Kane thene per FEMREN .....

Dolce far niente
 
Ka femra qe te mahnisin me hiret e tyre, apo te bejne per vete me ndonje gje te vecante qe se gjen gjetiu, por ka edhe nga ato qe duhet te japesh e te marresh mbi nje gjysem viti per ta zbuluar dhe adhuruar te vecanten qe kane, pale pastaj sa mund e perpjekje duhen per ta shtire ne dore.
- Dostojevski
 
Kan thene: Me shtetin ,zjarrin dhe ujin mos loz... po ku ta dinim ne o vëlla
qe femra na paskësh qen shteti
 
i beni dhurate nje gruaje nje milion trendafila te kuq, dhe ajo do te thote se do donte vetem nje por te bardhe

deshiroj te shikoj femra te pavarura , jo skllave te burrave qe sakrifikojne dinjitetin e tyre,femra me zemra prej akulli te shkrire , shoqe dhe mike te meshkujve te lira dhe te sinqerta...

pafajesi nuk eshte mesuar te skuqet,,,
 
Femra eshte krejtesisht krijese tjeter per dallim nga mashkulli. Numrin 6 e shiqon ne 3-4 forma te ndryshme nga kende te ndryshme.
 
Ekzistojnë vetëm dy lloje femrash: ato që flasin gjithmonë dhe ato që nuk heshtin kurrë :p
 
He ckan thene?
 
“Gruaja shqiptare sa eshte e re ka frikë nga babai; kur martohet ka frikë nga burri; e kur plaket ka frikë nga djali” /
Petro Marko
 
Ehhhh
 
Edhe kujt po i intereson cfare kane thene?! ??
 
Ka pjesë një djall ?
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Stoli i trëndafilave

  Votat: 6 26.1%
 • 2-Papucet e gjyshes

  Votat: 8 34.8%
 • 3-Ndjesi Gruaje

  Votat: 3 13.0%
 • 4-Vjeshtë në shi.

  Votat: 1 4.3%
 • 5- "Udhëtar i jetës"

  Votat: 2 8.7%
 • 6-Elena.

  Votat: 3 13.0%
Back
Top