Cili është Elvis Naçi

Monique

With or Without u
Me qete ne diskutime se duket sikur ju ka bere ndonje mallkim ne germa...
 

Monique

With or Without u
Si nuk lexova nje artikull me teori konspirative per Arber Hajdarin (Fundjave ndryshe) djalin e ish prokurorit Shkelqim Hajdari.?
Po do kete marre pjesen e vet Kastrioti aty lol
Mgjth edhe per arbrin shihi misionin e jo babain them une lol
 

ForumiVirtualJR

Anëtar i ri
Po do kete marre pjesen e vet Kastrioti aty lol
Mgjth edhe per arbrin shihi misionin e jo babain them une lol

Jo bravo i qofte. I heq kapelen.
Por ja duke lexu Elvisin mu kujtua Arbri dhe miliona eurot qe vershojne si lumenj ne llogarine e fundjave ndryshe ?

Sa pare paskemi pas mer yahoo, kot na kane ra nqafe si popull i varfer ?
 
Mund te kete te verteta ashtu sikurse mund te kete edhe vrer.
Per sa kohe e shkruan Kaçi as qe marr mundin ta analizoj.

Une vete kam thene me heret qe mendoj se fundi historise se gjithe ketyre bamiresive do jete dicka jo e mire, ashtu sikurse fundi I cdo lloj levizjeje keto 30 vite ne shqiperi ka qene katapultimi ne politike.

A po ndihmon Elvisi njerez ne nevoje? Po!
A po na merr ne Elvisi te mira e benefite nga ato qe na takojne? Jo!
Per sa kohe shteti, i cili mbahet me punen e nje populli, nuk ben asgje per shume shtresa ne nevoje une Elvisit dhe te gjithe “Elvisave” I them bravo.
Meduket se e keni kuptuar gabim ju
elvisi nuk po nxjerr lek nga xhepi vet!
elvisi po shperndan leket e dhuruara nga shqiptaret ndaj aryre ne nevoj
pyetja qe shtrohet eshte, A po e ben ket pune tamam a jo?kaq.
 

Monique

With or Without u
Meduket se e keni kuptuar gabim ju
elvisi nuk po nxjerr lek nga xhepi vet!
elvisi po shperndan leket e dhuruara nga shqiptaret ndaj aryre ne nevoj
pyetja qe shtrohet eshte, A po e ben ket pune tamam a jo?kaq.
Ka nje fondacion dhe detyrimet e tija shterore i ben ne tatim taksa!
Ne tr kundert do ishte gjobitur
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Edhe shteti vjedh por s'ndihmon askend. Ky te pakten edhe neqoftese i perdor parat per perfitime personale, te pakten nje perqindje te atyre fondeve i perdor per te ndihmuar ata qe jane lene ne meshire te fatit.
 
Edhe shteti vjedh por s'ndihmon askend. Ky te pakten edhe neqoftese i perdor parat per perfitime personale, te pakten nje perqindje te atyre fondeve i perdor per te ndihmuar ata qe jane lene ne meshire te fatit.
Keshtu siç thu ti i bie qe ky eshte hajdut i mire ?
 

NGU

Wild child full of grace
V.I.P
Artikullin se lex te gjithin, por komentet tuaja po.

Tani qe ne shqiptaret jemi edhe popull i keq kte e dijme dhe mos e diskutoni fare.
Duke u nis nga ceshtja e Elvisit se a ben mire apo jo, une do them po. Ka ndihmu qindra familje dhe kjo nk eshte pune loje. Pastaj do thoni se ato leket nk dalin nga xhepi i Elvisit, por nga shqiptaret kudo qe jane, po mire me se cdokush ndihmon popullin e vet. T’pakten ka dal njeri vullnetar qe ta mare kte pune dhe po e ben me aq mundesi sa ka, sesa ato leket te bien ne dore te shtetit. Sic ndodhi me rastin e termetit! Sa lek u vodhen? Po mos t’hap diskutim tjeter tani...
A ka edhe Elvisi perfitim nga kjo? Edhe mund t’ket, ama hakun nk ja hajme dot sepse ka qene ai qe ka shkuar ne cdo fshat qe ndoshta shteti as nk e ka ditur qe ekziston fare duke ju ndihmu familjeve te ndryshme. Pastaj ai edhe e ben publike kte gje se kush jane ato persona qe japin sado pak ndihma.
Te kthehemi tek shteti. A ka perfitime shteti nga ne? Po ka! E cka bere deri me sot? Nje lesh t’madh, prandaj ne sot sdo ishim ne keto kushte qe kemi mbet.
Kshuqe kushdo nga ne qe do ishte ne vendin e Elvisit do kishte vepruar njejte, edhe ne nese do na u jepte mundesia do kishim fituar gje.
Mos i paragjykoni te tj, nisuni nga vetja njehere sesi do ishte ne rastin e tij.

Teme serioze, koment serioz:p
 
Artikullin se lex te gjithin, por komentet tuaja po.

Tani qe ne shqiptaret jemi edhe popull i keq kte e dijme dhe mos e diskutoni fare.
Duke u nis nga ceshtja e Elvisit se a ben mire apo jo, une do them po. Ka ndihmu qindra familje dhe kjo nk eshte pune loje. Pastaj do thoni se ato leket nk dalin nga xhepi i Elvisit, por nga shqiptaret kudo qe jane, po mire me se cdokush ndihmon popullin e vet. T’pakten ka dal njeri vullnetar qe ta mare kte pune dhe po e ben me aq mundesi sa ka, sesa ato leket te bien ne dore te shtetit. Sic ndodhi me rastin e termetit! Sa lek u vodhen? Po mos t’hap diskutim tjeter tani...
A ka edhe Elvisi perfitim nga kjo? Edhe mund t’ket, ama hakun nk ja hajme dot sepse ka qene ai qe ka shkuar ne cdo fshat qe ndoshta shteti as nk e ka ditur qe ekziston fare duke ju ndihmu familjeve te ndryshme. Pastaj ai edhe e ben publike kte gje se kush jane ato persona qe japin sado pak ndihma.
Te kthehemi tek shteti. A ka perfitime shteti nga ne? Po ka! E cka bere deri me sot? Nje lesh t’madh, prandaj ne sot sdo ishim ne keto kushte qe kemi mbet.
Kshuqe kushdo nga ne qe do ishte ne vendin e Elvisit do kishte vepruar njejte, edhe ne nese do na u jepte mundesia do kishim fituar gje.
Mos i paragjykoni te tj, nisuni nga vetja njehere sesi do ishte ne rastin e tij.

Teme serioze, koment serioz:p
Monika pelqeu postimin tuaj ?
 
  • Haha
Reactions: NGU

Darius

DENY IGNORANCE
Ca paska plasur damari i konspiracive ketu ?

I lexova komentet me shume qetesi, pa dashur te citoj disa, po shtroj edhe une nje kendveshtrim.

Simpatia apo respekti gati i pandergjegjshem qe ndonjeri/a keni per Kastriot Myftaraj, buron nga fakti se ai i perket brezit te shqiptareve qe u poqen e dogjen nen komunizem.

Ne fakt, Myftaraj mund te kete shume mire probleme psiqike sikurse u tha me lart, pasi vetem pak vite me pare ai shkruante ne dialektin geg, edhe pse eshte me origjine nga Devolli, Korce. Por kjo nuk eshte thelbi i asaj qe une dua te them.

Arsyeja se perse njerez si Myftaraj "evoluojne" duke i nderruar flamuret sipas kohes dhe viteve, eshte fare e thjeshte. Myftaraj nuk ka nje bote shpirterore, nuk ka as nje vizion kombetar, nuk ka as nje moral te ngurte si njeri. Ai eshte si puna i atij kameleonit qe ndryshon ngjyren e lekures sipas stineve, pasi eshte menyra e tij per t'iu pershtatur ambientit qe e rrethon dhe per te mbijetuar.

Dhe kjo eshte shume e ngjashme me dy mentalitete te mbrapshta tek ne shqiptaret, qe i gjej edhe ne kete teme:

- Nese jam kunder fese islame, duhet te jem automatikisht nje patriot shqiptar.
- Nese jam ateist e nuk besoj ne asgje, duhet te jem patriot i kulluar.

Dhe ky BOSHLLEK SHPIRTEROR eshte burimi i krizes se identitetit jo vetem per njerezit e djegur nga koha si Myftaraj, por edhe nga shume shqiptare te rinj ne moshe qe nuk dine si te konsumojne lirine e fituar.

Myftaraj e kompani jane produktet e "nacionalizmit te rruges" nje fenomen i trasheguar komunist qe ka per qellim helmimin e burimit te patriotizmit shqiptar me urrejtjen karshi te tjereve. Jane keta kokeboshe arsyeja qe shume shqiptare sot e matin patriotizmin e tyre me urrejtjen karshi serbeve, grekeve, Evropes, Botes, Zotit.
 

Endrra

VIP
V.I.P
Eshte e mjerueshme .. qe per kete shtrese te popullsise nuk eshte pergjegjes shteti si ne europen perendimore .. e per cudi nuk lulezojne as ksi donatoresh ?
 

Darius

DENY IGNORANCE
Une bej pjese tek ata qe thone: bravo ju qofte se parate i marrin nga jashte dhe nese nuk do te ishin keta qe jane, mbase ato para nuk do te vinin fare.

Por shteti mund te gjeje mekanizma ligjore per t'i bere ato me transparente.

Nuk ka gezim me te madh teksa shikoj ato femij, qe ju shkelqejne syte nga lumturia kur ju dhurojne shtepi te reja apo ndihma te ndryshme.
 
Une bej pjese tek ata qe thone: bravo ju qofte se parate i marrin nga jashte dhe nese nuk do te ishin keta qe jane, mbase ato para nuk do te vinin fare.

Por shteti mund te gjeje mekanizma ligjore per t'i bere ato me transparente.

Nuk ka gezim me te madh teksa shikoj ato femij, qe ju shkelqejne syte nga lumturia kur ju dhurojne shtepi te reja apo ndihma te ndryshme.
Fiks?
 
He ku je kunder ti? Ta shofim iher:p
Atehere une si dhurues dua te di
Sa lek jan mbledhur?
sa shtepi jan ber dhe po behen?
Kush firem ndertimi po i ben dhe a eshte me e lira ne treg?
Pra une jam per transparenc totale!
 

MrCool

Old School.
Atehere une si dhurues dua te di
Sa lek jan mbledhur?
sa shtepi jan ber dhe po behen?
Kush firem ndertimi po i ben dhe a eshte me e lira ne treg?
Pra une jam per transparenc totale!

Avash mo burr..

E para punes i ke dhon per sevap, keshtu qe ke sevapi nuk kerkohet llogari.

E dyta, do ishte mire te kerkoje llogari te kerkoje te pushtetaret per leket e tua, sepse ato i ke dhon detyrimisht e jo per qef tat.
 

NGU

Wild child full of grace
V.I.P
Atehere une si dhurues dua te di
Sa lek jan mbledhur?
sa shtepi jan ber dhe po behen?
Kush firem ndertimi po i ben dhe a eshte me e lira ne treg?
Pra une jam per transparenc totale!
Je sh kurioz:p
Atehere ti ke dhuruar tek ky? Nqfs po pyete atehere, behu ti i pari mqns tj nk e marrin hapin e pare.
Une e di se kur u be puna e termeteve e dha shifren e sakte sesa ishin mbledhur. Kurse per kto familjet tj qe kane pas nevoje vetem i jep tek emisioni se x personi jep kaq te holla per kte familje. Kshuqe sadopak dihen ato, edhe puna e shtepive eshte po muhabet i njejte. Nese e ke ndjekur cdo emision te tijin duhet ta kesh parasysh vet, pastaj askush nk del me nje nr te sakte te thote se ne kemi ndertuar kaq-kaq shtepi.
Fundja pak rendsi ka, kryesorja po ndihmon.
 

Monique

With or Without u
Atehere une si dhurues dua te di
Sa lek jan mbledhur?
sa shtepi jan ber dhe po behen?
Kush firem ndertimi po i ben dhe a eshte me e lira ne treg?
Pra une jam per transparenc totale!
U be ky emision tek blendi fevziu , ky dhe Arbri dhe treguan projektet e miratuara dhe kostot dhe cdo gje
Plus qe te publikuara i ke
 
Avash mo burr..

E para punes i ke dhon per sevap, keshtu qe ke sevapi nuk kerkohet llogari.

E dyta, do ishte mire te kerkoje llogari te kerkoje te pushtetaret per leket e tua, sepse ato i ke dhon detyrimisht e jo per qef tat.
Llogari nuk i kerkohet atij qe i shkon ndihma
por derguesit!
ne qoftese elvisi nuk ben transparenc , si do dhuroj serisht une apo te tjeret?
U be ky emision tek blendi fevziu , ky dhe Arbri dhe treguan projektet e miratuara dhe kostot dhe cdo gje
Plus qe te publikuara i ke

E kam par kete emision, por spo shof akoma shtepiat e ndertuara

Je sh kurioz:p
Atehere ti ke dhuruar tek ky? Nqfs po pyete atehere, behu ti i pari mqns tj nk e marrin hapin e pare.
Une e di se kur u be puna e termeteve e dha shifren e sakte sesa ishin mbledhur. Kurse per kto familjet tj qe kane pas nevoje vetem i jep tek emisioni se x personi jep kaq te holla per kte familje. Kshuqe sadopak dihen ato, edhe puna e shtepive eshte po muhabet i njejte. Nese e ke ndjekur cdo emision te tijin duhet ta kesh parasysh vet, pastaj askush nk del me nje nr te sakte te thote se ne kemi ndertuar kaq-kaq shtepi.
Fundja pak rendsi ka, kryesorja po ndihmon.
Sigurisht qe kam dhuruar moj shoqe ?
ato qe ka then jan harruar meduket
para ca ditesh vetem qese ushqimesh pash une, shtepite skan fillu akoma
 

Vajza

V.I.P
Tani dilni me pretendime- se duani te dini ku e qon lekun tuaj Elvisi .
Nje dite dolet kunder pse Elvisi ben foto & video e ndihmave ku i qon , dhe e quajtet hipokrit qe tallet ne fatin e fukarenjeve .
Ec e mere vesh :).
 

MrCool

Old School.
Hapni nje teme per ate bycshpumin e bashkise qe me leket tuaja paguan dashnoret dhe grate e te forteve te Tiranes, lereni Visin ne punen e tij, sepse sikur te gjithe te benim sa 10% i asaj qe ben Visi, s'do kishte fukarallik.

Nese keni nevoje per protagonizem, ky eshte muhabet tjeter ?
 

Monique

With or Without u
ka vetem nje bamirese pa asnje perfitim vetjak apo nevoj per fame... kjo ishte Nene Tereza , edhe per ate cfare nuk u tha e nuk u shpif .
Ndaj them bamiresine eshte mire ta besh e ta fshehesh .
Jane thene dhe bere akuza pafund per te , mjaft te hapesh artikuj mbi fondacionin e saj
Por nuk ishte Kastrioti qe hidhte akuza, media boterore
 

NGU

Wild child full of grace
V.I.P
Llogari nuk i kerkohet atij qe i shkon ndihma
por derguesit!
ne qoftese elvisi nuk ben transparenc , si do dhuroj serisht une apo te tjeret?

E kam par kete emision, por spo shof akoma shtepiat e ndertuara


Sigurisht qe kam dhuruar moj shoqe ?
ato qe ka then jan harruar meduket
para ca ditesh vetem qese ushqimesh pash une, shtepite skan fillu akoma
Para nje jave me e dha, nje djalit qe jetonte vetem me gjyshen i kishin blere nje hyrje ne pallat. Apo nk quhet kjo? Ti do qe cdokujt t’i ndertojne shtepi private?
 
Top