Krijimet e muajit Mars 2020

Krijimet e muajit Mars 2020


  • Totali i votuesve
    31
  • Poll closed .

NGU

Wild child full of grace
V.I.P
Ta them une nje emer se kush e ka shkruar? Le te plase luuffttaaa mire lol

@Moonlight na avullo te gjitheve nga ktu me kto chit-chatet?
 

Bledi_Shady

finoallafine
V.I.P
Edhe unë kur lexoj i njoh se kush mund të jet pas. Ama asnjëherë sflas me kaq siguri sa fole ti. Kjo lë vënd për të menduar:
1. Që mund ta kesh lexuar diku.
2. Ta kanë thënë.

Normal gjithmon nqs shkrimi përputhet me çka the ti ndryshon dhe rrjedhën meqë dole kaq hapur! ( ;
Edhe une jam shume i sigurt qe eshte nick, por kjo nuk do te thote qe e kam lexuar diku tjeter perpara.
 

Didi

C'est la vie.
Edhe une jam shume i sigurt qe eshte nick, por kjo nuk do te thote qe e kam lexuar diku tjeter perpara.
Dakord de, se nuk vrava njëri sa delikat jeni. Pupupu ?

Ah dhe ishalla ske votuar me hatër Bledi ( :
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
O ydh o drite ? Paske shkru :love: Ti je e keqe, shume e keqe :giggle: por shkrimet tua i du :whistle::love:
 

ZHIGO

Stumblin' in
V.I.P
Jam midis 5 dhe 6 me dhimbjen se duhet te zgjedh njeren, po zgjedh sipas rendit numerik. 5.

Te gjitha te bukra per tu lexuar. Urime :)
 

Didi

C'est la vie.
A keni votuar këtej? :p

Kush do na bëj ndonjë analizë?
 

Didi

C'est la vie.
Te kujt jane kto krijimet?

@Didi Eksplenejshion please??

Pse dashke emrat zotrote? ?

Ça të shpjegoj unë, lexoji krijimet e voto atë që do të pëlqej më shumë. Edhe komentet janë të mirëpritura nga Moni.
 

ForumiVirtualJR

Anëtar i ri
Pse dashke emrat zotrote? ?

Ça të shpjegoj unë, lexoji krijimet e voto atë që do të pëlqej më shumë. Edhe komentet janë të mirëpritura nga Moni.

Sepse jam natyre kurioze ?

Nqf se jane copy paste nga interneti skam interes ti lexoj, nese jane krijimet e Monit apo ndonje anetari tjeter do i lexoja me kenaqesi ?
 

Didi

C'est la vie.
Sepse jam natyre kurioze ?

Nqf se jane copy paste nga interneti skam interes ti lexoj, nese jane krijimet e Monit apo ndonje anetari tjeter do i lexoja me kenaqesi ?
Atëhere, Si konkursi i Fotomanisë (pra me foto) dhe i Letërsisë (me shkrime) janë personale të antarëve.

Kështuqë, këtu gjen krijimet e disa antarëve (emrat zakonisht nuk bëhen të ditur) secili lexon dhe voton kë pëlqen. Në fund kur mbyllet konkursi shpallet emri i antarit/es fitues.

Lexim të këndshëm e na bëj ndonjë analizë.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Kesaj radhe pa analize.
Rasputin bene dallimin.
 

Didi

C'est la vie.
Dobët qënkeni me votaaaaa
 

Petrit101

Ta ka ta pu! ta kam me ti ba
Valsi im , Ndonjëherë dhe Rasputin me tërheqin me shumë. Njeren nga këto do votoj :cool: .
 

Tuana

Nada é por acaso!
Me pelqejn 1 dhe 6.

Votoj te paren sepse i shkrun aq bukur dashuris sa te merr me vete ne ato vargje.

Suksese te gjithve!
 

Didi

C'est la vie.
Kësaj here dua të veçoj dhe analizoj tre shkrimet (këto që kanë marr më shumë vota).

Atëhere po e nisë nga kjo që po kryeson dmth 3:

Nisa ta lexoja, u ndala tek ajo shkëputja e parë. Dëshira për ta vazhduar ta lexoja ishte 0, por për hir të suksesit që po marrka e përfundova. Çtë them, duket e shkruar shumë zorshëm. Shumë copa të ndryshme të hedhura aty pa një lidhje me njëra-tjetrën.

Sidomos pjesa e fillimit në autobus, thjesht e vënë aty sapër të thënë. Pjesa që vjen pas e raporteve nuk është aq keq, e kalueshme. Siç është edhe ideja e tërë shkrimitSmë përcolli gjë.


7. Më pëlqejn disa rreshta tek tuk, rimë ska dhe disa rreshta ngëcin në lexim. Smë tërhoqi.


1. Nuk mbaj mënd në tërë këto vite të letërsisë të dashurohesha direkt me një shkrim. “Se ti je...” qe i vetmi shkrim që lexova sapo u postua tema. Duke e lexuar i percepton të gjitha ndjesit, sikur je aty bashkë me autorin ndërsa e shkruan. Skam çti shtoj, është adhurim në çdo rresht.

Suksese! ( :
 
Top