Kane thene per FEMREN .....

Schila

VIP
Le te mbledhim ne kete teme citate te ndryshme ne koke, dedikuar FEMRES!


Kur është fjala për femra, gjëja më e rrezikshme është se s'mund të jetohet me to, por as pa ato.
Bajroni


Ata që gjithmonë flasin mirë për femrat, nuk i njohin mirë. Ata që gjithmonë flasin keq për ato, nuk i njohin fare.
Lebruni


Femra është mbretëreshë e botës, por skllave e dëshirave.
Balzaku


Ajo që na tërheq te femra, rrallë edhe na lidh me të.
KolinsiKërko femrën që të pëlqen ty, e jo të tjerëve.
Rumune
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
“Trajtoni mirë gratë, ngase gruaja është krijuar nga briri i lakuar, dhe lakesa më e madhe tek ai është pjesa më e lartë e tij. Nëse provon ta drejtosh atë, do ta thyesh, kurse nëse e len ashtu do të mbetet i lakuar (akoma). Andaj, trajtoni mirë gratë!” (Muhammedi a.s.)
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Kërko femrën që të pëlqen ty, e jo të tjerëve.
Rumune
kjo s'tingello tamam keshtu ....por per femren...bejme cdo gje:p
 

DEVIL HAND

Anëtar Aktiv
Mos i shkoni mrapa femres ,dhe autobuzit .. sepse do ju lejn gjithmon ne kom..
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Femrat ndahen ne 3 grupe : Rrugaçet, te poshtrat dhe te merzitshmet.

Rrugaçë eshte ajo qe ia jep te gjitheve, e poshtra eshte ajo qe ia jep te gjitheve pervec teje dhe e merzitshmja eshte ajo qe ta jep ty, vetem ty dhe gjithmone ty :p
 

Gjarperesha

Anëtar i Respektuar
Kur është fjala për femra, gjëja më e rrezikshme është se s'mund të jetohet me to, por as pa ato. :) :) :)
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Me mire pite e per veti se lakror e n'gjeti (diku tjeter)

fjale plakash
 

lucky_strike

IT`S TOASTED
femra te con ne 7 puse e nuk te jep uje .
 

baby-angel

Thpilt
Kane thene shume gjera per femren por mua me intereson vetem ajo qe thone per femren si une dhe jo per ate qe thone per mua si femer.. :D
 

sec_l

NJERI I THJESHT
Sikur grate te dinin sa ankohemi per to , shume me heret do te na braktisnin ( Knzani)

Sikur femrat te udhehiqnin boten , ato do t`i flaknin te gjitha armet , perveç gjuhes (Tuholski)

Femra e dashuruar nuk i frikesohet ferrit , por nuk e deshiron as parajsen ( Fransi )

Femrat nuk jane krijuar qe te jen te kuptueshme,por te jen te dashuruara ( Parkeri)

Femrat duhet te ruajn trupin si pasuri, ne qofte se deshiron qe mashkulli te ndihet si gjurmues i arte ( Formani)


Luleve u nevojitet diell , kurse femrave dashuri ( Li Tai Po )

Femra eshte ne gjendje te jetoje qofte edhe nga nje kompliment i vetem ( Morgani)


Femrat dashurojn fitimtaret, ndaj i lejojn dhe t`i pushtojn ( Novalisi )
 

sec_l

NJERI I THJESHT
Femra gjithmone mbetet femije e madhe ( Ruso )

Femrat e dashuruara i falin me lehte indiskrecionet e medha , sesa tradhetit e vogela ( Grasi )

Natyra e femres nuk eshte krijuar per deshiren e castit , por per gezimin e perjetesis se njerezimit ( Xoxa )

Para femres se bukur dhe para parave te shumta nuk ka frenim ( Gaga )

Femrat deshirojn te behen te barabarta me kusht qe te drejtat e tyre specifike te perforcohen me tej . (Ozborni )

Femra eshte person qe nuk di te luaj asnje loje , por qe fiton gjithmone. ( Sec_L )

Mashkulli mund te jete fatlum ne çdo femer, derisa nuk e dashuron ( M.Kolinsi)
 

sec_l

NJERI I THJESHT
Per femrat duhet tu flitet vetem meshkujve (Niçe)

Femrat dashurojne sa munden , meshkujt sa deshirojn ( Grafi )

Femra me te kaluar dhe mashkulli me te ardhme nuk jan kombinim i keq ( Fonda )

Arin e provojme me zjarr , femren me ari , kurse mashkullin me grua ( Pitagora )

FEmra sheh thelle , mashkulli larg ( Grabe )

Ekzistojn dy lloj njerezish , qe nuk asgje per femrat : meshkujt e martuar dhe ata te pamartuar ( Sagani )

Femra i sjell mashkullit vetem dy dite lumturi , diten qe martohet dhe diten qe e percjell ne varr ( Aristofani )

Dusa femra sillen ndaj meshkujve si polica kufiri , nje pale i debojn , te tjeret i lejojn te kalojn kufirin ( Nesini )

Femrat kane trilluar dashurin , ndersa meshkujt vetem martesen dhe besnikerin ( Valeri )
 

sec_l

NJERI I THJESHT
Femra duhet te falenderoj perendin kur e ka burrin me te meta , mashkulli pa te meta eshte spektator i rrezikshem ( Halifaksi )

Me e mira arme qe te mundi femren eshte kapeli juaj , mereni dhe ikni ( Banymm )

Te arsimosh nje mashkull do te thote te arsimosh nje person , te arsimosh nje femer do te thot te arsimosh nje shoqeri ( Gandi )

Mashkulli propozon kurse femra zgjedh ( Kierke)

Femra moj , mashkulli yt , nuk kerkon bukuri , por nje mori virtytesh ( Eurtfidi )

Femra qe i lejon mashkullit puthjen , nuk do ti provoj dhe te tjerat ( Franceze )

Nganjeher femra fsheh nga mashkulli dashurin qe ndien per te , ndersa ne te kunderten artificializon dashurine qe fare se ndien ( La Byeri )

Zoti e krijoi femren per dobi te mashkullit ( Tenisoni )
 

sec_l

NJERI I THJESHT
Arkeologu eshte bashkshorti me i mir qe mund te ket femra , sa me e vjeter te jet ajo , aq me shum interesohet ( A.Kristi )

Femra bart çdo barre nese ia ka ngarkuar burri ( Aristofctini)

Femra nuk mund te çmoje mashkullin e mençur perderisa nuk martohet me ndonje budalla ( Safiri )

Femra mund ti behet mikeshe nje mashkulli vetem ne kete radhe :se pari e njohur , pastaj dashnore , e me pastaj mikesh ( اehovi )

Femra qe e dashurojn dhe e cila dashuron , eshte e lumtur dhe kur deshiron tjeter ( Kurtleni )

Sikur mos te ekzistojne meshkujt , femrat kurre nuk do te fjaloseshin ( Let Bryeri )

Kure femra ka burre te mire , kjo shihet ne fytyre (Gete )


Gjeja me e rendesishme ne jete per mashkullin eshte fama , kurse per femren dashuria ( Balzaku )


Mashkulli eshte xheloz ne qofte se puth , femra edhe ne qofte se nuk e `puth ( Kanti )
 

METi

-=EdoLorEli=-
Nëse do te riinkarnohesha do të kthehesha në këtë botë si gruaja ime dhe do ta lija veten rehat.

Walteri
 

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
Po deshe të hakmerresh kundër një gruaje, lëvdo në sytë e saj një grua tjetër.
Frashëri

Ekzistojnë vetëm dy lloje femrash: ato që flasin gjithmonë dhe ato që nuk heshtin kurrë.
Uajldi


të femra gjithçka është zemër, bile edhe koka.
Rihteri


Gratë duhet të jenë të dashuruara, në qoftë se duan të mbesin të bukura.
Bajeri

Femrat o ti duash o ti njohesh! Rruge të mesme nuk ka.
Nicolas de Chamfort
 

sec_l

NJERI I THJESHT
Bota urdheron femren , Ne urdherojm boten , kurse femra neve ( Ktmtoni )

Fati me i madh per femren eshte ne qofte se me mashkullin jetojn se bashku dhe ne harmoni ( Gabori )

Mashkulli ka aq vjet sa dihet , kurse femra aq sa shihet ( Bergman )

Pak di mashkulli qe i tregon femres tere ato qe di ( Fuleri )

Shtepia eshte burg per femren , ofiçin per mashkullin ( Shou )

Meshkujt kane deshire te jene dashnore te pare te femrave , ndersa femrat pajtohen dhe kur eshte dashuria tyre e fundit ( Vilde )

Mashkulli eshte gjuetar , kurse femra pre e tij ( Tenisoni)
 

sec_l

NJERI I THJESHT
Ska lumturi pa femer ( Indiane )

Ne qofte se ke femer te mir , te tjerat ste duhen fare ( Eskimeze )

Femra eshte si hije : Ne qoft se vrapon , pas saj ajo largohet , ne qofte se iken prej sja ajo vrapon pas teje ( Gruziane )

اdo femer eshte e bukur ne erresire , prej lٌargesie dhe nen ombrelle ( Japoneze )

Femra qe sjell paje , sundon mashkullin ( Latine )

Femra pa mashkull si ara e paleruar ( Novosibiriane )

Mashkulli eshte si lumi , ndersa femra si liqeni ( Kurde )

Femra , kur bisedon me nje mashkull , shikon te dytin , por mendon per te tretin ( Sanskrite )

Me femer te keqe mashkulli plaket shpejt ( Baske )

Mashkulli pa femer si ati pa shale ( Vietnameze )

Lere ti rruaj zoti femrat e keqija , kurse te mirat ruani veti ( Hebreje )
 

alfonci

Veri investigatio
Mos i shkoni mrapa femres ,dhe autobuzit .. sepse do ju lejn gjithmon ne kom..

LOL fantastike...

Ferri nuk eshte kurre aq i shfrenuar sa nje grua e ofenduar.
 

sec_l

NJERI I THJESHT
Edhe femren me te mir e prish liria e tepert ( Ruse )

Shtepia pa femer si mulliri pa uje ( Armene )

Nje femer dhe nje pale rrobe qe i shofim shpesh e humbin vleren ( Angleze )

Rrihe femren çdo mengjes , nese ti nuk e di shkakun , ajo vete do ta kuptoje ( Ambe ) . (( Sa te zgjuta jeni ju grat qe e kuptoni pse ju rrafim :p lol

Ai qe flet keq per femren e vet , çnjerezon vetveten ( Scotland )

Femra qan kur martohet , kurse mashkulli qan me von ( Polake )

Kush do te jetoj i qet , mos te martohet me te bukuren e fshatit ( Portugeze )

Dashurin falja femres , kurse besimin nenes ( Shqipetare )
 
Last edited by a moderator:

arber b_fier

Anëtar i ri
Thenie per femrat nga filozof te ndryshem

Nese dini mund te shtoni!
Ja dise prej tyre...


Po deshe të hakmerresh kundër një gruaje, lëvdo në sytë e saj një grua tjetër.
Frashëri


Femra është mbretëreshë e botës, por skllave e dëshirave.
Balzaku


Kërko femrën që të pëlqen ty, e jo të tjerëve.
Rumune


Ekzistojnë vetëm dy lloje femrash: ato që flasin gjithmonë dhe ato që nuk heshtin kurrë.
Uajldi


të femra gjithçka është zemër, bile edhe koka.
Rihteri


S'ka njeri që gruas së vet i duket i mençur.
A.Dode


T'ia besosh fshehtësinë gruas është njësoj si t'i fshehësh të hollat nën xham.
Publie Sir


Topat në luftë e femrat në shtëpi gjithmonë thonë fjalën e fundit.
DeGoli


Ata që gjithmonë flasin mirë për femrat, nuk i njohin mirë. Ata që gjithmonë flasin keq për ato, nuk i njohin fare.
Lebruni


Femrat klithin kur e shohin miun, ndërsa qeshin kur shohin ujkun.
Montenji


Kur është fjala për femra, gjëja më e rrezikshme është se s'mund të jetohet me to, por as pa ato.
Bajroni


Ajo që na tërheq të femra, rrallë edhe na lidh me të.
Kolinsi


Gratë duhet të jenë të dashuruara, në qoftë se duan të mbesin të bukura.
Bajeri


Asnjë grua, që kur ekziston bota, nuk është martuar në heshtje.
Konfuçi


Gruaja është një burre inferior. Aristoteli

Burrat jane gati të flasin me orë të tere për të njejten teme,
grate nuk kane nevoje as për teme. Curt Baldy

Me mirë të jesh mashkull, se edhe mashkulli me idiot e ka një grua
për ta komanduar. Isabel Allende


Edhe tani I kujtoj me mall të gjitha castet kur nuk e kam takuar.
Oscar Levant

E dua për ate c"ka është. E pasur. Leopold Ftchner


Femra është kurthi I natyres. Friedrich Nietche

Kush nuk I njeh prostitutat, nuk mund ti kuptoje grate deri ne
fund. Nicolas de Chamfort


Femra: Ajo qenie njerezore qe vishet, llomotit e zhvishet. E ndoshta kjo është edhe gjeja qe mund të beje me mirë Volter

Kur një femer të tradheton nuk do të ta fale kurre qe për fajin
tende nuk e ka bërë me pare. Kornel Makuszynksi

Hajduti të kerkon o jeten o kuleten, femrat I duan të dyja.
Samuel Butler

Femrat o ti duash o ti njohesh! Rruge të mesme nuk ka.
Nicolas de Chamfort

Sa me shumë I njoh femrat aq me shumë I vleresoj pederastet. PitigrilliFemrat ndahen ne tre kategori, ne: Rrugaçë, të poshtra dhe të
merzithshme. Rrugaçë është ajo qe I ua jep të gjitheve. E poshtra është
ajo qe I ua jep të gjitheve vec teje. E merzitshmja është ajo qe ta
jep ty, vetem ty, e gjithnje ty. Blanche Knott

është aq e keqe sa I dashuri preferon ta marre jithmone me vete
vetem për të mos I dhene puthjen e ndarjes. Boris Makaresco

Vajza virtuoze nuk bredh pas djelmoshave: perse ka ndodhur
ndonjehere të bredhe carku pas minjve. Julian Tuwin

Nuk egziston asgje negative qe të mos të kete edhe një ane
pozitive: psh kur gjoksi I femres është I rrafshet, je me afer zemres.
Louis Bouilbet

Ne krahet e një femre, e ndjej veten peng. Ne kofshet e saj,
pushtues. Robert Gervaso

"Zonjushe" : Sigel për grate e pamartuara qe tregon se mbeten
akoma ne treg. Ambroce Bierce

Sot për sot një vajze duhet të dije të gatuaje sepse mund të
ngele edhe beqare. Robert Lembke

Me e keqe se një grua qe nuk di të gatuaje dhe nuk prek gje me
dore, është ajo qe edhe pse nuk di të gatuaje gjithmone gatuan. Anonim

Kur qirinjte shuhen të gjitha grate jane të bukura. Plutarku

Shpesh gruaja italiane është kuzhiniere ne sallon, putane ne
guzhine e zonje ne shtrat. Ennio Flaiano

Nuk kam shkuar kurre pas grave të të tjereve sepse s'futem dot ne
dollap kur papritur I vijne burrat. Bud Spencer


Grate e bukura le tua leme burrave pa fantazi. Marcel Proust

Lotet e grave jane vetem djerse të syve. Giovenale

Gruaja ka qene gabimi I dyte I Zotit. Friederich Nietche

Ka aq shumë nevoje për dashuri ne bote sa disa gra duan edhe
burrin e tyre. Pitigrilli

Kur degjojne grate ne rrefim, prifterinjte ndjehen të lumtur qe
nuk jane martuar. Armand Salacrou

shumë vete do ta ngrenin gruan e tyre deri ne qiell po të ishin
të sigurt qe do të mbeste atje. Sacba Guitry
 

AjSi

...
V.I.P
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

10dih08.jpg

Sa mpelqe kjo :D
 

Attachments

  • 10dih08.jpg
    10dih08.jpg
    15.3 KB · Shikime: 0

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Femra =djall E ka shejtonin brenda ne cdo moment.
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

10dih08.jpg

Sa mpelqe kjo :D
Edhe mua me pelqen shume kjo, por c''do te thote?
Gjithashtu me pelqen kjo;
Kur nje grua deshiron rastesisht ta konsiderojne te mencur ajo me nje gjest te tille vetem e dyfishon budallallekun e vet.
Roterdami
 

Attachments

  • 10dih08.jpg
    10dih08.jpg
    15.3 KB · Shikime: 0

BaD gIrL

Antarë
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Edhe mua me pelqen shume kjo, por c''do te thote?
Gjithashtu me pelqen kjo;
Kur nje grua deshiron rastesisht ta konsiderojne te mencur ajo me nje gjest te tille vetem e dyfishon budallallekun e vet.
Roterdami

e lezetshme shprehja jote...
Nje vajze e dashuruar eshte e rrezikshme
por nje vajze me zemer te thyer
kjo po qe eshte shumeeeeeee
e frikshme....

nje femer e dashuruar eshte e rrezikshme sepse eshte ne gjendje te beje cdo gje per te mbrojtur dashurine e saj...
ndersa nje femer me zemer te thyer eshte shume e frikshme sepse humbet arsyen dhe ne ate moment nuk i frikesohet asgjeje...cdo gje per te i duket se i ka ardhur fundi...
 

Halis

Anëtar i ri
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Femra e fut shejtanin ne shishe.
kete di un,,,,,:D:D:D.....
 

fshatari

Anetar
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

femra cka te flasim deshiron vetem pozite 89 para pak shuplaka dhe deshiron te beje cudira me kojshin
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Popullore;'' Rruges se rrehur dhe femres se krehur mos iu ndaj'':ciaoo:
 

SeLect

Antar Aktiv
Titulli: Kane thene per FEMREN .....

Kane thene per femrat...Qe jane si pizhamat,mbaron pune dhe i hedh :p
 
Top