Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kele

Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Te dy edhe Sara edhe djali dhe gjithe shoqeria jone pasuese jane perfundimisht Analfabete funksional...

Shendet!
 
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Tashi keto ca halli kane,se marr vesh...nese je e pasur do cun te pasur...po nese je cop cop pse ai I pasuri do ta vari ty...
 
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Po flet per fenomenin jo per veten e saj!
 
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Ca njerezish me komplekse....clidhje kane parate per te qene me nje goc,kane harru ti bejne nje kontroll trurit,nuk ngec tek leket.
 
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Nuk eshte e njenta gje ... Sepse k'tu jemi individuale me vete , e plus e ruajme identitetin. Ti pshm mund te krijosh nje opinion per Mua ne forum , Por nuk do te thote qe ajo jam une , ne te vertete ... Ose Ti pshm mund te shkruash shume bukur k'tu , Por kjo nuk do te thote qe je I njenti nga afer , ne jeten e perditshme ... E duhet te marrim parasysh qe te te japim Ty 5 stars , si djale me kulture ... Ne forum , Apo e kunderta .( une per vete nuk I vleresoj gjerat ne k'te faze , persa I perket forumit.. Anyway )

Eshte ndryshe kur je personazh, publik ...& E ke tere biografine ne publik .

Ndaj edhe e leshon gjuhen ti se ke identitetin fshehur?

Po kush eshte kjo njehere qe fjaleve te saj duhet t'ju kushtojm kaq rendesi?
Per mua qe eshte vajza e Emes nuk e ben ndryshe nga bashke moshataret e saj qe duhet me u marr me fjalorin e saj vulgar/pis..nuk eshte as naj shembull i mire per tu degjuar.kjo ben jete,hajt mo.
 
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

E te mendosh qe ky fjalori qe kjo ka thene...eshte thjeshte imitim i fjalorit te meshkujve.
Zhargon i perditshem.
Po meshkuj cf edukate kane pasur nga nenat e tyre?
apo ketu hyjne idete maskiliste dhe qepet goja.

Ah pervec teje se ti dukesh cun i edukuar qe sflet asnje llaf te piste e je i rritur ne nje sfere kristali :p

Nuk ka lidhje fare me idete maskiliste apo feministe edhe ketu qendron ajo ngaterresa e kuptimit te gjerave nga ty apo nga pjestare te tjere ketu.Por ka te beje me edukaten apo sjelljen qe njeriu duhet te kete ne shoqeri apo ne familje.Nje person me fjalor apo sjellje te mire respektohet nga te gjithe,ndersa keto lloj me kete fjalor shoqeria i eliminon pak me shpesh.
Ndersa per sa i perket atyre fjaleve ne lidhje me mua.Po te shuaj nje kureshtje,une keta njerez qe nje fjalor te tille e kane te perditshem qofshin keta femra apo meshkuj u jam larguar,jo se une nuk perdor fjale banale nese do thoja jo do te genjeja,por mund ta perdor ndonje fjale me njerezit qe kam kofidenca,apo edhe qe me kuptojne mire jo keshtu hidh fjale banale vend e pa vend.As nuk jam rritur ne ndonje sfere kristali,por nga nje familje e varfer ku i ka dhene nje edukate te mjaftushme femijeve,te ecin ne rrugen e duhur jo si keta tipat qe permenden me siper nga zonjusha qe juve po mbroni.
 
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Nuk ka lidhje fare me idete maskiliste apo feministe edhe ketu qendron ajo ngaterresa e kuptimit te gjerave nga ty apo nga pjestare te tjere ketu.Por ka te beje me edukaten apo sjelljen qe njeriu duhet te kete ne shoqeri apo ne familje.Nje person me fjalor apo sjellje te mire respektohet nga te gjithe,ndersa keto lloj me kete fjalor shoqeria i eliminon pak me shpesh.
Ndersa per sa i perket atyre fjaleve ne lidhje me mua.Po te shuaj nje kureshtje,une keta njerez qe nje fjalor te tille e kane te perditshem qofshin keta femra apo meshkuj u jam larguar,jo se une nuk perdor fjale banale nese do thoja jo do te genjeja,por mund ta perdor ndonje fjale me njerezit qe kam kofidenca,apo edhe qe me kuptojne mire jo keshtu hidh fjale banale vend e pa vend.As nuk jam rritur ne ndonje sfere kristali,por nga nje familje e varfer ku i ka dhene nje edukate te mjaftushme femijeve,te ecin ne rrugen e duhur jo si keta tipat qe permenden me siper nga zonjusha qe juve po mbroni.
Une sjam askush ta mbroj juve sjeni askush ta akuzoni.

Dhe po qe ka te beje me maskilizem sepse ti me ate qe ke thene mbi 3 here ke rene ne kontradiktite me veten
e me fjalet e tua.
Ia vlen vertete te te komentoj ate qe ke thene?
Une them jo.
 
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Une sjam askush ta mbroj juve sjeni askush ta akuzoni.

Dhe po qe ka te beje me maskilizem sepse ti me ate qe ke thene mbi 3 here ke rene ne kontradiktite me veten
e me fjalet e tua.
Ia vlen vertete te te komentoj ate qe ke thene?
Une them jo.

Ty nese ai fjalor te duket normal eshte puna jote.Une kam dhene mendimin tim qe ai lloj fjalori nuk me pelqen edhe nuk po e them vetem une ketu,por ke edhe femra te tjera qe ai lloj fjalori u duket vulgar,ndaj te them mos i percakto si ide maskiliste.
 
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Ty nese ai fjalor te duket normal eshte puna jote.Une kam dhene mendimin tim qe ai lloj fjalori nuk me pelqen edhe nuk po e them vetem une ketu,por ke edhe femra te tjera qe ai lloj fjalori u duket vulgar,ndaj te them mos i percakto si ide maskiliste.

Nejse se me lodhe.
Rebelimi i personit ne fjale vjen vetem si vulgariteti i meshkujve.
 
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Edhe sikur te mos kish perdorur fare por fare fjalor vulgar e te ish shkruar ne menyren me te bukur,ma merr mendja se prap do te kishim te njejtat kundershtime...te shihja me cfare do kapeshit pastaj,po dicka do e gjenit me siguri vetem per te mos pranuar te vertetat qe ajo ka thene!
 
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Nejse se me lodhe.
Rebelimi i personit ne fjale vjen vetem si vulgariteti i meshkujve.

E perse duhet te theksojme gjinine here pas here ... Se vertet na lodhet . Raste te tilla ndodhin edhe mes te njentes gjini.

Por fakti qe personja ne fjale ( Apo kushdo) , kur identifikohet ne publik ( aq me teper si personazh publik )... Duhet te matet mire se c'fare fjAlori perdor edhe nese e imponojne , duke marre parasysh qe prezanton hapur familjen ,shoqerine, punen etj etj etj .

Kjo fare mire mund te percillte nje mesazh , ku te faktonte pergenjeshtrimet ndaj saj & te ilustronte dicka pozitive frymezuese ne lidhje me lukun e sjelljen e saj , qe I pelqen vetvetja kshu sic eshte edhe pse pak rebeluese tek-tuk ... Kshuqe jua mbyllte gojen te tereve .
 
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Absulutisht ka goditur ne formen me te duhur!
Sepse damkat e injorances sociale,nuk goditen duke tjerrur lesh me fines ,apo duke folur me fjalor seleksionues dhe te duhur.
Kur godet per te reaguar ne nje mjedis te caktuar,absulutisht duhet te marresh armet ne nivelin e tyre dhe tua shpartallosh ato.
E kam thene gjithmone ,s"ka se pse te jete me pranueshme gjuha e nje palloshi ,vetem se ka kokeshpullë.
Dhe kur ky fjalor serviret per te goditur fenomenin nga nje femer qenka i pa-pranueshem apo i pa-moralshem.
Gjithmone nje njeri qe eshte i rafinuar ne zhargonin e njohuris sociale te nje shoqerie duke jetuar ate e duke qene pjese e saj,ai/ajo dine mire te perdore dhe servir fiks harabuterin e saj ,si nje pjate injorace sociale.
Zonjusha me siper pikerishte kete ka bere.
 
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Zane pertoj te lexoj.
Thjeshtoje pak ku po kapesh e per cf e ke llafin?
 
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Jam kurjoz te di kush i ka fshire postimet e mia ne kete teme. Ka mundesi te me thote se kush eshte? Jo per gje por u bera kurjoz?
 
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Mode!
Fjalori vulgar,banal humb esencen e asaj qe quhet femnilitet,sensuale.

Ma shpifin (ne katrore m2) ma shpifin,kryesisht ajo epidemi qe ka ngerthyer per fyti kete lloj shtrese.

Llum-balte-zheg!
 
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Asnje postim nuk eshte fshire nga kjo teme.
Jonio shiko se aty duhet te jene.
 
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Asnje postim nuk eshte fshire nga kjo teme.
Jonio shiko se aty duhet te jene.

Ndoshta ka qene fakti se hyra nga telefoni edhe nuk me dilnin te gjitha komentet.Ju kerkoj ndjese per kete keqkuptim.
 
Redaktimi i fundit:
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Mode!
Fjalori vulgar,banal humb esencen e asaj qe quhet femnilitet,sensuale.

Ma shpifin (ne katrore m2) ma shpifin,kryesisht ajo epidemi qe ka ngerthyer per fyti kete lloj shtrese.

Llum-balte-zheg!

Se na vjen prap sensualiteti sdime ta humbim :p
 
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Tgjith perdorim fjal vulgare ndonjeher,por per mendimin tim kta qe jan personazhe publik sesht mir ti flasin.U demton imazhin e tyre ne syt e te tjere ;)
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Kur flet shpirti.

  Votat: 1 12.5%
 • 2-Buzëqeshje Maskuar.

  Votat: 4 50.0%
 • 3-Jam femër.

  Votat: 1 12.5%
 • 4-Engjulli im.

  Votat: 2 25.0%
 • 5-Je ti Nënë.

  Votat: 0 0.0%
 • 6-Ne duart e kohes.

  Votat: 0 0.0%
Back
Top