Sa e njohim tjetrin, `realisht ne virtualitet!`

Forumoj që nga 2004/2005 dhe jam takuar vetëm me një forumist. Jam e sigurtë se kam apo ka postuar foto të takimit. Ishte kënaqësi dhe sikur njiheshim me vite në jetën reale.
Tani, i njoh të tjerët aq sa dua, dhe më njohin aq sa lejoj. Me përqindje? Mbase 0.1.
Eeee po trego kush do jete takimi i ardhshem 😉😉😉😉😉😛😛😂😂😂😂😂😂😂😂😂
 
Do takoj Monin
Dhe po sdeshi kam me e taku.
 
Kam njohur e takuar shum veta nga virtualiteti , te them te drejten nga 2005 e deri 2010 Skam len rob pa takuar ,ishte koha kur frekuentoja chatet shqiptar Nuk lija vend te shqiperis pa vajt , e pa takuar njerez ...Pastaj fillova te frekuentoja Fv dhe ktu kam takuar disa antar te kitje forumi te cilet sic i kam njohur ktu kan qen dhe ne realitet , kemi folur per disa koh pastaj per nje apo per disa arsye i kam humb disi kontat ...Tani sa mund te zgjas ose sa mundsi ke ti per te krijuar shoqeri virtuale dhe per ta vazhduar ate dhe me tej ne jet reale kjo varet nga vet ty si person se sa i afet je ti te njohesh personat dhe te ruash meqsin me ta ...Mese e vertet ajo qe kan shkruajt antart me ktu gjen personazhe nga me te ndryshmet qe perpiqen te zbukurojen personalitetin dhe katakterin e tyre duke u hequr si dukush qe nuk ekziston brenda tyre..Personalisht sic kam qen diten e par qe kam hyr ne kte forum ashtu jam dhe sot ,ktu ka persona qe kan arrit te me njohin dhe din mir , dhe doja ti falenderoja ata pak persona qe me njohin me detaj dhe qe me kan dhen mundsin ti njoh ashtu sic jan realisht pertej virtualitetit ..🙂
 
Kam njohur e takuar shum veta nga virtualiteti , te them te drejten nga 2005 e deri 2010 Skam len rob pa takuar ,ishte koha kur frekuentoja chatet shqiptar Nuk lija vend te shqiperis pa vajt , e pa takuar njerez ...Pastaj fillova te frekuentoja Fv dhe ktu kam takuar disa antar te kitje forumi te cilet sic i kam njohur ktu kan qen dhe ne realitet , kemi folur per disa koh pastaj per nje apo per disa arsye i kam humb disi kontat ...Tani sa mund te zgjas ose sa mundsi ke ti per te krijuar shoqeri virtuale dhe per ta vazhduar ate dhe me tej ne jet reale kjo varet nga vet ty si person se sa i afet je ti te njohesh personat dhe te ruash meqsin me ta ...Mese e vertet ajo qe kan shkruajt antart me ktu gjen personazhe nga me te ndryshmet qe perpiqen te zbukurojen personalitetin dhe katakterin e tyre duke u hequr si dukush qe nuk ekziston brenda tyre..Personalisht sic kam qen diten e par qe kam hyr ne kte forum ashtu jam dhe sot ,ktu ka persona qe kan arrit te me njohin dhe din mir , dhe doja ti falenderoja ata pak persona qe me njohin me detaj dhe qe me kan dhen mundsin ti njoh ashtu sic jan realisht pertej virtualitetit ..🙂
2005-2010 ka qene luks i madh virtualiteti….njerzit kane pas me shume besim te njeri-tjetri dhe nese do i beje keq dikujt maksimumi do kishte qene ti nxirrje numrin nersa sot te felliqin neper instagrams * e facebook…jane mjerane ata njerez qe sot skane as seder as karakter as respekt per dike tjeter
 
Sa do i shkruaja Rendeksit fiks kete qe ka thene dhe @MoOgli Dikur me ckam pare dhe une tek fotot e ketyre te vjeterve ketu duket qe kane patur sh besim. Ama ne 2012-2019 mbaj mend qe anetaret as foto nuk hidhnin. Kur u bashkuan keto 2 forumet sikur mori hov dhe temat e fotove te anetareve. 🤣
per takime pastaj sdi gje...
 
Sa do i shkruaja Rendeksit fiks kete qe ka thene dhe @MoOgli Dikur me ckam pare dhe une tek fotot e ketyre te vjeterve ketu duket qe kane patur sh besim. Ama ne 2012-2019 mbaj mend qe anetaret as foto nuk hidhnin. Kur u bashkuan keto 2 forumet sikur mori hov dhe temat e fotove te anetareve. 🤣
per takime pastaj sdi gje...
Mendoj qe takimet i bejne vec ata qe krijojne 1 lidhje dashurie dhe gocat mes veti…cunat takohen vec ata qe kane kriju shoqeri qe ne fillimet e virtualitetit
 
Mendoj qe takimet i bejne vec ata qe krijojne 1 lidhje dashurie dhe gocat mes veti…cunat takohen vec ata qe kane kriju shoqeri qe ne fillimet e virtualitetit
Po çfarë lidhje dashurie mundesh të kesh këtu 99 % sjanë beqar. Thuaj lidhje avantuere më mirë. 😂
 
2005-2010 ka qene luks i madh virtualiteti….njerzit kane pas me shume besim te njeri-tjetri dhe nese do i beje keq dikujt maksimumi do kishte qene ti nxirrje numrin nersa sot te felliqin neper instagrams * e facebook…jane mjerane ata njerez qe sot skane as seder as karakter as respekt per dike tjeter
DHe kjo qendron vlla , por sic e dim injoranca ska brir dhe as fund , njerez te ulet ne kto nivelen gjen kudo , sepse duke mos qen askush ne realitet kerkojen te mbushin ato boshlleqet e tyre me kto gjera ordinere ...Per aq koh sa lundroj ne virtualitet kam par shum gjera te ktij tipi , madje me ekstremja kur nuk doje te flisje me e nuk ktheje pergjigje , fillonin e te shanani lool lool ..Sidomos femrat qe kan qen me te piketuara ....

Virtualiteti i jep mundsin dhe injorances te shfaqet si shenjtore , e veshtir te besohet por e vertet ..Gjithsesi une them cdo njeri jaa ben vetes se tij cdo gje qe ben , tregon veten e tij
 
Varet se sa jane vetvetja ne virtualitet.
Don pak kocka te jesh vetvetja!
Pika e pare duhet te kesh shume respekt per egon e te qenurit TI.
Si ne virtualitet si ne realitet.
Keshtu qe dhe njohjet jane ne varsi te individve.
 
Virtualisht nuk njoh asnjeri, madje me ndodh qe virtualisht ndonjehere nuk njoh as veten😂

Realisht njoh ca, dhe jam i privilegjuar qe i njoh😀
Privilegji reciprok. E takoj me shumë deshirë një përson si ty lev. 💪 :) 👍
 
Une spo njoh veten ne forum jo te marre mundin me ju niofte juve :p
 
Nuk dua te njoh askend ne jeten reale. Mjafton qe te marr energji pozitive sa jam online dhe shoqeroj punen ne zyre!
Ne jeten reale s'po takojme dot kusherinjte e pare, jo me miqte e virtualitetit. Por, une miq real i quaj dhe ato njerez qe mua ma thone 1 fjale te mire, me keshillojne per dicka qe une kam benefit, me ndihmojne per ndonje gje qe me duhet (info/liber/pdf/kontakt/foto/harte, s'ka rendesi cfare)
Andaj ne kuader te kesaj te fundit, une besoj se njoh shume veta (pergjate viteve), pikerisht thjesht duke i analizuar nga germat dhe komunikimi virtual.

Ju faleminderit per duartrokitjet!
sara rue true love blooms GIF by Hallmark Channel
 
Forumoj që nga 2004/2005 dhe jam takuar vetëm me një forumist. Jam e sigurtë se kam apo ka postuar foto të takimit. Ishte kënaqësi dhe sikur njiheshim me vite në jetën reale.
Tani, i njoh të tjerët aq sa dua, dhe më njohin aq sa lejoj. Me përqindje? Mbase 0.1.

Legjend 😁
 
😁

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Is this adorable "thing" for me?!
Sailor Moon Love GIF
 
Jo, jo Legjenda nga Tetova 😂
Ishte një diell Shqipërie ai 😁

p.s. u shtua dhe një numër. Kalova 4 ditë të pa harruara me, kësaj radhe forumiste, këtu në DK. Shpresoj të takohemi sërish ☺️
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Bëju.

  Votat: 11 40.7%
 • 2-Ankth mesnate.

  Votat: 3 11.1%
 • 3-Të dua ty.

  Votat: 8 29.6%
 • 4-Nje kujtim.

  Votat: 5 18.5%
Back
Top