Dituria me perndjek, por une jam me i shpejte...

Perse femrat jane me shume te interesuara rreth meshkujve se sa meshkujt rreth femrave ? Virginia Woolf

Meshkujt kane me shume kohe se femrat per te. Per njeren arsye ata martohen me vone dhe po per te njejten vdesin me heret. H. L. Mencken

I urrej grate se ato gjithmone e dine ku jane gjerat. James Thurber

Nje femer pa nje mashkull eshte si nje peshk pa nje biciklete. Gloria Steinem

Zot i madh, ndihmoje mashkullin te martohet nese gjen femren e duhur dhe ndihmoje akoma me shume nese ai e marton ate. Benjamin Tillett

Nese nje mashkull po flet ne pyll dhe asnje femer nuk po e degjon, akoma gabim po flet ai ? Jenny Weber

__________________

Problemi i disa grave eshte qe eksitohen per asgje dhe pastaj martohen me ate. Cher

Cdo femer inteligjente qe lexon konktraten e marteses dhe e pranon ate, meriton te gjitha pasojat. Isadora Duncan

Te gjitha femrat lindin te keqija. Disa e kuptojne shume vone aftesine e tyre me vone se te tjerat. Chad A. Gamble, Escape, short story

Gruaja eshte gabimi i dyte i Zotit. Friedrich Nietzsche
Mosha e pershtatshme per martese eshte 18 per femrat dhe 37 per meshkujt. Aristoteli.

Nje femer qe voton per divorcin eshte si nje turk qe voton per krishtlindjet.Alice Glynn.

Kam patur fat te keq me te dyja grate e jetes time. E para me la, e dyta s'mundte... Tony Curtis

Ne shtepi une jam bosi. Gruaja ime eshte vetem ajo qe merr vendimet.Woody Allen

Martesa eshte nje bashkim i dy personave kur njeri nuk i kujton dot kurre ditelindjet dhe tjetri nuk i harron dot. Ogden Nash.

Nuk i fola gruas per vite me rradhe. Nuk doja ta nderprisja ate. Rodney Dangerfield.

Martesa eshte ta fusesh doren ne nje cante me gjarperinj me shpresen per te nxjerre nje ngjale. Leonardo Da Vinci

Ideale te martoheshe me nje grua shume te vjeter, nje dite para vdekjes se saj.Tony Curtis

Shume njerez cuditen per jetegjatesine e lumtur te marteses tone. Ne perhere gjejme kohe per te shkuar ne restorant. Qirinj, vere, muzike c'lodhese dhe kercim. Une shkoj te marten, gruaja ime te premten. Henry Youngman.

Nese ne e marrin martesen si ligjore, atehere martesa eshte nje shoqeri e njohur dhe e ruajtur nga policia. Robert Louis Stevenson.

Bigamia eshte te kesh shume gra, edhe monogamia e njejta duket . Woody Allen.

Mamaja dhe babai im ishin ende femije kur u martuan. Ai ishte 18, ajo 14 dhe une 3-vjece. Billie Holiday

Sa here pasi une bej dashuri me dike, burri im e vret. Joan Rivers.

Keshilla ime per ju eshte qe ju te martoheni. Nese gjeni nje grua te mire do beni nje jete te lumtur. Nese nuk e gjeni te tille do te beheni filozof. Socrates
 
Dashuria eshte nje semundje e perkohshme qe sherohet me martese. Ambrose Bierce.

U martova ne gjykate, pse nuk kisha te drejten e jurise time ? Groucho Marx

Jam shume i lumtur qe nuk jam biseksual. Mund te isha i refuzuar si nga femrat edhe nga meshkujt.Bernard Manning.

Jam nje hamshor kaq i mire sepse ne kohen e lire praktikohem goxha me veten. Woody Allen

Nuk eshte e vertete qe nuk kam asgje te ndezur, kam radion

.Marylyn Munroe.

Dakord, jam mire madje shume mire, por kur jam keq jam edhe me mire. Mae West

Seksi pa dashuri eshte nje eksperience boshe, por si eksperience boshe qe eshte , eshte goxha e mire.Woody Allen.

Kush jane tre fjalet qe ju nuk doni te degjoni ndersa beni seks : "I dashur, u ktheva ne shtepi " Ken Hammond.

Seksi eshte nje nga eksperiencat me te bukura dhe natyrale qe parate mund te blejne. Steve Martin.

E dashura ime mbreme ne shtrat me tha : Ti me dukesh si pedofil. Une iu pergjigja : ke folur si nje e rritur per nje 9-vjecare qe je. Emo Philips.
Dashuria eshte pergjigja, por ndersa ti je duke pritur per pergjigjen e seksit rriten disa pyetje shume te mira. Woody Allen.

Intelektual eshte dikush qe ka gjetur dicka me interesante se seksi. Edgar Wallace.

Besoj se seksi eshte nje gje e mrekullueshme per dy persona, per 5 eshte fantastike fare. Woody Allen.

Kur autoritet e ndryshme te paralajmerojne per rreziqet e seksit nxjerr nje konkluzion me kete. Mos bej seks me autoritetet. Matt Groening.

Mos e godisni masturbimin. Eshte akti i te berit seks me personin qe me shume doni. Woody Allen.

Diferenca me e madhe midis seksit me para dhe seksit gratis eshte qe seksi me para, kushton me lire. Brendan Francis.

Eshte me mire te jesh zezak sesa pederast, sepse kur je zezak s'ke perse t'ia thuash mamase tende. Charles Pierce.

I thashe nje vajze te vinte ne krevat me mua, ajo me tha jo. E kuptova qe deshironte seks oral atehere. Woody Allen
 
Kur unė bėj atė qė deshiroj nėn forcen e domosdoshmerisė , do tė thotė qė nuk jam i lirė.

Volter

Po e deshe mirėsinė, atėhere ti do tė bėhesh patjetėr i dobishem pėr atdheun tėnd pa menduar dhe pa u pėrpjekur tė bėhesh i tillė.

Bjelinski

Kur njerezit nuk e duam mė njeri tjeterin , e kane veshtirė ta gjejnė shkakun pėr tu ndarė.

F.Larashfuko

Me kohė kuptojmė se miqte e vėrtetė, vlejnė mė shumė se cfaredo sasie parash

Paturpesia eshte durim i shpirtit ndaj qendrimit ne emer te fitimit.
Platon
 
Vizionari genjen vetin kurse Demagogu te tjeret... Fridrih Niqe
 
Te dashurosh nuk do te thote te duash vdekjen e tjetrit por lumturine e tij....
 
Dashuria eshte nje epsh i fshehur dhe epshi venitet
 
Jeta nuk matet me momentet qe marrin fryme
por me ato qe na lene pa fryme
 
Pasuria ime nuk konsiston ne shtrirjen e zoterimeve te mia, por ne madhesine e deshirave. ~J. Brotherton~
 
Mos u vini kurrë në konfrontim me ata që duken më budallenj se ju, janë gjithmonë më të zgjuarit.Përgjigjet e pyetjeve tona janë brënda nesh….kujdes në zgjedhjen e cilit organ.


Anonim
 
Une nuk kam asnje dyshim qe kjo eshte pjese e fatit te rraces humane, eshte nje permiresim gradual vegjetarizmi, mosngrenia e kafsheve, po ashtu si tribute e egra nuk e hanin me njeri-tjetrin kur rane ne kontakt me qenie me te civilizuara. ~Henry David Thoreau~

Ne logjiken formale, kontradita eshte sinjali i nje dorezimi, por ne evolucionin e nje diturie te vertete, ajo ben hapin e pare progresiv ne drejtim te perparimit. ~Alfred North Whitehead~
 
Nuk je i detyruar te jesh kaq i verberuar nga patriotizmi, ajo qe eshte gabim eshte gabim, nuk ka rendesi kush e ka thene. ~Malcolm X~

Kenaqesia me e madhe ne jete eshte te besh ate qe te tjeret te thone qe nuk mundesh. ~Walter Bagehut~

Frutat e ndaluara krijojne recelin me te mire. ~Unknown~
 
Titulli: Dituria me perndjek, por une jam me i shpejte...

Fatkeqsia ime ,miresia jote....
 
Vajza e duhur nuk eshte absolutisht e duhura, sepse po te kishte qene, do te kishte qene e tille prej shume kohesh me pare...
 
Ne gjithmone dashurojme njerezit qe na admirojne, duke harruar te duam njerezit qe ne admirojme. ~Francois Duc de la Rochefoucauld, Maxim (305)~

 
Titulli: Dituria me perndjek, por une jam me i shpejte...

I Edukuar eshte ai i cili munde ta duroje ate qe nuk eshte i edukuar..Laft


Qe ta kuptoni nje te vertet duhet patjeter te polemizoni me te ... Novalis
 
Titulli: Dituria me perndjek, por une jam me i shpejte...

Mos trego kurre nese syri yt leviz,ai kurre nuk tregon gjithka ka pare
 
Titulli: Dituria me perndjek, por une jam me i shpejte...

Te miren qe e ke bere shkruaje ne rere ,te miren qe ta kane bere gdhende ne dru ...
 
Titulli: Dituria me perndjek, por une jam me i shpejte...

Bashkebisedimi: monolog ne prani te te tjereve. Anonim

Faqen e pare e lexova te gjithen, por sinqerisht qe aq sa kam qeshur aq dhe kam qare, vertete qe u pasurova shume, por imagjino kur te lexoj faqet e tjera.

Ju pershendes!
 
Thone qe fati eshte i verber, por fati i keq ama qellon perhere ne shenje...
 
Titulli: Dituria me perndjek, por une jam me i shpejte...

Eshte me mire te jesh i frikesuar sesa i dashuruar nese nuk mund te jesh te dyja. Makiaveli

Nuk jane titujt ato qe nderojne njerezit, por njerezit nderojne titujt. Makiaveli

Dashuroni dhe beni ate qe pelqeni. Shen Agustini

Qellimi i cdo lufte eshte paqja. Shen Agustini

Bota eshte si nje liber, ato qe nuk udhetojne lexojne vetem nje faqe prej tij. Shen Agustini
 
Titulli: Dituria me perndjek, por une jam me i shpejte...

Kur e kuptova qe nuk kisha talent, ishte shume vone. Tashme isha bere i famshem. :shoqeri:
 
Titulli: Dituria me perndjek, por une jam me i shpejte...

Zakonet e kqija qe mbart njeriu, jane si prangat nuk ua ndjejme peshen perderisa te na lidh duar e kembe.
 
Titulli: Dituria me perndjek, por une jam me i shpejte...

Ai që para kohe kërkon falje, akuzon veten. Spanjolle

Mbani mend: nga të gjitha plagët, të pashërueshme janë ato që burojnë nga gjuha, shikimi me përbuzje dhe tallja. Balzaku

Pyetja që nuk shtrohet në kohën e duhur vetëm shkakton tollovi dhe pengon. Turgenjevi
 
Titulli: Dituria me perndjek, por une jam me i shpejte...

Dëgjoje atë që të bën vërejtje për të metat tua, si të zbulonte pasurinë më të madhe. Buda

Sikur nxënësi të jetë në gjendje t'i përgjigjet çdo pyetje, atëherë ç'do të bënte mësuesi? Xhonsoni

Njeriu mund të ngjitet në majat më të larta, mirëpo atje nuk mund të qëndrojë gjatë. Debysi
 
Titulli: Dituria me perndjek, por une jam me i shpejte...

Edhe në ëndërrimet më të bukura njeriu nuk mund t'ia kalojë natyrës. Gëte

E mjerë koka kur e komandon bishti. Seneka

O diell, po të mos ishin njerëzit që i ngroh e u jep jetë, ç'kuptim do të kishte lindja jote? Niçe
 
Titulli: Dituria me perndjek, por une jam me i shpejte...

Humbja e parave është gjë e lehtë; humbja e nderit është e rëndë; humbja e guximit është e pa kompensueshme. Gëte

Fundi varet nga fillimi. Manilia

Kur isha i vogël familja ime ishte shume e varfër saqë po te mos kisha qene mashkull s'do te kisha me çfarë te luaja.
 
Titulli: Dituria me perndjek, por une jam me i shpejte...

Paralelizmi ne jetën e binjakeve është i hatashëm: njoh 2 binjake qe ne te njëjtën dite iu vdiq tezja. Jerry Lewis

Me se fundi një lajm i mire: bomba atomike nuk e shkakton kancerin. Marcello Marchesi

Ne qofte se një burrë i hap gruas derën e makinës, o është e re makina, o është e re gruaja. Filipi I Edimburgut
 
Titulli: Dituria me perndjek, por une jam me i shpejte...

Burri ideal nuk ekziston. Burri ideal mbetet beqar. Oscar Wilde

Censura është diçka e mire, sepse ne ketë mënyre çdo libër e ka te garantuar te paktën një lexues te vëmendshëm. Alan Ayckbourn

Ne ketë jete rendësi kane vetëm 2 gjera: shëndeti e dëshira për te punuar. Unë kam shëndetin, gruaja ime dëshirën për te punuar. S'kemi probleme.

Unë dhe gruaja kemi qene te lumtur për 20-vjet rresht. Pastaj u takuam. Rodney Dangerfield

Kur njeriu e kupton se është e kote te dush te kuptosh, ka kuptuar gjithçka qe ia vlen te kuptoje. Jean Paul Sarte

Dashuria mund te beje shume, paraja gjithçka.

Dashuria e vërtete është si fantazmat. Te gjithë falsin por vetëm pak e kane pare. Francois de la Rochefoucauld

Ndryshimi midis demokracisë dhe diktaturës është se ne demokraci ne fillim voton e me pas merr urdhra, ndërsa ne diktature nuk duhet te humbësh kohe për gjera te kota si votimi. Bukowski

Dhashë dorëheqjen por e refuzova. Sir Winston Churchill

Duhani: vetëm një rruge te çon për te mushkëritë edhe ajo duhet asfaltuar.
 
Titulli: Dituria me perndjek, por une jam me i shpejte...

Jeta eshte ne duart e atyre qe kerkojne, jo atyre qe rrine e presin .
 
Titulli: Dituria me perndjek, por une jam me i shpejte...

Shpreson : Kur humbet,humbet dy here
Nuk Shpreson : Kur fiton, fiton dy here
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Stoli i trëndafilave

  Votat: 6 26.1%
 • 2-Papucet e gjyshes

  Votat: 8 34.8%
 • 3-Ndjesi Gruaje

  Votat: 3 13.0%
 • 4-Vjeshtë në shi.

  Votat: 1 4.3%
 • 5- "Udhëtar i jetës"

  Votat: 2 8.7%
 • 6-Elena.

  Votat: 3 13.0%
Back
Top