Cili është Elvis Naçi

Para nje jave me e dha, nje djalit qe jetonte vetem me gjyshen i kishin blere nje hyrje ne pallat. Apo nk quhet kjo? Ti do qe cdokujt t’i ndertojne shtepi private?
Po kta mendojne se shtepite ndertohen me kartona
Harrojne qe duhet te nderveprojne me shtetin , i cili percakton zonat ku do ndertohen, shpronezimi e shume hallka te tjera
po si perhere ne edhe ne humanizem jemi skeptik :)
 
Si fillim mendimi im per Elvisin eshte: "Shume patriot dhe i mire per te qene i vertete". Uroj te jem gabim por noiher me ato fjalimet me vellezer shqiptar e patriotizma me ngjajne shume fallco.
Tek ne jane dy fondacione, Firdeus i Elvisit dhe Fundjave Ndryshe i Arberit.
Ai qe sulmohet nga keta gazetarucet si Kaçi, eshte gjithmone Elvisi dhe kurre Arberi sepse ky i fundit eshte produkt i Samir Manes.
Per Elvisin mendoj qe ai Fondacion ka dhe te ardhura nga vendet Islamike/Arabe dhe kjo nuk eshte dicka e re sepse kane mbi 25 vjet qe kane shoqata ketu te cilat jepnin pensione per jetimet per arsyen qe besoj e kuptojne te gjithe, perhapjen e fese islame.
Une midis Arberit dhe Elvisit besoj Elvisin sepse ne keto 29 vite te keqen ne kete vend se kemi pasur nga Arabet por nga Samirat e shoket e tij te politikes.
Valles se blerjes se spitalit nuk dua ti hyj sepse realisht ajo qe me acaron mua me shume nuk eshte se "Elvisi bleu spital, do kete abuzuar me donacionet". E keqja me e madhe eshte Spiropali qe deri dje mblidhte krom te na dale me benz 100 mije euro. Ketu eshte e sigurt se ate benz e ka blere duke vjedhur taksat e mija e djersen e prinderve te mi.
 
Diten e trete pas termetit, kam nxjerre personelin e restorantit ne pune, kam gatuar per familjet ne nevoje, aqsa kisha mundesi, ne ishem, ne shijak, dhe ne durres, besomeni, edhe nje foto ne celularin tim nuk kam bere.
Gjithsecili, e ben per veten e tij, por edhe ai qe e ben per nje reklame, apo qe shkolla te kete emrin e tij/saj, etj, per mua asgje nuk eshte e demshme, kur shikon buzeqeshje falenderuese ☺️
 
Jane thene dhe bere akuza pafund per te , mjaft te hapesh artikuj mbi fondacionin e saj
Por nuk ishte Kastrioti qe hidhte akuza, media boterore
e cfare ndryshimi ka ? .. e kupton qe ska te bej fare me individe kjo gje .. eshte thjesht perfitime.. nga njerezit e varfer .. se fundi eshte e mjerueshme te shohesh veten ne anen tjeter te botes... ne ate qe pritet te zgjaten duar bamiresie.
Mendoni ju qe i varfri ska krenari ?
ndaj them qe bamirsin beje e hidhe ne lum fjalen. mos trego per te.
 
ka vetem nje bamirese pa asnje perfitim vetjak apo nevoj per fame... kjo ishte Nene Tereza , edhe per ate cfare nuk u tha e nuk u shpif .
Ndaj them bamiresine eshte mire ta besh e ta fshehesh .
Me fal qe te citoj .
Po kush e furnizonte N.Terezen ?
Kisha e vatikanit apo ?
E cka bere ajo per shqiptaret me thuaj ? :)
 
e cfare ndryshimi ka ? .. e kupton qe ska te bej fare me individe kjo gje .. eshte thjesht perfitime.. nga njerezit e varfer .. se fundi eshte e mjerueshme te shohesh veten ne anen tjeter te botes... ne ate qe pritet te zgjaten duar bamiresie.
Mendoni ju qe i varfri ska krenari ?
ndaj them qe bamirsin beje e hidhe ne lum fjalen. mos trego per te.
Pikerisht edhe une per kete jam....smund ti kerkoj askujt hesap ci beri ato cka une i dhashe per te.
Eshte si puna e dhuratave qe bejme, a mund te kerkojme llogari ku e coi dhuraten personi? Jo sepse deshem pa e beme
 
Me fal qe te citoj .
Po kush e furnizonte N.Terezen ?
Kisha e vatikanit apo ?
E cka bere ajo per shqiptaret me thuaj ? :)
Ska lidhje , per mua pak interes ka feja ne kete mes , dhe nese ajo i ben njerezit me te mire e me te devotshem une e shoh si te mire te shtuar te njerezmit,
Ama per nene terezen dhe fondacionin e saj ka patur spekulime plot , deri edhe ne trafik apo shitje femijesh e organesh
ti besojme?
 
Ska lidhje , per mua pak interes ka feja ne kete mes , dhe nese ajo i ben njerezit me te mire e me te devotshem une e shoh si te mire te shtuar te njerezmit,
Ama per nene terezen dhe fondacionin e saj ka patur spekulime plot , deri edhe ne trafik apo shitje femijesh e organesh
ti besojme?
I kam lexuar dhe une , dhe te semuret qe i kan var ne kryq (sepse duheshin sipas asaj te vuajn njesoj si Jesusi) po per at them : Mos drejtohet gishti tek asnje - perderisa syri sti ka pa . :)
 
Pikerisht edhe une per kete jam....smund ti kerkoj askujt hesap ci beri ato cka une i dhashe per te.
Eshte si puna e dhuratave qe bejme, a mund te kerkojme llogari ku e coi dhuraten personi? Jo sepse deshem pa e beme
jo me keqkuptove .. ky nese i ben ska nevoj te beje emisione .. reklama .. e bla bla bla .. i dime si funsjonojne kampanjat e bamiresive .
Por do isha shume me e lumtur nese sdo te duhej te dhurohej ...
Te marr buzeqeshjen e femijeve ne nevoj ?
Jo.... eshte thjesht pika e fundit e njerezimit..ku jemi katandis .
Ja u marrim njerzve te varfer edhe virtytin e fundit .. privatesine dhe behen emisjone me to .... shame
 
Edhe une me siper e kam thene se si I mendoj kto levizjet, gjithmone jam skeptik.
Por, nuk dua te paragjykoj dike per sa kohe targeti i punes se tij jane njerez te harruar nga shteti, koha dhe shoqnia.
Pse nuk e bej une kte gje qe po ben ai?
Pse nuk e ben ti?
Rikthehemi tek tema e djeshme, edhe Nese Elvisi perfiton le te themi 10% te te ardhurave te punes se tij, eshte i ditur dhe nga dija apo perdorimi i saj askush nuk humbet.
Une bravo nuk i them per pjesen e pervetesimit (nese provohet gjjthmone), i them per pjesen qe po ju ve çati mbi koke familjeve qe se paten kurre.
E ka te provume chacho.....shife ku jeton,shife me ca mjeti leviz dhe shifi mundesite qe ka pas familja e tij ma perpara.....
 
Ky kastrioti dhe gjithe ata qe shkruajne kunder Elvisit jan nje tufe te paaftesh qe smund te jene si elvisi dhe hedhin balte mbi te !
Sikur te ngriheshin kunder qeverise shqiptaret sic ngrihen kundrejt Elvisit apo Arberit do e kishim hedh poshte qeverine me kohe, po thjesht gjejne me te dobetin per te sulmuar se me te pushtetshmit sja mban !
 
Me fal qe te citoj .
Po kush e furnizonte N.Terezen ?
Kisha e vatikanit apo ?
E cka bere ajo per shqiptaret me thuaj ? :)
pikerisht ajo e beri per boten per te varfrit aty ku kish mundesi .. per shqiptaret ka ber plot por ne 80 kur ti ske lind akoma .. shteti yne as te takoj familjen e saj nuk e la.
Ajo beri shume me shume .. i dha nje emer Shqiperise .
Te krahasosk visin me te madhen Nene Teresa eshte si te krahasosh nje diell me nje meteor .
Por vete fakti qe ajo ska pas asnje perfitim personal e ngre shume me lart si person .
Tani shikoje si te duash por mos ngaterro kekun me byrekun .
 
jo me keqkuptove .. ky nese i ben ska nevoj te beje emisione .. reklama .. e bla bla bla .. i dime si funsjonojne kampanjat e bamiresive .
Por do isha shume me e lumtur nese sdo te duhej te dhurohej ...
Te marr buzeqeshjen e femijeve ne nevoj ?
Jo.... eshte thjesht pika e fundit e njerezimit..ku jemi katandis .
Ja u marrim njerzve te varfer edhe virtytin e fundit .. privatesine dhe behen emisjone me to .... shame
Jo merr ata femije qe jane kuruar , ata prinder qe i shoetuan femijet nga semundje se shteti ska politika sociale, merr ato familje qe i ndertoi shtepia
Pa merketing thua ti? po si do e dija une qe ekziston nje Elvis apo nje Nene Tereze?
si do dhuroja une leke pa ditur se u ndertua x apo y shtepi , apo filan femi u kurua vertet?
Pra ne edhe ne trasparence jemi te predispozuar te nxjerrim yckla :)
 
Ska lidhje , per mua pak interes ka feja ne kete mes , dhe nese ajo i ben njerezit me te mire e me te devotshem une e shoh si te mire te shtuar te njerezmit,
Ama per nene terezen dhe fondacionin e saj ka patur spekulime plot , deri edhe ne trafik apo shitje femijesh e organesh
ti besojme?
po tani qe vdiq ajo .. kush merret me trafikimin e tyre .. common ?
 
pikerisht ajo e beri per boten per te varfrit aty ku kish mundesi .. per shqiptaret ka ber plot por ne 80 kur ti ske lind akoma .. shteti yne as te takoj familjen e saj nuk e la.
Ajo beri shume me shume .. i dha nje emer Shqiperise .
Te krahasosk visin me te madhen Nene Teresa eshte si te krahasosh nje diell me nje meteor .
Por vete fakti qe ajo ska pas asnje perfitim personal e ngre shume me lart si person .
Tani shikoje si te duash por mos ngaterro kekun me byrekun .
Nuk po i krahason askush , meqe ti e solle ne vemendje , dhe tjetra u ngopem me emra , kemi nevoje e per vepra!
 
po tani qe vdiq ajo .. kush merret me trafikimin e tyre .. common ?
Po flisnim per spekulime?

aman se o ka Vatikani ane te errta ne histori e ne te perditshme sa sdi ne ka ndonje fe tjeter
per cdo dite degjojme pedofiline si i ka shtrire neper institucionet fetare
 
Jo merr ata femije qe jane kuruar , ata prinder qe i shoetuan femijet nga semundje se shteti ska politika sociale, merr ato familje qe i ndertoi shtepia
Pa merketing thua ti? po si do e dija une qe ekziston nje Elvis apo nje Nene Tereze?
si do dhuroja une leke pa ditur se u ndertua x apo y shtepi , apo filan femi u kurua vertet?
Pra ne edhe ne trasparence jemi te predispozuar te nxjerrim yckla :)
prap ... e bejn gazetat valle pa deshiren e Visit ? common ?
 
Po flisnim per spekulime?

aman se o ka Vatikani ane te errta ne histori e ne te perditshme sa sdi ne ka ndonje fe tjeter
per cdo dite degjojme pedofiline si i ka shtrire neper institucionet fetare
Ndaj pra .. njeriu perdor llogjiken ne te dy rastet ?
 
prap ... e bejn gazetat valle pa deshiren e Visit ? common ?
lexoje dhe njehere dhe kap thelbin , vij une cke ti :)
Po them qe pa marketingun qe duhet te jete , as une as ti dhe as vete elvisi sdo ekzistonte :)
eshte nje e domodoshme e paevitueshme
 
pikerisht ajo e beri per boten per te varfrit aty ku kish mundesi .. per shqiptaret ka ber plot por ne 80 kur ti ske lind akoma .. shteti yne as te takoj familjen e saj nuk e la.
Ajo beri shume me shume .. i dha nje emer Shqiperise .
Te krahasosk visin me te madhen Nene Teresa eshte si te krahasosh nje diell me nje meteor .
Por vete fakti qe ajo ska pas asnje perfitim personal e ngre shume me lart si person .
Tani shikoje si te duash por mos ngaterro kekun me byrekun .
Perkundrazi , as kek as byrek sdua :) .
Thjeshte po diskutojme .
Visi mjafton qe nuk e ndau popullin ne krishter- dhe muslim dhe i ndihmon te 2 palet nisoj .
Kurse nene tereza sa mijera persona ne vendet ku bente bamiresi i kerkonte njerezve nje here te konvertohen ne Krishter -dhe pastaj i ndihmonte . (Keshtu kam lexuar) .
Visi aq e ka fuqin sepse ska "shtet" mbrapa qe e ndihmon.
 
lexoje dhe njehere dhe kap thelbin , vij une cke ti :)
Po them qe pa marketingun qe duhet te jete , as une as ti dhe as vete elvisi sdo ekzistonte :)
eshte nje e domodoshme e paevitueshme
pikerisht sdo egzistonte .. ky eshte thelbi ☺?
Jam shume po shume dakort me ty
 
Perkundrazi , as kek as byrek sdua :) .
Thjeshte po diskutojme .
Visi mjafton qe nuk e ndal popullin ne krishter- dhe muslim dhe i ndihmon te 2 palet nisoj .
Kurse nene tereza sa mijera persona ne vendet ku bente bamiresi i kerkonte njerezve nje here te konvertohen ne Krishter -dhe pastaj i ndihmonte . (Keshtu kam lexuar) .
Visi aq e ka fuqin sepse ska "shtet" mbrapa qe e ndihmon.
Po aq sa turku qe i ktheu shumicen e popullsine te shqiperise ne musliman dhe bashke me kte zoterine qe i ka dal emri ne shkrim.....

P.s me te lexuar e kam dhe une....hajde tani shpertheni me akuza
 
  • Haha
Reactions: NGU
Perkundrazi , as kek as byrek sdua :) .
Thjeshte po diskutojme .
Visi mjafton qe nuk e ndal popullin ne krishter- dhe muslim dhe i ndihmon te 2 palet nisoj .
Kurse nene tereza sa mijera persona ne vendet ku bente bamiresi i kerkonte njerezve nje here te konvertohen ne Krishter -dhe pastaj i ndihmonte . (Keshtu kam lexuar) .
Visi aq e ka fuqin sepse ska "shtet" mbrapa qe e ndihmon.
kjo seshte e vertet .. ajo ka ndihmuar ne Indi me se shumti sepse aty ka qen e stacionuar ... pa dallim si katoliket qe jane 0.1% ne indi dhe pjesa tjeter hindi ... nuk te ve faj per se nuk di por perse je keqinformuar.
 
jo me keqkuptove .. ky nese i ben ska nevoj te beje emisione .. reklama .. e bla bla bla .. i dime si funsjonojne kampanjat e bamiresive .
Por do isha shume me e lumtur nese sdo te duhej te dhurohej ...
Te marr buzeqeshjen e femijeve ne nevoj ?
Jo.... eshte thjesht pika e fundit e njerezimit..ku jemi katandis .
Ja u marrim njerzve te varfer edhe virtytin e fundit .. privatesine dhe behen emisjone me to .... shame

teorikisht ke te drejte, praktikisht jo.

ato gjera me mos tregim bamiresie vlejne per mua dhe per ty qe dhurojme 1, 2, 10 here dhe kaq sepse kaq jane mundesite.

Per persona si Elvisi eshte me mire te ekspozohet, normalisht dhe ekspozimi ka disa kritere, per mos mare meritat e kontributorve dhe mos pervetesimin e fondeve, ne momentin qe personi ne fjal tregon rastin dhe katandisjen e dikujt ne gjendje te mjerushme... mund te terheq me teper bamires dhe te ndihmoj akoma me teper, persa i perket krenarise te personave te varfer dhe une jam dakord ama nuk besoj se jane ne ate pike sa te mjerit i intereson kjo gje, ata shkojne ne deshperim per kafshaten e bukes dhe jo me te refuzojne daljen ne tv.

Pikat me kritike kane te bejne me imazhin dhe veprat e menaxhuesit te bamiresise, Naci mund te jete dhe mund mos jete bamires (varet nese nxjer nga xhepi) por per aq kohe sa nuk perveteson te mirat materiale dhe nuk mohon bamiresine e te tjereve atehere ngelet per ti thene bravo!


p.s: sipas bebes jam burri jot, mos fut percarje ne shtepi :p
 
As nene tereza qe ta dish :p
Me bindje ta them .. kur kisha e pa veprimet e saj pa asnje perfitim .. i beri shume vone reklam .. dhe kur deshen ta shenjtnojn : i tha paps ... paret e avjonit do i kishit kursyer e do i kishit dhuruar me mire ?
 
kjo seshte e vertet .. ajo ka ndihmuar ne Indi me se shumti sepse aty ka qen e stacionuar ... pa dallim si katoliket qe jane 0.1% ne indi dhe pjesa tjeter hindi ... nuk te ve faj per se nuk di por perse je keqinformuar.
E pra as per Nacin sdo jet e vertet cfar flet Kastrioti .
Goja te liga ka ne cdo vend :D
 
Back
Top