesim rrugën që të priret nga ato punë, të cilat i ka për natyrë.
Edukata dhe dituria që ka fituar një mashkull mbeten vetem tek ai, kurse gruaja bën pjestarë në diturinë e në edukatën e saj fëmijet e vet, ndoshta edhe shërbyesit, dhe gjithë pjestarët e tjerë të familjes me të cilët ajo bashkëjeton.
Gruaja i përngjet tokës pjellore e të frytshme, të gjitha cilësitë që ajo ka: dituri, edukatë, moral të mirë, ua kalon fëmijëve të saj. Dituria e shkenca që dëshirohet t'i jepen shoqërisë njerëzore duhet t'u mësohen grave.
Fabrika e njerëzve është në kraharorin e nënave!
Djali i një gruaje të ditur, në vend që të dëgjojë përralla imorale, me të cilat i prishin sjelljen, nga nëna e ditur dhe e edukuar ka për të dëgjuar anekdoda të bukura, zëra të ëmbël, e këshilla të dobishme, që fëmijës i zhvillojnë mendjen e i zbusin zemrën.
Nëna që nuk ka dituri e edukatë, ku do ta gjejë përgjigjen për t'ia dhënë djalit? Për të arritur atë shkallë qytetërimi e edukate që shoqeria njerëzore e ka për qëllim, duhet që menjëherë pas lindjes t'u jepet edukata njerëzve.
Shumica e njerëzve të mëdhenj kanë pasur nëna të edukuara. Kanti, i famshmi filozof, pohon se nëna e tij kishte pak njohuri shkencore, baza të diturisë, nga ajo kishte marrë që në fëmijëri disa mësime natyrore të thjeshta: " Nëna është ajo që më ka rrënjosur në zemër farën e mirësisë".
Gjendja e një populli kurdoherë është e varur nga gjendja e grave. Lumturia e shoqërisë varet nga edukata e grave.
Kur dikush bën një vrasje, në vend që shoqëria njerëzore të pakësohej më tej duke e vrare, do te ishte më mirë ta parandalonte, t'i thaheshin rrënjët krimit para se të ndodhte ngjarja. Kjo mund të pengohet vetëm nga edukimi i grave.
Kur Bonaparti e pyeti gruan e njohur madamë Kampanin, se nga vinin të metat e fëmijëve në Francë e si duheshin edukuar, ajo iu pergjigj në mënyrë filozofike:"Nënat"

df44047c457c5e552ea561c6964d6d93.jpg
 

Attachments

  • df44047c457c5e552ea561c6964d6d93.jpg
    df44047c457c5e552ea561c6964d6d93.jpg
    55.4 KB · Shikime: 0
  • df44047c457c5e552ea561c6964d6d93.jpg
    df44047c457c5e552ea561c6964d6d93.jpg
    55.4 KB · Shikime: 0

princesha

Warrior Princess
V.I.P
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

· Bukuria e femrës është morali i saj –Muhamedi a.s
 

Jetmira

V.I.P
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Edhe kur ju pranon, edhe kur ju refuzon, femra është çdoherë e lumtur që e adhuroni.
Saksi

Një gjë është e ditur: gratë e sjellshme janë edhe bashkëshorte më të rrezikshme.
Laube

Shumica e grave më lehtë e kuptojnë martesën pa dashuri, sesa dashurinë pa martesë.
Valeri

Nuk ka rrobë që i rri më keq gruas, sesa dëshira për t'u bërë e urtë.
Luteri

Kur gruaja bëhet shkencëtare, atëherë diçka nuk është në rregull.
Nife
 
Top