Dituria me perndjek, por une jam me i shpejte...

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Une nuk jetoj as ne te kaluaren time e as ne te ardhmen.Zoteroj vetem te tashmen dhe eshte e tashmja qe me intereson.Nese do arrish te jetosh gjithmone ne te tashmen do jesh nje njeri i lumtur.

Paulo Coelho, “L’Alchimista”
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Sytjena, veshje femerore qe shpesh premtojne me shume se c'kane.

Sytjenat jane politikanet me te medhaja te botes. Bashkojne te majten me te djathten dhe terheqin popullin

Mund ta plotesoj njecik :D ???
Sytjenat jane politikanet me te medha ne bote sepse ....bashkojne te majten me te djathten:D,ngrejne pushtet dhe terheqin ....popullin :)
Te pershendes dhe sorry per ket' nderhyrje te vockel :)
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
TI je nje motiv i lashte qe bota ka harruar ta kompozoje... Eh, ti je gati, por kush ta di melodine (shkeputur nga filmi Tingujt e Harreses)
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Sikurse nje dite e shpenzuar mire sjell gjumin e lumtur, ashtu edhe jeta e perdorur mire sjell vdekjen e lumtur.
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Në jetë ka shumë vuajtje, por ndoshta vuajtja më e madhe është vuajtja për t'u përpjekur të evitosh vuajtjet.
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Jeta eshte e shkurter,arti jeton.Pra behuni artista :D
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Nje shoqeri qe pretendon t’u siguroj njerezve lirine, duhet t’ia nise me garantimin e ekzistences se tyre. " - L. Blum
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
"Pa ndikimin e te kaluares nuk do te mund ti zgjedhim as çeshtjet e ekzistences"Nikolla Abanjano
 

baby-angel

Thpilt
"Ai qe di te lexoje dhe nuk e ben nje gje te tille, nuk dallon shume nga ai qe eshte analfabet..." :)
 

Liza

Anëtar i Respektuar
Asgje nuk inkurajon ne ate mase mekatin si meshira .. V. Shekspiri
 

Hartini

Antarë i Respektuar
O Nostra , si te perndjekeka dituria o lal!!!???

Ndoshta do te ishte me mire qe te thuash injoranca me perndjek ,por une jam me i shpejt?

Ma shpjego pak se duhet te jete filozofi e holle.
 

*deliza*

VIP
V.I.P
Sikur jeta te ishte e bukur nuk do te lindnim te gjithe duke qare.
 

ida angel

:)
V.I.P
Nje grua,nuk eshte grua pa veshtrimin e burrave

Nje bukuri e heshtur te gruaja,eshte magjepsese dhe misterioze

Ndjenjat nuk mund te kuptohen,ato vetem mund te ndihen,sepse vetem ndjenja eshte e afte te prek zemren,dhe vetem zemra mund ta pasuroj e ta fisnikeroje mendjen
 

shantal

Anëtar i ri
vittorio de sica :bibla na meson ti duam armiqte njesoj si miqte .......shume e drejte kjo ndoshta sepse jane njesoj !!!!!!!!!!!!! e nga ndryshojne fundja !!!!!!!!!!!!!

me mire djalli qe njef sesa djalli qe nuk e njef
 
Redaktimi i fundit:

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
E kunderta e dashurise nuk eshte urrejtja, e kunderta e dashurise eshte injoranca ~Brian Hwang~
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Bindjet per mua vlejne me shume se vete jeta, saqe me zgjuaresi ne rast zgjedhjeje, me lehtesi do flijoja bindjet. :eek:k
 

mondsha

Anëtar i ri
lumturia ime do filloje vetem atehere kur te mbaroje vuajtja tuaj, ashtu sikurse vuajtja ime do mbaroje vetem atehere kur te filloje lumturia tuaj!
 

mondsha

Anëtar i ri
per mua, s’ka mekat me te rende se zbukurimi i te shemtuares dhe shemtimi i te bukures.
 

mondsha

Anëtar i ri
Këtu, në marrëdhëniet familjare, burri bëhet më grua në shtëpi, sepse gruaja bëhet më burrë në punë.
 
Redaktimi i fundit:

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Ne cdo burre te vertete, fshihet nje femije qe deshiron te luaje. ~Friedrich Wilhelm Nietzsche~
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Une nuk jam i shemtuar, bukuria im qendron pikerisht se pamja ime eshte komplet krijim natyre ~Tyra Banks~
 

fight_cllub_al

demton_rende_shendetin
bota eshte e ndare ne te mire dhe te keqinj .... te miret flene me rahat naten .... te keqinjt bejn qef diten

njeriu eshte 2 njerez njekohsisht : nje qe rri zgjuar ne erresire e tjetri qe fle ne drite

fitorja ka 100 baballare ... humbja eshte jetime

kush ndjek te tjeret nuk arrin kurr i pari

fati u jep shume disave ... asnjerit mjaftueshem

gjerat nuk jane kurre aq keq saqe nuk mund te perkeqesohen
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Cfare nuk te vret, te ben me te forte.
 

Liza

Anëtar i Respektuar
Te jetojm per dite sikur ne diten e fundit... Sirur
 

Liza

Anëtar i Respektuar
I Edukuar eshte ai i cili munde ta duroje ate qe nuk eshte i Edukuar...Laft
 

fight_cllub_al

demton_rende_shendetin
mund te bej gjithshka ...e nese ka dicka qe nuk mund ta bej ...do te thot se nuk ja vlen
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
e dini pse gjeli kendon me koken lart? Falendron zotin qe i ka bere pulat pa breke:) <A.D>
 
Top