Votoni per Shqiperine!

Neser jane zgjedhjet qendrore ne Shqiperi, por dhe pse eshte heshtje elektorale me duhet te bej nje nderhyrje reflektimi per veten dhe gjithesecilin prej jush qe me lexon.

Eshte e drejta dhe detyrimi yne moral dhe ligjor per te shpehur bindjen dhe vendimin tone se kush do na qeverise 4 vitet e ardhshme.

Do ju beja thirrje te gjitheve qe kane mundesi te shkojne te shprehin vullnetin e tyre te lire per te miren e Shqiperise, duke lene menjane interesat personale dhe shitblerjen e te ardhmes dhe dinjitetit te tyre.

Le te mendojme me qetesi kush alternative eshte e keqja me e vogel per kete vend apo akoma me idealja cila eshte alternativa me e mire qe do te na drejtoje per 4 vitet e ardhshme. Mos mendoni si partiake por mendoni si qytetare qe duan te miren e vendit te tyre, te femijeve te tyre.

Nuk dua te ndikoj me opinonin tim tek ju por ama dua tju them se nese uji nuk qarkullon qelbet.

Uroj me zemer qe procesi te kaloje me sa me pak rremuja dhe sa me pak krime.

Fitofte e ardhmja me e mire!
 
Mir ke bërë,hajde duro skendërbeshat edhe 4vjet
Nese PD nuk ben reforme duke filluar nga KOKA (lulushi) dhe duke afruar figura te duhura , sdo e durosh 4vjet, por 44
Dilni dhe kerkojini atij handikapati te zhduket nga aty se la vendin pa nje opozite
 
Sështë aq e thjeshtë
Shum demokrat do rrinin në shtëpia nga demotivimi

LSI nuk nxorri mandat në 5 qarqe për 4-5% të votave,sikur të kishin bërë sondazhe paraprake dhe të mos luftonte ,shum vota opozitare sdo humbnin por do luftonin për listën tjetër,siduket e kan gënjyer sondazhet
Ehuuu sdo ti ! Sikur ato 100 000 vota ti kishin shku pd a do fitonte ???
 
Nese PD nuk ben reforme duke filluar nga KOKA (lulushi) dhe duke afruar figura te duhura , sdo e durosh 4vjet, por 44
Dilni dhe kerkojini atij handikapati te zhduket nga aty se la vendin pa nje opozite
Jan zgjedhjet brenda partisë në gusht
Ehuuu sdo ti ! Sikur ato 100 000 vota ti kishin shku pd a do fitonte ???
Mund mungonin 100 000 vota qe sdo dilnin me votu
 
Nese PD nuk ben reforme duke filluar nga KOKA (lulushi) dhe duke afruar figura te duhura , sdo e durosh 4vjet, por 44
Dilni dhe kerkojini atij handikapati te zhduket nga aty se la vendin pa nje opozite
Nga fjalimi i djeshem duket qarte qe nuk ka akoma pjekuri politike ! Ishalla piqet kto 4 vjete
 
Top