"Feja" e shqiptarit.

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

hahahhahahahahaha ma mir arab e turk se grek muj me thon , edhe pse asnjonen sjom amo mos ki frik se te lojm ktu veq me ni kusht nese bohesh synet :p

lej ti grekt te jen si te jen,,edhe serbet lej te jen si te jen,,,,


nese shqipria esht ne mes te serbeve dhe te grekve,,, kjo i bjen se si do qe te jen serb dhe grek,,,,,

per ne jan me ta afert se arabet dhe turqit,,,si ne gjak,,si ne gjuh si ne largesi ashtu si ne familjen kontinentale,,

ashtu sic ka serb dhe grek qe na urrejn,,,te frymzuar nga idollogjia dhe shpirti rus,,

ashtu ka edhe shqiptaromysliman qe urrejn serbet greket dhe gjith familjen europjane,,,te frymzuar nga idollogjia fetare myslimane.
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

jemi dakord pra ku qendron problemi....ti po te shkosh ne nje psikiater mer leter si i ikur per lesh ;).....

T'ka ikur truri, s'ti ze per te madhe fjalet lool:lexim:

ILirjam: Shko sipas keshillave te Alko-s. Besoj se do t'ja shohesh hajrin
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

T'ka ikur truri, s'ti ze per te madhe fjalet lool:lexim:

ILirjam: Shko sipas keshillave te Alko-s. Besoj se do t'ja shohesh hajrin


ah more loverboy,,,

te shkoj une duke zevendesuar fjal shqipe me ato arabe dit per dit,,

tu le un femive te mi,,,,kulturen dhe traditen arabe dekad per dekad,,

ta dua un allahun me shum se ate qe me ka dhen shpirtin,

ta tradhtoj shqipen dhe veten,,


more loverboy,,,,po ky mbetet qellimi qe ke ardhur ne jet?????

per ti dhen shpirtin tend fes,,,apo per ti dhen shpirtin tend,,,shpirtit tend,,,,,,ke ardhur ne jet,,per te qen ushtar i shpirtit mysliman,,dhe per te kontribuar qe shpirti i tyre te jetoj dhe te perhapet kudo,,

apo ke ardh ne jet,,,qe te gjitha te mirat,,tja japesh atyre qe te dhan shpirtin,, dhe te kontribosh qe shpirti shqiptar te egzistoj pergjimon????

mua me vjen inat per te vetmen arsye,,,

sepse un ju drejtohem juve,,sikur ju te ishit vellezerit e mi shqiptar,,

dhe ne te njejten koh,,marr pergjigja nga ju,,sikur ju vertet te mos ishti shqiptar,,dhe sikur ju vertet te doni qe shqiperia me kuptimin e plot te fjales,,te zhduket.
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

ILirjam, shko pshtille njo loool, nashta t'kfjellet truri pak.
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

ILirjam, shko pshtille njo loool, nashta t'kfjellet truri pak.

po pse mundohesh te me ulesh mua personalisht dhe jo ato qe un them????


po a esht feja jote ajo qe te meson ta duash allahun me shum se gjithshka tjeter????


po a je ti ai qe femive te tu,,do ju trashigosh fen islame me parimet e saj???po per shqiprin dhe per shpirtin shqiptar,,kur do te kontribosh???

apo do te mundohesh gjith jeten tende,,se sa me shum shqiptar te kthehen ne mysliman,,,,dhe sa me shum fjal si fjala zot,,te kthehen ne allah??? e sa me shum shqiptar mos ta duan europen,,sepse europa esht e krishter,,,,po kujt po i ben sherr me kto gjera more loverboy,,pervec thellsis se shpirtit tend,,,nenes shqipri e nenes europ,
e more loverboy,,

kam edhe disa argumenta te cilat do ta rrezojn ne mynyr direkte fen myslimane,,dhe te jap fjalen e nderit per kte,,koha nuk ka ardhur akoma,,un po pres
 

Alko71

Anëtar Aktiv
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Thot populli: "Kush bie te fle afer femiut, zgjohet i p***rrt (lagur)". Edhe une u mundova te debatoj me miresi me nje qe "mendon se mendon."
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Thot populli: "Kush bie te fle afer femiut, zgjohet i p***rrt (lagur)". Edhe une u mundova te debatoj me miresi me nje qe "mendon se mendon."

po nese ka njerez qe mendojn sa mendojn dhe ne fund nuk mendojn,,

ata jan shqiptaret mysliman te paret ne gjith globin,

dhe per kte me shum me vjen inat mua,,sesa atyre,,sepse ata nuk e din,,

flasin nga (((kllapa,,))) flasin sa flasin ne mendjen e tyre ne te mir te tjerve,,por ne te vertet ata flasin sa flasin dhe kontribojn me gjith shpirt ne te keqe te vetes,,,,ne te keqe te gjith familjes shqiptare,,dhe ne te keqe te gjith familjes europjane,,dhe ne te keqe te gjith globit,,ne te keqe te dashuris dhe te liris,,,
ne te mir vetem te urrejtjes dhe emrit te muhametit.
 

gafi

Anëtar i Nderuar
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Loverboy,,,a mund ta pohosh me shkrimin tend,,,qe ti je anti shpirtit tend???? nuk mundesh e di!!!!!


por kjo esht e ndar ne dy pole,,,,ne njerin krah je ti,,

dhe ne tjetrin krah esht allahu

kuj do doje tja trashigoje shpirtin tend,,,,,shqiptarve apo myslimanve???

nese jau trashigon myslimanve a i bjen kjo qe te tradhtosh veten,,,

dhe ai bjen kjo qe shpirti jot te vdes????
a e di qfare iliriam mbylle gojen tende dhe hundet tua dhe mos merr fryme fare dhe pastaj thirre shpirtin tend te shqiptarit dhe pyete pastaj veten se qfare je?
 

black pan

Ro$$onero Panther !!!
Titulli: "Feja" e shqiptarit.


ah more loverboy,,,

te shkoj une duke zevendesuar fjal shqipe me ato arabe dit per dit,,

tu le un femive te mi,,,,kulturen dhe traditen arabe dekad per dekad,,

ta dua un allahun me shum se ate qe me ka dhen shpirtin,

ta tradhtoj shqipen dhe veten,,


more loverboy,,,,po ky mbetet qellimi qe ke ardhur ne jet?????

per ti dhen shpirtin tend fes,,,apo per ti dhen shpirtin tend,,,shpirtit tend,,,,,,ke ardhur ne jet,,per te qen ushtar i shpirtit mysliman,,dhe per te kontribuar qe shpirti i tyre te jetoj dhe te perhapet kudo,,

apo ke ardh ne jet,,,qe te gjitha te mirat,,tja japesh atyre qe te dhan shpirtin,, dhe te kontribosh qe shpirti shqiptar te egzistoj pergjimon????

mua me vjen inat per te vetmen arsye,,,

sepse un ju drejtohem juve,,sikur ju te ishit vellezerit e mi shqiptar,,

dhe ne te njejten koh,,marr pergjigja nga ju,,sikur ju vertet te mos ishti shqiptar,,dhe sikur ju vertet te doni qe shqiperia me kuptimin e plot te fjales,,te zhduket.


E para gjuha dhe kultura eshte nje pasuri qe Zoti Apo All-llahu e paisi gjdo popull qe te krenohet me te ta mbaj kulturen dhe gjuhen dhe asasesi nuk kerkon qe ta ndryshojme por te muburremi me to .

Tjetra askush nuk thot qe ti ti lesh gjuhen arabe apo kulturen arabe femijeve tu sepse nuk te perket madje edhe islami shprehet me nje hadith :

Adetet apo kulturat e mire te popullit tuaj mos i ndryshoni por ruani ato .

Tjetra Fjala All-llah ne arabisht do te thot Nje Vetem i Adhuruar pra permendet emer specifik per Zotin Pra si te thuash e adhuroj Zotin Si All-llahun Si Bog SI God njejte eshte .
Keshtuqe nese Zoti (All-llahu ) nuk te ka dhen shpirtin ateher nuk e di kush mund ta ket dhene .


Sa i perket kombit asnjehere nuk besoj se asnje musliman qe eshte i vertete nuk e uren por madje lufton per te dhe as nje atom te qenies se ti nuk e kursen , keshtqe kujdes kur i drejtoheni muslimaneve te vertete .
 

black pan

Ro$$onero Panther !!!
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

po pse mundohesh te me ulesh mua personalisht dhe jo ato qe un them????


po a esht feja jote ajo qe te meson ta duash allahun me shum se gjithshka tjeter????


po a je ti ai qe femive te tu,,do ju trashigosh fen islame me parimet e saj???po per shqiprin dhe per shpirtin shqiptar,,kur do te kontribosh???

apo do te mundohesh gjith jeten tende,,se sa me shum shqiptar te kthehen ne mysliman,,,,dhe sa me shum fjal si fjala zot,,te kthehen ne allah??? e sa me shum shqiptar mos ta duan europen,,sepse europa esht e krishter,,,,po kujt po i ben sherr me kto gjera more loverboy,,pervec thellsis se shpirtit tend,,,nenes shqipri e nenes europ,
e more loverboy,,

kam edhe disa argumenta te cilat do ta rrezojn ne mynyr direkte fen myslimane,,dhe te jap fjalen e nderit per kte,,koha nuk ka ardhur akoma,,un po presNENES EUROP - DERI TANI PATA PERSHTYPJE TE MIRA PER TY TANI MU ZHDUKEN PLOTESISHT , PERDERISA TY TE KONVENON FLET SHPIRTERISHT SI NJE NACIONLAIST E NE FUND QUAN EUROPEN NENE BRAVO

A NUK ESHTE KJO NENA EUROPE QE NA I LA TROJET E NDARA NA COPTOI PIKE E PES NEPER KONGRESET E VETA ...

SHUM FLM ssssHKIPETAR .


E SA I PERKET ARGUMENTEVE QE E RREZOJNE FENE MUSLIMANE E GJITH BOTA PO TI KISHTE NUK DO TE PRISTE TY QE TI PUBLIKOSH POR O TA KISHTE BERE MOTI ...
 
Redaktimi i fundit:

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

o vlla Black Pan . nuk pe din me kon po mirresh , me ni person qe nuk e din sa bojn 2+2 :p


kta patriotat e mdhaj qe ju pengon gjuha arabe , te gjith kta ma shum kan ose folin Italisht ose greqisht se sa shqip shumica femive te vet ju ngjesin emra grek e italian tolifar katunar-amanlisa i kom ndegju e emra italian kur shkoj ne shqiperi knej me folin edhe dalin kunder gjuhes arabe , e bash na arabat ne kosove folum mas shumti shqip e kem msu nkosov edhe te gjith femive ju ngjesom emra shqiptare po let Irdhen ton aiha .
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

NENES EUROP - DERI TANI PATA PERSHTYPJE TE MIRA PER TY TANI MU ZHDUKEN PLOTESISHT , PERDERISA TY TE KONVENON FLET SHPIRTERISHT SI NJE NACIONLAIST E NE FUND QUAN EUROPEN NENE BRAVO

A NUK ESHTE KJO NENA EUROPE QE NA I LA TROJET E NDARA NA COPTOI PIKE E PES NEPER KONGRESET E VETA ...

SHUM FLM ssssHKIPETAR .


E SA I PERKET ARGUMENTEVE QE E RREZOJNE FENE MUSLIMANE E GJITH BOTA PO TI KISHTE NUK DO TE PRISTE TY QE TI PUBLIKOSH POR O TA KISHTE BERE MOTI ...

e para maje men mir,,,

per mua nena fillon nga gegyseni,,nga krasniqja,,nga bajramcurri,,nga tropoja,,nga veriu,,nga kosova,,nga shqiptaria,,

nuk esht e vertet ajo qe thua ti per europen,,,,europa nuk perfaqsohet nga politikanet e 1912es,, as nga politikanet e sodshem,,
por ne mbrendesi te saj,,,,shqipria esht nena ime,,,
dhe europa esht nena e gjith kombeve europjane,,,dhe kombi shqiptar esht nje djal i fort i nenes europ,,

pergjithsit per gabimet,,i marrin ata qe i kan ber ato ne 1912,,qytetaret europjan dhe kontinenti europjan nuk te ka faj ty as mua.

kurse persa i perket argumentave qe rrezojn fen islame,,i ke ne kte topik,,flas per argumenta qe e rrezojn fen islame,,mbrenda shpirtit shqiptar,,,sepse atje ku ka lindur ajo,,ndoshta smund te rrezohet kurr,,dhe as qe e ka patur kush plan ta rrezoj,,por per nje shqiptar,
feja myslimane esht e rrezuar,,,tjetergje esht se nga shpirti jot nuk mund ta dal feja myslimane ndoshta,,
por per nje shqiptar qe e kupton te verteten,,,ajo jo vetem esht e rrezuar,,por ka qen nje nga fet qe i ka shkaktuar shpirtit shqiptar ne brendsi,,deme te pa imagjinueshme.

edhe ato qe thua ti do ti kishin ber moti,,,gjith bota po provon qe ta thot ty te verteten,,,pa i nxer gjakrat,,sepse edhe sikur te vi shkenctari me i madh ne bot ne kosov dhe te thot,,o populli i gjergj kastriotit,,e keni gabim,,dhe gjith kjo ka ardhur si pasoj e luftrave tek ju,,ju prap sdo ta pranonit,,dhe gjithashtu do te ishte nje nderhyrje qe do te provokonte paqen ne bot,,pasi te gjith e din se myslimanet per nje karrikatur te muhametit,,deshen te djegin gjith francen,,,kto jan pasojat qe ju i bjeni botes demokratike,,sepse askush ne mendjen tuaj nuk duhet te guxoj te flas dicka ne lidhje me fen tuaj,,
 
Redaktimi i fundit:

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: "Feja" e shqiptarit.
kta patriotat e mdhaj qe ju pengon gjuha arabe,

nuk na pengon gjuha arabe,,por na demton familjen,,pasi familja jon esht shqiperia ne radh te par dhe shqipja,,pastaj komshit ton,,jan ne nje far mynyre vellezrit tan,,ashtu sic ne kemi marr ndonje gje prej tyre,,edhe ata kan marr shum shum gjera prej nesh,,por redesi ka te rrim mbrenda familjes europjane,,kurse arabishtje vjen ne familjen ton me gjithshka qe ka me vete,,vetem me nje qellim,,
te perhapet ne familjen ton te madhe,,,ashtu sic esht feja myslimane virus per nje shqiptar,,dhe do ta kthej ate ne shqiptaromysliman,,
ashtu esht edhe per nje kontinent,,qe mundohet sa me shum ta kthej ate ne kontinent mysliman,,,
ne te njejten koh ne vendet arabe,,nuk lejohet as te kesh bibel ne shtepi,,

a ste duket kjo si nje luft e ftoft,,,me plan afatgjat?????

mbaje krahun tend te paster,,dhe dergo ne krahun tjeter pjes nga krahu jot,,ashtu si amerika me bazat e natos,,ashtu dhe feja myslimane
ne vendet myslimane,,nuk lejohen bazat katolike,,dhe ne vendet katolike apo ateiste,,,dergon minaret e saj,

e more black devil,,, me e dit ti te verteten qysh tu kish qu leshi perpjet prej inati,,
 

gafi

Anëtar i Nderuar
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

nuk na pengon gjuha arabe,,por na demton familjen,,pasi familja jon esht shqiperia ne radh te par dhe shqipja,,pastaj komshit ton,,jan ne nje far mynyre vellezrit tan,,ashtu sic ne kemi marr ndonje gje prej tyre,,edhe ata kan marr shum shum gjera prej nesh,,por redesi ka te rrim mbrenda familjes europjane,,kurse arabishtje vjen ne familjen ton me gjithshka qe ka me vete,,vetem me nje qellim,,
te perhapet ne familjen ton te madhe,,,ashtu sic esht feja myslimane virus per nje shqiptar,,dhe do ta kthej ate ne shqiptaromysliman,,
ashtu esht edhe per nje kontinent,,qe mundohet sa me shum ta kthej ate ne kontinent mysliman,,,
ne te njejten koh ne vendet arabe,,nuk lejohet as te kesh bibel ne shtepi,,

a ste duket kjo si nje luft e ftoft,,,me plan afatgjat?????

mbaje krahun tend te paster,,dhe dergo ne krahun tjeter pjes nga krahu jot,,ashtu si amerika me bazat e natos,,ashtu dhe feja myslimane
ne vendet myslimane,,nuk lejohen bazat katolike,,dhe ne vendet katolike apo ateiste,,,dergon minaret e saj,

e more black devil,,, me e dit ti te verteten qysh tu kish qu leshi perpjet prej inati,,
pse he burre i dheut nuk thu po me pengon islami sepse jam i krishtere dhe kaq po sillesh verdalle.mua nuk me pengon feja e krishtere aspak prandaj nuke di pse juve po u pengon islami.dhe nje gje nese mendon se per te qene shqiptar duhet me qene i krishter dhe se te paret tane paskan qene te krishter gabohesh i ndeurar.
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

pse he burre i dheut nuk thu po me pengon islami sepse jam i krishtere dhe kaq po sillesh verdalle.mua nuk me pengon feja e krishtere aspak prandaj nuke di pse juve po u pengon islami.dhe nje gje nese mendon se per te qene shqiptar duhet me qene i krishter dhe se te paret tane paskan qene te krishter gabohesh i ndeurar.

un nuk jam katolik,,dhe nuk behem kurr.PIK

ty nuk te pengon feja e krishtere,,,sepse ste ka penguar kurr,,

Un jam nje njeri qe e pranoj se Jezu Krishti,,ka qen filozofi me i drejt ne te gjitha kohrat,,ai i solli njerzimit nje karakter njeriu me plot dashuri per gjinit dhe rracat,,

Muhameti i solli njerzimit fjalet e jezu krishtit te perkthyera ne arabisht,,

nese jezusi ka then,,vetem per mes meje do te shkosh tek zoti,,

muhameti ka then,,,vetem permes meje do shkosh tek allahu,,

nese jezus ka then pershembull,,,ma jep argumentin te jap te drejten te flasesh,,

muhameti ka then,,,luftoj pa besimtaret,,

nese Jezu Krishti kishte nje grua ,,

muhameti kishte 13 tgra,,

nese numrimi i viteve fillon me krishtin,

muhameti vjen 500 vjet pas tij,,

nese jezu krishti ka then se te gjith njerzit jan te barabart per atin,,dhe ai i don te gjith njelloj,,,

muhameti ka then se allahu do ti denoj ata qe nuk ndjeken rrugen time,,

nese jezus ka then,,,,,,familjen ta duash,

muhameti ka then duaje familjen,
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

por problemi qendron tjeterkund.


Shqiptaria dhe shqiptaret,,,kan kulturen gjuhen karakterin dhe traditat e tyre,,
qe ne rast zbatimi te rregullt,,,nuk do te beje asnje mekat,,

shqiptaret jan ata qe kan ne dor te ardhmen e shqiperis,,dhe shpirtit shqiptar,

nese ne u lem ne trashigim karakterin e muhametit fanatik,, dhe u lem trashigim femijve tan,,,mynyren e te falurit,,,ti biesh ne gunj pes her ne dit,,muhametit sepse zoti nuk ta kerkon kte ne asnje mynyr dhe rrethan,,pasi zoti te ka dhen ty ne momentin qe lind,,lirin dhe jeten per ta gezuar,,,dhe per ta jetuar te lir,

nese ne u lem atyre kto gjera ne trashigimni,,,, a esht kurani ai liber qe te thot,,gjuha arabe esht zgjedhur nga zoti,,,dhe vetem me kte gjuh pershtaten lutjet ndaj ti me mir se ne c´do gjuh tjeter,,,

po nese ne u trashigojm femive tan kte,,, a do te shkojn pastaj ata dit per dit,,duke e dashur ate gjuh me shum se gjuhen e nenes???

kush mban pergjithsi per vazhdimin e gjuhes shqipe dhe tradites shqiptare????

kush mban pergjithsi qe pas 500 vjetesh shqiptaret te jen shqiptar ne gjuh ne kultur dhe ne karakter???

tani ti a do ta luftosh kte,,apo do ta mbrosh kte???

c´far po ben ti konkretisht???

e ke tradhtuar vetem more shoku,,,paramendo sikur te gjith shqiptaret ta duan allahun dhe fen me shum se gjithshka tjeter,,,a do te shkonin pastaj ata dit per dit duke u konvenduar ne karakter arab???

ku do perfundonte shpirti shqiptar me simbolet dhe me gjithshka qe e perben ate???

prandaj them un,,,myslimanet shqiptar,,jan te paret e globit persa i perket thenjes se bukur te Alko71,

ka njerez qe mendojn sa mendojn dhe ne fund nuk mendojn.
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

nuk na pengon gjuha arabe,,por na demton familjen,,pasi familja jon esht shqiperia ne radh te par dhe shqipja,,pastaj komshit ton,,jan ne nje far mynyre vellezrit tan,,ashtu sic ne kemi marr ndonje gje prej tyre,,edhe ata kan marr shum shum gjera prej nesh,,por redesi ka te rrim mbrenda familjes europjane,,kurse arabishtje vjen ne familjen ton me gjithshka qe ka me vete,,vetem me nje qellim,,
te perhapet ne familjen ton te madhe,,,ashtu sic esht feja myslimane virus per nje shqiptar,,dhe do ta kthej ate ne shqiptaromysliman,,
ashtu esht edhe per nje kontinent,,qe mundohet sa me shum ta kthej ate ne kontinent mysliman,,,
ne te njejten koh ne vendet arabe,,nuk lejohet as te kesh bibel ne shtepi,,

a ste duket kjo si nje luft e ftoft,,,me plan afatgjat?????

mbaje krahun tend te paster,,dhe dergo ne krahun tjeter pjes nga krahu jot,,ashtu si amerika me bazat e natos,,ashtu dhe feja myslimane
ne vendet myslimane,,nuk lejohen bazat katolike,,dhe ne vendet katolike apo ateiste,,,dergon minaret e saj,

e more black devil,,, me e dit ti te verteten qysh tu kish qu leshi perpjet prej inati,,


hahahaha oo shpirti tlshoft ku pom han mu kush t'pengon ah qka tbon , feja Islame stvjen nshpi tone met thon bonu Musliman as st'thot fol arabisht as send , un sfoli arabisht per veq kur falna se lutjet jon qashtto edhe ska as perkthim tmir shqip me i perkthy ato dov po ato e kom per veti qka fol ti e tjert ktu per mu svlejn mhin ni vesh mdel ntjetrin se kom at problem , eh per ata fqinjet tu vellezer ti e ju patriotat e mdhaj qe i keni un nuk i kom sepse ata na kan vra e na kan coptu e na kan pre sikur kejt europa qe na ka nda pjes pjes , sikur qe nuk e kom vlla as arabin as turkun e kom vlla qato qe ma ka bo nana e kom vlla me gjak .
 
Redaktimi i fundit:

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

hahahaha oo shpirti tlshoft ku pom han mu kush t'pengon ah qka tbon , feja Islame stvjen nshpi tone met thon bonu Musliman


po un e di se nuk t´han,,sepse nuk mu met hanger,

po e asht feja myslimane qajo qe bertet ne qytet ALLAHU EKBERR ALLAHU EKBERR;;

E UNE DETYRONA ME E NI EDHE KUR JAM MRENA MUREVE TE SHPIS TEM,,

a pi bjen qe pom hin me zort ne shpi?????

qashtu qysh mka hi me zort ne Shqiptari????

apo spo t´ha as qitash hiq,, e more shoki qellimi jem nuk esht met kthy ty shqiptar,,se ty ta kam hek dhimten un me koh,,,un flas me ty per me lexu tjert,,se per ty as nuk em han e as nuk ka mem hanger per sa koh te jesh kundra meje.
 
Redaktimi i fundit:

gafi

Anëtar i Nderuar
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

un nuk jam katolik,,dhe nuk behem kurr.PIK

ty nuk te pengon feja e krishtere,,,sepse ste ka penguar kurr,,

Un jam nje njeri qe e pranoj se Jezu Krishti,,ka qen filozofi me i drejt ne te gjitha kohrat,,ai i solli njerzimit nje karakter njeriu me plot dashuri per gjinit dhe rracat,,

Muhameti i solli njerzimit fjalet e jezu krishtit te perkthyera ne arabisht,,

nese jezusi ka then,,vetem per mes meje do te shkosh tek zoti,,

muhameti ka then,,,vetem permes meje do shkosh tek allahu,,

nese jezus ka then pershembull,,,ma jep argumentin te jap te drejten te flasesh,,

muhameti ka then,,,luftoj pa besimtaret,,

nese Jezu Krishti kishte nje grua ,,

muhameti kishte 13 tgra,,

nese numrimi i viteve fillon me krishtin,

muhameti vjen 500 vjet pas tij,,

nese jezu krishti ka then se te gjith njerzit jan te barabart per atin,,dhe ai i don te gjith njelloj,,,

muhameti ka then se allahu do ti denoj ata qe nuk ndjeken rrugen time,,

nese jezus ka then,,,,,,familjen ta duash,

muhameti ka then duaje familjen,

edhe qka pra?
mos trego sa i paditur qe je.mos e qesh vetvehten o i nderuar .shpresoj shume se nje dite do ta kuptosh sa larg te vertetes je .
ty feja islame po te pengo mos?
do ta jap nje keshille edhe krejt bota te ngihen ne kembe dhe po te sillen edhe 10 tjera si kjo kete fe dhe ketij besimi nuk do te mund ti bejne asgje sepse kete e ka garantu All-llahu s.w.t.
edhe diqka jam musliman dhe krenohem me kete aq here ma shume se ata qe e urrejne kete fe qe. per mua fe imja eshte feja islame.
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Shqiptaria s'eshte fe. Kuptimin ia japin njerezit ashtu si ju konvenon. Nje njeri, qe vertet meriton te quhet njeri, pak mend ne koke, vetem pakkk po t'kishte, nuk do ta quante shqiptarizmin fe, por "me mend" po ka shume, andaj edhe e quajne. Vertet budalllalleku s'ka fund.
 

gafi

Anëtar i Nderuar
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

po e asht feja myslimane qajo qe bertet ne qytet ALLAHU EKBERR ALLAHU EKBERR;;

po muslimanet jane ata qe therrasin dhe bertasin All-llahu eshte me i madhi se se nuk ka Zot tjeter qe duhet te adhurohet pos tij hde krenohen me kete. te permiresoj i nderuar keshtu thone
All-llahu EKber All-llahu Ekber
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

edhe qka pra?
mos trego sa i paditur qe je.mos e qesh vetvehten o i nderuar .shpresoj shume se nje dite do ta kuptosh sa larg te vertetes je .
ty feja islame po te pengo mos?
do ta jap nje keshille edhe krejt bota te ngihen ne kembe dhe po te sillen edhe 10 tjera si kjo kete fe dhe ketij besimi nuk do te mund ti bejne asgje sepse kete e ka garantu All-llahu s.w.t.
edhe diqka jam musliman dhe krenohem me kete aq here ma shume se ata qe e urrejne kete fe qe. per mua fe imja eshte feja islame.

edhe un po ta garantoj ty,,,

qe per 50 vite ne shqiptari dhe ne trojet e saj,,sdo te ket asnje mysliman,,pervec mbeturinave si puna jote dhe e disa te tjerve qe po bjen ktu sikur skuptojn.

un jam ai qe po ta garantoj zhdukjen e parimeve islame nga trojet shqiptare,,

zhdukjen e atyre qe jan kunder shpirtit shqiptar,,,

KETE E KE TE GARANTUAR NGA UN:

[youtube]gD9aU1UAbec[/youtube]
 

WxP

Antarë i Respektuar
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Te besosh ne zot apo te besosh ne prrallat e bibles apo kuranit!
Thjesht shpirterisht i besoj vec atij ne menyren time. Cila do qoft feja e Shqiptarit cilado qoft ndjenja e popullit shqiptar ne jemi nje edhe skemi pse anojm ne poshtrimin e atdheut!
 

gafi

Anëtar i Nderuar
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

edhe un po ta garantoj ty,,,

qe per 50 vite ne shqiptari dhe ne trojet e saj,,sdo te ket asnje mysliman,,pervec mbeturinave si puna jote dhe e disa te tjerve qe po bjen ktu sikur skuptojn.

un jam ai qe po ta garantoj zhdukjen e parimeve islame nga trojet shqiptare,,

zhdukjen e atyre qe jan kunder shpirtit shqiptar,,,

KETE E KE TE GARANTUAR NGA UN:

[youtube]gD9aU1UAbec[/youtube]
prit ti prit se edhe ne po presim .ne nuk leshojme poshtersina si dikush dikush dhe mundohemi te tjereve tiu tregojm se cili eshte morali i muslimanit.

P.s Wxp nuk poshtrohet atdheu me perkatsi fetare perkundrazi muslimanet e kosoves e kane tregu se qfare bejne per atdheune e tyre dhe kjo nuk ishte shume moti por ne vitet 97-99
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

po e asht feja myslimane qajo qe bertet ne qytet ALLAHU EKBERR ALLAHU EKBERR;;

po muslimanet jane ata qe therrasin dhe bertasin All-llahu eshte me i madhi se se nuk ka Zot tjeter qe duhet te adhurohet pos tij hde krenohen me kete. te permiresoj i nderuar keshtu thone
All-llahu EKber All-llahu Ekber

DHE UN DUHET TA DEGJOJ KTE EDHE MBRENDA MUREVE TE SHTEPIS TIME;;KU KAM LINDUR DHE JAM AUTONOM,??????

nuk desha te perdor gjuh te till mu jeve,,por po e perdori kte gjuh duke u bazuar ne ralitetin e hidhur,,qe esht e vetmja gjuh qe mbet per te folur me ju,, vetem SHKOP KOKES,,ju jeni si vampirat neper filma,,qe po te infektohen,,nuk mund te kthehen kurr me njerez,,,ashtu jeni dhe ju dhe si te till do te trajtoheni te gjith,


[youtube]Klgi89ULx-E[/youtube]
 

WxP

Antarë i Respektuar
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Kur flitet per atdheun flitet per kulturen traditen e me rralle. Jo vetem ASpektin figurativ.

E dyta nese ndihem Ateist nuk mund te me imponosh te mesoj sa me shume rreth nje tjeter feje. Eshte e drejta e zgjedhjes time.

Edhe pse une jam vet Mysliman po nuk e shof te drejte shpirterisht te jem pjese e dallavereve dhe pjes e urrejtjes per tjeter fe! Gjerat i shikoj te barazpeshuar.
 

gafi

Anëtar i Nderuar
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Kur flitet per atdheun flitet per kulturen traditen e me rralle. Jo vetem ASpektin figurativ.

E dyta nese ndihem Ateist nuk mund te me imponosh te mesoj sa me shume rreth nje tjeter feje. Eshte e drejta e zgjedhjes time.

Edhe pse une jam vet Mysliman po nuk e shof te drejte shpirterisht te jem pjese e dallavereve dhe pjes e urrejtjes per tjeter fe! Gjerat i shikoj te barazpeshuar.
i nderuar wxp po te lexonit qdo postim timin dhe vetem ne nje postim qe te kem fy fe tjeter vet do te largohem nga forumi.feja nuk e ka me dhune o i nderuar por kush ka deshire dhe si ka deshire beson. askujt nuk po ia imponoj fene time apsolutishte por te tjeret po mundohen te na e imponojne neve.
P.s
Iliriam mua feja me ka eduku qe kur dikush te me mrrole une atij ti buzeqeshi ,kur dikush me shan une ti flas embel dhe kur dikush te mundohet te me godas une tia shtrije doren e meshires
 

black pan

Ro$$onero Panther !!!
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

un nuk jam katolik,,dhe nuk behem kurr.PIK

ty nuk te pengon feja e krishtere,,,sepse ste ka penguar kurr,,

Un jam nje njeri qe e pranoj se Jezu Krishti,,ka qen filozofi me i drejt ne te gjitha kohrat,,ai i solli njerzimit nje karakter njeriu me plot dashuri per gjinit dhe rracat,,

Muhameti i solli njerzimit fjalet e jezu krishtit te perkthyera ne arabisht,,

nese jezusi ka then,,vetem per mes meje do te shkosh tek zoti,,

muhameti ka then,,,vetem permes meje do shkosh tek allahu,,

nese jezus ka then pershembull,,,ma jep argumentin te jap te drejten te flasesh,,

muhameti ka then,,,luftoj pa besimtaret,,

nese Jezu Krishti kishte nje grua ,,

muhameti kishte 13 tgra,,

nese numrimi i viteve fillon me krishtin,

muhameti vjen 500 vjet pas tij,,

nese jezu krishti ka then se te gjith njerzit jan te barabart per atin,,dhe ai i don te gjith njelloj,,,

muhameti ka then se allahu do ti denoj ata qe nuk ndjeken rrugen time,,

nese jezus ka then,,,,,,familjen ta duash,

muhameti ka then duaje familjen,Sa i perket Jezu Krishtit e ke me te drejte eshte e vertet se ka qene nje njeri prej me te dalluarve te njerezimit ,Muhamedi gjithashtu ka qene i derguari i fundit ne zingjirin profetik dhe asnjehere se ka mohuar se ndjek rrugen e Jezusit Moisiut Abrahamit etj .


E sa i perket gabimeve atehere :

Muhamedi ka thene Adhuroje Nje Zot

Bibla e sotit (Jo JEzu Krishti) thot adhuroji Dy Zota Atin Dhe Birin


NEse ne Dhajten e vjeter Thot Vritni gjdo grua qe ka pas mardhenje me burr , qdo femije, plak etj , vetem grate e paprekura (te virgjera) mbani per vete , keputne gjdo pem , dhe digjne gjdo mur te qytetit.

Atehere Muhamedi ka then Luftooni vetem ata qe ju luftuuan (Mos e teproni )

Mos vritni , gra , femije , pleq , te paafte as njerezi qe shihni duke u lutur neper kisha , mos rrenni shtepi , mos demtoni pem .

Nese ata ndalen se luftuari ndaluni edhe ju Se Zoti (All-llahu ) nuk i don zullumqaret


E sa i perket Thenjes Jeni te Barabarte me Atin ( Shum qesharake kjo , a eshte i barabarte qengji me ujkun , apo Enver Hoxha me Bamir Topin )


E sa i perket Ndjekjes se rruges Profetike Edhe Jezusi thot Askush nuk mund te arrij te ati vetem nepermes meje , keshtuqe lexoje Biblen dhe vuajtjet e ferrit qe i pasqyron .


Dhe vazhdo te kenaqaesh me nenen Europe Apo Greqi etj etj !!!
 

black pan

Ro$$onero Panther !!!
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

DHE UN DUHET TA DEGJOJ KTE EDHE MBRENDA MUREVE TE SHTEPIS TIME;;KU KAM LINDUR DHE JAM AUTONOM,??????

nuk desha te perdor gjuh te till mu jeve,,por po e perdori kte gjuh duke u bazuar ne ralitetin e hidhur,,qe esht e vetmja gjuh qe mbet per te folur me ju,, vetem SHKOP KOKES,,ju jeni si vampirat neper filma,,qe po te infektohen,,nuk mund te kthehen kurr me njerez,,,ashtu jeni dhe ju dhe si te till do te trajtoheni te gjith,


[youtube]Klgi89ULx-E[/youtube]


Mire e ki shum falemenderit

Se na Kosovart jena budall se per qdo ndeshje te kombtares se Shqipris ma shum se gjysa e tifozeve gjithmone jan kan Kosovare koreografin prej prishtine vet e kem ba gjithmone e kur jem ardh en Tirane biletat dupllo ma shtrejt na i keni pagu .

E ju nacionalista as 10 % te tribunave si keni mush po na "Magjupt muslman" i kem mush neyse .

Turkin e du ma shum se Greqin se na ka ndihmu sidomos neve kosvareve ne tana aspektet po edhe juve mos harroni se kur ju murr turr greku mos te ish truku e dini vet qa ju kish ba .

E dini edhe vet se per ni ndeshje futbolli kur shqipria e mund Greqin 2 - 1 ni shqiptarit ja nxjerrin syt e dhimbsham e ju apet jau merrni ne g...

Marre osht kjo !!!
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Muhamedi ka thene Adhuroje Nje Zot

Bibla e sotit (Jo JEzu Krishti) thot adhuroji Dy Zota Atin Dhe Birin
muhameti te thot adhuroje nje zot,,i cili sipas ti esht allahu,,ky emer ne arabisht sipas ti esht emri qe e pershkruan zotin me se mirti,,

pse..sepse esht gjuha e tij personale,,
te thot lutu ne kte gjuh sepse kjo i pershtatet me se mirti lutjeve ndaj zotit,,sepse ajo esht gjuha e tij personale,,
te thot shoqeroj lutjet duke perdoruru emrin tim c´do her,,
sepse ai esht emri i tij personal,,


kurse ato qe ti thot bibla dhe dhiata e re apo e vjeter,,,

duhet te ndalesh nje her e te mendosh ne c´far kohe jan shkruar kto??

ne kohen e perandoris romake!!!

po a ishte perandoria romake ajo qe mbyti brutalisht krisht???

a esht perandoria romake e cila thenjeve te tij,,,ju vuri kuptimet sipas interesave te pushtetit???

pastaj kur bibla te thot ta duash te atin dhe te birin,,,

nuk te tho muhameti te njejten gje????

nuk te meson te thuash deshmoj se ska zot tjeter perpos allahut dhe muhameti esht i derguari i tij??

pastaj bibla e ka edhe nje pershkrim tjeter per kte,,i cili shkruhet,,, ne emer te atit e te birit e te shpirtit te shejt,,

kush esht shpirti i shejt????

shpirti qe mban ne jet c´do gjalles!!! ai esht shpirti i shejt,qe kemi ne trupin ton c´do njeri prej nesh,,

pastaj disa e pranuan ketu qe Jezu Krishti ka qen si kushtetuta e karakterit njerzor,,,

pra ky ka qen biri i shpirtit te shejt,,ashtu sic jam un dhe ti dhe gjith njerzimi ,,por per ndryshim nga ne,,

ai ka qen i pari njeri me karakter te till,,dhe e ka ruajtur karakterin e tij meshirues edhe ne momentin kur po e masakronin,,,duke ju lutur atit qe ti fal ata,,

ne emer te atit e te birit te shpirtit te shejt,,,

pra shpirti i shejt qe qendron ne c´do njeri,,,,te bashkuar bashk,,jan shpirti i vetem i atit,,,Zoti shpirtin e tij e ka te shperndar tek c´do gjalles qe jeton dhe ka shpirt,,

dhe Jezus ishte Biri i kti shpirti te shejt,,sepse ai solli nje karakter njeiu ku ne te gjindej dashuri per gjith shpirtin e shejt,,

nuk esht e veshtir ta kuptosh po te duash,,,,por ste le muhameti.

muhameti per diqka do te denohet dhe per kte jam i sigurt,,

sepse edhe ato fjal qe ai i tha nga shpirti per njerzimin,,dmth nga zoti ,

i flliqi duke tentuar qe te ul te gjith profetet tjer posht,,dhe duke titulluar veten me profektin dhe te fundit,,

per kete ai esht denuar.
 
Top