Kështu e 'kalli' mbrëmë Rita Ora me vallen e Rugovës

Arfenilla

Themelues i Forumit
Rita Ora shfaqi linjat e pabesueshme në koncertin e saj në ajër të hapur me rastin e 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës.
Ajo performoi në vendlindjen e saj në Kosovë për të shënuar 10 vjet pavarësi nga Serbia, shkruan DailyMail, transmeton lajmi.net.

Dhe Rita nuk i zhgënjeu fansat e saj kosovarë kur u shfaq në koncert në kryeqytet, Prishtinë, të shtunën mbrëma.

Ajo “elektrizoi” trumën e veshur me një leotard me ngjyra kuq e zi, ndërsa dha një performance spektakolare.

Ylli i popit inkorporoi vallet tradicionale kosovare në këngën e saj të hitit Black Widow, ndërsa iu drejtua turmës në gjuhën e saj amtare.rita_1518969196-3683916.jpg


495489a200000578-0-image-a-95-1518911629763_1518969076-3901363.jpg
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.


To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Me pelqen Rita, si ze flas. Por shumehera nuk vishet mire.
Pavarsisht se ketu mund te kishte gjetur dicka me te pershtatshme,
te pakten nuk shkuar si shkon neper koncerter e saj.

Sa per kurjozitet, ndonje kenge shqip ka kenduar apo ce do?
Shume qesharake, muzika popullore dhe qe kendon ne anglisht.
 
Me pelqen Rita, si ze flas. Por shumehera nuk vishet mire.
Pavarsisht se ketu mund te kishte gjetur dicka me te pershtatshme,
te pakten nuk shkuar si shkon neper koncerter e saj.

Sa per kurjozitet, ndonje kenge shqip ka kenduar apo ce do?
Shume qesharake, muzika popullore dhe qe kendon ne anglisht.

Pse qesharake ! ne kemi plot kengetar se kan ber mix mes zhanrave te ndryshem dhe ka dal bukur.
 
per mua veshja e saj ishte perdhosje e ngjyrave qe ka mbi trup. Zaten ata trima qe lan jeten per kosove e dhan qe dhe Rita te knoj me tpasme jasht dit pavarsie. Lol
 
Pse qesharake ! ne kemi plot kengetar se kan ber mix mes zhanrave te ndryshem dhe ka dal bukur.

Muzika popullore me ate kengen qe kendonre ajo eshe nje mix i shpifur.
Nqs jane kenaqur ata qe kane qene atje, hallall. U ka mjaftuar te shikojn
Riten e jo ta degjojn.
 
per mua veshja e saj ishte perdhosje e ngjyrave qe ka mbi trup. Zaten ata trima qe lan jeten per kosove e dhan qe dhe Rita te knoj me tpasme jasht dit pavarsie. Lol

Ne fak ashtu menduam gjith se ishin, Por jo, te shikosh nga afer perveq si dizajn ato nuk ishin transparente.. (e dhe pse nuk ishte ndonje perdhosje e ngjyrave te falmurit , por thjesht ase mua nuk me pelqyne aspak si dizajn.
 
Po he mo Arf ju shyqyre qe u erdhi Rita pa pune e madhe fort sesi i ka veshur ngjyrat e flamurit (leqe ti qe se konsideron veten shqiptare duhet te revoltohesh
se ka vesh flamurin shqiptar dhe jo ate kosovar!).

Ne qe e konsiderojm veten Shqiptar, perdhosje e quajm!
 
jo po ti fusim ne laborator materialin e rrobeve lol

po ca thu mi arf se po me habit. Dizanji ishte skandaloz. provokativ dhe larg tradites te rrobeve shqiptare.

Kosoven e duamadje dhe ty por mos mbro oren kot me kot. lol
 
Muzika popullore me ate kengen qe kendonre ajo eshe nje mix i shpifur.
Nqs jane kenaqur ata qe kane qene atje, hallall. U ka mjaftuar te shikojn
Riten e jo ta degjojn.


Rita si rite shum pak e e flet gjuhen shqipe, ajo ka dal 1 vjeq ne londer dhe normal se nuk mund ta flet ase te kendoj madje ..Ama nuk e di ti si e vlersone ate menyre, por ishte pikerisht ajo perzirje mix se e beri cdo njerin ta pranoj Riten si shqiptare te vertete , ishte spektakulare dhe vallzimi madje ..
 
Po he mo Arf ju shyqyre qe u erdhi Rita pa pune e madhe fort sesi i ka veshur ngjyrat e flamurit (leqe ti qe se konsideron veten shqiptare duhet te revoltohesh
se ka vesh flamurin shqiptar dhe jo ate kosovar!).

Ne qe e konsiderojm veten Shqiptar, perdhosje e quajm!

Ahuu si flet dhe ti didi !po nuk eshte dhe pun e vogle jo ..po nejse , se ne jemi mesu te shofim qimen e tjeterit e tramin ton jo ..shiko vipat ton si vishen e perkrah Rites jan milingona.
pse kur e thash un se nuk jam shqiptare moj !?


p.s
Soul. nuk e thash se ishte perfekt jo ..por jo edhe ashtu siq e thon ju ..
 
po ca te them un o arfe. un hera e pare qe pashe tvisheshin kshu diten e pavarsise. ndoshta sesht aq alarmante sa e bej une. (dhe krejt njerezit :p)
 
Mistik!
Para kultura e siper permendur!
O burraaa!!

(kjo thirrje nderkohe shoqerohet me soumdtrackun e filmit te skenderbeut) Lol
 
Nuk shikoj dicka negative.
Rita nuk ka ardhur ne Kosove si trup dipllomatike por si artiste.
Dhe si shqiptare ne trojet e saj per te festuar pavaresine.
Ka performuar kenget e saj sipas stilit te saj.
Rita eshte nje emer qe pas ka nje bote te tere show bizi dhe muzike boterore,pasi renditet nder zerat me te mire ne tregun muzikor tani.
Prandaj eshte nder per Kosoven dhe trojet Shqiptare prezenca e saj dhe origjina e saj nga trojet Shqiptare.
 
Biles nga fotoia ketu;
Zonjusha paska qene e veshur deri ne gryk. :)

495489a200000578-0-image-a-95-1518911629763_1518969076-3901363.jpg


Shikojeni me kujdes.
 
Mistik!
Para kultura e siper permendur!
O burraaa!!

(kjo thirrje nderkohe shoqerohet me soumdtrackun e filmit te skenderbeut) Lol

Te me falesh per epitetet qe perdor por kur duhet, duhet dreqi e mori.

Mund te them edhe me shume per keta individe dhe jo per zili a dreqi e mori per ndonje ligesi tjeter.

Keta individe kujtohen per shqiperine vetem per marketingun e rradhes dhe Rita nuk eshte e vetmja, kemi edhe ne ketej Bleonen etj qe vdesin per memedheun.

Patriot/e jane ata njerez qe me vepren e tyre tregojne se shume do mbetet pas me ate qe ka bere.
 
E shyqyr Arfe nuk ngele vetem lol

o njerez mire siper po bel e posht?!?! Mistik une e di si eshte bota e showbizit dhe e dine vete si vishen (ashru wic une apyes njeri per vet) ama dhe me site flamuri keshtu?! Nejse, te pakten sjam e vetmja me kete qendrim e kjo deri diku me ngushellon

p.s. po rita eshte sot ama normal qe ka dhe te tjere me bleonen ne krye.
 
Po mi Nev, siper e veshur deri ne gryke dhe nga mezi e posht lakuriq.

Lexoje komentin tim te pare me vemendje, spo e kritikon njeri si artiste, ketu flitet per vlera te kombit!
 
O Mistik si mund te krahasosh nje cop injorantie si Bleona me Riten?
Rita eshte nje nder kegtaret me te mira te momentit dhe kjo jo me shoqeri apo shitje proiondash hot.
Por me zerin dhe dashamiresin e veshit muzikore tek te rinjet ne mbare boten.
Dhe nese dikush duhet te kujtohet per Shqiperine ,sigurisht qe Rita ska noj interes drejt kolibes se saj qe ka rrenjet,pervec se dashamiresine ndaj gjakut te saj.
Se ngeli Rita per pubulicitet ne Kosove?! :)
 
Redaktimi i fundit:
Po mi Nev, siper e veshur deri ne gryke dhe nga mezi e posht lakuriq.

Lexoje komentin tim te pare me vemendje, spo e kritikon njeri si artiste, ketu flitet per vlera te kombit!

O Did,dizenje e dizenjuar mbi cope goxha te trashe strecoie ,ka veshur edhe poshte.
Shikoja tegelin tek pjesa e brendshme e kofshes.Duket shqeto.
 
Aman vetem per bukuri estetike mos me flisni mua qe jam arkitekte se me habiset fare.
Se aty esht puna ka tegel apo jo. do perdornin teleskop te kerkojne tegelin njerezit. Lol

imazhi zmr imazhi. cpercjell veshja ne teresi??
 
image.jpgimage.jpg
O Did,dizenje e dizenjuar mbi cope goxha te trashe strecoie ,ka veshur edhe poshte.
Shikoja tegelin tek pjesa e brendshme e kofshes.Duket shqeto.

Mund te gjej poshtersira sa te duash, une them e leme me kaq.
Nevertiti njeriu tregon vlerat e tij me te mira kur ka gjithçka, dhe kto jane vlerat qe tregon Rita.
 
Ne nuk po pajtohemi me veshjen e saj ,si diqka te veqant... Por Rita ka bere emer..pastaj mu me duket diqka jo korrekte te flasim per veshjen e saj kur perveq disa kengetareve te folklorit ton .(dhe ato ne pikatore) se nuk dalin pothuajse lakuriq. si nga shqiperia si ne kosove madje skandaloze..

Rita i ka bere nje respekte te madhe kosoves.. ka ardhe me gjitha shpenzimete e veta.. duke pasa parasyshe agjendene e saj .ajo e ka respektu popullin e saj pikerisht ne nje dite te veqante.

 
✧Ṃ!ṨҬ!Ḱ✧;982454 said:
Shiko fotografinë 32062Shiko fotografinë 32063

Mund te gjej poshtersira sa te duash, une them e leme me kaq.
Nevertiti njeriu tregon vlerat e tij me te mira kur ka gjithçka, dhe kto jane vlerat qe tregon Rita.

Jo zoteri ,jeni ju qe ne tere vlerat e saj shikoni vetem breket e saj!
Te cilat nuk i shikoj te ekspozuara keq,per shijen e nje artistje.
Pasi nuk po shkone ne kishe Rita te thote urate,por ne koncert.
 
Te isha si ju do ja ndrroja ngjyrat flamurit.. lol


PS: O didi nuk u lodhe ti me deslike moj !!!!
 
E fund cdokush merr ate qe don! Dhe ne kete duam!
#ritaorakrenarikombtare
#flamurkuqezinelakuriqsi
 
Te isha si ju do ja ndrroja ngjyrat flamurit.. lol

te siguroj qe do mbaja te njejtin qendrim nqs do kish vesh blu dhe te verdhe per rsimbolizu flamurin e kosoves, por dhe po tkish vesh te bardhe. Nuk ishte koncert ne pub, ishte pavaresi!
 
O Soul qendrimi jot eshte dhe e respektoj.
Por ama qendrimi jot eshte i gabuar ne thelb.
Pasi ti permbledh veshjen si vlere ne kete rast.
Dhe jo te dyten (vlerat e Rites si artiste)ne varsi te te pares.
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Kur flet shpirti.

  Votat: 1 12.5%
 • 2-Buzëqeshje Maskuar.

  Votat: 4 50.0%
 • 3-Jam femër.

  Votat: 1 12.5%
 • 4-Engjulli im.

  Votat: 2 25.0%
 • 5-Je ti Nënë.

  Votat: 0 0.0%
 • 6-Ne duart e kohes.

  Votat: 0 0.0%
Back
Top