Bllok kujtimesh ne FV!

Kalamojaaaaaaaaaaaa!
Ja ku kemi nje loje te re tani, por duhet trajtu me dashuri :p

A ju kujtohen blloqet ne shkolle kur ishit femije? Secili ja jepte shoqeve dhe shokeve te klases qe te linin nje kujtim!

Le te bejme te njejten gje. Atehere disa rregulla qe t'mos behemi lemsh.

Anetari siper do tagoje1 emer prej te cilit/ciles do kujtimin. Pastaj ai qe vjen,i len kujtimin atij qe e ka taguar dhe tagon 1 emer tjeter prej te cilit/ciles don kujtimin e tij.

A u kuptovaaaaa???

preview.png


Atehere meqe e hapa une po tagoj e para!

@Magdalena si nje nga mikeshat e vyera qe mendoj se gjeta ketu :)
 

Imp4cT

V.I.P
@Imp4cT nipce beje nje kujtim per hallon se si dihet lool
Po para i muji ta paskam bo nji moj. 🤣
E dashur hallo Monika me q.
Teksa shkruaj kete leter duart me dridhen nga emocionet e syte me lotojne. Sa here largohem nga forumi e ne fund gjithmone kthehem se me mungojne rreshtat e tua e fjalet qe i qendis aq bukur sic qendisnin nuset e qemotit carcafet e pajes. Flm qe ekziston dhe qe tregon me se miri IQ e nalte qe na karakterizon si fis. Sa here me thua te keqen halloja mendoj me veten se duhet te quhesha Fatlum.
 

legjenda

Tetova
une kam perjeto shum gjera ketu ma shum te mira por edhe te keqja me blokada respekt pa fundi per moniques vajza desha te pyes kur hape sondazhi per viti 2021
 

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
une kam perjeto shum gjera ketu ma shum te mira por edhe te keqja me blokada respekt pa fundi per moniques vajza desha te pyes kur hape sondazhi per viti 2021
O Legjendaaa o gjigand ku je ore i madh lool kisha koh pa te par ore po ca ka @Monique me ty qe ste pergjigjet lool
 

princesha

Warrior Princess
V.I.P
Fillova te xhelozoj, edhe une dua kujtime. Me qendisni nja dy vargje nami u beft, 😁. Nuk kerkoj shume.
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Fillova te xhelozoj, edhe une dua kujtime. Me qendisni nja dy vargje nami u beft, 😁. Nuk kerkoj shume.
vec na bej tag nga kush e do 😄😄 se kshu funksionon. e ben ti tag nga e do kujtimin.
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
E si mund te harroj ato momente magjike kur me prite krahe hapur ne çdo hap timin virtual, edhe kur te tjeret u munduan te me ulnin ti ishe aty, krah meje.
Me ate rrezatimin tend diellor qe planetet e tjere e kane aq zili, me miresine tende qe edhe perendite te xhelozojne, me butesine e shpirtit tend qe ben te qaje edhe nje shkemb.
Do duheshin shekuj per te te pershkruar dhe per te pershkruar te pa pershkrueshmen, ty, ty qe ben te qaje me te fortin demon me zemergjeresine dhe perulesine tende, ty qe edhe nje femije nuk ta kalon ne naivitetin engjellor, ti qe per ty pemet do perkulnin deget dhe te emblat fruta te kishin nderin te preheshin ne lekuren e duarve te tua te pastra.

Duart me dridhen ndersa shkruaj per kte emer magjik, trupi po me djersit, syte si dy copa kongjilli po digjen flake, mrekulli mbi mrekullite!

Ehhhh moj @engjellusha ime ehhh
te mershe nga 1 fjali nga gjithe ky tekst edhe ta shperndaje tek t'gjitha gocat ketu do dilje me i fituar. 🤣🤣🤣🤣🤣
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
joo.. asiher!
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
E kjo tregon pikerisht qe une vleresoj sinqeritetin dhe jo materializmin e çdo lloj forme.☺️
as kte se vej ndyshim!
 

Petrit101

Ta ka ta pu! ta kam me ti ba
@Petrit101 du dhe une 1, me pelqen se i ben romane prandaj :p
Atëherë,
Unë do të shkruaj në ditarin tënd personal thjesht në një mënyrë sintetike që ti je e bukur.
Do të ishte reduktive të ndalohem tek " e bukur" sepse si edhe "e pabukur" janë thjesht fjalë që i japin imazh një personit dhe nuk tregojnë një objektivitet anatomik por ato çfarë ke shkruar dhe shkruan plus dhe fotot që ti tregon se kush je sepse ke edhe një fytyrë kompletojnë tek unë një imazh të tillë. Çfarë më tepër ?
LEGEN çersIMG_20211206_150854.jpg
 
Atëherë,
Unë do të shkruaj në ditarin tënd personal thjesht në një mënyrë sintetike që ti je e bukur.
Do të ishte reduktive të ndalohem tek " e bukur" sepse si edhe "e pabukur" janë thjesht fjalë që i japin imazh një personit dhe nuk tregojnë një objektivitet anatomik por ato çfarë ke shkruar dhe shkruan plus dhe fotot që ti tregon se kush je sepse ke edhe një fytyrë kompletojnë tek unë një imazh të tillë. Çfarë më tepër ?
LEGEN çersShiko fotografinë 1935663


🤗🤗🤗🤗
Jam e sigurt qe jo pa qellim ke zgjedhur"Cum Laude" pertej modestise me ka shoqeruar gjithe kohes ne fakt por qe te me ndiqte dhe ne forum sdo me kishte shkuar ne mendje :p
Petro je vertet mik i mire special virtual, gezon respektin tim te pa kontestueshem. Te uroj shendet dhe qofsh i lumtur me ata qe ke prane e te do zemra! Gezuar festat! :)

Perqafime miqesore!

Nga legenia lol
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Fillova te xhelozoj, edhe une dua kujtime. Me qendisni nja dy vargje nami u beft, 😁. Nuk kerkoj shume.
Princeshe!

Nepermjet teje dua te sjell ne mendje disa mendime te miat para shuume vitesh! Me ty me lidhi thjeshte dhe bukur Besimi! Mbaj mend, kur hyra une ne FV ka patur shume debate, shume antipati per islamin dhe muslimanet. Une komentoja, por s’para tregoja detaje rreth vetes ndonese kuptohej nga oponenca qe beja, qe i perkisja atij besimi. Ne fillim me ka ndjekur pak nje ndjenje pishmanlleku, c’bej une ne kete forum, Lol, ku duhet thene qe diskutimet ishin pak jashte natyres se shoqerise time 😊 (vazhdojne Akoma te jene) Por, me vone, vendosa te marr thjesht ate qe une doja. Dhe ne kete vorbull dyshimesh, komentove ti! Te pashe dhe ne foto. Heu- thash. Paska dhe te tjere si une, pervec Flow-t dhe Loverboyt. Aty sikur u qetesova pakez, dhe avash avash u njohem, folem e u prezantuam ^_^

Perhere e kam thene dhe do vazhdoj ta them qe te kam pare si nje “role model” per cdo femer. Madje, jo rralle here ndjej zili (te mire) pasi dua ta kem dhe une maturine e qetesine tende!

Pervec kesaj, je dhe si nje moter e madhe! Por, shume e bute! Me nje familje te kompletuar e te lumtur, lumturi qe reflekton ne fytyren tende!

Ne kaq vite e nuk te pashe 1 here te acaruar, 1 here ta teprosh, 1 here te prekesh limitin e tjetrit!

Me ke prekur vertet kur u mundove te vije t’me takoje ate dite ndonese ishim ore larg. Ndaj, shoqeria jone e ka kapercyar virtualitetin. Tashme, eshte thjesht mundesi kohe apo vendi qe te shihemi e te qajme hallet e memesise dhe punes 😊

Te perqafoj!
From Soul with love!
16.12.2021
 

princesha

Warrior Princess
V.I.P
Princeshe!

Nepermjet teje dua te sjell ne mendje disa mendime te miat para shuume vitesh! Me ty me lidhi thjeshte dhe bukur Besimi! Mbaj mend, kur hyra une ne FV ka patur shume debate, shume antipati per islamin dhe muslimanet. Une komentoja, por s’para tregoja detaje rreth vetes ndonese kuptohej nga oponenca qe beja, qe i perkisja atij besimi. Ne fillim me ka ndjekur pak nje ndjenje pishmanlleku, c’bej une ne kete forum, Lol, ku duhet thene qe diskutimet ishin pak jashte natyres se shoqerise time 😊 (vazhdojne Akoma te jene) Por, me vone, vendosa te marr thjesht ate qe une doja. Dhe ne kete vorbull dyshimesh, komentove ti! Te pashe dhe ne foto. Heu- thash. Paska dhe te tjere si une, pervec Flow-t dhe Loverboyt. Aty sikur u qetesova pakez, dhe avash avash u njohem, folem e u prezantuam ^_^

Perhere e kam thene dhe do vazhdoj ta them qe te kam pare si nje “role model” per cdo femer. Madje, jo rralle here ndjej zili (te mire) pasi dua ta kem dhe une maturine e qetesine tende!

Pervec kesaj, je dhe si nje moter e madhe! Por, shume e bute! Me nje familje te kompletuar e te lumtur, lumturi qe reflekton ne fytyren tende!

Ne kaq vite e nuk te pashe 1 here te acaruar, 1 here ta teprosh, 1 here te prekesh limitin e tjetrit!

Me ke prekur vertet kur u mundove te vije t’me takoje ate dite ndonese ishim ore larg. Ndaj, shoqeria jone e ka kapercyar virtualitetin. Tashme, eshte thjesht mundesi kohe apo vendi qe te shihemi e te qajme hallet e memesise dhe punes 😊

Te perqafoj!
From Soul with love!
16.12.2021
Thjesht WOW :love:
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Edhe mir qe i the qe nuk kerkoje shum po nja dy rreshta lool shiko cka qendisur @Soulmind ka ber carcaf lool
@ReNdEx

Mbaj mend ne rini kur hyra, pashe qe ti ishe me aktivi, listoje te gjitha vajzat tek tema "kiss" dhe s'leje njeri pa ngacmuar. Si vlonjat m'ke dhene kafe me duket tek tema, a se mbaj mend fort. Se si perfunduam duke me thirr "moter" nuk e di ,por m'duket ka qene me chat Fv atehere e do kemi folur. Me siguri do te te kem thene mos bej shume shaka me mua. :p Dhe kudo thoje: t'ka moter t'vogel vllai ty. :D Dmth qe ne fillimet e mia, e deri sot kam pare prej teje vec vleresim, fjale te mire dhe respekt te cilin di ta perdoresh me ata njerez qe ti do.

Me vjen mire qe te rilexojme serish sepse ke shtuar aktivitetin dhe batutat ne FV! :) por dhe mua me kujton kohen e shkuar te FV-se :)

Per Renin :)
From Soul with love,
16.12.2021
 

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
@NeVertiti nje mendim per tu grecke ...E para nje het kaq vite qe njihem e le vllan beqar 😅

E dyta ..Je njeri fantastik sic te kam njohur ne fillimet e tua ne forum ,ashtu ke mbet dhe sot ..Ti e di qe vllai nuk di te flas me fjal te komplikuara dhe te medha 😄
Je nje person me bot te gjet horizontesh drejtimesh mendimesh dhe mjaft e zgjuar per te qe kjo qe je sot ...🤗 Vllai te ka xhan dhe uroj gjith te mirat e ksaj jete....

Ti dhe @Soulmind jeni ato dy muzat e mija te ktij forum 🙂🙂🙂🙂
 

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
@ReNdEx

Mbaj mend ne rini kur hyra, pashe qe ti ishe me aktivi, listoje te gjitha vajzat tek tema "kiss" dhe s'leje njeri pa ngacmuar. Si vlonjat m'ke dhene kafe me duket tek tema, a se mbaj mend fort. Se si perfunduam duke me thirr "moter" nuk e di ,por m'duket ka qene me chat Fv atehere e do kemi folur. Me siguri do te te kem thene mos bej shume shaka me mua. :p Dhe kudo thoje: t'ka moter t'vogel vllai ty. :D Dmth qe ne fillimet e mia, e deri sot kam pare prej teje vec vleresim, fjale te mire dhe respekt te cilin di ta perdoresh me ata njerez qe ti do.

Me vjen mire qe te rilexojme serish sepse ke shtuar aktivitetin dhe batutat ne FV! :) por dhe mua me kujton kohen e shkuar te FV-se :)

Per Renin :)
From Soul with love,
16.12.2021
Ca te them ti e di ca mendoj per ty 🤗🤗🤗🤗🤗
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Ca te them ti e di ca mendoj per ty 🤗🤗🤗🤗🤗
ma ke lene njehere ti mu :)
Do ti bije shkurt me pak fjal ..Kenaqsi per mua qe te njoha ..Sic te kam njohur gjat ktyre viteve je gjithmon po e njejta ... E qeshur , e dashur e sjellshme dhe e matur me te gjith..🙂🙂 Rrall e them ..Nder per mua qe ben pjes ne shoqerin tine vajz e vecant..(Jo me kot te flas Motre🤗🤗)
 

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
ta marr qejfin ta bej nyje nyje , po shprehe cfare ke si kujtim per mua
tyc ,pekmez, breksalep lool lool
Kjo me beri te me shpetoj cici ne brek, te kam then mos me bertit ne publik 😟😟
 
Top