Kështu e 'kalli' mbrëmë Rita Ora me vallen e Rugovës

Zana1

Braveheart
Kur nje mik a mikeshe feston ditelindjen e tij/saj ne nje restorant, atehere ti shkon me mbathje plazhi?

Nuk do ta kisha prb te vishja dicka Si Rita ne k’te rast ( she got leggings underneath lool ) e nese do te ishte a pool at the back of the restaurant maybe we would have been required to dress/turn up in bikinis loool
 

dangerous

* * * *
Me pelqen Rita, si ze flas. Por shumehera nuk vishet mire.
Pavarsisht se ketu mund te kishte gjetur dicka me te pershtatshme,
te pakten nuk shkuar si shkon neper koncerter e saj.

Sa per kurjozitet, ndonje kenge shqip ka kenduar apo ce do?
Shume qesharake, muzika popullore dhe qe kendon ne anglisht.

Koncerti ., prezenca e Rites ishte sh.e sukseshme dhe qellimisht me veshjen e saj provokuese.
Qellimisht them se organozatoret dhe ata qè e ftuan Riten ishin tè informuar per koreografin .
... ishte provokuese ( sipas faqeve sociale ) per tu trg.tè tjr.se jemi sot ne diten e pamvarsisè e duam tè ecim me kohen e sotme moderne edhe pse jemi vend mysliman...


..sa per kènget pop-ullore rri aman e ti atè bèj.
 

sensuu

sweet
V.I.P
Si lop e shendosh duket hahaha
 
Redaktimi i fundit:

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

iu be mjaft respekt Rites me gjithketo komente. Ajo eshte mjaft e bukur.... por per nje vend shqiptar nuk i duhej stili europo-anglez, por nje stil i thjesht normal (korrekt e veshur), edhe nese ka vlerat artistike te saja....Mir e kuptojme tani, kaloi ajo gje, faleminderit qe ka ardh. Bukur shum.

saktesisht e tha Didi, Soul, Mistik qe ne filim temes....mua s'me vjen keq per cfare thote endrra se elbete Endrres ja dime mendimet ashiqare dhe e di ku e ka, mu mvjen keq kur e mbeshtet Jana lol

edhe mua me habitet ju dy (ti e Ceni) qe qenkeni habit aq shume. Mua sme habiti asgje....
 

Ajo “elektrizoi” trumën e veshur me një leotard me ngjyra kuq e zi, ndërsa dha një performance spektakolare.

Ylli i popit inkorporoi vallet tradicionale kosovare në këngën e saj të hitit Black Widow, ndërsa iu drejtua turmës në gjuhën e saj


Pershendetje, nuk dua ti heq asnje grame simpatise suaj per kengetaren, perkundrazi.

Thjesht dua te ve ne dukje qe "Turma" elektrizohet edhe nga Noizy me tekstet me te pista qe mund te degjoje veshi.

Kultura sot ka arritur aq lart sa te shpalosin librin e shtepise dhe ne fund te edukojne me kokaine qe fiks te elektrizohesh nga tekste aq te bukura.

Ke qene ndonjehere ne koncertet e Noizyt dhe te shohesh sa mijera mblidhen per te degjuar mother fucker, bitch, 100 kg kokaine, etj etj.

Nejse Kulture eshte.

Bir Selman i nenes çte te them me pare.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Mos e akuzo Noyzin kot,sinqerisht ju vjen hakesh kesaj shoqerie inerte,hipokrite dhe qe prodhon vrere me moralin e saj te piste ne thelb.
Ne rrymen e ti ska reper me te mire ne shqiperi.
Personalisht e kam degjuar repertorin e ti ,dhe shume kenge i ka klas,duke perjashtuar nje kenge te fundit qe ka bere "burdello" fare ahahahhaha.
 
Se kthehet ne debat shterpe me pas, prandaj kjo eshte pergjigja e fundit per mua ne kete teme.

Me thoni nje veper mbreselenese te artit shqiptar pas vitit 95 dhe pastaj me tregoni kulturen e sotme ku kendohet me bythe e gjokse, apo me pervesitete mashkullore qe nuk hyjne as ke vulgariteti. (Hiq veç ndonje kenge me e shumta dhe kaq dha kultura e 27 viteve ne shqiperi)

Te rroni dhe i paçi me jete.
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
✧Ṃ!ṨҬ!Ḱ✧;982749 said:
Se kthehet ne debat shterpe me pas, prandaj kjo eshte pergjigja e fundit per mua ne kete teme.

Me thoni nje veper mbreselenese te artit shqiptar pas vitit 95 dhe pastaj me tregoni kulturen e sotme ku kendohet me bythe e gjokse, apo me pervesitete mashkullore qe nuk hyjne as ke vulgariteti. (Hiq veç ndonje kenge me e shumta dhe kaq dha kultura e 27 viteve ne shqiperi)

Te rroni dhe i paçi me jete.

Ka plot kenge te bukura qe jane kenduar mbas 1995
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Me habit dhe dicka tjeter. Hedh 1 njeri gurin ne lume e cohen tjeret per ta kap.
Dhe ktu hodhi Endrra 1 gur per kosovaret(ose me sakte per shqipetaret e Shqiperise se Eperme) kshu me tingellon me mire :) dhe ngrihet Ceni e gjun mbrapsht. O Cen hiqe ate ide. Nga Kosova ne Cameri ne jemi 1. Ke nga te gjitha kategorite ne cdo treve.. Vetoni ka folur sh mire dhe askush sduhet te pergjithesoj pa lidhje.
Tani dhe une po ju le shendene! Ne gezime sic ishte pavaresia u mbledhshim perhere :)
 
Me habit dhe dicka tjeter. Hedh 1 njeri gurin ne lume e cohen tjeret per ta kap.
Dhe ktu hodhi Endrra 1 gur per kosovaret(ose me sakte per shqipetaret e Shqiperise se Eperme) kshu me tingellon me mire :) dhe ngrihet Ceni e gjun mbrapsht. O Cen hiqe ate ide. Nga Kosova ne Cameri ne jemi 1. Ke nga te gjitha kategorite ne cdo treve.. Vetoni ka folur sh mire dhe askush sduhet te pergjithesoj pa lidhje.
Tani dhe une po ju le shendene! Ne gezime sic ishte pavaresia u mbledhshim perhere :)

Eshte e vertet qe qytetar te qytetruar ka ne cdo vend te trojeve shqiptare . Vetem eshte e vertet EDHE E VERTETA TJETER qe ajo ''ngjyra e zeze'' eshte duke i prekur nje shumice absolute te shqiptareve .
 
Redaktimi i fundit:

Zana1

Braveheart
Eshte e vertet qe qytetar te qytetruar ka ne cdo vend te trojeve shqiptare . Vetem eshte e vertet EDHE E VERTETA TJETER qe ajo ''ngjyra e zeze'' eshte duke i prekur nje shumice absolute te shqiptareve .

Nese eshte e verteta ... duhet ta lije ashtu sic e kishe shkruar, C3ni : )

Kur flasim per Shqiptaret behet fjale ne pergjithesi ... ndersa kur flasim Shqiptaret vs Kosovaret, realiteti flet vete... e nuk besoj qe eshte mire qe ti hyjme k'tij debati, per te miren e te dyja paleve : )
 
Nese eshte e verteta ... duhet ta lije ashtu sic e kishe shkruar, C3ni : )

Kur flasim per Shqiptaret behet fjale ne pergjithesi ... ndersa kur flasim Shqiptaret vs Kosovaret, realiteti flet vete... e nuk besoj qe eshte mire qe ti hyjme k'tij debati, per te miren e te dyja paleve : )

Mbasi Souli me ka keshillu me lan kete teme po e la me kaq :luft:. Mbase eshte me e madhe po e ndegjoj :).
Jam kane ne Shqiperi dhe e di qysh e si i respekoni shqiptaret ju ne pergjethesi . Kurse , respekti i neve shqiptareve jashte kufijeve te Shqiprise eshte me i madhe .
Nejse po e la me kaq :respekt::respekt:
 

Zana1

Braveheart
Mbasi Souli me ka keshillu me lan kete teme po e la me kaq :luft:. Mbase eshte me e madhe po e ndegjoj :).
Jam kane ne Shqiperi dhe e di qysh e si i respekoni shqiptaret ju ne pergjethesi . Kurse , respekti i neve shqiptareve jashte kufijeve te Shqiprise eshte me i madhe .
Nejse po e la me kaq :respekt::respekt:

Une thashe ta leme me kaq , jo ta vazhdosh ti : )

Qekur ju hapen deren Kosovareve , ne momentet me te veshtira... Shqiptaret ngelen te nderuar e te respektuar, persa I perket mes k’tyre dy paleve. Megjithese k’te nuk e kane bere vetem ndaj Kosovareve... Shqiptaret njihen boterisht per respektin , bujarine , zakonet e traditat Shqiptare ndryshe nga ato Kosovare . Alright C3ni : )
 

KAON

Anëtar Aktiv
Mos e akuzo Noyzin kot,sinqerisht ju vjen hakesh kesaj shoqerie inerte,hipokrite dhe qe prodhon vrere me moralin e saj te piste ne thelb.
Ne rrymen e ti ska reper me te mire ne shqiperi.
Personalisht e kam degjuar repertorin e ti ,dhe shume kenge i ka klas,duke perjashtuar nje kenge te fundit qe ka bere "burdello" fare ahahahhaha.

Nuk paske degjuar Unikkatil mbretin! Noyzi ka muzik e stil por ska tekst, poeti eshte vec mbreti si per stil si per ze the king Viktor Paloka kur flet dridhet toka.. me fal se dola pak nga vetja un jam i lojtur kur behet fjal per mbretin!!! :p
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Nuk paske degjuar Unikkatil mbretin! Noyzi ka muzik e stil por ska tekst, poeti eshte vec mbreti si per stil si per ze the king Viktor Paloka kur flet dridhet toka.. me fal se dola pak nga vetja un jam i lojtur kur behet fjal per mbretin!!! :p

hahahahahaha,kaon si kam degjuar asnjerin,por qe sot hyne ne listen e eksplorimit per degjimin e repertorit tyre.
Ka mundesi ti braktis krejt rrymat instrumentale te kaloj tek keto reper" dhe mbreter e postulatave shqeto pa frike dhe pa komplekse drejt nje shoqerie te kalbur deri palc . :p
 

KAON

Anëtar Aktiv
hahahahahaha,kaon si kam degjuar asnjerin,por qe sot hyne ne listen e eksplorimit per degjimin e repertorit tyre.
Ka mundesi ti braktis krejt rrymat instrumentale te kaloj tek keto reper" dhe mbreter e postulatave shqeto pa frike dhe pa komplekse drejt nje shoqerie te kalbur deri palc . :p

Hahahahaha je e madhe
 

dangerous

* * * *
Eshte shume lehte te dihet vetem lexoji gazetat e dites ne Kosove dhe Shqiperi e kupton cilet jane me gabel po thote ky komshiu !

... thuaj ati / ty/ komshiut - gabel per gabel ju rrini nè shtepin tuaj e ne nè shtepin tonè .

Fshini oborrin tuaj para se te shani tè tjeret .

... hè bre vlla., u ba .
 

Endrra

VIP
V.I.P
Mendoj se flet çdo herë në terma përgjithësues, dhe kjo i bënë dëm mendimit të lirë dhe diskutimit në këtë forum. Do ishte tepër keq, nëse unë tani do shkruaja këtu se si ju shqiptarët andej kufirit më shumë e doni Serbinë, sepse dëgjoni më tepër Goran Bregoviçin, madje e shpallni dhe qytetar nderi në kryeqytetin tuaj. Do ishte kufizim i mendimit tënd dhe i diskutimit të forumit nëse unë do shkruaja këtu që ju më tepër e doni Greqinë dhe Italinë, sepse më shumë shikoni televizionet e tyre, dhe gjuhën shqipe e keni të mbushur me huazime të fjalëve italiane dhe greke. Dhe sigurisht, do ishte tepër e pakëndshme të mendoja se ju e falni detin, për të bërë hapa para drejt integrimeve në Evropë. Besoj që po e shohim që të dy, se kur flasim në terma të përgjithshëm e kufizojmë mendimin individual aq shumë sa që e akuzojmë njeri tjetrin, duke hequr personalen nga unë dhe ti, dhe duke folur me ne dhe ju.

Fola pak seriozisht, hajde shëndet e jetë.

Nese flas te verteten ..nuk pres te bej miq..kujt i djeg te Hape syte. Nuk vjen e keqja nga fjala ime jo . E kemi te keqen mbi koke ne te dy shtetet. Hajt Tung
 
Redaktimi i fundit:

Endrra

VIP
V.I.P
ti i ve vulen kur flet per kosoven :pUne them cka verej.. nje shtet qe ska asnje identifikim te tjin pervec fese..nuk ka se pritet gje e bukur. Nuk jam ketu te Ju jap mend asnjerit as tjetrit. Ne jugosllavi me titon i kishin te gjitha te mirat..dhe nuk Ju degju zeri. Iku Tito filloi reprezalja qe te gjith e dime. Ja u be lufta ja u ben shtet ... Po he pra Ku jane ? Cfare Po bejne si shtet pervec se Po vjellin popullin e tyre me keq se ne shqiperi. Ore Ska ka faj as greku as Serbi.. E as turku ( dhe se kam per fene islame edhe pse e quaj kthim mbrapa ne evolim). Jemi ne si komb qe skemi asgje te qarte . Pike se pare diferencimi mes dy paleve tona
 

Endrra

VIP
V.I.P
po qe i jap te drejte ketij mendimi un!!

As qe e ve ne dyshim qe i jep te drejte. Jemi me plot goje popull qe shkojm nga fryn era. E me vjen keq per nje gje ...te shkojm andej Ku eshte mire edhe hahet por Po them me bindje do asimilohemi me dashje ..E jo nga greket..serbet apo turqit..Po te 3 keto shtete do na ndaj ndershe vetes sipas qefit sepse do na heqin identifikimin kombetar. Ca nga feja e ca nga Ama ekonomike... nese nuk zem mend do shperbehemi fare.
 
Redaktimi i fundit:

Vvetoni

Larguar
Nese flas te verteten ..nuk pres te bej miq..kujt i djeg te Hape syte. Nuk vjen e keqja nga fjala ime jo . E kemi te keqen mbi koke ne te dy shtetet. Hajt Tung ëë

Më shumë flitet për pavarësinë e Kosovës në Beograd se sa në Tiranë. Nuk jam në këtë forum për të bërë miq, por për të diskutuar.

[video=youtube;-_vR021jM1M]https://www.youtube.com/watch?v=-_vR021jM1M[/video]
 
Redaktimi i fundit:

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Më shumë flitet për pavarësinë e Kosovës në Beograd se sa në Tiranë. Nuk jam në këtë forum për të bërë miq, por për të diskutuar.

[video=youtube;-_vR021jM1M]https://www.youtube.com/watch?v=-_vR021jM1M[/video]

Sepse gjithe Shqiptaret nje pavaresi kane, dhe ajo eshte ne 28 nentor.
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Kjo është retorikë. Të jetosh në Shqipëri e të mos festosh festën e pavarësisë se Kosovës, është mohim i 28 nëntorit.

Mohim i 28 Mentorit eshte te pranosh flamurin dhe festen e Europes, pavaresisht jetimit ne Shqiperi apo ne Shqiperi (Prishtine).


Ata qe ran deshmor nuk ran per nje flamur bastard. Ran per nje dite pavaresie luftuan per nje dite pavaresie, dhe une nuk besoj qe ajo dite ishte 17 shkurit, por 28 nentori.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Shume e vertet ajo qe thote Vetoni.... Pra çfaj kemi ne, qe na kan ndare shtetin shqiptar ne copa keshtu?

Tani e kemi pavaresi, edhe ju te Shqiperise duhet ta festoni....jo te fleni
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Shume e vertet ajo qe thote Vetoni.... Pra çfaj kemi ne, qe na kan ndare shtetin shqiptar ne copa keshtu?

Tani e kemi pavaresi, edhe ju te Shqiperise duhet ta festoni....jo te fleni


Per 100 vjetorin e Shqiperise politikanet tane, edhe shume te tjere te medhenj (por atdhetare boshe) ne pallatin e kongrese per kenget atdhetare gojen e mbyllur kurse per Ode de joy (himnin e BEs) kercyen e duartrokiten me aq zemer thua ti sikur po u duartrokisnin Enverit vete, apo sikur Europa u premtovi miliona euro apo sikur gruaja u beri femijen e pare.

Dhe pervec asaj shkojne i bejne ftese Rita Ores , nje cmenduri me vete kjo por jo ne ate nivel si cmenduria me lart. Shqiperis ka plote kengetar me te zot ashtu sic ka aktore me te zot.

Mos te permend torten, edhe kjo turp me vete. Tani qe e mendoj, si u ben ata me torten, keshtu veprojne edhe kreret tane me perendimin. Te pallati i kongreseve, ode de joy ishte torta.
Dhe me vone Bushati shkon e lavderon vendin tone gjate historise se saj kur ore me perpara populli yne i lavdishem hengri torte nen himnin europian dhe black windoein anglokan. Migjeni do kishte thene kjo eshte shkalle me vete, e shkruajta mjerimin por kete nuk e kaperdij dot, nuk e kam stomakun aq te forte.

Te ishte per ode de joy Shteti Shqiptar nuk do ishte as sa gjysma e asaj qe kemi sot.

Dhe nese 10 vite me pare Ode de joy te donte te miren e popullit Shqiptar (ketu po flas per Shqiptetaret e kosoves) atehere besoj se si simbolet dhe si data e pavaresise do ishin njesoj me ate te shtetit Shqiptar. Se ashtu i bie, ishin Shqiptaret qe luftuan per liri dhe jo yjet minoritare vendosur ne flamurin e ri. Apo jo?

E keshtu Ode de joy krijon nje etni fallco, ate Kosovare.

Ose keta politikanet e Kosoves, te mos lepijn bycen e ode de joy, e pranuan simbolin e ri dhe pavaresine ne ate dite por ti linin ne harrim dhe te perqendrohej vetem ne 28 nentor dhe me flamurin Shqiptar. Keshtu do u thonin na doni te festojm kete dite zgjedhur nga ju dhe qendisur nga dora juaj, kurse ne duam kete dite zgjedhur nga ne dhe kete flamur qendisur nga ne. Nje komb, nje flamur, nje pavaresi.Per flamur e pavaresi te dyta i festoni me ode de joy.

Nejse, rendesi ka qe kosova eshte shtet me vete.
 

Rrelse

Prej kuksi o Bush😜
i lumte Rites, ka punu per kete dite.:viol::viol:
 
Top