Cila është Hakmarrja më e mirë për dikë që të ka thyer zemrën?

Puthe në distancë
The Sandlot Kiss GIF by 20th Century Fox Home Entertainment
 
Hakmarrja nuk te sheron shpirtin. Thjesht mund te perkedhele egon ose inatin.
Sherimi vjen duke punuar me veten deri ne ate pike sa te mos ndjesh asgje (as per mire as per keq) kur permendet emri i personit qe te ka lenduar.
Time helps a lot if we decide to be healed!
 
Te shkikosh perpara!
Jeta eshte e mbushur dashuri,mundesi dhe energji.
Mos e harroni kete kurre.
Perse themi; sot lindi nje dite e re!
Sepse c`do dite eshte nje mundesi per dicka te re,me te bukur me te mire dhe me me vlere.
Kjo s`do me thene te mos njohim e vlersojme te djeshmen!
Por rruget e jetes ,kane me shume ndarje se sa bashkime!
Ky eshte rregull.
 
Réal skam njerez tma ken thy kshuqe sme ka ren rasti ta provoj kte ndjesi .
Virtualisht Eshte Budallik me u hakmarr me démona/e virtual 😝
Kush ka kellqe bujrum réal 😬
 
Te hakmerresh kundrejt kujt? Dikujt qe deri dje i thoje "jeta ime" , he me mo
Leri gjerat te rrjedhin , sepse sjemi te perjetshem, fundja asgje sna perket , as dashuria....jetojeni deri sa te mundeni e aq

Nuk e njoh dhe nuk e praktikoj kete urrejtjen, skam pse mbush shpirtin me vrer
 
Te hakmerresh kundrejt kujt? Dikujt qe deri dje i thoje "jeta ime" , he me mo
Leri gjerat te rrjedhin , sepse sjemi te perjetshem, fundja asgje sna perket , as dashuria....jetojeni deri sa te mundeni e aq

Nuk e njoh dhe nuk e praktikoj kete urrejtjen, skam pse mbush shpirtin me vrer
Shume domethenese kjo fjalia e pare.
 
Un skam hic fare autokontroll dhe cdo gje eshte ne proporcion me aq sa ndjenja kisha (te cfare do lloj natyre).
Fyhem per nje therrime te vogel dhe tshof eger deri sa tme zbutet nervi. Zgjidhja me e mir eshte mos reagimi se mkalon vet kur filloj te mendoj me qartesi lol
A eshte gabim kjo?!
Ndoshta (po).
Por è ndjej me shum gabim tboj indiferenten sikur ska ndodh asigjo apo te te shof ne sy dhe te buzeqesh perseri.
 
Top