Zgjidhni librin qe do lexojme per Klubi i Librit FV- Dhjetor 2021-Janar 2022

@Soulmind kam votu per profetin kshuqe gjej zgjidhje ta publikosh n shqip se kam nda mendjen me fillu leximin mbas ca vitesh 🤣
ma co 1 adrese se po s'ta cova ne kukes librin, mos me thencin SoulMendje! :p

p.s. se mos filloni te gjithe me kerku libra eee loollool
 
Patjeter .kalo tek sekretarija 😜🤣
filloje biznesi ....me dy killa kush.....libra behet fjala loolloollool
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
filloje biznesi ....me dy killa kush.....libra behet fjala loolloollool
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

eh.. thuaj. Gzohu Soli, thash dikush do filloje me lexu. Ky direkte me tangerllik e tu na cu ne sekretari. haha
Xhelo: Une thash se do thoje: aman vec ma dhuro se vij e mar une kudo ku tjesh :p
S'ka liber vella!

Bye Bye Goodbye GIF
 
Interesant votuesit e princit te vogel lool lool
Dje kur u hap tema, e pashë nga telefoni dhe votova për "Princin e vogël" vetëm se ishte shqip, por pa ditur se ç'libër ishte.
Kur erdha në shtëpi, e shkarkova dhe lexova pak nëpër të. Pashë që fliste për një princ të vogël e dhelpra. Dukej si libër për fëmijë dhe nuk më tërhoqi. Ishte dhe i lodhshëm për t'u lexuar, pa shkronjat ë dhe ç.
Nuk di pse Soulmind e ka zgjedhur këtë libër.
Tek tema tjetër thashë që mund të merrja pjesë, por nuk do të marr nëse librat nuk janë shqip dhe tërheqës.
 
Dje kur u hap tema, e pashë nga telefoni dhe votova për "Princin e vogël" vetëm se ishte shqip, por pa ditur se ç'libër ishte.
Kur erdha në shtëpi, e shkarkova dhe lexova pak nëpër të. Pashë që fliste për një princ të vogël e dhelpra. Dukej si libër për fëmijë dhe nuk më tërhoqi. Ishte dhe i lodhshëm për t'u lexuar, pa shkronjat ë dhe ç.
Nuk di pse Soulmind e ka zgjedhur këtë libër.
Tek tema tjetër thashë që mund të merrja pjesë, por nuk do të marr nëse librat nuk janë shqip dhe tërheqës.
Aman mer pjese aman 😅🤣

O Behgjet! Jane 3 libra! Une momentalisht keshtu i gjeta ne google. Ne fund kur te zgjidhet vetem 1(t'premten i bie) do e gjejme dhe versionin shqip per librin e zgjedhur se nuk je vec ti qe e do shqip.

Une princin e futa ne liste por personalisht preferoj "profeti". Se s'me premton koha tu bej analize tani te 3ve. Por Princi (qe vazhdon tjete perhere bestseller me aq sa di une) ne fakt ndonese u jelet femijeve ata mezi mund ta kuptojne. Aty ka disa pergjigje e filozofi qe te rriturve u vishen me mire. Dhe qellimi im ishte te shkojme pertej librit (nqs zgjidhet ai dmth) dhe diskutimi te hapet ne menyre filozofike.
Padyshim qe jo te gjitheve mund tu pelqeje. Jo vetem princi por cfaredolloj libri tjeter. 😊

Kshu ju te gjithe, se po me lodhni eee, ta dini. Mos perfitoni nga bujaria e durimi im 😋😋😋 ( Shaka kjo e fundit)
 
Aman mer pjese aman 😅🤣

O Behgjet! Jane 3 libra! Une momentalisht keshtu i gjeta ne google. Ne fund kur te zgjidhet vetem 1(t'premten i bie) do e gjejme dhe versionin shqip per librin e zgjedhur se nuk je vec ti qe e do shqip.

Une princin e futa ne liste por personalisht preferoj "profeti". Se s'me premton koha tu bej analize tani te 3ve. Por Princi (qe vazhdon tjete perhere bestseller me aq sa di une) ne fakt ndonese u jelet femijeve ata mezi mund ta kuptojne. Aty ka disa pergjigje e filozofi qe te rriturve u vishen me mire. Dhe qellimi im ishte te shkojme pertej librit (nqs zgjidhet ai dmth) dhe diskutimi te hapet ne menyre filozofike.
Padyshim qe jo te gjitheve mund tu pelqeje. Jo vetem princi por cfaredolloj libri tjeter. 😊

Kshu ju te gjithe, se po me lodhni eee, ta dini. Mos perfitoni nga bujaria e durimi im 😋😋😋 ( Shaka kjo e fundit)
Meqe ka ankesa se nuk kuptohet "princi i vogel" .. sygjeroj te lexojne "Komödie hyjnore " Dante Aligeri... te dalin trute e mezic kuptohet 🤣
 
Kaq faqe gjeta shqip, te tjerat lexojini ne anglisht 😋
Kete e pata dhe une, por thash c'ta fus kot vec 30% te librit :)
E ke shqip si liber ti? Se as une nuk e kam ne fakt. Lol
Por dikush qe e ka do e skanoje per te tjeret. S'kemi c'bejme! Ti ose @Marla ose @Monique ose @LeVoyageur

Aman mos me beni ta blej per Fv-ne tani se vete do e lexoj anglisht. haha
 
jo skam asnje nga librat e sipermendur , po edhe ta kesh , ta skanosh , ta sjellesh ktu ..kits too much

une skam asnje liber aktualisht dhe ta kam thene pse :(
 
jo skam asnje nga librat e sipermendur , po edhe ta kesh , ta skanosh , ta sjellesh ktu ..kits too much

une skam asnje liber aktualisht dhe ta kam thene pse :(
po po e di. por te tagova me tregu qe je 1shi per librat :D

Po cke mi, se ky 70 faqe eshte. hajd se do bejme si do bejmeee
 
Aman mer pjese aman 😅🤣

O Behgjet! Jane 3 libra! Une momentalisht keshtu i gjeta ne google. Ne fund kur te zgjidhet vetem 1(t'premten i bie) do e gjejme dhe versionin shqip per librin e zgjedhur se nuk je vec ti qe e do shqip.

Une princin e futa ne liste por personalisht preferoj "profeti". Se s'me premton koha tu bej analize tani te 3ve. Por Princi (qe vazhdon tjete perhere bestseller me aq sa di une) ne fakt ndonese u jelet femijeve ata mezi mund ta kuptojne. Aty ka disa pergjigje e filozofi qe te rriturve u vishen me mire. Dhe qellimi im ishte te shkojme pertej librit (nqs zgjidhet ai dmth) dhe diskutimi te hapet ne menyre filozofike.
Padyshim qe jo te gjitheve mund tu pelqeje. Jo vetem princi por cfaredolloj libri tjeter. 😊

Kshu ju te gjithe, se po me lodhni eee, ta dini. Mos perfitoni nga bujaria e durimi im 😋😋😋 ( Shaka kjo e fundit)
Une e pranoje kete iden/zgjedhjen e librave ne shqip po nuk e mbeshtes. Une i kam a si kam 2 libra ne shqip.
 
Une e pranoje kete iden/zgjedhjen e librave ne shqip po nuk e mbeshtes. Une i kam a si kam 2 libra ne shqip.
As une nuk kam. Por ideja e ketyre qe s'dine anglisht behet fjale. Por, tani qe po e mendoj me mendje te kthjellet dhe ftohte: Kush nuk e ka ta bleje fundja se per veten e tyre po marrin pjese jo per ne. lool
 
 • Haha
Reactions: D.
As une nuk kam. Por ideja e ketyre qe s'dine anglisht behet fjale. Por, tani qe po e mendoj me mendje te kthjellet dhe ftohte: Kush nuk e ka ta bleje fundja se per veten e tyre po marrin pjese jo per ne. lool
Edhe kjo qe the ti eshte e drejte, por te thash nuk e mbeshtes. Nje menyre per ta lexuar gjendet por ne shqip se gjej dot. Gjithesesi kjo ishte 🤔
 
E lagu se lagu.

Ca rendesi ka gjuha qe e lexoni, e rendesishme eshte qe ta lexoni. Kush nuk e ka librin le te shkoje ta bleje 1 ne librari me kete rast.
 
E lagu se lagu.

Ca rendesi ka gjuha qe e lexoni, e rendesishme eshte qe ta lexoni. Kush nuk e ka librin le te shkoje ta bleje 1 ne librari me kete rast.
Ju falenderoj qe ndonjehere sinqerisht me hapni syte edhe mua ju! :)

emma stone yes GIF
 
Miq!
Libri i zgjedhur nga ju eshte profeti. atehere deri me 12 janar 2022 uroj ta keni lexuar nga te gjithe dhe do e disutojme ne 1 teme te posacme.

Ju faleminderit. uroj te dale dicka e bukur!
From Soul with Love!
 
Miq!
Libri i zgjedhur nga ju eshte profeti. atehere deri me 12 janar 2022 uroj ta keni lexuar nga te gjithe dhe do e disutojme ne 1 teme te posacme.

Ju faleminderit. uroj te dale dicka e bukur!
From Soul with Love!


Mund ta postpone -im ne dt 20 ju lutmi? lool
 
Miq, a po e lexoni librin apo jo???

Se mos ju ka ikur entuziasmi eeee... Do takohemi me 20 janar per diskutimin :)
 
 • Më pëlqen
Reactions: D.
Pershendetje.
Tashme rubrika Klubi i Librit me ndihmen e @%^.^ eshte vendosur ne nenforum me vete. Kam nevoje per nje update-im: cili anetar e ka lexuar apo po e lexon librin. Keshtu shohim dhe a vazhdon interesimi.
Ne vazhdim te javes do hedh edhe disa pyetje mbi te cilat do ngrihet diskutimi por qe uroj te shtohen edhe nga ju.
Ndaj kushdo qe e ka lexuar mund te shkruani ketu si fillim ku deshironi te ndaleni, ose si deshironi ta zhvillojme dhe me 20 Janar e hap temen sebashku me strukturen qe do ndjeke diskutimi. :)

@D. @Monique @Marla @Ledia @E**A** @Bledi_Shady @Endrra @Xhelozi @Hasbulla @Electra @Hard Styler @LeVoyageur @Arfenilla @MrCool @princesha
Dhe te tjeret ju lutem se s'po m'kujtohen tani 🙂
 
Redaktimi i fundit:
Pershendetje.
Tashme rubrika Klubi i Librit me ndihmen e @%^.^ eshte vendosur ne nenforum me vete. Kam nevoje per nje update-im: cili anetar e ka lexuar apo po e lexon librin. Keshtu shohim dhe a vazhdon interesimi.
Ne vazhdim te javes do hedh edhe disa pyetje mbi te cilat do ngrihet diskutimi por qe uroj te shtohen edhe nga ju.
Ndaj kushdo qe e ka lexuar mund te shkruani ketu si fillim ku deshironi te ndaleni, ose si deshironi ta zhvillojme dhe me 20 Janar e hap temen sebashku me strukturen qe do ndjeke diskutimi. :)

@D. @Monique @Marla @Ledia @E**A** @Bledi_Shady @Endrra @Xhelozi @Hasbulla @Electra @Hard Styler @LeVoyageur
Dhe te tjeret ju lutem se s'po m'kujtohen tani 🙂
Une jam afer perfundimit 😊
 
Mir ju qe keni studiuar gjuhet e huaja , po ne te tjeret qe vetem shqip dim te lexojem ku te mbytemi ? 😄😝
 
Mir ju qe keni studiuar gjuhet e huaja , po ne te tjeret qe vetem shqip dim te lexojem ku te mbytemi ? 😄😝
Blijeni shqip :)
ka dhe shqip kete librin.
 
Pershendetje.
Tashme rubrika Klubi i Librit me ndihmen e @%^.^ eshte vendosur ne nenforum me vete. Kam nevoje per nje update-im: cili anetar e ka lexuar apo po e lexon librin. Keshtu shohim dhe a vazhdon interesimi.
Ne vazhdim te javes do hedh edhe disa pyetje mbi te cilat do ngrihet diskutimi por qe uroj te shtohen edhe nga ju.
Ndaj kushdo qe e ka lexuar mund te shkruani ketu si fillim ku deshironi te ndaleni, ose si deshironi ta zhvillojme dhe me 20 Janar e hap temen sebashku me strukturen qe do ndjeke diskutimi. :)

@D. @Monique @Marla @Ledia @E**A** @Bledi_Shady @Endrra @Xhelozi @Hasbulla @Electra @Hard Styler @LeVoyageur
Dhe te tjeret ju lutem se s'po m'kujtohen tani 🙂
Un skam qene aktiv ato kohe dhe se di ca eshte ba me librin
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Stoli i trëndafilave

  Votat: 6 26.1%
 • 2-Papucet e gjyshes

  Votat: 8 34.8%
 • 3-Ndjesi Gruaje

  Votat: 3 13.0%
 • 4-Vjeshtë në shi.

  Votat: 1 4.3%
 • 5- "Udhëtar i jetës"

  Votat: 2 8.7%
 • 6-Elena.

  Votat: 3 13.0%
Back
Top