Cili është Elvis Naçi

Endrra

VIP
V.I.P
teorikisht ke te drejte, praktikisht jo.

ato gjera me mos tregim bamiresie vlejne per mua dhe per ty qe dhurojme 1, 2, 10 here dhe kaq sepse kaq jane mundesite.

Per persona si Elvisi eshte me mire te ekspozohet, normalisht dhe ekspozimi ka disa kritere, per mos mare meritat e kontributorve dhe mos pervetesimin e fondeve, ne momentin qe personi ne fjal tregon rastin dhe katandisjen e dikujt ne gjendje te mjerushme... mund te terheq me teper bamires dhe te ndihmoj akoma me teper, persa i perket krenarise te personave te varfer dhe une jam dakord ama nuk besoj se jane ne ate pike sa te mjerit i intereson kjo gje, ata shkojne ne deshperim per kafshaten e bukes dhe jo me te refuzojne daljen ne tv.

Pikat me kritike kane te bejne me imazhin dhe veprat e menaxhuesit te bamiresise, Naci mund te jete dhe mund mos jete bamires (varet nese nxjer nga xhepi) por per aq kohe sa nuk perveteson te mirat materiale dhe nuk mohon bamiresine e te tjereve atehere ngelet per ti thene bravo!


p.s: sipas bebes jam burri jot, mos fut percarje ne shtepi :p
Shiko nese sme jep te drejte... do bejm divorc pa u bashku mire .. mendoje nje her ?
 

Monique

With or Without u
Gabimi yt eshte qe po ben krahasime... eshte si te krahasohem une me nene Teresen .. kupton e dashur .
ske lidhje ti

te dy rrenjen e kane ne Fe ,duam apo jo
Personalisht si takoj asnje feje ne thelb , por kur shoh se njerezit bejne miresi qe ne si njerez kemi harruar , qofte te indoktuar nga feja , them nje bravo te madhe
 

Endrra

VIP
V.I.P
Tema eshte e Elvisit .
Ti erdhe me krahasimet , e permende N.Terezen , ne vend ku sperflitej . :)
krahasova pozicionin.. pra femer .. pa familje .. femije e burre .. e pa asnje interes per perfitim .. Pastaj emrat i bejne njerezit e jo anasjelltas .
kapish .. se ndryshe si do kuptosh ti xhan .. edhe pse sdo e kuptosh perseri.
 

Endrra

VIP
V.I.P
ske lidhje ti

te dy rrenjen e kane ne Fe ,duam apo jo
Personalisht si takoj asnje feje ne thelb , por kur shoh se njerezit bejne miresi qe ne si njerez kemi harruar , qofte te indoktuar nga feja , them nje bravo te madhe
pikerisht feja i iluminoj .. po nje game vetmohimi i nen tereses .. ska fe qe e justifikon .. common girls
 

Monique

With or Without u
pikerisht feja i iluminoj .. po nje game vetmohimi i nen tereses .. ska fe qe e justifikon .. common girls
une su lodha ti krahasoj coomooonnn lol
Meqe e solle si paralelizem , po jap argumenta qe qendrojne
Elvisi eshte thoi i nene terezes ama ku i dihet mund te kete qene edhe inspirim :)
 
Nga shumica e komenteve ktu duket qarte qe krejt e kane me ate qe ka shkrujt artikullin.....siç e tha dhe moonlight ma siper perderisa ndihmon ata qe jane ne nevoje sme intereson ku i gjen leket.....atij bravo i qofte per krejt ca ban por nuk asht nevoje me e kthy ne debat fesh jo katolik jo musliman se askush nuk po e cenon fene muslimane
 
Mos u zini oj gra nene Tereza mori ene cmimin nobel per paqe, shifni ku ta mare ene “Elvisi per humanizem” ene atehere do cmendet @L0v3rM4n :p
28 tetori festa e partise
t'qafsha ty moj shege
m'je bo si komt e dhise ?

Une shpresoj qe leket do shkojne tek ata qe kan vertet nevoje! prandaj edhe kam besuar tel elvisi, koha do tregoj gjithcka, dhe ne do jemi ketu serisht duke diskutuar
ama lart qofte ben vaki se ky elvisi nuk doli akullore si vangjushi ben vrim e futuni , kaq po ju them
 
  • Haha
Reactions: NGU

LoSsT

VIP
V.I.P
Nuk e lexova shkrimin se sdua te humbas minuta te vlefshme te lexoj nje klysh k|_|rve, te cilin as robt e shpis vet nuk e dun. Me falni por eshte thjeshte nje koment pa censure.
 

ZHIGO

Stumblin' in
V.I.P
Ja jam rritur une ne rruget e Tiranes dhe e njoh shume mire historine e Elvisit
Dhe ne cilen pjese je dakort me akuzat e Kastriotit?

Ta perseris qe ne fillim, nese ka nje te mire qe shof une ktu, eshte pjesa e bamirsise. Ky ishte thelbi postimit tim. Pak rendesi ka kauza apo ngjyra fetare per mua. Nuk doja ta drejtoja diskutimin fare ne aspektin fetar, qe siç po shikoj, dikush ka marr henen e dikush kryqin ne dor dhe po ndani tokat. Un nuk jam as per hoxhen qe kendon ne arabiaht, as per zilet e medha qe duket sikur duan te kujtojn delet qe erdhi vakti per te fal mekatet. Nk duhet te diskutohet kjo pjese. Gjithsecili mendon se ka te drejte fundja dhe qe di me shume se tjetri. Qe ktu nis gabim.

Elvisi qe thua ti, e qe e njifke me mire se un, eshte djal bythzgjuar prandaj dhe thashe bravo i qofte per menyren se si ka arritur ketu ku eshte. Eshte fenomenal. Si shumica e shokeve te tij (por me nje ndryshim, shkollimi i ulet). Nuk dua ta gjykoj Elvisin, edhe pse pa dashje po e bej. Por ne ket rast ai eshte fenomen dhe si tille, ky njeri duhej zgjedhur pak me me kujdes, qe me mbrapa mos te ket vend per sulme te tilla. Siç zgjodhen Nen Terezen, figure e paster. Fundja te verteten, ne si njerez e servirim tek vetja si te na doje qefi. Dikush nisur nga injoranca, dikush smira, dikush tjeter per nga besimi si i verber ndaj fese, dikush qe ka qellime per te perbaltur pa pasur ose pasur nje arsye te caktuar ose dikush qe nuk arrin te besoj dot qe nje prift kthehet ne hoxhe brenda nates.

Ti gjete ndonje kunderargument per pikat e Kaçit? Apo dhe ti si @Darius merresh me brezin e djegur te Kaçit?

Sa per dijeni @Darius nuk ma ndjen per ket Kaçin, as nuk mi shto as mi heq kilet, ky ka shkrujt gjera qe qendrojne (per interesa apo pa interesa pak rendsi kan per mua, per ty ndoshta kane rendsi). Por më me kujdes kur i referohesh Gegnishtesh. Ka pas pak te drejt aty. Nuk e di nese po me ndjek.

@L0v3rM4n , aty ku ka derdhet thon. Ene ky si shoket (ndoshta si un e si ti) nuk i le me ra ne tok ?

@Lauri e ke myt plako ?
 
Redaktimi i fundit:

Monique

With or Without u
Ta perseris qe ne fillim, nese ka nje te mire qe shof une ktu, eshte pjesa e bamirsise. Ky ishte thelbi postimit tim. Pak rendesi ka kauza apo ngjyra fetare per mua. Nuk doja ta drejtoja diskutimin fare ne aspektin fetar, qe siç po shikoj, dikush ka marr henen e dikush kryqin ne dor dhe po ndani tokat. Un nuk jam as per hoxhen qe kendon ne arabiaht, as per zilet e medha qe duket sikur duan te kujtojn delet qe erdhi vakti per te fal mekatet. Nk duhet te diskutohet kjo pjese. Gjithsecili mendon se ka te drejte fundja dhe qe di me shume se tjetri. Qe ktu nis gabim.

Elvisi qe thua ti, e qe e njifke me mire se un, eshte djal bythzgjuar prandaj dhe thashe bravo i qofte per menyren se si ka arritur ketu ku eshte. Eshte fenomenal. Si shumica e shokeve te tij (por me nje ndryshim, shkollimi i ulet). Nuk dua ta gjykoj Elvisin, edhe pse pa dashje po e bej. Por ne ket rast ai eshte fenomen dhe si tille, ky njeri duhej zgjedhur pak me me kujdes, qe me mbrapa mos te ket vend per sulme te tilla. Siç zgjodhen Nen Terezen, figure e paster. Fundja te verteten, ne si njerez e servirim tek vetja si te na doje qefi. Dikush nisur nga injoranca, dikush smira, dikush tjeter per nga besimi si i verber ndaj fese, dikush qe ka qellime per te perbaltur pa pasur ose pasur nje arsye te caktuar ose dikush qe nuk arrin te besoj dot qe nje prift kthehet ne hoxhe brenda nates.
Ka arritur ku?
Eshte thjesht imam , dhe nuk duhet ndonje zotesi e madhe per te qene imam , pervecse perkushtim dhe devotshmeri , gje te cilen nje pjese e jona e ka ne aspekte te tjera te jetes.
Shoqeria e tij? Njoh disa prej tyre dhe njerin me te cilin Elvisi eshte rritur e kam vllain tim (djali i xhaxhait) , i shkolluar dhe nje njeri qe ia di vleren shoqerise , familjes dhe punes. Besimtar dhe asnjehere imponues per besimin e tij.
Skepticizmin dhe une e kam por jo per figuren e tij por per ne te tjeret , te cilet cdo gjeje i japim ngjyra edhe kur ska vend per ta bere nje gje te tille.
Une s'shquhem per besim , ama jepi cezarit ate qe i takon cezarit!
 

Imp4cT

V.I.P
Ka arritur ku?
Eshte thjesht imam , dhe nuk duhet ndonje zotesi e madhe per te qene imam , pervecse perkushtim dhe devotshmeri , gje te cilen nje pjese e jona e ka ne aspekte te tjera te jetes.
shoqnia e tij? Njoh disa prej tyre dhe njerin me te cilin Elvisi eshte rritur e kam vllain tim (djali i xhaxhait) , i shkolluar dhe nje njeri qe ia di vleren shoqerise , familjes dhe punes. Besimtar dhe asnjehere imponues per besimin e tij.
Skepticizmin dhe une e kam por jo per figuren e tij por per ne te tjeret , te cilet cdo gjeje i japim ngjyra edhe kur ska vend per ta bere nje gje te tille.
Une s'shquhem per besim , ama jepi cezarit ate qe i takon cezarit!
Thuaj ati kushos ti qe ti thote ketij shokut te vete qe te mbledhe ca fonde per te me cu mua ne Angli me kamion he tu befsha.lol
 

Monique

With or Without u
Thuaj ati kushos ti qe ti thote ketij shokut te vete qe te mbledhe ca fonde per te me cu mua ne Angli me kamion he tu befsha.lol
ky imi vazhdon me parimin puno dhe jeto lol lol po bualla mbeti lol
 

elle

Chill
Po dora e politkanve esht dhe te ky normale geniouses
Nese sdo ishte i infiltruar mendoni se do lejohej te kishte sukses?
Bereqaves ato qe ka ndihmu se atje ka pafund te tjere qe duan ndihm.
Show esht me shum
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
O ty te rujt Zoti, se per pak desh e nisa ta lexoj dhe une, por kur the Kastrioti u lehtesova lol
lexova vec ate pjesen qe thoshte shkruan ne vete te 3te ?? Dhe une ne blogun tim ne vete te 3te kam shkruar. Te gjithe ashtu shkruajne kur e kane faqe publike ??
Nejse.... Naci do akuzohet perhere deri kur para emrit do kete titullin "Imam". :) Kaçit dhe shokeve te tij as nuk i bie mendja per leket apo fonde apo me the te thash, thjesht halli vetem eshte pse nje "imam" po duhet kaq sh nga njerezit. ?

Lexova pothujse 1/3 e shkrimit dhe gati gati po i besoja kto qe ishin shkrujt derisa u merzita dhe e qova faqen ne fund dhe shoh qe shkrimi ishte ba nga Kastriot Myftaraj......njeri qe gjithmone e gjen 1 konspiracion per cdo gje.....por nese jane verteta kto qe jane shkrujt nuk asht naj gja e re se gjithe njerzit publik sot e kane fitu reputacionin me propaganda, korrupsion e maskaralliqe
 

Guest

Antarë i Respektuar
Kastrioti tha para ca kohesh do hedh Kuranin ne gjygj , ca do presesh nga karstrioti ?
 
  • Haha
Reactions: D.
Top