Kështu e 'kalli' mbrëmë Rita Ora me vallen e Rugovës

Kososvaret kane shume komplekse dhe su ve faj.
Luftojne ne emer te flamurit kuq e zi ..per te ngrit nje flamur te huaj .
Luftojne kunder Nene Terezes dhe Skenderbeut per te adhuruar Erdoganin... si rrjedhoje do ngelet Rita per ti mbledh gjith hormonet ne nje vend, pa dallim feje , apo perkatsije politike .

Go Rita for president :lovju:

po qe i jap te drejte ketij mendimi un!!
 
e clidhje a kjo me pavarsine?
E kuptoni qe e ulni shume veten(inteligjencen tuaj flas) kur per te mbrojt 1 ide te juaj kerkoni forca te jashtme dhe qe s'kane lidhje me temen.

Hap 1 teme per plazhin dhe flasim. ketu po flasim per Flamur e nderim te gjakut te deshmoreve te rene!


Flm!

Po breket e Rites c’lidhje kane me festen e pavaresise? Rita nuk eshte dipllomate e P.O. mbante homazh per deshmoret... eshte dite feste jo dite zije. Ndersa homazhet e dipllomacine Ne lidhje me deshmoret , I perfaqeson shteti e familjet e tyre.

He inteligjente... looool
 
Ne Kosove jetojne 1.700.000 shqiptare , 300 mije ishin prezent ne koncertin e saj !
Sa po i bie 1/5 e kosovareve ishin aty .
Riten e respektojme per dashurine qe ka per atdheun e saj , por jo per shembullin qe prezenton ajo tek shtresa e ndieshme e shoqerise .
 
Redaktimi i fundit:
nuk kam si te boshatis koken time per tmbush tenden. nqs ju ju shijoi dhe pelqeu shprehja e flamurit kuq e zi(sic dhe kish qene synime me shpreh patriotizem) tek rrobet e saj sikur me qene steipiste ne klub nate E gezofshi e para dhe turp e dyta!
 
nuk kam si te boshatis koken time per tmbush tenden. nqs ju ju shijoi dhe pelqeu shprehja e flamurit kuq e zi(sic dhe kish qene synime me shpreh patriotizem) tek rrobet e saj sikur me qene steipiste ne klub nate E gezofshi e para dhe turp e dyta!

ishalla nuk ishte per ne kjo e fundit:habit:

ps. asnjher ne nuk behemi rehat jo :vrap: jemi shqiptar prandaj :::per 100 vjetorin e P. shqiperis u murem me torten nje koh te gjat .. tani me veshjen e Rites .. hajto mo e rendesishme jemi te lir ti festojm keto ngjarje .
 
Kososvaret kane shume komplekse dhe su ve faj.
Luftojne ne emer te flamurit kuq e zi ..per te ngrit nje flamur te huaj .
Luftojne kunder Nene Terezes dhe Skenderbeut per te adhuruar Erdoganin... si rrjedhoje do ngelet Rita per ti mbledh gjith hormonet ne nje vend, pa dallim feje , apo perkatsije politike .

Go Rita for president :lovju:

Mendoj se flet çdo herë në terma përgjithësues, dhe kjo i bënë dëm mendimit të lirë dhe diskutimit në këtë forum. Do ishte tepër keq, nëse unë tani do shkruaja këtu se si ju shqiptarët andej kufirit më shumë e doni Serbinë, sepse dëgjoni më tepër Goran Bregoviçin, madje e shpallni dhe qytetar nderi në kryeqytetin tuaj. Do ishte kufizim i mendimit tënd dhe i diskutimit të forumit nëse unë do shkruaja këtu që ju më tepër e doni Greqinë dhe Italinë, sepse më shumë shikoni televizionet e tyre, dhe gjuhën shqipe e keni të mbushur me huazime të fjalëve italiane dhe greke. Dhe sigurisht, do ishte tepër e pakëndshme të mendoja se ju e falni detin, për të bërë hapa para drejt integrimeve në Evropë. Besoj që po e shohim që të dy, se kur flasim në terma të përgjithshëm e kufizojmë mendimin individual aq shumë sa që e akuzojmë njeri tjetrin, duke hequr personalen nga unë dhe ti, dhe duke folur me ne dhe ju.

Fola pak seriozisht, hajde shëndet e jetë.
 
mua s'me vjen keq per cfare thote endrra se elbete Endrres ja dime mendimet ashiqare dhe e di ku e ka, mu mvjen keq kur e mbeshtet Jana lol
 
Eshte kontradiktuese dhe e pandershme, qe te vije nje fanatike arkitekte si puna e jote loool .... ku hapur publikisht mbeshtet shamine e burkas ( nderkohe qe publikisht ke pohuar qe e mban shamine ne koke edhe vete ) te vije e te ju beje moralin brekeve te Rites ( nderkohe qe Rita e identifikon veten e saj si nje kengetare - entertainer ) . loool
 
po kur flet ti per burkan qe ke sjell foto personale me keq se rita pse mos te flas une kur as nuk e dini si jam?
Dhe kur argumentet mbarojne i deshtuari sulmon ne jete private madje dhe duke shpif. Lol
Zana from London #krenarikombtare
 
Perse nuk ke qene ti ajo qe mbaje nje foto ne avatar me shami ne koke, dhe e ke pohuar qe e mban shamine edhe vete ? Po kshu eshte kur genjen veten tende. : D

Mos prit mua & Riten te veme shamine ne koke....... ne jemi te zjarrta/nxehta/moderne e perzier me tradicionale, e te sukseshme : D

Sic duket i ngaterron femrat Shqiptare me ato Arabe/Turke, si vetja e jote . loool
 
U mblodhen budallenjt dhe i ben ftese nje budallaqe me tekst budallakie dhe me tekste e kenge te pakuptimta per nje feste te pakuptimt dhe veshje dhe flamur te pakuptimt te vendosur nga te pakuptimtet e europes dhe brohoritur nga kosovaret e pakuptimt ne fund te gropes.

Po keshtu vepruan edhe ne 2012.


Brohorime edhe ne forum, pakuptimisht zaneza zogeza e forumit zogezen nga londra po e mbron shume.

Zana edhe pse fest nuk domethene se ora ka bere mire qe e ka mbuluar zogegen e saj me kanatiere apo me nje shirit te holle. Ndoshta ka dashur qe zogeza ne castin me kulminant te shtynte shirit menjane dhe ti shkelte syrin popullit te kosoves ane e mbane.

Entertainer e show bitze nuk domethen te mos vishes si zonje per nje feste. Po keta kemi ne, njerez te pazot, qe krenohen me te pazot
 
Ja meqe ma kujtove po i bej nje nderrim avatari. Lol
Une s'kam folur asnjeher per veten ne forum se si vishem apo dukem, por dhe nqs vishem dhe nqs s'vishem ketu tek ju mund te them c'te dua, her ironi, her tallje e her serioze. Ama asnjeher nuk e sulmoj tjetrin me jete private. its not my business anyway.

Sa per faktin qe je e zjarrte moderne e sukseshme Etj. E sukseshme qofsh. Mua s'me vjen asnje e keqe nga suksesi tjetrit. Perkundrazi
 
Eshte zogeza e saj, dhe eshte e lire qe ta veshi qysh ja don zogu i saj. loool

E njenta shkon per te tera pa dallim ( duke perfshire edhe zogun tim ) ... e duke perfshire edhe k'to qe lene vetem syte perjashta. loool
 
Cka kam verjetur te keta "gabelet shqiptar" sic i quan nje kojshi tek puna njerezit e tille , nuk jane apo bejne jete mbi parimet e moralit , por kur vie pyetja e kosovareve dhe morali i tyre , na behen me pape se papa !

Zoti ju ndimofte .
 
dhe ti arab je???? se per perendimoret kjo paraqitje eshte modernitet i nderthurur me tradicionalen. Me habite!!!

Sipas vendit behet kuvendi

Kjo shkon me veshje, me ligj, etj

Vendi ishte per festimin e pavaresise.

Festimi nuk behet me kenge te huaja dhe as me veshje te atilla
 
Sipas vendit behet kuvendi

Kjo shkon me veshje, me ligj, etj

Vendi ishte per festimin e pavaresise.

Festimi nuk behet me kenge te huaja dhe as me veshje te atilla

Ti shume mire mund te merresh me organizuesit, jo breket e zogun e Rites. Rita does whats she is best at... e nuk ndryshon veten e saj per oqevaret.

Kjo as qe duhet te kerkohet nga Askush.

Rita i ka bere nje nder te madh Kosoves me pjesemarrjet e saja, duke e reklamuar .. dhe gjithmone ka marre reagime pozitive per rruge te ndryshme. ( perjashto Shqiptaret ne pergjithesi ).
 
mua s'me vjen keq per cfare thote endrra se elbete Endrres ja dime mendimet ashiqare dhe e di ku e ka, mu mvjen keq kur e mbeshtet Jana lol

Kurse mua po me cudit ti kohet e fundit.
Pa u perfshire fare ne kete debat pa krye e kembe, me cudit fakti qe kerkon te imponohesh mendimeve te te tjereve.
Sole leri njerezit te kene idete e mendimet e tyre...qofte e te gabuara, ti thjesht duhet ti mirekuptosh e mos i gjykosh.
Jo cfare eshte e bukur per syrin tend , eshte per kedo!

Pjesa tjeter e diskutimit......thashe termet ne gote!
 
U mblodhen budallenjt dhe i ben ftese nje budallaqe me tekst budallakie dhe me tekste e kenge te pakuptimta per nje feste te pakuptimt dhe veshje dhe flamur te pakuptimt te vendosur nga te pakuptimtet e europes dhe brohoritur nga kosovaret e pakuptimt ne fund te gropes.


1: nuk jane budallenjë atje,

2: nuk eshte feste e pakuptimtë dhe

3. Kosovaret nuk jan te pakuptimt, e as ne fund te gropes.


Kujdes si shprehesh.... Ok?


Te uroj mengjes te bukur....
 
Kurse mua po me cudit ti kohet e fundit.
Pa u perfshire fare ne kete debat pa krye e kembe, me cudit fakti qe kerkon te imponohesh mendimeve te te tjereve.
Sole leri njerezit te kene idete e mendimet e tyre...qofte e te gabuara, ti thjesht duhet ti mirekuptosh e mos i gjykosh.
Jo cfare eshte e bukur per syrin tend , eshte per kedo!

Pjesa tjeter e diskutimit......thashe termet ne gote!

Kohet e fundit?! Une kam muaj qe spara marr pjese ne diskutime. Apo i referohesh fotomanise? Lol
Btw Qenka imponim kur vazhdon diskutimin me arsyetimin qe dikush e ka te vetin?! Une kam diskutu me ata me te cilet me kane replikuar ashtu sic kan be te gjithe. Apo duhet t'mos te te replikoj edhe ty tani nga frika se mos te imponohem ;)
Ah Moni Moni :)
 
Kohet e fundit?! Une kam muaj qe spara marr pjese ne diskutime. Apo i referohesh fotomanise? Lol
Btw Qenka imponim kur vazhdon diskutimin me arsyetimin qe dikush e ka te vetin?! Une kam diskutu me ata me te cilet me kane replikuar ashtu sic kan be te gjithe. Apo duhet t'mos te te replikoj edhe ty tani nga frika se mos te imponohem ;)
Ah Moni Moni :)

Te diskutosh dhe te mbrosh idene tende eshte nje gje.
Te diskutosh duke perdorur prepotence kundrejt tjetrit ,jo nuk eshte me diskutim.
Dhe kujdes me ofshamat.....
Me pelqen me teper kur je modeste....see u
 
Per mendimin tim ishte thjesht nje kostum skene. Asgje per tu ven ne shenjestren e harkut kritik. Un pash thjesht nje super yll boteror qe performoj ne nje sken modeste dhe qe s’ishte nevoj te sforcohej a te reklamohej. Natyrshem u kenaq vet dhe beri te ndizej atmosfera. Nuk kemi te bejm me nje bakalaro sic jemi mesuar te shikojm rendomte ne klipe e skenat tona. Mua me egzaltoj kur nisi te kercej vallen e tropojes, nje kryeveper!
 
Me vjen inat me veten qe jam i turpshem, 3 m larg e kisha ne hollin e hotelit, dhe nuk i kerkova nje foto :(

Perfomanca e saj, ishte e mrekullueshme ne perceptimin tim.

Darius
 
Për ta ndal këtë replikë pa sens duke prish zemrat po i përmbahem firmës së Admin, e po i shtoj një foto të mikut tim Besir Bajrami që shpresoj një ditë akademia e shkencave shqiptare ta pranojë në gji , për punën e bërë nga ai. :)
S'ka nevojë askushi për imponime e rrugë drite.
Bota e artit është më e thellë se ajo që mendojmë e shohim.

28234848_1515537425160688_3209945167224307234_o.jpg
 
Cka kam verjetur te keta "gabelet shqiptar" sic i quan nje kojshi tek puna njerezit e tille , nuk jane apo bejne jete mbi parimet e moralit , por kur vie pyetja e kosovareve dhe morali i tyre , na behen me pape se papa !

Zoti ju ndimofte .

Thuaji komshiut se vihet re cili eshte me gabel, ju te asaj ane apo ne te kesaj ane.
 
Ti shume mire mund te merresh me organizuesit, jo breket e zogun e Rites. Rita does whats she is best at... e nuk ndryshon veten e saj per oqevaret.

Kjo as qe duhet te kerkohet nga Askush.

Rita i ka bere nje nder te madh Kosoves me pjesemarrjet e saja, duke e reklamuar .. dhe gjithmone ka marre reagime pozitive per rruge te ndryshme. ( perjashto Shqiptaret ne pergjithesi ).

Kur nje mik a mikeshe feston ditelindjen e tij/saj ne nje restorant, atehere ti shkon me mbathje plazhi?
 
Te diskutosh dhe te mbrosh idene tende eshte nje gje.
Te diskutosh duke perdorur prepotence kundrejt tjetrit ,jo nuk eshte me diskutim.
Dhe kujdes me ofshamat.....
Me pelqen me teper kur je modeste....see u

Jepi cezarit ate qe i takon. Te kam fol ndonjeher me prepotence apo po ben avokaten e forumit?
Ndonjeher "we have to agree that we don't disagree" dhe s'ka asgje te keqe!
See u too!
 
Jepi cezarit ate qe i takon. Te kam fol ndonjeher me prepotence apo po ben avokaten e forumit?
Ndonjeher "we have to agree that we don't disagree" dhe s'ka asgje te keqe!
See u too!

Nganjehere kur skemi cte themi , me e mire eshte heshtja!
Besoj isha e qarte ne cfare thashe....gjithsesi thuaje ti fjalen e fundit edhe per cezarin.
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Kur flet shpirti.

  Votat: 1 12.5%
 • 2-Buzëqeshje Maskuar.

  Votat: 4 50.0%
 • 3-Jam femër.

  Votat: 1 12.5%
 • 4-Engjulli im.

  Votat: 2 25.0%
 • 5-Je ti Nënë.

  Votat: 0 0.0%
 • 6-Ne duart e kohes.

  Votat: 0 0.0%
Back
Top