Dicka cilesore ju lutem!!

kush njeh veten njedhe zotin
E ndaj 1000% këtë. Kjo është edhe filozofia ime që zoti ndodhet mbrenda nesh dhe aty duhet t'a kërkojmë.🤔🙄
Që të njohim zotin duhet të njohim veten tonë 👍
E shikon që je dakort edhe ti me shen Agushin 😇🙏
 
E ndaj 1000% këtë. Kjo është edhe filozofia ime që zoti ndodhet mbrenda nesh dhe aty duhet t'a kërkojmë.🤔🙄
Që të njohim zotin duhet të njohim veten tonë 👍
E shikon që je dakort edhe ti me shen Agushin 😇🙏
Nje vije e holle na ndan! 😁
 
Nëse e vendosni bletën në një hapësirë të mbyllur, ajo gjithmonë, pa përjashtim kërkon daljen drejt dritës. Asnjëherë në errësirë. Ajo vdes duke kërkuar dritën si të vetmen rrugëdalje.
Mizat, nga ana tjetër, në fillim përpiqen gjithashtu të gjejnë dritën, por pas një kohe të shkurtër i kthejnë shpinën dritës dhe e kërkojnë rrugën në anën e errët.

Bletët kërkojnë dritë.

Mizat kërkojnë shpëtim.

"A është e mundur që bletët janë kaq budallaqe dhe jo shpikëse, pyeti shkencëtari dhe që mizat janë kaq superiore në lojën e pamëshirshme të quajtur jetë".

Në fund të fundit, megjithatë, bletët ushqehen me nektarin e luleve - mjaltin, ndërsa mizat hanë m**.

e huazuar
 
Screenshot_20220730-201858~2.jpgScreenshot_20220730-201901~2.jpgScreenshot_20220730-201903~2.jpg
Për vite të tëra e kam kritikuar veten për flokët,tiparet e fytyrës apo për peshën.
Doja të isha perfeksion si,Adriana Lima.
Doja që flokët e mia të dukeshin cool,apo të gjith të më thonin sesa bukur dukem.
Tani u rrita.
Kuptova se tualeti,takat e larta apo veshjet provokuese nuk më nevojiteshin për ta dashur veten.
Kuptova se unë jam unë,e nuk ka rëndsi nëse kam rrathë të zi posht syve.
Apo se kam thinja,celulit.
Unë vlej dhe jam më shumë se thjesht perfeksion.
Difektet më bëjnë ta dua veten.
🤗🤗😊
 
“Kur jemi shumë allegro, në fakt jemi të pakënaqur. Kur flasim shumë, ne në fakt nuk ndihemi rehat. Kur ne vërtet bërtasim, kemi frikë. Në realitet, realiteti nuk është pothuajse kurrë ai që duket"
IMG_20220731_092508.jpg
(Virginia Woolf)
 
The 5 Italian towns famous for ceramic art:
1) Caltagirone
2) Vietri sul mare
4) Orvieto
3) Deruta
5) Sciacca
1659272131295.png
1659272162780.png
1659272202707.png

1659272247404.png

1659272298698.png
 
ëhë ëhë 💛mi piaci💛 ëhë ëhë 💛
tuka tuka
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Kur fizikantët thonë që koha nuk ekziston, ne pse e përceptojmë atë 🤔🙃🙂🤷
 
Kur fizikantët thonë që koha nuk ekziston, ne pse e përceptojmë atë 🤔🙃🙂🤷
Koha egziston. Eshte ndoshta gjeja me me peshe ne jeten tone. Eshte koha ajo qe determinon kaq shume gjera. Me kohen ndryshimin, me kohen masim plaget, me kohen numerojme thinjat. :)
 
Koha egziston. Eshte ndoshta gjeja me me peshe ne jeten tone. Eshte koha ajo qe determinon kaq shume gjera. Me kohen ndryshimin, me kohen masim plaget, me kohen numerojme thinjat. :)
Aristoteli thonte se koha ishte vetëm një mënyrë për të matur se si lëvizin gjërat. Kjo do të thotë që nëse asgjë nuk lëviz, nuk ka kohë. Koha në vetëvete nuk ekziston, pasi varet nga ne. Ajo ekziston vetëm kur dikush vepron; por jo për sa i përket orëve, minutave dhe sekondave që kalojnë.
iluzion 🤷
E njëjta gjë si me diellin që nuk bën dritë, yjet nuk ndriçojnë. 😁🤷
Në realitet, ne jemi në errësirë totale, dhe masim një kohë që nuk ekziston 🙈🤷
 
Aristoteli thonte se koha ishte vetëm një mënyrë për të matur se si lëvizin gjërat. Kjo do të thotë që nëse asgjë nuk lëviz, nuk ka kohë. Koha në vetëvete nuk ekziston, pasi varet nga ne. Ajo ekziston vetëm kur dikush vepron; por jo për sa i përket orëve, minutave dhe sekondave që kalojnë.
iluzion 🤷
E njëjta gjë si me diellin që nuk bën dritë, yjet nuk ndriçojnë. 😁🤷
Në realitet, ne jemi në errësirë totale, dhe masim një kohë që nuk ekziston 🙈🤷
Koha ecen, sado qe te mos veprosh. Vete lindja dhe vjekja e deshmon qe koha fluturon!
 
Koha ecen, sado qe te mos veprosh. Vete lindja dhe vjekja e deshmon qe koha fluturon!
Viktimë e këtij iluzioni të quajtur kohë..😁Koha është një iluzion pasi nuk ekziston🤷
Shkencërisht e aprovuar 🤗
Po ashtu, si dielli që nuk ndriçon. Gjithçka iluzion 🤷

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.


 
Kur fizikantët thonë që koha nuk ekziston, ne pse e përceptojmë atë 🤔🙃🙂🤷
Sepse jemi qenie shpirtrore,te mbushura me vese ndjeshmerie. biologjikisht te vdekshme.
 
Kur fizikantët thonë që koha nuk ekziston, ne pse e përceptojmë atë 🤔🙃🙂🤷
Sepse jemi qenie shumë të dobëta për të përballuar që gjërat të ndodhin njëherësh. Këtë fenomen na e ofroi natyra, që ne e pagëzuam - kohë.
 
Sepse jemi qenie te koklavitura ,dhe nuk na pelqen te njohim fillim dhe mbarimin e dickaje . Jemi te prirur te fantazojme qe fillimi dhe fundi nuk ekzistojne dhe perpiqemi te manipulojme kohen dhe rrjedhen e ngjarjeve , ne momentin kur na duhet te deshmojme per dicka qe i kaluar koha . Koha ekziston , po aq sa ekzistojme edhe ne . Nese koha eshte iluzion , atehere edhe ekzistenca jone eshte nje iluzion .🙄
Apo e thashe gabim ? 😜
 
Sepse jemi qenie te koklavitura ,dhe nuk na pelqen te njohim fillim dhe mbarimin e dickaje . Jemi te prirur te fantazojme qe fillimi dhe fundi nuk ekzistojne dhe perpiqemi te manipulojme kohen dhe rrjedhen e ngjarjeve , ne momentin kur na duhet te deshmojme per dicka qe i kaluar koha . Koha ekziston , po aq sa ekzistojme edhe ne . Nese koha eshte iluzion , atehere edhe ekzistenca jone eshte nje iluzion .🙄
Apo e thashe gabim ? 😜
disa shkenctar keshtu thone vertete.
Ndoshta dhe qendron,jemi iluzione energjish.
 
Ouuu ... po ne forum ca dreqin kerkojme ne ? 😂
Forumi eshte iluzioni me modern i keti universi. ahahhahahahaha
Ne jemi qenie superiore qe mbajme kete vater ndezuar. :p
Pak a shume drita e shejte.
 
Forumi eshte iluzioni me modern i keti universi. ahahhahahahaha
Ne jemi qenie superiore qe mbajme kete vater ndezuar. :p
Pak a shume drita e shejte.
Une popull i thjeshte jam ... bej rregullisht kurban per ju stafin e shenjte .
Jam lutur ne emrin tend agapi .... me ra nje kushuri ne burg , ishallah ma ke degjuar lutjen 😜😂
 
Nëse femra gjithmonë ka të drejtë, atëherë, kur dy femra diskutojnë, kush ka të drejtë? 🤓
 
"Bota është një vend i rrezikshëm, jo për shkak të atyre që bëjnë keq, por për shkak të atyre që shikojnë pa thënë asgjë."
IMG_20220801_180712.jpg
 
Te drejte ka nje mashkull interesant qe kalon para tyre rastesisht 😜
Ketu , ndryshon edhe tematika e diskutimit 😁
Ncuk 🤪
Të dyja kanë të drejtë 😁
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Stoli i trëndafilave

  Votat: 6 26.1%
 • 2-Papucet e gjyshes

  Votat: 8 34.8%
 • 3-Ndjesi Gruaje

  Votat: 3 13.0%
 • 4-Vjeshtë në shi.

  Votat: 1 4.3%
 • 5- "Udhëtar i jetës"

  Votat: 2 8.7%
 • 6-Elena.

  Votat: 3 13.0%
Back
Top