Cila është Hakmarrja më e mirë për dikë që të ka thyer zemrën?

Askush s'ta thyen zemren, jane thjesht pritshmerite tona emocionale qe i vishen nje personi me shume se sa e meriton,apo ai\ajo eshte,si rrjedhoj e kesaj, kur lendohemi thjesht e harron. Asgje me shume!!
Ska arsye per hakmarrje.
 
Hakmarrjet mund te jen infinit por askush te kthen kohen e humbur pas hakmarrjes mbrapsh.
Kshu qe me mir ec para pa terhequr dhimbje/plag/dhimbje te vjetra... Me para do e bosh dhe me shum do te marresh rezultate te mira.
 
Nuk ka njerez me te neveritshem e me te poshter, apo te ulet se ata qe hakmerren.
Une urrejtjen nuk e njoha.
As kur ne moshen 15 vjec u perpoq te me perdhunonte nje person shume i afert i familjes, nuk e urreva, pervec se e kisha frike pasi nuk i tregova askujt sepse po te tregoja as varri nuk i gjendej, por dhe njerez qe dua me fort se veten do te lendoheshin por shumee.

Por thjesht dike qe eshte hakmarre dhe qe u betua me njerezit me te shenjte qe ka se nuk do hakmerrej per asgje ne bote, aq sa xhan e kisha e urrejta me gjithe zemer.
 
Hakmerrem duke bere te gjitha gjerat qe ajo urren me shume:
- I shtrengoj fort tapat e kavanozeve te sheqerit apo te kafes qe mezi ti hapi.....
- Nga inati e shtrydh tubetin e kolynozit te dhembeve jo nga fundi por ne mes te tubetit deri sa te zgerlaqet i gjithi...
- E marr me vete ne pune telekomanden e televizorit dhe asaj i vjen mendja verdalle neper shtepi duke e kerkuar dhe lodhet duke spostuar divane, kolltuqe, bufe qelqurinash, rafte librash dhe rrobesh etj etj...
- I mcef pandoflat dhe i lej vetem ose dy te majta ose dy te djathta qe kur ti veshi te eci si zombie....
:p loolloolloollool
 
Nuk ka njerez me te neveritshem e me te poshter, apo te ulet se ata qe hakmerren.
Une urrejtjen nuk e njoha.
As kur ne moshen 15 vjec u perpoq te me perdhunonte nje person shume i afert i familjes, nuk e urreva, pervec se e kisha frike pasi nuk i tregova askujt sepse po te tregoja as varri nuk i gjendej, por dhe njerez qe dua me fort se veten do te lendoheshin por shumee.

Por thjesht dike qe eshte hakmarre dhe qe u betua me njerezit me te shenjte qe ka se nuk do hakmerrej per asgje ne bote, aq sa xhan e kisha e urrejta me gjithe zemer.
Dashuria dhe urrejtja jane shume afer njera tjetres!
E vleresoj faktin qe nuk hakmerresh por sme pelqen aspak qe urren! Eshte der diku same thing.
E sa per ste rastin me te afermin e familjes mendoj qe ke bere gabim qe e ke lene me aq…. Jo per hakmarrje kjo gje por per te mbrojtur te tjera si vetjta …. Eshte nje shprehje “once a dog always a dog”
 
Hakmerrem duke bere te gjitha gjerat qe ajo urren me shume:
- I shtrengoj fort tapat e kavanozeve te sheqerit apo te kafes qe mezi ti hapi.....
- Nga inati e shtrydh tubetin e kolynozit te dhembeve jo nga fundi por ne mes te tubetit deri sa te zgerlaqet i gjithi...
- E marr me vete ne pune telekomanden e televizorit dhe asaj i vjen mendja verdalle neper shtepi duke e kerkuar dhe lodhet duke spostuar divane, kolltuqe, bufe qelqurinash, rafte librash dhe rrobesh etj etj...
- I mcef pandoflat dhe i lej vetem ose dy te majta ose dy te djathta qe kur ti veshi te eci si zombie....
:p loolloolloollool
Hakmarrje e ëmbël kjo, krejt stil :) :p
 
Dashuria dhe urrejtja jane shume afer njera tjetres!
E vleresoj faktin qe nuk hakmerresh por sme pelqen aspak qe urren! Eshte der diku same thing.
E sa per ste rastin me te afermin e familjes mendoj qe ke bere gabim qe e ke lene me aq…. Jo per hakmarrje kjo gje por per te mbrojtur te tjera si vetjta …. Eshte nje shprehje “once a dog always a dog”
Asgje nuk ndryshoj nga ato qe kam thene me lart.
Sepse do te thote qe mbroj ata qe dua me shume se veten🤍, besome.
Dhe urrejtja, eshte mire qe e provova shijen e saj, sepse u bera me e forte se c'besoja se isha💪😘
 
Top