Zgjidhni librin qe do lexojme per Klubi i Librit FV- Dhjetor 2021-Janar 2022

Libri per Klubi i Librit FV- Dhjetor 2021-Janar 2022


  • Totali i votuesve
    16
  • Poll closed .

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Miq, per kete muaj po vendos keto 3 tituj dhe ju lutem zgjidhni. Zgjodha libra te shkurter, paksa romantik si GIlbert, por dhe filozofik e mistik si Gibrani, apo klasik si De Saint Exupery.
Keni te drejte te votoni vetem 1. Ai qe merr me shume vota do te diskutohet gjate muajit Janar, :)

Te tre librat mund ti gjeni tek linku me poshte per disa dite se ky we transferi sikur i fshin pas ca ditesh me duket.
Princi eshte shqip, 2 te tjeret anglisht :)

Ju mund ti lexoni ne cfare gjuhe ti gjeni


Princi i vogel - Antoine de Saint Exupéry.pdf and 2 more files

librai.jpg


Po tag-oj kush ka thene "po" qe ta shohin temen :D por dhe ju qe do na ndiqni me leximet jeni pjese e grupit dhe mund te futeni cdo cast :)
@Electra @Ledia @%^.^ @Monique @Marla @Hasbulla @Hard Styler @Bledi_Shady @Behgjeti @D. @Endrra @Soulmind
S'besoj te kem harruar njeri.
 
Redaktimi i fundit:

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Po ne shqip a del se kshu english hala sjena perfeksionu 🤣
A do te futesh dhe ti te grupi? Sepse tek tema tjeter nuk ke shkruar. Nese po, do ta gjejme shqip pa merak :)
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Po qysh va merr mendja me i than xhelos ec te tema te firmosesh pjesmarrjen eee 🤦‍♂️🤣
Welcome to the Club atehere. Ec voto aty shpejt, cilin te dush nga librat :p
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Du ate eat pray love un 🤣
Zgjidhni vete tashi. Detyra ime mbaroi deri te premten kur te mbyllet sondazhi :p

Nuk influencoj ne votime, hahaha
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
kshu si po votohet, me duket do i lexonkemi te 3 ahhaha
 
  • Haha
Reactions: D.

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Gjehet ne Shqip ky libri i Princit? lool
[^_^] ne shqip e kam attachuar ne link. por dhe ne anglisht e kam princin.
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Votova Khalil Gibran dhe jo Kahlil Gibran sic eshte shkruar gabimisht aty😝
Nuk kishe ndonje gje me te bukur per te theneee. Dihet tashme qe une shkruaj shpeeejt dhe me bej lapsuse me shumice. 🤣🤣
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
@LeVoyageur a e din pse shkruhet Khalil dhe jo Kahlil?? 😂😂
 
@LeVoyageur a e din pse shkruhet Khalil dhe jo Kahlil?? 😂😂
Jo😔
Ma thuaj ti,
Por e di qe Khalil eshte trajta e drejte.


PS-Khalil Gibran ka qene poeti/shkrimtari i preferuar i babit, i recitonte vargjet e tij shume shpesh pasi mbaronim darken dhe ishim gati per te fjetur, pra jam i lidhur shume emocionalisht me Gibran😁
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Jo😔
Ma thuaj ti,
Por e di qe Khalil eshte trajta e drejte.


PS-Khalil Gibran ka qene poeti/shkrimtari i preferuar i babit, i recitonte vargjet e tij shume shpesh pasi mbaronim darken dhe ishim gati per te fjetur, pra jam i lidhur shume emocionalisht me Gibran😁
Tani lidhet dhe prirja jote artistike. E paske te trasheguar!

nejse,

Sepse emri shkruhet me germa arabe dhe ka ate Ha-ne me pike lart (se s'kam tastjere arabisht qe ta shkruaja emrin) pra Ha te forte qe del nga fyti="Kha"

S'te falet qe nuk di arabisht Lev!
 
Tani lidhet dhe prirja jote artistike. E paske te trasheguar!

nejse,

Sepse emri shkruhet me germa arabe dhe ka ate Ha-ne me pike lart (se s'kam tastjere arabisht qe ta shkruaja emrin) pra Ha te forte qe del nga fyti="Kha"

S'te falet qe nuk di arabisht Lev!
Flm per shpjegimin, kur kisha kohe e mundesi i dhashe perparesi te tjera gjuheve dhe sinqerisht me vjen keq qe nuk e kam mesuar edhe pse nuk jam bere pishman per ato qe di😀
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Jam dhe une vec na i gjeni librat shqip
do i gjejme mogli. nqs vendoset per ato qe kam sjell anglisht ndonjeri nga ne do skanoje librin shqip e do jua sjellim. :) (Shpresoj)
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Jo😔
Ma thuaj ti,
Por e di qe Khalil eshte trajta e drejte.


PS-Khalil Gibran ka qene poeti/shkrimtari i preferuar i babit, i recitonte vargjet e tij shume shpesh pasi mbaronim darken dhe ishim gati per te fjetur, pra jam i lidhur shume emocionalisht me Gibran😁
Ne fakt ai eshte kahlil, pastaj per te shitur ja vune khalil 20211207_142014.jpg
 
Ne fakt ai eshte kahlil, pastaj per te shitur ja vune khalil Shiko fotografinë 1935019
Kopertina qe ke sjelle ti eshte per gjuhen italiane.
Ne gjuhe te ndryshme ka prononcime e akcente te ndryshme.
Ne arabisht, pra ne origjinal e ka me Kh.
Gibran Khalil Gibran (Arabic: جبران خليل جبران‎, ALA-LC: Jubrān Khalīl Jubrān, pronounced [ʒʊˈbraːn xaˈliːl ʒʊˈbraːn], or Jibrān Khalīl Jibrān, pronounced [ʒɪˈbraːn xaˈliːl ʒɪˈbraːn]; January 6, 1883 – April 10, 1931), usually referred to in English as Kahlil Gibran (pronounced /kɑːˈliːl dʒɪˈbrɑːn/ kah-LEEL ji-BRAHN), ...
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Kopertina qe ke sjelle ti eshte per gjuhen italiane.
Ne gjuhe te ndryshme ka prononcime e akcente te ndryshme.
Ne arabisht, pra ne origjinal e ka me Kh.
Gibran Khalil Gibran (Arabic: جبران خليل جبران‎, ALA-LC: Jubrān Khalīl Jubrān, pronounced [ʒʊˈbraːn xaˈliːl ʒʊˈbraːn], or Jibrān Khalīl Jibrān, pronounced [ʒɪˈbraːn xaˈliːl ʒɪˈbraːn]; January 6, 1883 – April 10, 1931), usually referred to in English as Kahlil Gibran (pronounced /kɑːˈliːl dʒɪˈbrɑːn/ kah-LEEL ji-BRAHN), ...
Tani te te them qe pata nje lapsus edhe shkruajta tjeter na ca doja te thoja eshte e kot sepse ngjan sikur po justifikohem tani l🤣🤣🤣🤣 ajo qe doja te thosha eshte qe eshte lindur jibran khalil edhe e quajtjen gibran kahlil dhe ne liber e ke emrin si è vune per ate e solla...po sot mendja mendon tjeter edhe dora shkruan tjeter kshuqe shpjegimin e ke sjell vet, nejse me duket se do ta rilexojme tani pas shume vitesh 😅😅
 
Top