Dituria me perndjek, por une jam me i shpejte...

Titulli: Dituria me perndjek, por une jam me i shpejte...

Kush nuk rrezikon ne dashuri nuk do te kete guximin ta jetoje kurre ate.

Besimi eshte vetem nje hap larg dashurise .
 
Titulli: Dituria me perndjek, por une jam me i shpejte...

Vija qe lidh dy pika vendos dhe distancen mes tyre...pyetja eshte... : Ja vlen ta besh kete distance ??
 
Titulli: Dituria me perndjek, por une jam me i shpejte...


LOL
Thone se te besh dashuri ne makine sjell fat te keq per makinen ,ja kujtohuni se c'mund te kete ndodhur heren e fundit :D
 
Titulli: Dituria me perndjek, por une jam me i shpejte...

Sa qetësi do mbretëronte, sikur njeriu të fliste vetëm atë që di.

:shoke:rrebe
 
Titulli: Dituria me perndjek, por une jam me i shpejte...

c'do her i thon ka qen trim por nuk e pyesin se me kend ishte
trimeria nuk behet vetem
nuk eshte me vler te jesh i perkryer por te besh gjera te perkryera
jeto me at qe posedon
mos krijo armiq me fjale goje sepse nuk mund ta kthesh me fjalen e thene
 
Titulli: Dituria me perndjek, por une jam me i shpejte...

Ne nuk mund te dashurohemi kurre mjaftueshmerisht me personin me te cilin nuk mund te qeshim kurre sa duhet...~Mary Roberts Rhinehart~

Cdo komunist duhet ta kuptoje te verteten, fuqia politike rritet nga gryka e pushkes. ~Mao Tse-tung~

Eshte shume vone te jetosh per te nesermen, JETONI PER TE SOTMEN !~Martial~

 
Titulli: Dituria me perndjek, por une jam me i shpejte...

Eshte e pamundur qe njekohesisht te dashurosh dhe te jesh i mencur. (Spanjolle)


Askush nuk mund te te behet aq i huaj sa personi qe keni dashur dikur ( Remark)

Dashurine dhe zgjebjen nuk i fsheh dot ( Spanjolle)

Dashuria eshte e vetmja gje, e cila nuk duron dot as te kaluaren dhe as te ardhmen. ( Balzaku)
 
Titulli: Dituria me perndjek, por une jam me i shpejte...

Nese doni t’ju urreje nje grua levdoni para syve te saj nje grua tjeter
Mos kerkoni ilac per t’u sheruar nga dashuria,ilaci me I mire eshte te vazhdoni te dashuroni
Ata qe gjuajne me gur te shkuaren jane duke gjuajtur me top te ardhmen
Qe te jetoni te lumtura me burrat tuaj duajini pak dhe kuptojini shume kurse ju burra beni te kunderten
Nese dikush bie gjithmone dakord me ju eshte mire qe most e bisedoni me me te
Kam shpresa te medha tek e ardhmja ,tek e nesermja .Shpresat e mia bazohen ne tre gjera :
E verteta
Rinia
Dashuria

Te mesosh dicka eshte dicka e mrekullueshme sepse sa here qe meson dicka ,shnderrohesh ne dick ate re.
Besoj se gjeja me e rendesishme per nje individ te pasur me dashuri eshte qe ai te doje veten.
 
Titulli: Dituria me perndjek, por une jam me i shpejte...

Mesimet me te medha ne jete I kam nxjerre kur dy njerez takohen dhe ia arrijne qellimit qe te komunikojne ndermjet tyre
Kur te kuptoni rendesine e respektit per veten tuaj ,kur te jeni te bindur se te gjitha gjerat vijne dhe varen nga ju ,vetem atehere mund t’ua jepni ato te tjereve .

Secili prej jush mund te perterije veten,nese nuk ju pelqen ambjenti ku jetoni fshijeni dhe krijoni nje te ri ,nese nuk ju pelqejne njerezit me te cilet keni te beni ,largojuni atyre dhe rifilloni me te tjere
Por kete duhet ta beni ju ,eshte teresisht ne doren tuaj.

Ndoshta dashuria (nese doni te themi edukimi per dashurine )eshte procesi ne te cilin une te coj serishmi embelsisht tek vetja jote,por jo tek ajo qe une dua qe te jesh ,por te ajo qe je ti.

Lumturia ime jam une ,jo ti,jo vetem se ti mund te jesh kalimtar ,por edhe se ti do qe te jem ajo qe nuk jam .une nuk mund te jem e lumtur kur ndryshoj ,vetem per te kenaqur egoizmin tend ,e nuk mund te ndjehem e lumtur kur me kritikon se nuk mendoj njelloj si ti e nuk shikoj njelloj si ti …………..me quan rebele ,por sa here qe kam kundershtuar bindjet e tua ,ti je revoltuar nga te miat ……………..une nuk kerkoj te brumos mendjen tende ………..e di qe ti lufton te tregohesh ai qe je dhe nuk mund te lejoj ty qe te me thuash se cila duhet te jem …….sepse luftoj qe te jem une
 
Titulli: Dituria me perndjek, por une jam me i shpejte...

Nje grua e bukur ka gjithmone te drejte :D
 
Titulli: Dituria me perndjek, por une jam me i shpejte...

Kerko diturine nga djepi gjer ne varr !!! (Muhamed s.a.v.s.)

Une smund ta mesoj asnje njeri per asgje , une mund ti bej vetem qe te mendojne !!! (Sokrat)

Trupi vdes, trupi eshte thjesht ajo cka materialisht shpirti posedon.Shpirti vazhdon jeten tende !!! (Susie Billie)
 
Titulli: Dituria me perndjek, por une jam me i shpejte...

[/COLOR]Nese dikush te godet ne njeren faqe , ktheje edhe tjetren !!! (Jezus Christ )

Duhet te jemi ashper,por pa harruar butesine !!! (Che Guevara)

Vlene miliona here me shume jeta e nje qenie njerezore ,sesa te gjitha pasurite te njeriut me te pasur te tokes !!! (Che Guevara)

Duhet të hahet për të jetuar, jo të jetohet për të ngrënë !!! (Sokrat)

Po u zgjove ne mengjes dhe nuk e pe diellin ,ose dielli je ti, ose ti ke vdekur !!! (Aristoteli)

Padituria është zanafilla e të gjitha të këqiave !!! (Sokrat)

ثshtë më mirë të pësosh padrejtësi sesa të ushtrosh !!! (Sokrat)
 
Titulli: Dituria me perndjek, por une jam me i shpejte...

Zemren e kam ne atdhe, trupin ne nje vend me te sigurt ...

Populli
 
Titulli: Dituria me perndjek, por une jam me i shpejte...

I varfer nuk eshte ai qe ka pak,por ai qe i uron vetes shume
 
Titulli: Dituria me perndjek, por une jam me i shpejte...

Ndryshimi mes zotit dhe historianeve eshte se zoti nuk mund te ndryshoje dot me te shkuaren
 
Paska vërtet një frymëmarrje më jetëdhënëse dhe ajo qenka ajri i pastër i fjalëve të një miku.
 
Vetem pasi u martova e kuptova se cfare eshte lumturia. Sa me mungon. :gjujpeshk:
 
Vetem pasi u martova e kuptova se cfare eshte lumturia. Sa me mungon. :gjujpeshk:

Kur nje burre flet keq per martesen, ose nuk ka marre per nuse gruan qe do, ose e ka marre gruan qe do...:uffa:
 
Nje genjeshter jeton gjate kur ka brenda nje berthamez te vertete...
 
Gruaja drejtohet me lutje ,burri me urdhera ...e para eshte dominuese .
 
Gjeja me e tmerrshme nuk eshte ti copetosh zemrat por e kunderta : ti shnderrosh ato ne gure
 
Te studiosh pa menduar eshte e kote, te mendosh pa studiuar eshte e rrezikshme
 
Titulli: Dituria me perndjek, por une jam me i shpejte...

Kam shije të thjeshtë...jam i kënaqur gjithmonë me më të mirën!
(Oscar Wilde)
 
Titulli: Dituria me perndjek, por une jam me i shpejte...

''Gjema ndodhi ngaqe mengjesin e asaj dite i Gjithfuqishmi, qe ne ate stine viti vuante nga konstipacioni, ishte kaps e megjithese qe perpjekur per kater ore radhazi te defektonte, nuk ia kishte dale. Pastaj, per munges defektimi, marazin e shfry si nje taraf''.

Fatos Kongoli
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Stoli i trëndafilave

  Votat: 6 26.1%
 • 2-Papucet e gjyshes

  Votat: 8 34.8%
 • 3-Ndjesi Gruaje

  Votat: 3 13.0%
 • 4-Vjeshtë në shi.

  Votat: 1 4.3%
 • 5- "Udhëtar i jetës"

  Votat: 2 8.7%
 • 6-Elena.

  Votat: 3 13.0%
Back
Top