Bllok kujtimesh ne FV!

Kalamojaaaaaaaaaaaa!
Ja ku kemi nje loje te re tani, por duhet trajtu me dashuri :p

A ju kujtohen blloqet ne shkolle kur ishit femije? Secili ja jepte shoqeve dhe shokeve te klases qe te linin nje kujtim!

Le te bejme te njejten gje. Atehere disa rregulla qe t'mos behemi lemsh.

Anetari siper do tagoje1 emer prej te cilit/ciles do kujtimin. Pastaj ai qe vjen,i len kujtimin atij qe e ka taguar dhe tagon 1 emer tjeter prej te cilit/ciles don kujtimin e tij.

A u kuptovaaaaa???

preview.png


Atehere meqe e hapa une po tagoj e para!

@Magdalena si nje nga mikeshat e vyera qe mendoj se gjeta ketu :)
 
Nder vite ne ato pak kujtime por qe ja vlejen ti kujtoj ..Kujtoj ne pamje te par tipin tend prej nje rrebele dhe nje mos kokcarje per te shprehur ate qe mendonte , nga te pakte persona qe nuk diten kurr te bejen lajak dhe kte gje e admiroj shum tek ty.. por qe fheshihte mbas nje vajz te cilter dhe me nje shpirt te paster qe dinte te percillte respektin ne ato pak persona qe ajo i lejonte te ishin pjes e shoqeris se saj ....Ja Pra @DeliriumMind kto jan ajo permbledhja e kujtimeve te mia per kaq koh sa jemi njohur ktu ..
☺ me skuqe fare
jo kaq shum komplimente se me te vertet do filloj te te shkruaj dhe ty mjes drek dark qe tme ngrihet humori 🤣
Per ty ushqej po te njejtin respekt qe kisha at'here kur me te vertet isha si bomb gati per te shperthyer ne cdo cast... por me ty jo sepse ishe real, trasparent, i fjales, i shakase por dhe i qendrueshem ne ate qe thoje dhe qe beje. Jan kualitete qe admiroj dhe ne syt e mi do jesh ende i till. U gezova jashtmase kur pash qe ishe kthyer edhe pse ste kam shkruar me gjat 🤗
 
@DeliriumMind ! :)
Te shkruaj per ty ne publik sikur s`del ne parametrin e duhur qe une vlersoj!
Pse do thuash?!
Kam vite qe te njoh,dhe je peneli i ngjyrave te flakta ,qe gjithnje kam vlersuar tek ti.
Ekspresive,e mbushur jete,rrebesh i ekstremeve ne mendime, dhe ketu eshte dhe pikantja jote.
Syte e tu te bukur,si qielli i kalter, jane pershkrimi i asaj qe ti ke ne brendesine tende!
Nevi te don shume dhe ti e din kete!
Keto kohe ke bere mungesa e kjo per sa i perket me ka lenduar! :))
Por uroj ti kthehesh sofres tende,aty ku vitet na bashkuan rreth saj!

Te puth fort ty dhe driten e syve tu ,Tet BiR.
😘😘😘

Te puthim fort dhe ne 🤗
Vjen momenti qe eshte me mire largimi se sa qendrimi ne nje vend ku sheh qe nuk lulezon 😁
Sidoqoft ktu jemi... gjall jemi akoma
Ja
Po lej nje kujtim qe te kem nje justifikim me u kthy 🤣🤣🤣🤣🤣
7d4ab6a6116f97c7dc7ed835ff085300.jpg
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Te puthim fort dhe ne 🤗
Vjen momenti qe eshte me mire largimi se sa qendrimi ne nje vend ku sheh qe nuk lulezon 😁
Sidoqoft ktu jemi... gjall jemi akoma
Ja
Po lej nje kujtim qe te kem nje justifikim me u kthy 🤣🤣🤣🤣🤣
Shiko fotografinë 1935849
Te jesht mire ! Kjo ka rendesi!
Une cilsova ndjesine time!
PEr te tjerat ti e din vete! 🤗🤗
 
Te jesht mire ! Kjo ka rendesi!
Une cilsova ndjesine time!
PEr te tjerat ti e din vete! 🤗🤗
Dhe ti e di mire se sa une kete gje une e vleresoj 😊😘
Doja vec ta sdramatizoja njecik se per drama ... dihet qe jam queen
Sarah Burke Queen GIF by asianhistorymonth

Ahahhahah
Tani u kujtova qe do e blej nje te Wish lol
 

princesha

Warrior Princess
V.I.P
Qe kur e lexova... (per 17 minuta) spushova duke fshi qurrat lol ❤
Eshte e lehte te ndash dashurine... castet dhe kujtimet e bukura por per me te errtat duhet shum kurajo dhe ta ndjesh ne zemer qe mund ti besosh tjetrit... dhe ne e bem ket me njera tjetren por jo duke u qajtur por duke qeshur. Me batuta dhe muzik... me pershendetje mjes pas mjesi... me "gjum te embel" dhe duke mbushur dhe inkurajuar njera tjetren per te mos humbur buzeqeshjen... ne asnje rast 😊
Pa harruar ama ore te tera ne telefon duke komentuar si *shake it* shkunden tulet me bukur 🤣🤣🤣🤣🤣 shpirt dhe ti na mungon shum
Eren rritet perdit dhe edhe pse ne ket periudh punoj 7/7 e gjejm perhere kohen per gallat
Shpresoj te jeni mir dhe ju 🥰 te puth fort dhe me shkruaj kur te duash


Shiko fotografinë 1935800

Shiko fotografinë 1935801
😍😍 MashAllah. Te pershendes DM
 

Bebw

🌞
Staf në FV.AL
S/M
@LeVoyageur
Këtë kujtim po e lë për ty
Kur të kam lexuar në fillim më ka bërë përshtypje pozitiviteti yt .Të lexoja me shumë kënaqsi
Je person i mrekullueshëm,më ke hyrë në zemër dhe të vlerësojë shumë.Çdo fjalë e jotja ka pesh tek unë.Je 1 ndër personat që kam shumë xhan këtu dhe kjo nuk do ndryshojë ,sepse kështu jam unë ,i mbaj pranë zemrës ata që më mbushin plot pozitivitet.Sa të qeshura më ke falur!Kujtimet janë virtuale për momentin ,dhe uroj shm që të tak 1 ditë bashkë me antarët e tjerë që i dua fort
Të konsideroj mik të mirë ta dish këtë ,dhe kur më jep ndonjë këshillë mos hezito ,pasi kam nevojë shpesh edhe për vërejtje.Lev ke 1 shpirt të madhë !Shpesh më thua dielli FV ,por FV 1 diell ka dhe ai je ti 🌞

Me respekt shalshkurtëra forever
Për: Shalgjatin solar🌞
 

Bebw

🌞
Staf në FV.AL
S/M
@Lauri
Ushtarë po lë dhe 1 kujtim për ty
Ndoshta shkrimi do jet i ngjashëm me të Levit ,sepse dhe nga ty veç vibe pozitive kam marr.
Më ka pëlqyer tek ty pjesa ushtarake ,por më shumë më tërhiqte dija dhe shkrimet që postoje
Të kam lexuar me shumë vëmendje ,më pëlqen transparenca dhe arsyetimi që bën në çdo debat produktivë shoqërorë❤
Gjithmonë do kem respekt për ty ushtarë❤
Hila të ka xhan ❤
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Kam dhe 2 ,3 të tjerë dhe do quitem nga kjo temë 🤣
E zbukurove temen Bebw dhe shtove me sh dashuri sec kish 🤗❤ une u knaqa duke lexu
 

Lauri

Anunnak
@Lauri
Ushtarë po lë dhe 1 kujtim për ty
Ndoshta shkrimi do jet i ngjashëm me të Levit ,sepse dhe nga ty veç vibe pozitive kam marr.
Më ka pëlqyer tek ty pjesa ushtarake ,por më shumë më tërhiqte dija dhe shkrimet që postoje
Të kam lexuar me shumë vëmendje ,më pëlqen transparenca dhe arsyetimi që bën në çdo debat produktivë shoqërorë❤
Gjithmonë do kem respekt për ty ushtarë❤
Hila të ka xhan ❤
Oh sa shumë gjëra më ke dhuruar 🥰
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Ngelem vec tu vleresu bre, po ato temat me nxjerrje inatesh kur do i hapni? 😂
the floor is all yours 🤣
 

princesha

Warrior Princess
V.I.P
@Bebw edhe une e duaaaa nje kujtim nga ty, edhe ti i qendis shume te bukura. 😍
 

MrCool

Old School.
Me kujtohet ne fillim fare, cunat turreshin pas shaleve te Zanit si miza pas mjaltit.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Forumi,

Gati, gati u be dekada e dyte ketej, pa ndonje tradheti te madhe ndaj kesaj hapesire, qe gjerb kete hapsire virtuale.
Ajo qe me mba lidhur ketej eshte ne fakt koha qe i kam kushtuar kesaj hapesire dhe meq per secilin nga ne koha do duhej te ishte e arte them se ja vlene gjithe aj shpenzim. Se paku per mua po. Kam mesuar me shume se sa kam dhene, besoje.

Vec tjerash ketej ka dhe dashuri: rinore, djallezore, romantike, urrejtese, të mishit, dashuri, madje, madje edhe me shenjat e koleres.

E pranoje se ne keto vite te kaluara ketu, dhe jo vetem, dobesi jetesore imja ka qene dhe mbetet krijimi i afrimitetit me njerez. Jeta qe kam ba ma ka dhene kete veti. Jo se e zgjodha vet. Dmth kam ngele hezitues, ne shumicen e rasteve ne kete drejtim. Andaj dhe ketej perkunder vleresimit pozitiv personal qe kam per X & Y anetare nuk se kam krijuar ndonje afrimitet.

Tani @Monique
Ky Marquez idioti shkroi ate librin Dashni n'kohe te koleres. Monique erdhi ne FV ne kohe kolere. Ne fakt FV po kalonte nje krize. Erdhi Moni si fortune, si uragan dhe jo rastesisht keta dreq uraganet kane emra femrash.
Nejse une isha ketej ne qadrat e mia. U pozicionuam ne istikame. U fortifikuam. Grumbulluam gjithe arsenalin ushtarak qe kishim dhe them te drejten nuk se ishim pa to. U atakuam dhe filluam ne sulme sporadike per te kaluar ne beteja serioze dhe qe besa ne ofensiva luftarake. Megjithate mire eshte qe ne cdo lufte egzistojne dhe te deleguar paqesor. Forumi kishte @NeVertiti te tille. Tha ulni armet duam paqe. Kjo ndodhi pak para se te perdornim armet konvencionale. :giggle:

Du te them se pas kesaj, Moni be pjese ne ata jo shume njerez me te cilet une ketej ne FV dhe jo vetem kam krijuar afrimitet. Munde te them se ja ka vlejte, se paku per mua.

Monja per mua ngelet nga ato historite si te thuash Dashni ne kohe lufterash. ;) Kaq.
 

Bebw

🌞
Staf në FV.AL
S/M
@Bebw edhe une e duaaaa nje kujtim nga ty, edhe ti i qendis shume te bukura. 😍
Për @princesha
E dashur edhe pse nuk kam shumë që të njohë mirësia jote nuk do shumë për tu zbuluar.
Më pëlqen thjeshtësia jote,pozitiviteti dhe paqësia që të unifikon .Gjithmonë fjalë ëmbël dhe e qeshur,ngjan shumë me karakterin e @Soulmind ❤.Je një mami e bekuar me dhuratat më të bukura,me dy bukurosheee të ëmbla (puthi fort për mua).Princesha je një femër e fisme ,gëzohem shumë që je në këtë format,dhe pse jo të jem në rrethin e miqësis tënde këtu do ishte kënaqësi për mua❤🤍
Të përqafoj zemër kristal❤
Me dashuri Beba🤍❤
 

princesha

Warrior Princess
V.I.P
Për @princesha
E dashur edhe pse nuk kam shumë që të njohë mirësia jote nuk do shumë për tu zbuluar.
Më pëlqen thjeshtësia jote,pozitiviteti dhe paqësia që të unifikon .Gjithmonë fjalë ëmbël dhe e qeshur,ngjan shumë me karakterin e @Soulmind ❤.Je një mami e bekuar me dhuratat më të bukura,me dy bukurosheee të ëmbla (puthi fort për mua).Princesha je një femër e fisme ,gëzohem shumë që je në këtë format,dhe pse jo të jem në rrethin e miqësis tënde këtu do ishte kënaqësi për mua❤🤍
Të përqafoj zemër kristal❤
Me dashuri Beba🤍❤
Eshte nje bekim edhe per mua qe te njoh, qofte virtualisht. Souli eshte motra ime e vogel virtuale, prandaj aq shume ngjajshmeri 😁.
Te perqafoj fort 🤗😘😘
 

Bebw

🌞
Staf në FV.AL
S/M
@Xhelozi
Kjo është për ty 🤗
Më kujtohet kur jam regjistruar për herë të parë këtu.Kisha aq shumë sulme nga dyshimet se mos isha antare problematike sa 1 moment mendova të largohesha.Pastaj erdhe ti në privat,më pyete në jam antare e vjetër,dhe më kujtohet naiviteti im 🤣të zura be për vëllain (sikur e dije ti që kisha vëlla 🤣)
Ti më besove dhe më mbështete kundër çdo sulmi që mu bë.Të falenderojë shumë,dhe respektin që kam për ty do e kem gjithmonë.Je shumë djalë i mirë,je flori.Për Beban do jesh gjithmonë mik i mirë .Uroj që në jet të kesh vetëm të mira ,dhe në dasëm lol se kaloj Qershori dhe prap single.Nuk ma dëgjoj fjalën ai lart 🤣Xhan xhan daj 🤍
Ps: më tha mamita merr dajon me të mira se i ka rën telebingo 🤣.Pra daj ato paret që më takojn mua dhe mamitas mos na i mba po urgjent na i shpërnda🤪🤣.Dhe shiko ti presësh mamitas dhe mua 1 bilet në Dubai(çfarë kan ato të Përputhen më shm se ne 😌)se 1 motër dhe 1 mbes ke 🤣
Presim me padurim diskutimin tënd(thesin e babagjyshit) 😬
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
@Loverboy

Ooo Kreshnik! Selam bro! How are you? Hw u feeling today?:D
S'di pse sa here me kujtohesh ti automatikisht mendoj ne anglisht. Lol. Ndoshta se ju te Kosoves e keni pak merak me e miksu shqipen me anglisht, kinse pak si kullera a po din? :p
Po ti e ke hak, se je kulleri forumit. :D Vitet ikin po Kreshniku s'ka ndermend me dal prej trendi :D
Kujtime kryesisht kemi kete periudhe te vonshme te virtualitetit, pasi dikur thjesht te shikoja si personin qe dinte nga ana fetare, i zgjuar, qe nuk ja han qeni shkopin, por kaq. Nuk para kemi biseduar shume, thjesht 1 respekt reciprok per seriozitetin qe na karakterizonte. Me rikthimin ne FV, ti na ishe bo pak si me humoraxhi, me easy going person, dhe une si rob i humorit perhere, me pelqeu me shume ky version i joti ne fakt :)
Me vjen mire se sa here kemi komunikuar kane qene biseda me substance brenda, jo koti e ne ajer, por tema qe nepermjet bisedes edhe kemi mesuar dicka, edhe kemi marre e dhene keshilla. Na bashkojne shume elemente te jetes, si ana familjare, fetare, interesat por dhe sportiviteti me te cilat e shohim jeten! Ajo c;ka eshte me e rendesishmja eshte besimi i kultivuar me njeri tjetrin, dhe besimi eshte gje e rralle qe gjendet mes njerezve, sidomos ne virtualitet. Me plot gojen e them se je nje djale i cili ka cfare te jape, ka cfare te flase, ja di rendin gjerave, ka 2 cuna si drita, dhe nje perkushtim ndaj familjes dhe shoqerise se tij!
Jam e lumtur qe te njoha dhe mendoj se kur te na bije rruga Prishtine-Tirane ose anasjelltas do kemi mundesine te njihemi dhe ne realitet, pse jo bashke me familjet tona! :)
p.s. Ajo "cheeeseeeeeeeeee" ishte e papare ate dite dhe e kam akoma ne memorie, hahaha

Your sister in faith,
Soulmind
21.12.2021
 
Top