Bllok kujtimesh ne FV!

Kalamojaaaaaaaaaaaa!
Ja ku kemi nje loje te re tani, por duhet trajtu me dashuri :p

A ju kujtohen blloqet ne shkolle kur ishit femije? Secili ja jepte shoqeve dhe shokeve te klases qe te linin nje kujtim!

Le te bejme te njejten gje. Atehere disa rregulla qe t'mos behemi lemsh.

Anetari siper do tagoje1 emer prej te cilit/ciles do kujtimin. Pastaj ai qe vjen,i len kujtimin atij qe e ka taguar dhe tagon 1 emer tjeter prej te cilit/ciles don kujtimin e tij.

A u kuptovaaaaa???

preview.png


Atehere meqe e hapa une po tagoj e para!

@Magdalena si nje nga mikeshat e vyera qe mendoj se gjeta ketu :)
 

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
Mushkria e Vlorës atq🤪 ,pyilli Sodës 🤪 se më shkau gishti 🤪
Po he moj dhe ti a derbardh se na cudite fare se sna ka dal as gjumi mir ,shoprehu me qart se nuk lejojem ti nderrojem emrin pyllit 😄 Dhe pse andej ven plot (si ajo qe shkruajte ti) 🤣🤣🤣
 

Bebw

🌞
Staf në FV.AL
S/M
Po he moj dhe ti a derbardh se ba cudite fare se sna ka dal asgjumi mir shorehu me qart se nuk lejojem ti nderrojem emrin pyllit 😄 Dhe pse andej ven plot (si ajo qe shkruajte ti) 🤣🤣🤣
Paske shëtitur mirë dhe ti andej ëëë🤪
A qerrata qerrata 🤪🤣
 

Yara

Njeriun,sa pak e gjej tek “Njeriu”
E dashur @Yara.
Te urojme nga zemra gezuar krishtlindjet dhe vitin e ri. Qofte nje vit i begate, plot shendet e dashuri per ty dhe te dashurit e tu. Pac vetem suksese dhe 2022 qofte viti i realizimit te deshirave tua.

Frynte era nga perjashta
Tundi perdet e mendafshta
Mos kujto se te harruam
Kartolinen ta derguam.

Merr: Yara, Angli

Dergo: Kinezi dhe Qerosi, Harunas.
Te dashur harunasit e Fv
Ndihem e privilegjuar per urimet tuaja te sinqerta qe me derguat ne Angli.
Mberriten te sakta.Asnje germe nuk u mungonte.
Edhe oficeret e doganes u treguan bujar dhe nuk i vonuan.
Ju deshiroj mend dhe dashuri per vitin qe vjen.
Une ketu ju aty
E gezofshi qe te dy
Dhe u placin ata sy

Me respektin naaaaa te madh ,per ju te pameshirshmit e ketij formati
😝🤣
 

Imp4cT

V.I.P
Te dashur harunasit e Fv
Ndihem e privilegjuar per urimet tuaja te sinqerta qe me derguat ne Angli.
Mberriten te sakta.Asnje germe nuk u mungonte.
Edhe oficeret e doganes u treguan bujar dhe nuk i vonuan.
Ju deshiroj mend dhe dashuri per vitin qe vjen.
Une ketu ju aty
E gezofshi qe te dy
Dhe u placin ata sy

Me respektin naaaaa te madh ,per ju te pameshirshmit e ketij formati
😝🤣
Jam i paqarte ke kjo pjese. Duhet te jete harunacaket ose harunallinjt. Si meno ti kusho?
 

Bebw

🌞
Staf në FV.AL
S/M
Shprehuni për personat që vlerësoni forumisht por edhe përtej virtualit me nota të ngrohta
Dedikime miqësie 🤍♥️
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Aha, per kete vit i kemi ezauruar te gjitha tek tema: Bllok kujtimesh! Sorry bejbe :p
haha :)😘😘
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
@LeVoyageur
E di qe s'do e besosh qe po te le nje kujtim! Edhe qe do shqetesohesh e te mendosh c'a i ka ndodh Soulit, Lol/ Por, jam mire, jam mire! :D
Si fundvit, por dhe si 10 vjecar per hir te vertetes e meriton nje vleresim e falenderim publik!

Si fillim Faleminderit shume, qe nuk le “compliment” pa bere, por ne fund s'me voton askund. loool E di e di, qe e ben se "kam shume vota". 10 vjet e njejta gje! :p Por, nuk eshte s'e me shqeteson se Fundja reston po me kthen! Sy per sy e dhembe per dhembe!
Se dyti, Mendoj se je nje vlere e FV-se me formimin kulturor qe mbart mbi supe, me njohurite dhe seriozitetin qe e shpalos sa here qe duhet.
Se treti, Qe ti je allegro dhe i kompletuar si nga ana familjare ashtu dhe profesionale, nuk do mend per t’u kuptuar.
Se katerti, me vjen mire qe shoqeria jone ka qene deri diku formale, por perhere me dashamiresine per t’a pare tjetrin mire. Ketu bejme shume shoqeri e shaka, por rralle ndodh te krijosh besim tek nje person. Dhe besoj se ti je nga ata qe fal besnikeri dhe nuk e thyen kurre besimin e njerezve.
Gjeja me e mire qe mund t’i ndodhe dikujt me njerezit jo te afert apo familjes, eshte te gjej persona qe ja duan te miren dhe s’do donin t’i shikonin kurre keq. Dikend qe te motivon dhe te nxit per te ecur sa me lart ne jete. Por, bashke me fjalen e mire, ai qe te do te miren edhe te thote ku mund te permiresohesh. Dhe kjo perhere duke ruajtur cdo distance, cdo kufi qe tjetri vendos!
Se pesti, une e di se ne cdo kohe, (edhe pse s’do ndodhe ndonjehere, lol), por gjthss, e di qe ti do jesh nje dere ku cdo njeri mund te trokase per ndihme.
Se gjashti, meqe do jesh emocionuar sa me s’ka, po te qetesoj duke te te thene publikisht; ate kafen s’kemi me e pi ndonjehere! :D

Ndjese!
Bye…
Schitts Creek Yes GIF by CBC


loollool

*shtojce: as makiato as caj, as kapucino, as latte.. etj.. :p
 
Redaktimi i fundit:
@LeVoyageur
E di qe s'do e besosh qe po te le nje kujtim! Edhe qe do shqetesohesh e te mendosh c'a i ka ndodh Soulit, Lol/ Por, jam mire, jam mire! :D
Si fundvit, por dhe si 10 vjecar per hir te vertetes e meriton nje vleresim e falenderim publik!

Si fillim Faleminderit shume, qe nuk le “compliment” pa bere, por ne fund s'me voton askund. loool E di e di, qe e ben se "kam shume vota". 10 vjet e njejta gje! :p Por, nuk eshte s'e me shqeteson se Fundja reston po me kthen! Sy per sy e dhembe per dhembe!
Se dyti, Mendoj se je nje vlere e FV-se me formimin kulturor qe mbart mbi supe, me njohurite dhe seriozitetin qe e shpalos sa here qe duhet.
Se treti, Qe ti je allegro dhe i kompletuar si nga ana familjare ashtu dhe profesionale, nuk do mend per t’u kuptuar.
Se katerti, me vjen mire qe shoqeria jone ka qene deri diku formale, por perhere me dashamiresine per t’a pare tjetrin mire. Ketu bejme shume shoqeri e shaka, por rralle ndodh te krijosh besim tek nje person. Dhe besoj se ti je nga ata qe fal besnikeri dhe nuk e thyen kurre besimin e njerezve.
Gjeja me e mire qe mund t’i ndodhe dikujt me njerezit jo te afert apo familjes, eshte te gjej persona qe ja duan te miren dhe s’do donin t’i shikonin kurre keq. Dikend qe te motivon dhe te nxit per te ecur sa me lart ne jete. Por, bashke me fjalen e mire, ai qe te do te miren edhe te thote ku mund te permiresohesh. Dhe kjo perhere duke ruajtur cdo distance, cdo kufi qe tjetri vendos!
Se pesti, une e di se ne cdo kohe, (edhe pse s’do ndodhe ndonjehere, lol), por gjthss, e di qe ti do jesh nje dere ku cdo njeri mund te trokase per ndihme.
Se gjashti, meqe do jesh emocionuar sa me s’ka, po te qetesoj duke te te thene publikisht, (te dal pak ne origjine se shume fjale te mira shkrova) ate kafen s’kemi me e pi ndonjehere! :D

Ndjese!
Bye…
Schitts Creek Yes GIF by CBC


loollool
Jo, jo kafe s'ka shans une me ty.....sepse ti pi kapuçino ose makiato🤣😝
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Jo, jo kafe s'ka shans une me ty.....sepse ti pi kapuçino ose makiato🤣😝
une kam opsion redaktimi see.. :p ajo "etj" i vendos kapak. lol
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Boje pinned kte postin 🤣
E kam bo e kam bo!😆
Dhe ju te dy me keni ngel besoj pa ju qendis kartolinen. Do e bej me fije ari po kam hall mos ka shku shtrenjte si cmim! 😅
 
Top