"Feja" e shqiptarit.

gafi

Anëtar i Nderuar
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

muhameti te thot adhuroje nje zot,,i cili sipas ti esht allahu,,ky emer ne arabisht sipas ti esht emri qe e pershkruan zotin me se mirti,,

pse..sepse esht gjuha e tij personale,,
te thot lutu ne kte gjuh sepse kjo i pershtatet me se mirti lutjeve ndaj zotit,,sepse ajo esht gjuha e tij personale,,
te thot shoqeroj lutjet duke perdoruru emrin tim c´do her,,
sepse ai esht emri i tij personal,,


kurse ato qe ti thot bibla dhe dhiata e re apo e vjeter,,,

duhet te ndalesh nje her e te mendosh ne c´far kohe jan shkruar kto??

ne kohen e perandoris romake!!!

po a ishte perandoria romake ajo qe mbyti brutalisht krisht???

a esht perandoria romake e cila thenjeve te tij,,,ju vuri kuptimet sipas interesave te pushtetit???

pastaj kur bibla te thot ta duash te atin dhe te birin,,,

nuk te tho muhameti te njejten gje????

nuk te meson te thuash deshmoj se ska zot tjeter perpos allahut dhe muhameti esht i derguari i tij??

pastaj bibla e ka edhe nje pershkrim tjeter per kte,,i cili shkruhet,,, ne emer te atit e te birit e te shpirtit te shejt,,

kush esht shpirti i shejt????

shpirti qe mban ne jet c´do gjalles!!! ai esht shpirti i shejt,qe kemi ne trupin ton c´do njeri prej nesh,,

pastaj disa e pranuan ketu qe Jezu Krishti ka qen si kushtetuta e karakterit njerzor,,,

pra ky ka qen biri i shpirtit te shejt,,ashtu sic jam un dhe ti dhe gjith njerzimi ,,por per ndryshim nga ne,,

ai ka qen i pari njeri me karakter te till,,dhe e ka ruajtur karakterin e tij meshirues edhe ne momentin kur po e masakronin,,,duke ju lutur atit qe ti fal ata,,

ne emer te atit e te birit te shpirtit te shejt,,,

pra shpirti i shejt qe qendron ne c´do njeri,,,,te bashkuar bashk,,jan shpirti i vetem i atit,,,Zoti shpirtin e tij e ka te shperndar tek c´do gjalles qe jeton dhe ka shpirt,,

dhe Jezus ishte Biri i kti shpirti te shejt,,sepse ai solli nje karakter njeiu ku ne te gjindej dashuri per gjith shpirtin e shejt,,

nuk esht e veshtir ta kuptosh po te duash,,,,por ste le muhameti.

muhameti per diqka do te denohet dhe per kte jam i sigurt,,

sepse edhe ato fjal qe ai i tha nga shpirti per njerzimin,,dmth nga zoti ,

i flliqi duke tentuar qe te ul te gjith profetet tjer posht,,dhe duke titulluar veten me profektin dhe te fundit,,

per kete ai esht denuar.
ju jeni ata qe po i ofendoni profetet tjere e ju Muhammedi a.s..po kujt jam duke i spjeguar se ?
po shihet qe nuk jeni i krishtere nga shkrimet tuaja
 

black pan

Ro$$onero Panther !!!
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

muhameti te thot adhuroje nje zot,,i cili sipas ti esht allahu,,ky emer ne arabisht sipas ti esht emri qe e pershkruan zotin me se mirti,,

pse..sepse esht gjuha e tij personale,,
te thot lutu ne kte gjuh sepse kjo i pershtatet me se mirti lutjeve ndaj zotit,,sepse ajo esht gjuha e tij personale,,
te thot shoqeroj lutjet duke perdoruru emrin tim c´do her,,
sepse ai esht emri i tij personal,,


kurse ato qe ti thot bibla dhe dhiata e re apo e vjeter,,,

duhet te ndalesh nje her e te mendosh ne c´far kohe jan shkruar kto??

ne kohen e perandoris romake!!!

po a ishte perandoria romake ajo qe mbyti brutalisht krisht???

a esht perandoria romake e cila thenjeve te tij,,,ju vuri kuptimet sipas interesave te pushtetit???

pastaj kur bibla te thot ta duash te atin dhe te birin,,,

nuk te tho muhameti te njejten gje????

nuk te meson te thuash deshmoj se ska zot tjeter perpos allahut dhe muhameti esht i derguari i tij??

pastaj bibla e ka edhe nje pershkrim tjeter per kte,,i cili shkruhet,,, ne emer te atit e te birit e te shpirtit te shejt,,

kush esht shpirti i shejt????

shpirti qe mban ne jet c´do gjalles!!! ai esht shpirti i shejt,qe kemi ne trupin ton c´do njeri prej nesh,,

pastaj disa e pranuan ketu qe Jezu Krishti ka qen si kushtetuta e karakterit njerzor,,,

pra ky ka qen biri i shpirtit te shejt,,ashtu sic jam un dhe ti dhe gjith njerzimi ,,por per ndryshim nga ne,,

ai ka qen i pari njeri me karakter te till,,dhe e ka ruajtur karakterin e tij meshirues edhe ne momentin kur po e masakronin,,,duke ju lutur atit qe ti fal ata,,

ne emer te atit e te birit te shpirtit te shejt,,,

pra shpirti i shejt qe qendron ne c´do njeri,,,,te bashkuar bashk,,jan shpirti i vetem i atit,,,Zoti shpirtin e tij e ka te shperndar tek c´do gjalles qe jeton dhe ka shpirt,,

dhe Jezus ishte Biri i kti shpirti te shejt,,sepse ai solli nje karakter njeiu ku ne te gjindej dashuri per gjith shpirtin e shejt,,

nuk esht e veshtir ta kuptosh po te duash,,,,por ste le muhameti.

muhameti per diqka do te denohet dhe per kte jam i sigurt,,

sepse edhe ato fjal qe ai i tha nga shpirti per njerzimin,,dmth nga zoti ,

i flliqi duke tentuar qe te ul te gjith profetet tjer posht,,dhe duke titulluar veten me profektin dhe te fundit,,

per kete ai esht denuar.Heheheheeheh po pse spo tregon qyshtu puth ti je krishter edhe lufton per ket ideologji .

E ne vend se me dhan argumente ti shan muslmant po neyse se kem na problem .


Se padyshim qe Jezusi Eshte i dergum pre Zotit Te Boterave , ket edhe Muhamdi e thot madje porosit se Nuk eshte musliman ai qe nuk e beson Biblen , toren , zeburin .

KEshtqe per me i flliq po i flliqni ju me temat e juja te flliqta po neyse ...

E me ket shprehjen Ne emer te Atit te birit te shpirtin te shejt na muslimant e thojna ma puro

Me emrin e All-llahut (Zotit te botrave te VETEMADHURUARIT ) Meshiruesit Meshireberesit .


E sa i perket denimit te Muhamedit ather shko lyp ti qe aj mu denu heheheh nese ki aso kompetene shiptare apo ma shkurt katolike romake se po shihet qe po jau merrshe en g..
E sa i peket asj kanges shqipe qe pe ngojshe :


Mas pari qaj kengtari UNIKATIL qe shitet patriot rrjeh prej ni familje ne komunen e Istogut qe ma saktesisht Baba i tij ka qene shpijun dhe mbas lufte ka ikur ne Amerik per shklak se ka qen i perndjekur prej UQKse .

PO qita patriotat me bateria jan qe e shesin venin se ju nejrezit qe punojn me vetmohim .

Flm per mirekuptim !!!
 
Redaktimi i fundit:

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Heheheheeheh po pse spo tregon qyshtu puth ti je krishter edhe lufton per ket ideologji .

E ne vend se me dhan argumente ti shan muslmant po neyse se kem na problem .


Se padyshim qe Jezusi Eshte i dergum pre Zotit Te Boterave , ket edhe Muhamdi e thot madje porosit se Nuk eshte musliman ai qe nuk e beson Biblen , toren , zeburin .

KEshtqe per me i flliq po i flliqni ju me temat e juja te flliqta po neyse ...

E me ket shprehjen Ne emer te Atit te birit te shpirtin te shejt na muslimant e thojna ma puro

Me emrin e All-llahut (Zotit te botrave te VETEMADHURUARIT ) Meshiruesit Meshireberesit .


E sa i perket denimit te Muhamedit ather shko lyp ti qe aj mu denu heheheh nese ki aso kompetene shiptare apo ma shkurt katolike romake se po shihet qe po jau merrshe en g..
E sa i peket asj kanges shqipe qe pe ngojshe :


Mas pari qaj kengtari UNIKATIL qe shitet patriot rrjeh prej ni familje ne komunen e Istogut qe ma saktesisht Baba i tij ka qene shpijun dhe mbas lufte ka ikur ne Amerik per shklak se ka qen i perndjekur prej UQKse .

PO qita patriotat me bateria jan qe e shesin venin se ju nejrezit qe punojn me vetmohim .

Flm per mirekuptim !!!

aha ju skeni pun tjeter vetem me qit bishta,,,c´far rendesia ka familja e unikkatilit????


pastaj c´far rendesia ka se si drejtohen myslimanet,,,

rendesi ka dhe duhet te ket si esht e drejta,,dhe jo si tju teket juve,,o njerez te infektuar
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Sinqerisht jeni bere disi te bezdisshem me keso diskutimesh. Po shikojme te njejtat debate, te njejtat ofendime dhe po perseriten here pas here. Kuptojeni qe jeni ndryshe dhe qe nuk do te jeni kurre dakort.

Gjithesecili nga ne ka te drejte te jetoje jeten e tij ashtu si deshiron ai dhe ashtu si mendon ai eshte me mire per te, ndonese menyra e jetes mund te ndryshoje, nuk do te thote se njera eshte me pak apo me shume gabim se tjetra.

Jetoni ne harmoni o njerez :ciaoo:

sic e kane nisur keto te kryqshteret me kete propogande veshtire se do kete rezistence harmonia,

duhet te kuptojme qe influenca greko-serbe i ka fryre shum keto yteberat tone dhe po i marrin me yrysh punet,

duke pare se 80% e popullsise shqiptare eshte me fene myslimane eshte me mire ti perkulen forces keto pakicat pa marre ndonje fushate si ne kohen e portes se larte,lol
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Shqiptaria s'eshte fe. Kuptimin ia japin njerezit ashtu si ju konvenon. Nje njeri, qe vertet meriton te quhet njeri, pak mend ne koke, vetem pakkk po t'kishte, nuk do ta quante shqiptarizmin fe, por "me mend" po ka shume, andaj edhe e quajne. Vertet budalllalleku s'ka fund.


shqiptarizmi esht fe ne thojza,,,


fe c´far do te thot???? te besosh ne nje bot tjeter,,

do te thot qe ne rregullat e fes,,,te krijosh nje karakter te mir njeriu!!!!

po te jesh shqiptar 100% cili karakter fetar do te nevoitej more shoku????

mos do te ishin fet pastaj ato qe do te merrnin nga karakteri jot????

pastaj besimi ne nje bot tjeter,,,, esht pak a shum tek c´do njeri,,pa mar parasysh fare cilit besim i perket,,,apo si perket asnje feje,,besimi ne nje bot tjeter esht i pranishem ne masa te ndryshme tek c´do njeri ne bot.

pastaj parajsa dhe ferri nese egzistojn,,at´her jan shperblime per secilin indivit personalisht,,,
nese ti me karakterin tend ke qen i devotshem per shoqerin ku ke jetuar,,

normalisht qe do te shprerbleshesh me parajs,,,,dhe per kte nuk te duhet as te falesh dhe as te lutesh,,por te duhet te veprosh me besimin qe do ta arritesh parajsen duke ber sa me shum te mira,,,

pra c´lidhje ka muhameti me stilin e ti te te falurit dhe feja me parajsen?????

pastaj pse kur un them qe jam iLir dhe nuk mund te bllokohem nga asgje???

pse ju duket sod kjo qesharake????

po sikur te ishte muhameti ne kte forum dhe te thoshte se un jam i derguari i zotit,,, a nuk do te klikonte kjo si qesharake????

prandaj shikoje shkrimin shkrim per shkrim,,sepse muhameti nuk ka qen asgje me shum se sa nje njeri te cilen zoti e dergoj tek arabet,,,me disa sure te marra nga bibla por te ndryshuara per tju pershtatur arabve,,dhe ai c´far beri,

perfitoj nga zgjuarsia qe i dhan po suret e veta,,,dhe u be aq i zgjuar sa i formuloj ato ne ate mynyr qe sot jan,,duke formuar labirentin me te rrezikshem psikollogjik qe ka patur dhe do te ket ndonjeher ne bot.
 
Redaktimi i fundit:

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

sic e kane nisur keto te kryqshteret me kete propogande veshtire se do kete rezistence harmonia,
hahahaahahah burrels le o burr se na friksove,,,,

po sesht propagand e krishtere kjo more shoku,,por esht ralitet,

propagandat nuk jan te natyres ton,,propagandat fetare kan lindur me muhametin dhe do te vdesin me te.
 

gafi

Anëtar i Nderuar
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

jo burr i dheut nuk kam pas fat qe ta takoj ne kete bote por ne dashte All-llahu e takoj ne xhenet.perkundrazi deshmoj dhe deklaroj se nuk ka Zot tjeter qe meriton dhe qe duhet te adhurohet pos All-llahut.dhe aspak nuk qeshi me kete ,por po du me qajt kur po i degjoj njerezit ne shekulli e 21 dhe nuk po mujne me kuptu kete gje
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

jo burr i dheut nuk kam pas fat qe ta takoj ne kete bote por ne dashte All-llahu e takoj ne xhenet.perkundrazi deshmoj dhe deklaroj se nuk ka Zot tjeter qe meriton dhe qe duhet te adhurohet pos All-llahut.dhe aspak nuk qeshi me kete ,por po du me qajt kur po i degjoj njerezit ne shekulli e 21 dhe nuk po mujne me kuptu kete gje

heheheh stili jot i te debatuarit esht ik both se te lash,,,tjeter gje te pys un tjetergje pergjigjesh ti,,,

e ke par filmin me The Legend me will smith,,,me vampirat

qe shkojn ne fund te filmit dhe e rrethojn dhe duan ta shqyejn,,,ai ju thot ju lutem un e kam gjetur ilacin dhe mund tju ndihmoj,,,por ata nuk degjojn ju futet ktej dhe ju del andej,,

ju e keni te njejtin infeksjon,,,c´far do argumenti qe te lexoni,,

bindja juaj piqet ne labirentin e muhametit ne ate mynyr,,qe ti sguxon as te dyshosh,,,
dhe kur nuk guxon as te dyshosh,,,,c´far do qe te argumentojn te tjeret,,ti je i distinuar vetem ta kundershtosh,,,dhe per ju ska rendesi fare se si,,
thjesht e beni ju,,,,pyetjes nese do te kishte qen muhameti antar i forumit a do te kishe qeshur me te ashtu si me mua,,

ti i pergjigjesh,,nuk kam patur shansin ta takoj,,por shpresoj qe do ta takoj ne xhehnet,,,

ky esht edhe shkaku qe juve do ju hiqet e drejta per te vendosur mbi fatin e shqipris,,,,sepse ju jeni te infektuar,,,tani shikoje veten se si ti me pergjigjesh
ne shum raste me fjal arabe,,,ne shpirtin tend ka vend vetem per interesat fetare myslimane,,,,ju jeni fatkeqsia e kombit shqiptar.
 

dursun

Antar Aktiv
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

O skeni faj be burra se thuani feja e shqiptarit eshte shqipetarizmi ...
tutje e leni perqamjen mes kombesive te tjera ,
edhe Bullgaret dot kerkonin fejen e bullgarizmit,
greket greqizmin etj etj .. hahaha
Zoti paska me ra ne derd me vequ per secilin komb nga nje fe te posaqme uhuhuh
 
Redaktimi i fundit:

alfonci

Veri investigatio
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

“Feja e shqiptarit është shqiptaria” - Pashko Vasa

Me vjen keq te shikoj qe jane te shumte anetaret qe po argumentojne se Pashko Vasa i eshte drejtuar shqiptareve qe te mos jene fetare me ane te kesaj thenieje. Ne fakt ajo autori ka dashur te percielle nuk eshte aspak qe shqiptaret te behen ateista, te behen agnsotik por tjeter gje, nxitjen e bashkimit te shqiptareve duke thyer muret ndares te feve per c'eshtjen kombetare. Lenia pas e fese per te mbrojtur vendin, per te luftuar per pavarsine e tije, bashkimin e tij dhe prosperitetine tij per te gjithe shqipetaret pavarsisht perkatesise se tyre fetare.
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

O skeni faj be burra se thuani feja e shqiptarit eshte shqipetarizmi ...
tutje e leni perqamjen mes kombesive te tjera ,
edhe Bullgaret dot kerkonin fejen e bullgarizmit,
greket greqizmin etj etj .. hahaha
Zoti paska me ra ne derd me vequ per secilin komb nga nje fe te posaqme uhuhuh

nuk e kuptoj pse gjithmon ju,,,ne 99kuptime te mundshme,,ju zgjidhni ta kuptoni ashtu sic esht ne interesin me te mir te fes islame,,


po me kte nuk nenkuptohet qe c´do komb te ket fen e vet,,,

por me feja e shqiptarit esht shqiptaria,,nenkuptohet qe,,ska rendesi je mysliman apo katolik apo ortodoks,,,

ajo per te cilin ti duhet te luftosh me gjith shpirt esht nena shqiperi dhe jo feja,,,ne rradh te par vjen familja jote,,sepse nese feja nuk te meson ta duash ne rradh te par familjen tende,,,ajo esht kundra teje mor shok,,

pse nuk te thot feja duaje atdhen me shum se gjithshka tjeter
pasi atdheu esht familja jote e par,,,per te cilen ti duhet te kujdesesh me gjith shpirt,,atdheu esht zoti jot,,dhe ti je zoti i atdheut,,

te gjith shqiptaret te bashkuar jan zotet e atdheut,,dhe sikur te gjith te bashkuar te vem atdheun ne plan te par,,,a e din ti se ku do te kishim qen ne sod???

fet ne shqiptari duhet te kalojn ne planin e dyt,,,ne radh te par duhet te jet familja jote,,sepse ndaj familjes tende ke obligime sikur ndaj nenes tende,,
kurse per fet,,,ke vetem obligime personale,,,atdheu esht nena e te gjith neve,,,kurse feja esht bindje personale e secilit prej nesh,,,

dhe feja myslimane mbrenda familjes ton,,esht ajo qe perhap me urrejtje se c´do fe tjeter,,,pasi figurat tona me te shndritura kombtare si nen tereza dhe gjergj kastriotik,,,feja juaj i quan,,,nen terezen spihune te venedikut,,dhe gjergj kastriotin qafir,,,pra feja juaj e godet shpirtin ton mu ne mes te tij,,dhe juve kjo nuk ju djeg fare???

pse nuk ju thoni mjakrroshve tuaj,,qe figurat tona kombtare ti len te qet,,,dhe te vazhdojn punen e tyre,,,por i lejoni qe ata tju thon gjera te tilla,,dhe per me keq,,ju besoni dhe ju bashkoheni mendimeve te tyre,,per te urryer shpirtin ton kombtar???

pse pse pse pse????????????????????????????????????????

sepse un e thash disa her dhe po e them perseri,,,,,

zem shembull sikur te gjith shqiptaret mbledhen per te diskutuar per te miren e shqipris,,,ju ne nje mbledhje te till,,,nuk do te mbledheshi per te perfaqsuar veten,,,por fen,,dhe kjo esht tragjike more shqiptar,,,
nuk them se jan te gjith myslimanet shqiptar te infektuar ne nje shkall te till sepse ka shum nga ju qe din ti ndjan gjerat,,

por disa nga ju,,,jan te infektuar aq keq sa smund ta pershkruaj ndryshe vetem si VAMPIR,

juve ju bjen njeriu nje argument qe kjo ngjyra esht e kuqe

dhe nese kjo sdo te ishte ne interesin e fes,,,ju sdo ta pranonit qe esht e kuqe,,,e per me keq,,sdo te guxonit as te dyshonit qe esht e kuqe

dhe kur nuk guxon as te dyshosh ky esht fundi i nje njeriu,


[youtube]IML-QbHOmVs[/youtube]
 
Redaktimi i fundit:

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

degjojeni ate tipin si thot per nen terezen,,,ka pas burrat sa te don me ndru,,

thot esht e met kur thua se allahu ka djal,,,,

po pse esht e met kjo more njerez?????

nese nen tereza ka then se Jezus esht bir i zotit,,,

ke then sepse ishte zoti ai qe i dha krishtit karakterin baz per njerzimin,,
dhe ne kte aspekt ai ishte biri i zotit,,,kjo nuk nenkupton se zoti ka ber seks me marien,
por nenkupton qe karakteri i jezu krishtit ishte karakteri i birit te zotit,,sepse ne karakterin e tij,,kishte dashuri per te gjith,,ashtu sic ka dashuri zoti,

tani degjoni c´far thot shefqet hoxha,,, c´far ju meson ai shqiptarve per nen terezen,,

qe ka qen nje Rrugaçe,,qe ka ndruar burra sa ka dashur,,,dhe c´do lloj shpifje ne drejtim te nje njeriu,,qe gjith bota i ka therritur nen,,,kurse shqiptaret mysliman,,i therrasin indirekt Rrugaçe.
a e kuptoni se c´far urrejtje perhapni ne familjen ton shqiptare????
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Mos shpif ! Ose ke problem me te ndegjuar. Lus staffin ta pastroje temen pak nga postimet jashte teme!
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

a nuk po thot kshtu???

ka patur deren qel ku do qe ka shku ne kte dynja,,,
pa pare gjithshka,,,me hanger c´ka te don me pi cka te don,,burra sa te don mi ndrru etj etj

kshtuqe shurdh je ti,,,,dhe un e di shum mir sepse po ta spjegoj gjith kohes mynyren e infektimit tuaj,,,
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

e degjoje more deri ne fund,,,ja ka dhan allahu te miret ne kte dynja thot,,

dhe kur te del para allahut nuk ka kurgja,,,


po cilat te mira i ka marr ajo ne kte dynja more,,,ajo gjithshka qe ka patur ja ka falur te varferve,,,para zotit ka shkuar duar that,,sepse gjithshka qe kishte e ka falur per te varfrit.
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Paska shkuar plot faqe kjo teme dhe vazhdoni akoma te diskutoni.Tani keni nisur ta coni tjeter kund temen,por realiteti eshte ky qe eshte, pjesa me e madhe e shqiptareve te shqiperise jane jo fetare, mbase besojne ne zot por jo ne fe.E kunderta ndodh ne Kosove apo ne Iliride, atje pjesa me e madhe jane besimtare dhe kjo duket edhe nga antaret e ketij forumi.Sa per pjesen tjeter qe dikush thote ketu se feja e meson te doje atdheun,mbase po por asnjehere me shume se Allahun,do te beja cudi sikur ndonje antar Musliman te me thoshte qe do te luftonte per atdheun e tij nese ai rrezikohej nga muslimane te nje kombesie tjeter, le te themi Iraniane.Loveri qe njeh permendesh edhe Kuranin mund te na sjelle ketu ate suren e famshme qe ne qofte se prinderit jane jo besimtare dhe nuk besojne Allahun ti largojme ata edhe c''fare thote tjeter se nuk po me kujtohet, besoj se shume muslimane mund ta duan atdheun vetem nese ai falet ne xhami 5 here ne dite, per fat te keq atdheu ka per te shkuar ne ferr sepse ai eshte pa fe.Dhe per te mos lindur keqkuptime dhe citime te kota edhe une bej pjese ne ata qe thone jam musliman, aq sa per tu identifikuar ashtu si mund te thuash qe e ke mbiemrin filani .
 
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Ketu do te prafrazoja diq nga shkrimtari dhe politikani i madh Sabro Godo, i cili nder te tjera thote dhe kete: shqiptari kurre nuk ka poasur kohe te merret me fe!
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Paska shkuar plot faqe kjo teme dhe vazhdoni akoma te diskutoni.Tani keni nisur ta coni tjeter kund temen,por realiteti eshte ky qe eshte, pjesa me e madhe e shqiptareve te shqiperise jane jo fetare, mbase besojne ne zot por jo ne fe.E kunderta ndodh ne Kosove apo ne Iliride, atje pjesa me e madhe jane besimtare dhe kjo duket edhe nga antaret e ketij forumi.Sa per pjesen tjeter qe dikush thote ketu se feja e meson te doje atdheun,mbase po por asnjehere me shume se Allahun,do te beja cudi sikur ndonje antar Musliman te me thoshte qe do te luftonte per atdheun e tij nese ai rrezikohej nga muslimane te nje kombesie tjeter, le te themi Iraniane.Loveri qe njeh permendesh edhe Kuranin mund te na sjelle ketu ate suren e famshme qe ne qofte se prinderit jane jo besimtare dhe nuk besojne Allahun ti largojme ata edhe c''fare thote tjeter se nuk po me kujtohet, besoj se shume muslimane mund ta duan atdheun vetem nese ai falet ne xhami 5 here ne dite, per fat te keq atdheu ka per te shkuar ne ferr sepse ai eshte pa fe.Dhe per te mos lindur keqkuptime dhe citime te kota edhe une bej pjese ne ata qe thone jam musliman, aq sa per tu identifikuar ashtu si mund te thuash qe e ke mbiemrin filani .


e kush osht Atdheu per me desht ma shum se All-llahun ? edhe pse at'dheu duhet amo All-llahu adhurohet , e ky All-llahu e ka kriju qet at'dheun qe po e permen ti , cilli do shtet qe te SULMON , nese nuk e ke sulmu edhe nese i thojn vetes Musliman ata nuk jan Musliman sepse Muslimani nuk sulmon pa e sulmu nese Irani na sulmon at'her ata nuk jan Musliman sepse po i sulmojn dikon nese ska kapacitet ose forc sa ka Irani ose po i sulmon pa i sulmu ky shteti tjeter .
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Mjafton te degjosh ate vidjo qe kam sjellur un per nen terezen,,te kuptosh se si e keni ju myslimanet shpirtin e gatuar,,

degjoje ne momentin qe shefqet hoxha thot nen tereza e ka vendin midis ferrit,,,

degjojeni se si te pranishmit qeshin ne prapasken,,,,

qeshin me "faktin" qe nen tereza do te shkoj ne ferr,,,

a e kuptoni dot se c´far shpirti keni ju?????


te njejtin gezim do te demostronit edhe sikur te kishte then per gjergj kastriotin nje gje te till,,
te njejtin gezim demostroni per te gjith ata qe do te shkojn ne ferr sipas jush,,

pra juve ju gezon fakti qe allahu juaj i denon motart dhe vellezrit tuaj,,,

ne rastin e nen terezes do te ishte e kunderta,,,dhe ketu qendron ndryshimi midis dashuris dhe urrejtjes.
 
Redaktimi i fundit:

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Mjafton te degjosh ate vidjo qe kam sjellur un per nen terezen,,te kuptosh se si e keni ju myslimanet shpirtin e gatuar,,

degjoje ne momentin qe shefqet hoxha thot nen tereza e ka vendin midis ferrit,,,

degjojeni se si te pranishmit qeshin ne prapasken,,,,

qeshin me "faktin" qe nen tereza do te shkoj ne ferr,,,

a e kuptoni dot se c´far shpirti keni ju?????


te njejtin gezim do te demostronit edhe sikur te kishte then per gjergj kastriotin nje gje te till,,
te njejtin gezim demostroni per te gjith ata qe do te shkojn ne ferr sipas jush,,

pra juve ju gezon fakti qe allahu juaj i denon motart dhe vellezrit tuaj,,,

ne rastin e nen terezes do te ishte e kunderta,,,dhe ketu qendron ndryshimi midis dashuris dhe urrejtjes.


do ju bashkangjitesh edhe ti Nene Terezes , te thash kshtu pasi qe ti me 1 X person e fut gjith Muslimant bashk , Musliman nuk eshte vetem Shefqet Krasniqi edhe ata aty qe po thu qe kan kesh , po miliarda jan pra nuk duhet futur me ni vend te gjith Muslimant .
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

degjojeni ate tipin si thot per nen terezen,,,ka pas burrat sa te don me ndru,,

thot esht e met kur thua se allahu ka djal,,,,

po pse esht e met kjo more njerez?????

nese nen tereza ka then se Jezus esht bir i zotit,,,

ke then sepse ishte zoti ai qe i dha krishtit karakterin baz per njerzimin,,
dhe ne kte aspekt ai ishte biri i zotit,,,kjo nuk nenkupton se zoti ka ber seks me marien,
por nenkupton qe karakteri i jezu krishtit ishte karakteri i birit te zotit,,sepse ne karakterin e tij,,kishte dashuri per te gjith,,ashtu sic ka dashuri zoti,

tani degjoni c´far thot shefqet hoxha,,, c´far ju meson ai shqiptarve per nen terezen,,

qe ka qen nje Rrugaçe
,,qe ka ndruar burra sa ka dashur,,,dhe c´do lloj shpifje ne drejtim te nje njeriu,,qe gjith bota i ka therritur nen,,,kurse shqiptaret mysliman,,i therrasin indirekt Rrugaçe.
a e kuptoni se c´far urrejtje perhapni ne familjen ton shqiptare????

Shpifje, me "SH" te madhe te gjuhes shqipe bile. Andaj, shko beje nje kontroll per vesh, sigurisht ke filluar t'shurdhohesh.

Iron_leon:

do te beja cudi sikur ndonje antar Musliman te me thoshte qe do te luftonte per atdheun e tij nese ai rrezikohej nga muslimane te nje kombesie tjeter, le te themi Iraniane

Ne vec jemi shtet me rreth 95 % musliman, andaj nuk eshte e nevojshme te sulmohemi nga nje shtet Islam.
 
Redaktimi i fundit:

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Shpifje, me "SH" te madhe te gjuhes shqipe bile. Andaj, shko beje nje kontroll per vesh, sigurisht ke filluar t'shurdhohesh.

po at´her a mund te ma shkruash ti fjal per fjal c´far po thot ai tipi????

te pres qe te ma shkruash ktu ne kte topik,,,dhe mos me thuaj tani degjoje vet sepse un po e degjoj

dhe ai po thot ka pas burra sa te don me ndrru
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Ne vec jemi shtet me rreth 95 % musliman, andaj nuk eshte e nevojshme te sulmohemi nga nje shtet Islam.

dhe pyetja e iron leon ishte,,,,,po sikur?????

dhe te njejten pyetje po ju shtroj edhe un tani,,,

nese do te behej fjal per te vendosur per zhdukjen e njeres gjuh nga kto dyjat,,
shqipes edhe arabishtes,,qe sipas kuranit esht gjuha e zgjedhur e zotit.

ju per ke do te luftonit ne mbrojtje ne kte rast????
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

po at´her a mund te ma shkruash ti fjal per fjal c´far po thot ai tipi????

te pres qe te ma shkruash ktu ne kte topik,,,dhe mos me thuaj tani degjoje vet sepse un po e degjoj

dhe ai po thot ka pas burra sa te don me ndrru

Jo jo, mos ik, eja ketu :lexim:

Trego ku thote "Qe ka qene nje Rrugaçe". Rritja vollumin Maximum, dhe postoje ketu videon ku thote ashtu, ta ndegjojne te gjithe, dhe t'binden se je nje SHPIFES i maaaadh.:gjujpeshk:
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Jo jo, mos ik, eja ketu :lexim:

Trego ku thote "Qe ka qene nje Rrugaçe". Rritja vollumin Maximum, dhe postoje ketu videon ku thote ashtu, ta ndegjojne te gjithe, dhe t'binden se je nje SHPIFES i maaaadh.:gjujpeshk:

aha o loverboy,,postat e mia kur postohen,,postohen si nje trup i vetem,,dhe ti smund te ndash pjes nga to dhe tme kerkosh pse e kam quajtur ashtu,,sepse un e kam theksuar qe ajo quhet Rrugaçe indirekt

ai thot se nen tereza ka patur c´far ka dashur nga kjo dynja,,dyert e hapura ku te don,,,me hanger me pi sa te don,,burra sa te don me ndrru

ti a mund te me perkthesh pak c´far esht nje femer qe ka ndrruar burra sa ka dashur????
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Mire te ka thene Alko, ke problem me te kuptuarit e fjaleve. "Burra sa te don me ndrru". A nuk ka pasur mundesi ? Le te del dikush dhe le t'thote se s'ka pasur mundesi. Mundesi ka pasur, po si jo, por qe s'ka dashur vet, eshte krejt tjeter muhabet. Mos valle ka qene e martuar, dhe per kete mund t'thote dikush se s'ka pasur mundesi ajo te nderroj burra ? Ketu eshte mire te jemi t'sinqerte ne postime, e jo ti shtremberojme fjalet e te tjereve dhe t'ju japim kuptim ashtu sic na deshiron neve zemra. Pastaj " burra sa te don me ndrru" ka dallim si nata me dite me "ka ndrru burra sa ka dashur". Ceshtja e neses Tereze dhe deklarates se Shefqetit eshte diskutuar me heret. Andaj, ne vazhdim, po pate mundesi diskuto rreth temes po pate dic, ne te kunderten, respektoje rregulloren. Pyetjet e tjera ne lidhje me Islamin qe shpesh i parashtron ne tema te ndryshme, poashtu edhe ne kete teme, mund ti parashtrosh ne temen e hapur ne nenforumin musliman, nje teme enkas per pyetje drejtuar muslimaneve. Ju flm
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

ke problem me te kuptuarit e fjaleve. "Burra sa te don me ndrru". A nuk ka pasur mundesi ? Le te del dikush dhe le t'thote se s'ka pasur mundesi.

sa i zgjuar me je ber more haahahahaha

po ai ja fillon duek then te gjith kto i ka pasur nen tereza,

pra ato qe ai i rreshton,,,,jan

ka patur deren hapur ku ka desht me shku,,

me hanger me pi ku ka desht me shku pa pare,

dhe burra sa ka desht me ndrru,,

pra kto jan ato qe ai i pershkruan si dicka qe i ka pasur nen tereza,,


po edhe sikur te ishte ajo qe thua ti,,,qe mundesia egziston qe ti ket pasur.

ju a keni fakte per kte,,,dhe nese jo pse pikrisht ai zgjedh ato fjal per nen terezen,,,??

vetem per te len kte mundesi te hapur,,,pra ai le qe sju tregon myslimaneve qe ajo ka vdekur pa patur ndonje burr ne jeten e saj,,

por ju thot atyre qe ajo ka pasur,,,
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Shko mesoje mire gjuhen kosovarqe pastaj flasim perseri. S'shoh te arsyeshme ti flas zenes sikur stenes.:gjujpeshk:
 

Lauri

Anunnak
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Mire te ka thene Alko, ke problem me te kuptuarit e fjaleve. "Burra sa te don me ndrru". A nuk ka pasur mundesi ? Le te del dikush dhe le t'thote se s'ka pasur mundesi. Mundesi ka pasur, po si jo, por qe s'ka dashur vet, eshte krejt tjeter muhabet. Mos valle ka qene e martuar, dhe per kete mund t'thote dikush se s'ka pasur mundesi ajo te nderroj burra ? Ketu eshte mire te jemi t'sinqerte ne postime, e jo ti shtremberojme fjalet e te tjereve dhe t'ju japim kuptim ashtu sic na deshiron neve zemra. Pastaj " burra sa te don me ndrru" ka dallim si nata me dite me "ka ndrru burra sa ka dashur". Ceshtja e neses Tereze dhe deklarates se Shefqetit eshte diskutuar me heret. Andaj, ne vazhdim, po pate mundesi diskuto rreth temes po pate dic, ne te kunderten, respektoje rregulloren. Pyetjet e tjera ne lidhje me Islamin qe shpesh i parashtron ne tema te ndryshme, poashtu edhe ne kete teme, mund ti parashtrosh ne temen e hapur ne nenforumin musliman, nje teme enkas per pyetje drejtuar muslimaneve. Ju flm

Me perzihet stomaku kur ju lexoj ndyrsira te kombit. Nuk keni gjak ne fetyre per kete nuk keni turp
 
Top