Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kele

AnGeLiC

VIP
V.I.P
image-122-680x365_c.jpg

Protagonistja kryesore në klipin e Flori Mumajesit e Ledri Vulës, këngës ‘Beautiful’, Sara Kapo, ka reaguar ashpër kundrejt gjinisë së kundërt nëpërmjet një statusi.

Reagimi i vajzës së Ema Andreas ka të bëjë me faktin që shumë meshkuj mendojnë se femrat janë materialiste, ndërkohë që vetë parazitojnë gjithë ditën.

Ja çfarë shkruan Sara:

“Eshte drras fare plako, nuk ka bythe fare dhe as cica fare. Lene iher qe me ke ska qene se e kom pa un nja ca here, me qen aq e shemtut dhe te kete shku me gjith ato. Kjo eshte krye bunderr plako, e ke pe si hec? Sikur e kane shkly 5 veta. Vishet edhe si prostitute kur del kanej nga blloku”

Si ta them me lezet… A po na hani k**in?

Ne rradhe te pare, dilni nje here nga shpia e “plakes dhe plakut” dhe ndoshta, NDOSHTA, mund ta marim parasysh mendimin tuaj : a do shtojme peshe apo ta veshim fustanin me te gjate. Shume opinione shprehni, e kuptoj, keni kohe te lire kur rrini tek lloto e lagjes tere diten, dhe kur kapni naj lek i harxhoni tek tallavaja 10 metra me tutje, por te pakten mos u ankoni per bamjet e “plakes” vetem sepse ashtu thote interneti. Deri tani keni qene thjesht qenie qe kane thithur dashuri, leke, ushqim, uje dhe vemendje nga 2 individe te cilet(kujdes, do flas blasfemi)ne fund te dites, duan edhe te bejne sex rehat pa nje pallosh ne shtepi qe kerkon 5 mij leksha. Thene kete, KUSH RIKEN KUJTON SE JE te ofendosh dhe te shpifesh per dike pa e njohur?
image-124.jpg


“Nuk kapim dot p**h plako, dun vec kele*

JO…plako… nuk dun vec kele. Nese deshiron te kesh nje femer te tille ne krahe, pervecse eshte problemi jot, mund ta cosh Faqen edhe te punosh 3 pune qe ta “kapesh”. Problemi DJALI, nuk eshte tek kelet, por tek fakti qe te dalesh me ty, duke qene se e vetmja aspirate qe te ben te mendosh, eshte ku do kalosh fundjaven dhe pushimet, ( thuj ti je lodh shume tere vitin) do dordollisesh se sa burre je, e sa norma ke, e sa cm te hapur duhet ta kete e dashura cipen. Epo na falni shume nese nuk lagemi kur na tregoni sa here keni pire bar dhe keni qene ne palester. Ju kerkojme ndjsese thellesisht qe nuk performojme sex oral mbi ju sa here nuk e pranoni qe femra perball mund te kete 2 ose 3 informacione me shume se ju. Pendohemi qe nuk jemi futur ne nje kabine tualeti me ju sa here qe na tregoni per kusherinjt qe jetojne jashte Shqiperise.

Thene keto…apo na lini rehat?

E di, ka perjashtime, por ju lutem mos te behemi hipkorite sepse te gjithe kemi te pakten 5 lloto ne lagje, dhe jane plot cdo ore te dites, 7 dite ne jave…dhe ju e dini qe keshtu jane shumica!!!!

Dritare net
 

Monique

With or Without u
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

edhe Sara si shume bashkmoshatare te saja ka thene dicka per te qene ne qender te vemendjes ne FB....

Gjithsesi pare nga kendveshtrimi i nje 20 vjecare , edhe pse shume vulgaritet....vertetesi ka!
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

S'me cudit vulgariteti, ka vite kembkryq ne kete forum e kudo!

Ajo qe me vjen keq eshte se per cfare dhe ne c'nivel debaton rinia. S'di! M'duket sikur jam ne tjeter bote!
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Godet 20 vjecarja...lol
 

sensuu

sweet
V.I.P
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Hahaha pse gjithe Sarat qe njof jane pa floke
 

Monique

With or Without u
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Hahaha pse gjithe Sarat qe njof jane pa floke

i qethi per bamiresi, floket e saj i dha per dike qe nga kimioterapia i bien...
 

Monique

With or Without u
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

S'me cudit vulgariteti, ka vite kembkryq ne kete forum e kudo!

Ajo qe me vjen keq eshte se per cfare dhe ne c'nivel debaton rinia. S'di! M'duket sikur jam ne tjeter bote!

Soul pervec vulgaritetit.....ka shume te verteta per shoqerine shqiptare, rinine....te ardhmen e ketij vendi!
 

sensuu

sweet
V.I.P
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

i qethi per bamiresi, floket e saj i dha per dike qe nga kimioterapia i bien...
Se dija.....gjest human paska bere
 

sensuu

sweet
V.I.P
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Ti monique shume e update uar je....une tashi e mora vesh qe ema paska goc lol
 

Monique

With or Without u
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Ti monique shume e update uar je....une tashi e mora vesh qe ema paska goc lol

une e njoh qe 3 vjece Saren ....:)
 
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

edhe Sara si shume bashkmoshatare te saja ka thene dicka per te qene ne qender te vemendjes ne FB....

Gjithsesi pare nga kendveshtrimi i nje 20 vjecare , edhe pse shume vulgaritet....vertetesi ka!

vertetesi ka dhe jo pak

kush do te kapet tek vulgariteti eshte pune tjeter
 

Delirium

No description ...
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Kjo eshte SaRa Ky eshte realiteti diku me tutje sensuu bashke me disa Te tjera qe kuvendojne ne forumin tone Te dashur !
Sara ka folur disa Te verteta Te gjithe e dime si rrine lokalet dhe llotot plot perplote me Te papune nderkohe qe ankohen
se nuk ka lek Dhe pune.
Po puna Dhe leku nuk vijne duke ndenjur !
Ky tregim I Sara tullaces duhet gjithashtu Te vertetoje qe femrat Jan kthyer ne materialiste Edhe Ky eshte
fenomen vetem I shqiptareve .
Duan makina Te bukura studentet qe nuk mbushin dot barkun me buke .
Pastaj duan rroba e iPhone por duan shume Edhe motelet !
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Awww sa embel <3
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Ngjan me e Madhe se 20 vjece.
....Goditja me e mire do te ishte, qe ta kishte mbajtur gojen mbyllur e te shikonte punet e Saja . Kur behesh personazh publik, nuk ja mbyll dot gojen njeriu e aq me keq nese ke reputacion negativ lart e Poshte .

Publiku me hu & kjo me hu.. Nuk do te zgjedhi gje.
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Rini facebuqesh.
 

Jonio

Anëtar i Respektuar
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Cfare eshte ky lloj fjalori edhe si kane kurajo qe shkruajne neper rrjete sociale nje vulgaritet te tille,te mendosh faktin se nje dite femra te tilla do behen nena edhe do edukojne femijet e tyre.
 

Abisi

larguar
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Me duket se e qethura paska ndikuar per keq tek Sara,po ju duka vetja si burre :D
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Sado qe ta kete bêre per bamiresi qethjen e flokeve ... Mua me ngjan sikur ka kopjuar, Demi Moore ( me ide & look ) .... Sidomos ne foton e pare .
 

dangerous

* * * *
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Keshtu u terheqin vemendjen tê tjr.nê rrjetet sociale bêhen objekt bisede e thashethemesh .
 

AnGeLiC

VIP
V.I.P
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Une edhe pse e urrej fjalorin banal sidomos tek femrat,ne kete rast me pelqen jashte mase...kshu si kunderpergjigje e disa meshkujve goje "b*ce" qe mbeten rrjeteve duke shfryer vrerin e tyre mbi gjinine femerore...

Hallall e ke oj Sara madje pak ke thene! :D
 

Monique

With or Without u
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Keshtu u terheqin vemendjen tê tjr.nê rrjetet sociale bêhen objekt bisede e thashethemesh .

Tani kjo tipja ska pse terheq vemendjen hic sepse eshte vajza e nje aktore qe pervec filmave, njihet si personazh.

Une do thoja se vajza si ka lene gje te emes, (perpos fjalorit), flas per natyren e saj te pavarur dhe snobe.
Kshuqe nuk me duket as risi te lexoj Saren me kete gjuhe, kur di se vajza e kujt eshte.
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Cfare eshte ky lloj fjalori edhe si kane kurajo qe shkruajne neper rrjete sociale nje vulgaritet te tille,te mendosh faktin se nje dite femra te tilla do behen nena edhe do edukojne femijet e tyre.

E te mendosh qe ky fjalori qe kjo ka thene...eshte thjeshte imitim i fjalorit te meshkujve.
Zhargon i perditshem.
Po meshkuj cf edukate kane pasur nga nenat e tyre?
apo ketu hyjne idete maskiliste dhe qepet goja.

Ah pervec teje se ti dukesh cun i edukuar qe sflet asnje llaf te piste e je i rritur ne nje sfere kristali :p
 

Fly

Larguar
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Me te njejten kurajo qe shkruajn ketu dhe ketu shohim me keq.
Forumi eshte rrjet social si fb dhe vajz ka nje profil personal si kane vajzat ketu, pastaj se dalin ca kllufa dhe e bejn lajm cdo gje qe thote "goca mamit bukur" muhabet tjeter.
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Soul pervec vulgaritetit.....ka shume te verteta per shoqerine shqiptare, rinine....te ardhmen e ketij vendi!

Po c'do gje e gjen aty.
E kam per shume gjera te diteve te sotme.
Me vjen per te vjell kur djemte shajne vajzat e mundohen ti ulin, me vjen keq kur femra "burrerohet" e ulet me keq se mashkulli. Ndoshta dhe menyra si jam rritur dhe ambjenti ku kane qene kane ndikuar shume qe ta kem te veshtire ta pranoj kete realitet. Ama ne femrat para se ti tregojme fortesine atyre duhet te kuptojme c'eshte edukata e te folurit, te sjelljes. Te jemi shembull dhe femite tane ti rritim ashtu sic dhe duhet te jene. Te kene respekt per qenien njeri cfaredo lloj gjinie te kete. Brezi yne Mon nuk ndryshon dot te shkuaren ama veten dhe te ardhmen e kemi ne FEMRAT me partneret tane ne dore si do jete.
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Me te njejten kurajo qe shkruajn ketu dhe ketu shohim me keq.
Forumi eshte rrjet social si fb dhe vajz ka nje profil personal si kane vajzat ketu, pastaj se dalin ca kllufa dhe e bejn lajm cdo gje qe thote "goca mamit bukur" muhabet tjeter.

Nuk eshte e njenta gje ... Sepse k'tu jemi individuale me vete , e plus e ruajme identitetin. Ti pshm mund te krijosh nje opinion per Mua ne forum , Por nuk do te thote qe ajo jam une , ne te vertete ... Ose Ti pshm mund te shkruash shume bukur k'tu , Por kjo nuk do te thote qe je I njenti nga afer , ne jeten e perditshme ... E duhet te marrim parasysh qe te te japim Ty 5 stars , si djale me kulture ... Ne forum , Apo e kunderta .( une per vete nuk I vleresoj gjerat ne k'te faze , persa I perket forumit.. Anyway )

Eshte ndryshe kur je personazh, publik ...& E ke tere biografine ne publik .
 
Redaktimi i fundit:

Fly

Larguar
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Kam dhe un profil fake ne fb, dhe forumi ska ven kushte te vesh po jo profil real e te besh biografi, ndryshimi eshte tek "trendi" fb, vajza eshte 20 vjece e bija e nje artiste, mund ta kesh di ti familjen artiste apo biznesmen, a te bejm lajm?

Rrjetet sociale nuk ndryshojne ne thelb. Je ti ajo qe vendoa si e perdor
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Sa keq po me vika per kte vajzen qe e rrethokan vetem meshkuj te tille, harbut. Uroj qe edhe kjo te njohi ndonje mashkull te sakte noi dite, qe ti hiqen nga mendja kto mendime. :p
Sa per fjalorin, nje fjalor i tille si ka hije as mashkullit dhe as femres.
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Po varet se qysh ajo familje I Ruan konditat/privacine ne publik ... Apo qysh reagojne ne raste te tilla .. C'fare lidhjeje krijojne me publikun ,E qysh sillen ne publik . Kur je personazh publik , duhet te kesh shume kujdes se qysh sillesh ne publik ( duke perfshire edhe jeten tende personale), pasi normale qe njerezit do te Flasin ... & nuk del dot e te jua mbyllesh gojen njerezve ne raste te tilla ( sidomos me k'te fjalor qe ka perdorur kjo ), qofte edhe nese nuk te pelqejne si personazh/e.
 

AnGeLiC

VIP
V.I.P
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Po ca pergjigje prisni nga meshkujt kur behet fjale per te njejtit....!!! Te thone e flm! :)

Sigurisht qe fjalori i tille nuk i ka hije jo vetem nje femre por edhe nje mashkulli po ta mendojme mire.Por ne disa raste si kjo,disa vertet e meritojne tua kthesh ne te njejten menyre ndoshta edhe me keq... cunave "te mamakes" qe mbeten rrjeteve sociale duke u lepire dhe njekohesisht duke te ofenduar sa posht e lart kur su vjen pas terezise..

Eh pra u be mjaft duke degjuar ne cdo postim per femra te degjeneruara,materialiste,etj...!
Reflektoni ndonjehere rreth vetes,se nuk ju ben dem,perkundrazi! :)
 

Monique

With or Without u
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Ky djali psh i ka dhee nje pergjigje Sares.....dhe une them se edhe ky cuni ne kendveshtrimin e tij ka plotesisht te drejte!

Shume interesant shkrimi yt zonjush Sara Kapo. Keni te drejte, shume madje. Doni qe pas disa gotave vere, tshkoni nshpi, jo neper hotele se ashtu ju del nami keq. Gjithsesi, duhet 1 shpi se femrat te shpia e burrit shkojne. Te punojme 3 pune, pse jo. Pune ka, ska profesioniste. Do shkarkoj nga interneti naj softëare qe te me ndihmoje ta heq fare gjumin nga gjonat e nevojshme tnjeriut. Spunojm dot kamariera dhe neper call centera se i bie tjemi shtres e ulet qe ska msu nshkoll, e kshu sju kapim dot. Te fitojme sa me shume para, qe kur te ''kapin'' naj femer, tmos i mungoj asigjo asaj. Ske faj. Duhet naj varse per ditlindje, naj diamant per pervjetor, naj makin per Shen Valentin. Dhe lule dit per dit q ta marrin vesh shoqet ca tdashuri ke. Ah po se harrova, edhe qe ti postosh n Snap. Ju shtresa e lart e femrave kerkoni edhe cuna me dije, kavaliera, tbukur, me trup. Po tashi, koh me lexu libra skemi se duhet me ju nejt prapa bythe, npalester nuk shkojm dot se i harxhojm leket me ju, tbukur sna ka bo zoti tgjithve. Tkishim lek per operacione tpakten, si Zogu i Tirones, se ashtu keni fillu me i pelqy ''meshkujt''. Femrat sdun lek, thjesht dun tju japesh organet, ti shesin e tbojn qef. Veje 2-sh q i fito Edi Rama prap zgjedhjet. Gjith tmirat znjsh.

Mesazh per gocen e Ema Andreas qe se marr vesh pse i kan mbiemrat ndryshe
 
Top