Cila është Hakmarrja më e mirë për dikë që të ka thyer zemrën?

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Themelues
Gjeta temen tjeter,copyyyy. ahahhahaha
He nashi pergjigji drejte. :p

Cila është Hakmarrja më e mirë për dikë që të ka thyer zemrën?
 
Te ngjiiisss zemren time fillimisht,e pastaj t`ia thyej ati. :p
 
Eh aman. Zoti i sherofte zemrat 1e thyera po c'vlere ka hakmarrja.
 
Redaktimi i fundit:
Ta harrosh ne forme natyrale dhe spontane.
 
Hakmarrja nuk te ben kurrsesi me te mire se ai/ajo qe te ka thyer zemren, mund te te beje me te keq ose shume me te keq por kurrsesi me te mire.
Asnjehere nuk i kam kuptuar hakmarrjet per dashuri, ne fakt hakmarrja me shume i ben dem atij/asaj qe e praktikon se sa atij/asaj qe e peson.
 
Kur na thyehet zemra,behet nje gabim.
Nuk ka hakmarrje ndaj tjetrit,por perkujdesje per veten,dhe perkujdesja per veten eshte rregulli;
Mbyll kapitullin,kjo ska pse lendon ,dhe as nuk e lendon dike qe te lendoj,se po te donte thjeshte s`do te lendonte.
Prandaj,shpesh ne na thyet zemra sepse dashurojme konceptet tona qe ja veshim dikuj tjeter.
Se nese do ishte ndryshe,s`do kishim thyerje.
Por jeta eshte nje sporadikitet shume i drejte,thyejme,na thyejne e keshtu ndertohen romancat njerzore. :))
 
Shkojme me nje zemerthyerje
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Kur flet shpirti.

  Votat: 4 28.6%
 • 2-Buzëqeshje Maskuar.

  Votat: 7 50.0%
 • 3-Jam femër.

  Votat: 2 14.3%
 • 4-Je ti Nënë.

  Votat: 0 0.0%
 • 5-Ne duart e kohes.

  Votat: 1 7.1%
Back
Top