"Feja" e shqiptarit.

black pan

Ro$$onero Panther !!!
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

po ti me flen nga nje pozicjon sikur te mos ishe Shqiptar fare e para,,dhe e dyta e shikoj qe ne fillim te postes tende,,se esht feja ajo qe te shtin ty te pergjigjesh dhe te deklarohesh si i till,

endrrat tona kombtare gjithmon kan qen te veshtira,,,por i kemi arritur,,sepse shqipet e verta nuk i zgjedhin rrugt e lehta,,ne i deshirojm gjerat e komplikuara,,,dhe sigurisht qe kemi per te perjetuar ne zhgenderr c´do enderr kombtare,,pasi jemi ne procesin e fundit,,duke perfshir ktu edhe shqiptaret e kosoves e maqedonis,,

serbosllavet e serbis,,,pas gjith ksaj fatkeqsie qe kan pasur,,duke qen te till,,,kan edhe fatmirsin tjeter me vete,,,,te drejten per tu konsideruar njerz,,te pakten popullsia e pafajshme,,c´rendesi ka se nga esht gruaja jote me origjin apo nga esht burri jot,,,nese midis tyre lidhja behet me an te dashuris te vertet,,

dhe pastaj shqiptaret e medhenj,,c´do her grat i kan pasur jo nga shqipria,,,duke qen se ne pikpamjen e tyre,,shqiptaret kudo qe jan,,kan qen vellezer dhe motra,,

apo me thuaj ti mua nje rast,,te ket arritur nje serb te vij diku ne tokat shqiptare,,,e ta marr nje vajz shqiptare me zort??????

ndoshta konceptimi jot ne lidhje me martesat,,,vjen nga fakti qe ti je besimtar mysliman,,,por ke harruar qe je shqiptar,,

mendon se je libanez apo diqka nga kolonit arabe,,qe martohen me vajzat e dajes,,me vajzen e vellaut,,me vajzen e xhaxhait,,e tjer e tjer,,
sepse ju duken te bukura dhe thon sa na i merr dikush tjeter,,pse mos ti marrim vet..

dhe sa per popullsin 10% magjup,,nese e merr territorin shqiptar si hart natyrale shqiptare,,at´her perqindja me e madhe e magjupve,,ndodhet ne zonat maqedoni,,,dhe kosov,,qe ke pothuaj se ne c´do qytet kolonit e tyre,,shum magjum ne shqipri kan ardhur pikrisht nga kto zona,,,edhe ne tropoj ka na dy tre familje magjupesh qe i mbajn mend me qidra vite te ken jetuar aty,,por ata nuk thon qe jemi shqiptar dem babadem,,por egjyptjan,,nuk e mohojn identitetin e vet,,ashu sikur ju.:)EEEEEEEEEEE ne rast se do jeni aq liberal saqe ti lejoni veten at lluks qe vajzat shqipetare tua merr serbosllavi , apo martesat me magjyp te ndodhin ne nje perqindje shum shum te larte atehere ju lutem mos i perqeshni as arabet , as turqit sepse mesa di une nga civilizimin turko arab fatkeqsisht po e them shqiptaret jan larrgggggggggggg .


E sa i perket rastit te kosoves , magjypt jan dhe qendrojne dhe gjithmone kane qendruar aty mirepo martesat dhe perzierja e races me ta nuk ka ndodhur , se fundi Kosovaret e kane pesuar shume keq nga ta sepse kriminelet dhe plaqkitesit me barbar ne luften e kosoves kane qene pikerisht magjypet !!!

KEshtuqe te lutem mebeshtetu ne fakte !!!
 

black pan

Ro$$onero Panther !!!
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

E sa i perket fes une gjithmone kam qendruar me ate qe jam , mburrem me ate besoj , per ate qe luftoj , e sa i perket kombit tim shqipetare gjithsesi mburem shummm !!!

Dhe si per ndjenjat kombetare ashtu edhe fetare luftoj maje edhe me jete , te pakten Religjioni dhe natyra ime ma meson ate !!!

KEshtuqe prap po te them mos ja fut KOT...
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

EEEEEEEEEEE ne rast se do jeni aq liberal saqe ti lejoni veten at lluks qe vajzat shqipetare tua merr serbosllavi , apo martesat me magjyp te ndodhin ne nje perqindje shum shum te larte atehere ju lutem mos i perqeshni as arabet , as turqit sepse mesa di une nga civilizimin turko arab fatkeqsisht po e them shqiptaret jan larrgggggggggggg .


E sa i perket rastit te kosoves , magjypt jan dhe qendrojne dhe gjithmone kane qendruar aty mirepo martesat dhe perzierja e races me ta nuk ka ndodhur , se fundi Kosovaret e kane pesuar shume keq nga ta sepse kriminelet dhe plaqkitesit me barbar ne luften e kosoves kane qene pikerisht magjypet !!!

KEshtuqe te lutem mebeshtetu ne fakte !!!
Ore Black pan mos ke ndonje ide se nga e kane prejardhjen magjypet?
 

black pan

Ro$$onero Panther !!!
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Ore Black pan mos ke ndonje ide se nga e kane prejardhjen magjypet?

SInqerisht me than nuk e di ve nese ti e in tu kisha lut me ma tregu mundesisht ?:brrr
 

black pan

Ro$$onero Panther !!!
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

ME sa di une ni shumie e tyne e ka prejardhjen prej Azie (ma saksisht Egjipti ) , e per ni pjese tjeter se di , veq besoj se jan te njetit po veq emrat i ndrojjn (magjyp , gabel , ashkali , rom ...
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

kete e thua ti, shqiperia nuk eshte populle pa fe por me shume tolerance fetare, ne preferojme te debatojme 90% per politiken dhe per fene as kujtohemi ndonjehere ,por prape kjo nuk mohon faktin qe ne shqiperi kemi disa lloj feshe qe respektojne njera-tjetren dhe jane besimtar besnik te feve te tyre...

Populli shqipetare,eshte popull interesi....Nga te fryeje era andej shkojne.Pse them une qe jemi te pa fe??? Sepse jam e bindur qe po te soministroj nje test me pyetje mbi fene tek besimtaret perkates,jam e bindur 99.9% per te mos thene 100%, qe pjesa me e mire e tyre do dalin bllof.
Njerezit festojne fete se ashtu u jane trashiguar,por ne te vertete nuk e kane idene se çfare po festojne...Jane te paket ata qe e dine domethenjen taman.
Njoh shume myslyman te Shqiperise (ata qe jane ne qytetin tim p.sh) qe perveç festave te tyre,festojne dhe ato katoliket e ortodokset.
Nuk dua te perseris historikun ketu,por ne zanafille ne kemi qene popull pagan...E ne fund te fundit,thelle brenda nesh vazhdojme te jemi te tille.
 

black pan

Ro$$onero Panther !!!
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Populli shqipetare,eshte popull interesi....Nga te fryeje era andej shkojne.Pse them une qe jemi te pa fe??? Sepse jam e bindur qe po te soministroj nje test me pyetje mbi fene tek besimtaret perkates,jam e bindur 99.9% per te mos thene 100%, qe pjesa me e mire e tyre do dalin bllof.
Njerezit festojne fete se ashtu u jane trashiguar,por ne te vertete nuk e kane idene se çfare po festojne...Jane te paket ata qe e dine domethenjen taman.
Njoh shume myslyman te Shqiperise (ata qe jane ne qytetin tim p.sh) qe perveç festave te tyre,festojne dhe ato katoliket e ortodokset.
Nuk dua te perseris historikun ketu,por ne zanafille ne kemi qene popull pagan...E ne fund te fundit,thelle brenda nesh vazhdojme te jemi te tille.

Plotesisht pajtona me ty !!!
 

black pan

Ro$$onero Panther !!!
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Nese nuk e besson nje rryme , religjion , ide apo qfardo qe te jete atehere mos e praktiko !!!
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

ME sa di une ni shumie e tyne e ka prejardhjen prej Azie (ma saksisht Egjipti ) , e per ni pjese tjeter se di , veq besoj se jan te njetit po veq emrat i ndrojjn (magjyp , gabel , ashkali , rom ...

Po ja pra dicka e ditke, me perjashtim te romeve te cilet jane Indiane.Tani dua te te pyes Egjyptianet c''fare jane?[Per fe po flas,perjashto disa orthodokse te Greqise]Muslimane apo jo?Atehere vellezer me ke i bie te jene keta, jo me ne te pa fete patjeter?Pra trajtoini mire vellezerit e nje gjaku, ose shoket e luftes, quaje si te duash sepse jeni me te ngjashem me ta sesa me ne te pjeses tjeter qe shqiptaria ka me shume vlera se sa solidariteti me vellezerit muslimane neper bote.
 

black pan

Ro$$onero Panther !!!
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Po ja pra dicka e ditke, me perjashtim te romeve te cilet jane Indiane.Tani dua te te pyes Egjyptianet c''fare jane?[Per fe po flas,perjashto disa orthodokse te Greqise]Muslimane apo jo?Atehere vellezer me ke i bie te jene keta, jo me ne te pa fete patjeter?Pra trajtoini mire vellezerit e nje gjaku, ose shoket e luftes, quaje si te duash sepse jeni me te ngjashem me ta sesa me ne te pjeses tjeter qe shqiptaria ka me shume vlera se sa solidariteti me vellezerit muslimane neper bote.

Po patjeter une i rrespektoj nese jane per tu rrespektuar padyshim , nese jan musliman krishter apo qkaoqe te jete mirepo nuk jam qe raen ta perziejme me ta sepse ne shiqptaret ne veqanti dhe popujte e ballaknit ne pergjithesi kemi nje race shume te bukur qe na ka krijuar Zoti andaj ta ruajme ate ( ndoshta i bie pak racist por ky eshte menndimi im e besoj se edhe ju e mbeshtetni apo jo )
 

black pan

Ro$$onero Panther !!!
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Ca jam une ore??? Ma perkthe cik se s'te mora vesh...

OK SHMEK na en kosove e kem si shprehje kur e lavojm dikan qe thojm edhte Top , ose shum Cool ka ma shkurt King

BEsoj puth e kuptove oshte slleng i prishtines
 

black pan

Ro$$onero Panther !!!
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Me fal se tastatura spo mi shtyp mire shkronjat kam probleme pak e fjalt spo dalin bahs mire
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

OK SHMEK na en kosove e kem si shprehje kur e lavojm dikan qe thojm edhte Top , ose shum Cool ka ma shkurt King

BEsoj puth e kuptove oshte slleng i prishtines

Po slleng cfare do te thote ???
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Po ja pra dicka e ditke, me perjashtim te romeve te cilet jane Indiane.Tani dua te te pyes Egjyptianet c''fare jane?[Per fe po flas,perjashto disa orthodokse te Greqise]Muslimane apo jo?Atehere vellezer me ke i bie te jene keta, jo me ne te pa fete patjeter?Pra trajtoini mire vellezerit e nje gjaku, ose shoket e luftes, quaje si te duash sepse jeni me te ngjashem me ta sesa me ne te pjeses tjeter qe shqiptaria ka me shume vlera se sa solidariteti me vellezerit muslimane neper bote.

Po ti perse perdor shkronjat e magjypeve perfundi nickut tend loool

شيطان בעל זבוב

Bile bile kjo e para shkruan "SHEJTAN". LOL
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Po ti perse perdor shkronjat e magjypeve perfundi nickut tend loool

شيطان בעל זבוב

Bile bile kjo e para shkruan "SHEJTAN". LOL

Ne fakt njera eshte Hebraisht dhe tjetra eshte magjypshe e di mire kuptimin i nderuar nuk eshte nevoja te ma thuash ti, me duken zhgaravina me te bukura se sa ato te tjerat hekber ahhallah edhe c''fare thone.Kjo per tu thene Magjypeve te tjere, me mire Shejtan sesa hakber
 

black pan

Ro$$onero Panther !!!
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Ne fakt njera eshte Hebraisht dhe tjetra eshte magjypshe e di mire kuptimin i nderuar nuk eshte nevoja te ma thuash ti, me duken zhgaravina me te bukura se sa ato te tjerat hekber ahhallah edhe c''fare thone.Kjo per tu thene Magjypeve te tjere, me mire Shejtan sesa hakberPse be po ja fut kot qitash ....

Magjyp - Magjup - Gabel

Osht term puth perdoret per njerezit qe skane atdhe , skane kulture te mirefillte bredhin rrugeve pa asnje vlere kulturore etj etj kshtuqe besoj se nuk ka nevoj qe asnje komb te nenqmohet e aq me Pak Arabet - Gj Arabe te quhen MAgjup perkatesisht MAgjupishte .

Keshtuqe kujedes
 

black pan

Ro$$onero Panther !!!
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

E sa i perket se qfare kuptimi kan fjalet ajo te perket ty ...!!
 

sabah

Anëtar i Respektuar
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Dashuria per fene eshte dicka personale,ndersa dashuria per atdheun eshte dhe duhet te obligim i gjithekujt qe i thote vetes shqiptar.Feja tek ne shqiptaret nuk i ka rrenjet aq te thella sa mendojne disa.Duke njohur psikologjine e shqiptareve i madhi rilindas Pashko Vasa thosh:feja e shqiptarit eshte shqiptaria.
 

dursun

Antar Aktiv
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

ne konceptimin tim,,feja e kinezve,,kinezishtja duhet te jet!!!!

edhe pse ndoshta ata ne kulturen e tyre nuk e kan evuluar fare nje ndjenj te till,,sic esht kjo fetarja,,duke ja marr dikuj tjeter apo dikuj tjetr,,
pa i ven rendesi te madhe shum ceshtjes,,,

por ne rastin ton,,esht ajo qe tha alfonsi pak me siper pa perjashtuar edhe disa argumente tjera te cilat thjesht po pritoj ti shkruaj.

**Logjikoni pak me mend ju lutemi e mos folni në emër të gjitheve... përpos thënjes së Vaso Pashës , cili shtet botërore ka bubliku dokumentare se religjioni jonë përkaset me fejën Shqiptarizëm???...
- Nëse ju vjen shtirrë të pranoni përkatësitë fetare se egziston shumica Shqipëtare Musliman ... andaj keni të drejtë të shfaqni konceptin se Shqiptarët perbehen me faja të shumta , e jo të iluzoni me kapakun përfundimtare në emër të gjithve .
 
Redaktimi i fundit:

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

**Logjikoni pak me mend ju lutemi e mos folni në emër të gjitheve... përpos thënjes së Vaso Pashës , cili shtet botërore ka bubliku dokumentare se religjioni jonë përkaset me fejën Shqiptarizëm???...
pse kush pret qe ta thot ty kte?????

dhe pastaj kush te thot ty qe per shqiptaret,,fjala shqiptar nuk permbledh te gjitha vlerat mbrenda saj,,,si ajo e fjales arabe allah????

shqiptarizem,,,nuk esht thjesht nje titull,,,por duhet te plotsosh disa kushte per te qen,,dhe kur kushtet jan te plotesuara e ndjen shqiptarishten mbrenda vetes,,,sepse vetem natyra mund ta plotesoj nje deshir te till,,,qe ti te jesh shqiptar,,
ti po bazohesh ne ato qe thon shtetet tjera mbi ne,,,dhe me pyet mua nese dikush e ka pohuar ate qe shpreh un,,,po kush e ka te drejten sipas teje te shprehet per mua???apo per fen e shqiptarve???

apo te dukemi pa goj neve,,apo pa zgjuarsi,,si esht puna jote ?????
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

na kallen trimat e ajt , mu kon ju qaq trima qe po shiteni shkoni n'sarand ngjirokaster e ngjitni flamurin shqiptare , po ncok e le mo me ju dal nje shka ne rrug e beni shok menjehere edhe ja boni ZDRAVO , ose nje grek trima si ju edhe nkohen e skenderbeut kan qen tradhtar :p kot nuk thon qeni qe leh nuk te han :p
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

na kallen trimat e ajt , mu kon ju qaq trima qe po shiteni shkoni n'sarand ngjirokaster e ngjitni flamurin shqiptare , po ncok e le mo me ju dal nje shka ne rrug e beni shok menjehere edhe ja boni ZDRAVO , ose nje grek trima si ju edhe nkohen e skenderbeut kan qen tradhtar :p kot nuk thon qeni qe leh nuk te han :p

maje men,,trimat menoj gat,,,dhe nuk kan qef ne gjak,
nsarand dhe ngjirokaster flamuri shqiptar asht i ngritun qysh me 28 nentor 1912
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

EEEEEEEEEEE ne rast se do jeni aq liberal saqe ti lejoni veten at lluks qe vajzat shqipetare tua merr serbosllavi ,

un mendoj se vajzat shqiptare,,,sido qe tja lejojm un dhe ti vetes,,ato e kan te drejten e tyre per te zgjedhur vet,,serbosllavin ose po te dojn ndonje afrikan te tipi sterr i zi :lopate: esht e drejta e tyre more shoku,,pasi martesa ne kuptimin e vertet te saj,,esht diqka qe lind si pasoj e nje dashurie,,dhe kjo nuk varet nga kombesia apo ngjyra,,
kete e kemi te shprehur edhe ne Kanun.
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

mesa di une nga civilizimin turko arab fatkeqsisht po e them shqiptaret jan larrgggggggggggg .

serjozisht e paske thën fatkeqsisht,,sepse u bë pikrisht shkak që të vura sërish gisht,,,për të thën që pikrisht ai që na la larrgggg,,,ishte sundimi 500 vjecar turko arab,,,,,dhe për ta përsërit sërish Pashkon dhe nrimat e mia që,,,feja e shqiptarit ësht dhe mbetet Shqiptaria,
 

gafi

Anëtar i Nderuar
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

serjozisht e paske thën fatkeqsisht,,sepse u bë pikrisht shkak që të vura sërish gisht,,,për të thën që pikrisht ai që na la larrgggg,,,ishte sundimi 500 vjecar turko arab,,,,,dhe për ta përsërit sërish Pashkon dhe nrimat e mia që,,,feja e shqiptarit ësht dhe mbetet Shqiptaria,
kisha dashur qe tani tia bej nje pyetje iliriamit ,nese ke marr leternjoftimin (Id) dhe pasaporten tani neve ne Kosove jemii Kosovar .A thua nese feja e shqiptarit eshte shqiptaria po e kosovarit cila na qenka feja ??????
mos valle kosovaria??????????
 

dursun

Antar Aktiv
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

pse kush pret qe ta thot ty kte?????

dhe pastaj kush te thot ty qe per shqiptaret,,fjala shqiptar nuk permbledh te gjitha vlerat mbrenda saj,,,si ajo e fjales arabe allah????

shqiptarizem,,,nuk esht thjesht nje titull,,,por duhet te plotsosh disa kushte per te qen,,dhe kur kushtet jan te plotesuara e ndjen shqiptarishten mbrenda vetes,,,sepse vetem natyra mund ta plotesoj nje deshir te till,,,qe ti te jesh shqiptar,,
ti po bazohesh ne ato qe thon shtetet tjera mbi ne,,,dhe me pyet mua nese dikush e ka pohuar ate qe shpreh un,,,po kush e ka te drejten sipas teje te shprehet per mua???apo per fen e shqiptarve???

apo te dukemi pa goj neve,,apo pa zgjuarsi,,si esht puna jote
**************************************************************
Ti qenke vetjak e vogël që krahasohesh vetëm me komb ,,ndersa une ndihem shumë ma hapt dhe e fuqishëm sepse mbrapa e kam fejën e madhe.
Une ndihem natyrisht ma pasur se ti .. sepse psiqikisht logjikoj karakteri im përbëhet nga feja Islame i predikume nga një rrënje dhe ate kombin predikoj dega se e ka të bëjë nga rrënja.
 
Redaktimi i fundit:
Top